PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه سرعت آی سی Nand Flash با MMC

sajjad_AD
29-11-2014, 00:42
سلام :hi:

من برا ذخیره اطلاعاتی از یه MMC پر سرعت استفاده کردم و میکرو هم روی فرکانس 72MHz تنظیم شده و با حداکثر سرعت SPI با MMC در ارتباطه
حالا می خواستم بدونم این آی سی های NAND Flash از چه پروتکلی برای ارسال دریافت داده ها استفاده می کنند
می خوام بدونم با همین میکروی معمولی و فرکانس 72MHz آیا سرعت بیشتری می تونم ازشون نسبت به MMC بگیرم یا نه؟

دوستانی که تجربه دارید راهنمایی کنید لطفا

mzarkoob
29-11-2014, 18:14
سلام
بعضی میکروها مدی داره برای sd به نام sdio که سرعت خواندن و نوشتن روی sd میبره بالا

sajjad_AD
29-11-2014, 18:48
سلام جناب زرکوب ممنون از پاسختون

من یه مشکل دارم اونم اینه که وقتی دارم بایت های یه فایل رو می خونم گاهی به طرز وحشتناکی 2 میلی ثانیه تاخیر داره !!!
این تاخیر مال چیه؟؟؟

اینو بگم که دارم 6 بایت 6 بایت دیتا رو از فایل می خونم و تاخیر خوندن این 6 بایت کلا 32 میکرو ثانیه هست ولی گاهی تاخیر خیلی بیشتره و 2 میلی ثانیه طول می کشه

یه چیز نا امید کننده اینکه حدودا هر 512 بایت یه بار این اتفاق می افته مربوط به سکتور ها میشه چرا انقد زیاده تاخیرش مگه چی کار می کنه؟

mdgr
01-12-2014, 16:36
سلام جناب زرکوب ممنون از پاسختون بله sdio در میکرو های سری f4 هست ولی فعلا دارم از f1 استفاده می کنم
من یه مشکل دارم اونم اینه که وقتی دارم بایت های یه فایل رو می خونم گاهی به طرز وحشتناکی 2 میلی ثانیه تاخیر داره !!!
این تاخیر مال چیه؟؟؟

اینو بگم که دارم 6 بایت 6 بایت دیتا رو از فایل می خونم و تاخیر خوندن این 6 بایت کلا 32 میکرو ثانیه هست ولی گاهی تاخیر خیلی بیشتره و 2 میلی ثانیه طول می کشه

یه چیز نا امید کننده اینکه حدودا هر 512 بایت یه بار این اتفاق می افته مربوط به سکتور ها میشه چرا انقد زیاده تاخیرش مگه چی کار می کنه؟

سلام
بله همینطوره هر 512 بایت یا به عبارتی هر بلوک بعد از پایان ارسال اطلاعات از طریق میکرو به کنترولر حافظه دچار تاخیر می شود
این تاخیر ناشی از زمانی است که کنترولر حافظه باید اطلاعاتی که دریافت کرده را در حافظه ذخیره کند و در این مدت به هیچ دستور یا پیامی از طرف میکروکنترولر پاسخ نمی دهد.
موفق باشد

sajjad_AD
01-12-2014, 17:39
حالا راه حل چیه اگه از میکرویی که رابط sdio داره استفاده کنم مشکلم حل می شه یا اینکه باید از یه رم خارجی برای این کار استفاده کنم که اول فایل رو کامل از mmc لود کنم بعد شروع به پردازش کنم؟؟؟