PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ِیادگیری arm9,arm11

یک ایرانی
28-12-2014, 11:11
سلام دوستان.من با خانواده ي AVR و ميکروي AT91sam7x256 کار کردم.الان براي کار ضروري بايد برم سراغ Arm 9 , Arm 11 و cortex8.چند تا سوال دارم , اول اينکه براي ورود به اين خانواده ها چه مقدماتي رو لازم هست که بدونم.بعد برد آموزشي چي پيشنهاد مي کنيد.در کل اگه يه مسير واسه ياد گيري جلو پام بزاريد ممنونتون ميشم.

hariri2
29-12-2014, 23:19
اینهایی که گفتید میکرو کنترولر نیستند cpu هستن اتصال رم و بقیه قضایا دردسر زیاد داره حتی کشیدن ترک های pcb حساب کتاب داره (چون فرکانس خیلی بالاست) اگه منظور تون میکرو کنترولر آرم هست cortex سریm مناسبه اگه میخواین واقعا یه مینی کامپیوتر بشه چرا از برد های آماده استفاده نمیکنید؟

یک ایرانی
30-12-2014, 01:19
اول یه عذر خواهی بابت اشتباهی که کردم.راستش من هم به این نتیجه رسیدم که از بردهای آماده استفاده کنم ولی تشخیص اینکه چه بردی برای آموزش مناسبه یه مقدار با سواد کم من سخته.من برای استخدام تو یه شرکت در زمینه سات دستگاه های حضور و غیاب نیاز به یاد گرفتن مطالبی که گفتم دارم.واینکه عده ای میگن باید شروع کنم با اسمبلی کار کنم,و عده ای دیگه میگن ++c تو محیط لینوکس.ممنون میشم راهنماییم کنید

dariush_ab
30-12-2014, 20:13
اول یه عذر خواهی بابت اشتباهی که کردم.راستش من هم به این نتیجه رسیدم که از بردهای آماده استفاده کنم ولی تشخیص اینکه چه بردی برای آموزش مناسبه یه مقدار با سواد کم من سخته.من برای استخدام تو یه شرکت در زمینه سات دستگاه های حضور و غیاب نیاز به یاد گرفتن مطالبی که گفتم دارم.واینکه عده ای میگن باید شروع کنم با اسمبلی کار کنم,و عده ای دیگه میگن ++c تو محیط لینوکس.ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام.
اگر بتونین بگین چه کارایی قرار با این بردها انجام دهید بهتر میشه راهنمایی کرد.
کلا در الکترونیک "کاربرد" یکی از موارد مهمی است که در انتخاب باید به اون توجه داشته باشید.
خوبی بردهای سیستم عاملی این هستش که مثلا اگر شما برنامه نویسی پایتان رو یاد بگیرید می تونید با تغییرات بسیار کم برای همه بردها استفاده کنید.
همه مینی بردهای موجود در فروشگاه خوب هستند حال بسته به نیازتون می تونید مورد بهتر رو انتخاب کنید.
قبل از خرید هم می تونید یک جستجو ساده تو اینترنت بکنید ببینید با کدوم برد شبیه کار شما انجام شده همون رو بخرید.
موفق باشید.

یک ایرانی
30-12-2014, 22:27
سلام.راستش شرکتی که قرار ه توش استخدام بشم,گفتن باید کار با این cpu ها رو بلد باشم.امروز متوجه شدم که باید از c , و کمی هم اسمبلی استفاده کنم.کار شرکت همون طور که عرض کردم ساخت دستگاه های حضور و غیاب هستش.متاسفانه من چون از نحوه ساخت برد ها مطلع نیستم ,فقط این رو می دونم که باید راه اندازی امکانات مختلف این cpu رو بلد باشم.

dariush_ab
31-12-2014, 09:42
سلام.راستش شرکتی که قرار ه توش استخدام بشم,گفتن باید کار با این cpu ها رو بلد باشم.امروز متوجه شدم که باید از c , و کمی هم اسمبلی استفاده کنم.کار شرکت همون طور که عرض کردم ساخت دستگاه های حضور و غیاب هستش.متاسفانه من چون از نحوه ساخت برد ها مطلع نیستم ,فقط این رو می دونم که باید راه اندازی امکانات مختلف این cpu رو بلد باشم.

سلام.
من متاسفانه در جریان ساختمان داخلی این دستگاهها نیستم ولی احتمالا از سنسور اثر انگشت و ارتباط سریال و السیدی و ... استفاده می شود
برای یادگیری کار با این بردها زیاد پیش نیاز خاصی لازم نیست بدونین و بیشتر بایستی کار با لینوکس و فرمانهای اون رو بدونید و برای برنامه نویسی c هم مشکلی نیست. برنامه نویسی اسمبلی هم من تا حالا ندیدم کسی در این موارد استفاده کنه.
به نظرم اگر امکانش باشه از خود شرکت بپرسین که با کدوم برد قرار کار بشه خوبه. نمی دونم شاید باید خود شما برد رو انتخاب کنید؟

Doloop
31-12-2014, 13:10
سلام

اگه قراره تو محیط لینوکس کار کنی زبان برنامه نویسی سی کافیه (پایتون و ... سلیقه ای هست)

ولی اگه قراره تو محیط اندروید کار کنی زبانهای جاوا و پایتون پیشنهاد میشه :0013:

در مورد دستگاه حضور غیاب هم مهن داریوش درست میگه روی این بوردها سنسور اثر انگشت و از این قبیلها نیست
هم میتونی برنامه سنسور رو با میکرو کنترلرهای آرم یا avr بنویسی و اطلاعات رو از طریق سریال بفرستی برای بورد تا پردازش اصلی توسط هسته قویتر صورت بگیره هم میتونی سنسور رو مستقیم وصل کنی به پردازنده اصلی روی بورد:0013:

فرق نمیکنه کدوم بورد رو بخری چون با همشون میتونی این کار رو انجام بدی ولی چون تازه کاری بهتره اونی رو بخری که منبع یادگیری و پشتیبانی خوبی داشته باشه:0013:

که تا الان فکر کنم کوبی بورد از همه معروفتره ...
نمیدونم برنامه نویسی سیستم عاملت در چه حده ولی برای کار با اینها باید از این به بعد روی این قضیه تمرکز کنی

موفق باشی...