PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی در پروژه :طراحی و اجرای یک supervision interface با سامانه نهفته ARM

Syd
01-12-2014, 02:47
سلام، من یه دانشجوی ایرانی، ترم اول رشته ی مخابرات رادیویی، دانشگاه لورن فرانسه ام، . . یه پروژه با این عنوان و شرح زیر برداشتم که 3 هفته زمان برای اجرای پروژه به من دادن.
هدف این پروژه ایجاد یک سیستم با قابلیت تعقیب روند یک پروسه ی اجرا شده توسط ماژول Arduino می باشد،
با تدارک یک ( frontend ) رابط گرافیکی و بازگشت اطلاعات توسط ارتباط سری ( backend ), سیستم تدارک دیده شده باید بتواند، در راستای دستیابی و نظارت کاربر به تعقیب روال صحیح پروسه، اطلاعاتی که توسط کارت های آردوینو قرار داده شده اند و توسط یک کابل ارتباط سری (USB ، RS 232، SPI و . . ) دریافت شده اند را روی یک صفحه ی لمسی نمایش دهد:
1 - خواندن اطلاعات از Stim
2 - نمایش روی صفحه لمسی
پیشاپیش از همه موچکرم.

mzarkoob
01-12-2014, 13:59
سلام
خوب الان مشکل کجاست؟
انتخاب سخت افزار مناسب؟
نحوه برنامه نویسی و راه اندازی امکانات لازم؟

Syd
02-12-2014, 23:00
با تشکر از پاسخ شما، در واقع من تو مرحله ی " نحوه ی برنامه نویسی و شروع به کارم، یعنی پروژه ی من اینجا گره خورده. سر در نمی آرم که باید از کجا شروع کنم.

Syd
27-12-2014, 19:02
من باید توی محیط Qt Creator و به زبان سی پلاس پلاس برنامه ش رو بنویسم.
برنامه ای که میکروی آرم، یه فایل داده اکسل csv که از طرف ماژول آردوینو و از طریق پورت سریال فرستاده شده رو بخونه، و برای کاربر یا اوپراتور نمایش بده. هدف کلی خلق یه رابط گرافیکیه که روند یه پروسه رو نظارت کنه.