PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از ریموت های آماده برای کنترل مدار ساخته شده با میکرو

patmatp
21-12-2014, 18:48
سلام.
من پروژه ای دارم که به صورت خودکار و بسته به شرایط محیط دو تا موتور راا کنترل می کند. حالا می خوام که بتونم به صورت دستی هم اون دو تا موتور را کنترل کنم. در مجموع حدود 6 تا کلید برای کنترل نیاز دارم. بعد از جستجو و بررسی فهمیدم که باید از پروتکل rc5 یا rc6 برای ریموت استفاده کنم.
می خوام از ریموت های آماده استفاده کنم. چیزی که از این ریموت ها متوجه شدم این بود که به ازای هر کلیدی که زده می شود یک کد به گیرنده ارسال می شود. که برای نوشتن برنامه اصلی باید این کدها را پیدا کرد. یه جایی خوندم که توسط ماژول max232 می توان این کار را با کامپیوتر انجام داد ولی نحوه کار را توضیح نداده بود
چه طوری می تونم به کدهای ریموت ها دست پیدا کنم؟

Ma3ood
21-12-2014, 20:04
سلام
پروتکل rc5, 6 حدای از پروتکل سریال هست و با مکس 232 نمیتونید بخونید
تو نت سرچ کنید به جواب لازم میرید
SB-Projects: IR Remote Control, Philips RC-5 Protocol (You can see links before reply)

saeidhp
23-12-2014, 15:36
این مقاله به همراه سورس برنامه رو ببینید میتونه کمک زیادی به شما بکنه

برنامه نویسی میکروکنترلرها - برنامه نویسی پروتکل RC5 به زبان C با میکروکنترلر AVR (کدویژن) (You can see links before reply 8%B1%D9%84%D8%B1-AVR-(%DA%A9%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%86))

abbasalifix
28-12-2014, 21:47
من توی همین سایت و داخل وبلاگم یه بار پروژه آماده شده رو گذاشتم
الکترونیک+میکروکنترلر+سوئی چینگ - کنترل دستگاه ها با ریموت کنترل RC5 (You can see links before reply)