PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسور مادون قرمز

akbari.h
28-12-2014, 01:46
سلام بر همگي
يه پروژه دارم که تعداد افراد حاضر در يک ساختمان رو در lcd با atmega32 نشون ميده . نمي دونم از چه نوع سنسور مادون قرمز ي که بردش به 30-40 سانتي متر برسه استفاده کنم . توي سايتا نوشته بودند که بايد مدوله کرد تا بردش زياد بشه . چه جوري ؟
اگه کسي راه حل ديگه اي داره لطفا راهنمايي کنه.
از دو تا وقفه خارجی int0 و int1 استفاده کردم . به این صورت که رسیدن به سنسور اول و بعد سنسور دوم یعنی ورود فرد به ساختمان (++k) و اگر سنسور دوم فعال شود بعد سنسور اول یعنی خروج فرد (--k)
به وقفه های خارجی ، سنسور مادون قرمز وصل کردم . شنیدم که برد سنسور های مادون قرمز در حد چند میلی متره

cmuiran
28-12-2014, 09:20
استفاده از یک لیزر و فوتوسل !

یا ماژول های فرستنده ir برد بلند تو roboeq هست

abbasalifix
28-12-2014, 21:41
من روش فرکانسی رو پیشنهاد میدم
مثل کنترل های تلویزیون که روش نویز کمی میشینه و خطای پایینی داره و ارزونه و ساده است و برد بالایی هم داره

akbari.h
28-12-2014, 22:08
استفاده از یک لیزر و فوتوسل !

یا ماژول های فرستنده ir برد بلند تو roboeq هست

دستتون درد نکنه
میشه اسم ماژول ir که تو سایت roboeq هست و به درد این پروژه بخوره رو برام بفرستید
با تشکر

akbari.h
28-12-2014, 22:45
من روش فرکانسی رو پیشنهاد میدم
مثل کنترل های تلویزیون که روش نویز کمی میشینه و خطای پایینی داره و ارزونه و ساده است و برد بالایی هم داره
میشه طراحی مدار مادون قرمز با مودوله کردن (فرکانسی ) رو برام بفرستید اصلا نمیدونم چه طوری به فرستنده مادون پالس با فرکانس 38k بگیرم و در گیرنده مادوله کنم با چه آی سی ؟ چه نوع خازن هایی ؟ - برق قدرت میخونم توی این مسائل خیلی ضعیفم
با تشکر

hariri2
29-12-2014, 23:38
به عنوان گیرنده vs838 (به قول بازار چشمی پارس)
واسه فرستنده هم باید یه پالس 38khz بسازی به یه فرستنده ir بدی
واسه این کار 555 بزار