PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیاز به کمک در مورد ولوم هرزگرد یا روتاری اینکودر rotary encoder

Greatal
19-12-2014, 19:07
سلام دوستان همون تور که می دونید stm32 دارای مد اینکدر برای تایمراشه اما من هرچی گشتم نتونستم مثالی برای راه اندازیش پیدا کنم من من به جهت چرخش هم سرعتش و هم تعدا پالساش نیاز دارم نمی خوام کدشو نمرم افزاری بنویسم حالا که سخت افزارش رو داره وگرنه رو دوتا پایه اینتراپت می زارم و هر وقت یکی تغییر کرد او یکی رو چک می کنم می خوام خود سخت افزارش رو راه بدازم یه دوستان راهنمایی کنند
باید یه اینتراپتی باشه براش که دو تاپین رو با هم بررسی کنه آخه!
کمک کنید لطفا

mzarkoob
19-12-2014, 20:23
سلام
فکر کنم در نت سرچ کنید باشه. قبلا یادمه یه سرچی کردم یکی دو مورد بود. ولی باید کاملش کنید

Greatal
19-12-2014, 23:34
والا بزرگوار سرچ کردم موردی که از خواص سخت افزاری تو کد استفاده کرد باشه پیدا نکردم نهایتا وقفه خارجی بود و کد نرم افزاری

sadmonew
19-12-2014, 23:55
سلام دوستان همون تور که می دونید stm32 دارای مد اینکدر برای تایمراشه اما من هرچی گشتم نتونستم مثالی برای راه اندازیش پیدا کنم من من به جهت چرخش هم سرعتش و هم تعدا پالساش نیاز دارم نمی خوام کدشو نمرم افزاری بنویسم حالا که سخت افزارش رو داره وگرنه رو دوتا پایه اینتراپت می زارم و هر وقت یکی تغییر کرد او یکی رو چک می کنم می خوام خود سخت افزارش رو راه بدازم یه دوستان راهنمایی کنند
باید یه اینتراپتی باشه براش که دو تاپین رو با هم بررسی کنه آخه!
کمک کنید لطفا
سلام
از این تیکه کد میتونی استفاده کنی

TIM_TimeBaseInitTypeDef TIM_TimeBaseStructure;
TIM_ICInitTypeDef TIM_ICInitStructure;

TIM_TimeBaseStructure.TIM_Period = 0xffff;
TIM_TimeBaseStructure.TIM_Prescaler =0;
TIM_TimeBaseStructure.TIM_ClockDivision =TIM_CKD_DIV1 ;
TIM_TimeBaseStructure.TIM_CounterMode = TIM_CounterMode_Up;

TIM_TimeBaseInit(TIM1, &TIM_TimeBaseStructure);

TIM_EncoderInterfaceConfig(TIM1, TIM_EncoderMode_TI1,TIM_ICPolarity_Rising, TIM_ICPolarity_Rising);
TIM_ICStructInit(&TIM_ICInitStructure);
TIM_ICInitStructure.TIM_ICFilter = 6;
TIM_ICInit(TIM1, &TIM_ICInitStructure);
TIM_ClearFlag(TIM1, TIM_FLAG_Update);
TIM_Cmd(TIM1, ENABLE);

Greatal
20-12-2014, 02:42
حتما تست می کنم البته قبل از تست باید یک نکته کوچیک رو بگم و اونم اینکه این کد رو دارم رو سر ال پیاده می کنم ممکنه یکم تغیبر لازم داشته باشه ولی ممنون

mstkmn
20-12-2014, 09:17
سلام
user manual -> Timers -> Encoder interface mode

Greatal
06-01-2015, 13:07
دوستان ممنون از راهنمایی های شما اما با توجه به اپلیکشنم نتونستم از این اینترفیس استفاده کنم و کد اون رو نرم افزاری نوشتم ممنون از راهنمایی های شما دوستان

hariri2
06-01-2015, 14:29
مشکل چی بود؟