PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در خصوص ماژول sim900

yekmard
13-01-2015, 12:58
با عرض سلام و احترام خدمت شما بزرگوارن و عزيران

من رشته اصليم برق قدرت و در حال حاضر بايد يک پروژه با اين ماژول انجام بدم و اگر مي بينيد کمي 2 در 2 مي زنم به بزرگي خودتون ببخشيد،

دوست عزيز راستش من بايد يک پروژه اي طراحي کنم که واقعا چند ماه وقت منو گرفته، براي همين ديگه مجبور شدم بيام اينجا دست به دامن شما بشم، البته اگه دوستان دامن داشته باشن You can see links before replyشوخي کردم به دل نگيريد ولي واقعا برام مهم

والا من مي خوام توسط اين آموزش

You can see links before reply

ماژول زير رو راه اندازي کنم

You can see links before replyداز-sim900.html (You can see links before reply)

حالا شما فرض رو بر بزاريد که الان ماژول راه افتاده و موقع برنامه نويسي، دقيقا اينجاي قضيه مهم، يک لحظه به اين نکته توجه کنيد " شما زماني که با موبايل تماس مي گيريد، تماس مياد، پيامک مي دين و يا پيامک مياد و در کل تمامي کارهاي اتصال موبايل به آنتن BTS در لحظه ي شروع يک تشديد فرکانسي داره که بعد از اتصال کاهش پيدا مي کنه، يعني وقتي شما شماره موبايل کسي رو ميگيرد دستگاه با يک فرکانس بالا متصل ميشه و در زمان اتصال افت پيدا مي کنه "

يک نکته ديگر " اگر توسط فرکانس سنج چک کنيد، متوجه مي شيد موبايل در تماس اوليه تماس، يعني زماني که دکمه تماس رو ميزنيد و يا در درحال ارسال پيامک هستيد به يک تشديد فرکانسي مي رسيد، بعد که اتصال برقرار شد اين تشديد فرکانسي کاهش پيدا مي کنه"

يک راهنمايي کوچولو" اگر شما موبايل رو نزديک يک راديوي روشن بکنيد هيچ اتفاقي نمي افته اما تا اينکه تماس ميگيرد و يا پيامک مياد و و داره ميره و کلا از اين دست کارها از بلندگو راديو صداي صوت و نويز مي شنويد، و بعد قطع ميشه، حالا من دقيقا مي خوام همين دليلي که باعث اين تشديد فرکانسي ميشه رو توسط ماژول SIM900 به کمک برنامه نويسي تکرار کنم، يعني فقط مي خوام اين ماژول رو تبديل به يک اوسيلاتور يا نوسان ساز با فرکانس 900مگاهرتز يا 1.2گيگاهرتز بکنم، من فقط مي خوام اون لحظه ي کانکت شدن (دريافت و خروج سيگنال) رو تو حلقه تکرار بزارم"

با خوندن اين نکات بايد بگم که در پروژه من، من نه مي خوام پيامک بفرستم، نه مي خوام زنگ بزنم و نه کلا کاري بکنم، فقط مي خوام بعد از روشن شدن اين ماژول لحظه ي تماس رو هي ريپيت و تکرار کنه بدون قطع کردن، يعني در اصل مي خوام فقط يک اوسيلاتور و يا همون نوسان ساز باشه، يعني مي خوام بطور مداوم فرکانس 900 مگا هرتز و يا 1.2 گيگاهرتز شبکه GSM رو تکرار کنه بدون قطعي، يعني من کلا همون تشديد فرکانسي رو که در زمان اوليه شروع تماس هستش رو مي خوام بدون قطعي و همراه با تکرار

براي توضيح بيشتر بايد بگم من هيچ کار ارسال و دريافتي با اين ماژول ندارم و فقط مي خوام يک حلقه تکرار در برنامه نويسيش باشه که هي لحظه ي اوليه اتصال به آنتن هاي BTS رو تکرار کنه، کلا يه نوسان ساز GSM مي خوام بطور مداوم و قطعي.

حالا از شما عزيزان راهنمايي در خصوص برنامه نويسيش رو مي خوام و البته اگه راهنمايي هاي بيشتري داريد ممنونم ميشم،

بزرگواران واقعا برام مهم، پيشاپيش از کمک شما کمال تشکر رو دارم، ممنون.

یک سوال دیگر:

من مي خوام از کابل مبدل usb به سريال 4 سيمه PL2303HX USB To TTL استفاده کنم، تا اينجاشو قهميدم که بايد مستقيم به ماژول SIM900 وصل کنم، ولي اين مبدل 4 سيم داره، 2 سيم که ميشه Rdx و Tdx که به ماژول وصل ميشه، مي مونه Gnd و +5 ولت، اينا چي ميشه يعني اين دو سيم اضافه رو بايد چيکار کنيم، به جاي وصل ميشه يا کلا خالي رو هوا مي مونه و کاري باهاش نداريم. نکته: من مي خوام از لپ تاپ استفاده کنم و براي ارتباط ماژول با رايانه.

می خوام به روش زیر برای تغذیه و اتصال به رایانه برای تبادل اطلاعات استفاده کنم، يعني سيم +5 کابل TTL رو هوا مي مونه، GND کابل TTL به خروجي DC-DC LM2596 وصل ميشه، و دو پايه RX و TX هم مستقيم به ماژول وصل مي شود.

You can see links before reply

hariri2
13-01-2015, 13:12
اولا نگفتی به چه دردی میخوره؟
بعد هم فکر نکنم چنین مودی داشته باشه ولی اگه شانس داشتع باشی شاید با سعی و خطا بتونی چنین چیزی ایجاد کنی

yekmard
13-01-2015, 15:13
اولا نگفتی به چه دردی میخوره؟
بعد هم فکر نکنم چنین مودی داشته باشه ولی اگه شانس داشتع باشی شاید با سعی و خطا بتونی چنین چیزی ایجاد کنی

ممنون که جواب دادین
والا فکر نکنم به کار کسی بیاد چون فقط این حالت برای برد دوم ما که طراحی شده به درد می خوره
در اصل کاری که من از ماژول sim900 می خوام اصلا کار اصلی و مهم نیست، کار اصلی اینه که ما یک برد طراحی کردیم که امواج gsm ثابت اطراف رو شناسایی و فاصله سنجی می کنه و روی مانیتور نشون میده، البته امواج gsm ثابت رو؛ مثلا همانطور که گفتم وقتی موبایل تا می خواد تماس بگیره به تشدید فرکانسی میرسه بعد این تشدید قطع میشه، برای همین کار ما نصفه می مونه، در حقیقت یک نوع gps میشه با امواج ثابت gsm که نیاز به اینترنت نداره، من فقط نوسان 900 مگاهرتز و یا بیشتر رو با توان خروجی 2 وات ثابت و بدون قطعی از این ماژول می خوام، همین فقط مثل یک نوسان ساز عمل کنه. توی موبایل چند ثانیه نوسان می کنه تا به آنتن bts وصل بشه، بعد از برقرای تماس این تشدید کاهش پیدا می کنه، این حالت موقع پیامک دادن و گرفتن، تماس گرفتن و دریافت تماس، استفاده از دیتای اینترنت، و قطع و وصل شدن آنتن هم اتفاق می افته واسه همینه که شارژ موبایل در این حالات زود خالی میشه، یکی میگفت با آنتن سرچر sim900 میشه این کارو کرد و با برنامه نویسی تو حلقه گذاشت که تکرار بشه، والا نمی دونم، برای همین از شما دوستان راهنمایی می خوام.
ممنون از همه