PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایراد دستگاه کوبی برد

amintlk
26-11-2014, 23:37
با سلام
دستگاه کوبی برد من دچار مشکل شده
وقتی دستگاه رو روشن میکنیم دستگاه روشن میشه ولی تصویر مرتبط قطع میشه و خیلی هم کند شده
کل برد داغ میشه و پردازش بیشتر از بغیه ( هیت سینک هم داره )
کسی میتونه راهنمایی کنه باید چیکار کنم

dariush_ab
27-11-2014, 17:06
با سلام
دستگاه کوبی برد من دچار مشکل شده
وقتی دستگاه رو روشن میکنیم دستگاه روشن میشه ولی تصویر مرتبط قطع میشه و خیلی هم کند شده
کل برد داغ میشه و پردازش بیشتر از بغیه ( هیت سینک هم داره )
کسی میتونه راهنمایی کنه باید چیکار کنم

سلام.
یک تست بکنید ببینید آیا المانی روی برد هست که خیلی داغ بشه؟ شاید یک قطعه ای سوخته باشه و در حال جریان کشی زیاد باشه.

amintlk
28-11-2014, 12:28
سلام.
یک تست بکنید ببینید آیا المانی روی برد هست که خیلی داغ بشه؟ شاید یک قطعه ای سوخته باشه و در حال جریان کشی زیاد باشه.

کل مدار داغ میشه ولی پردازندش خیلی خیلی داغ میشه
تصویر هم فقط از hdmi میاره که اونم پرش داره
مموری اس دی هم که میزارم نمیشناسه

dariush_ab
28-11-2014, 14:33
کل مدار داغ میشه ولی پردازندش خیلی خیلی داغ میشه
تصویر هم فقط از hdmi میاره که اونم پرش داره
مموری اس دی هم که میزارم نمیشناسه

کل مدار معمولا به دلیل یک قطعه داغ میشه که برای شما احتمال زیاد همون پردازنده هستش.
نمیدونم من تخصصی در عیب یابی سخت افزاری ندارم.شاید دوستان دیگه بتونن نظر بدن.
ولی خوب مواردی که میگید به احتمال زیاد از عدم کارکرد صحیح پردازنده هستش. یا خود پردازنده مشکل پیدا کرده یا المانی سوخته و کارکرد پردازنده رو تحت تاثیر قرار داده.
اگر مثلا آیسی شبکه زیاد داغ می بود میشد اون رو از مدار خارج کرد ولی مورد شما فرق میکنه.

NoBoko
28-11-2014, 15:03
شاید درایور GPU نصب نیست و به cpu فشار میاره؟
روی آی سی hdmi framer هم بهتره هیت سینک گذاشته بشه.

shahin
28-11-2014, 15:19
به نظر من هم احتمال زیاد سخت افزار مشکلی نداره و مشکل نرم افزاری هست. شما ولتاژ های pmu و کلاک های بخش های مختلف رو یه بررسی کنید تا مطمئن بشیم کامل.
یه ایمیج که قبلا تست کردید و خوب بوده رو هم دوباره روی برد نصب کنید. ایشالا که حل بشه.

amintlk
05-12-2014, 16:38
راستش ظاهرا نمیخورد که نرم افزاری باشه چون سیستم کلا بزور بالا میومد و فقط گاهی صفحه لوگین هم میرسید ولی نتونستم وارد بشم
و همینطور رم رو نمشناخت و سیستم عاملی که روی رم ریخته بودم رو اجرا نمیکرد
متاسفانه بخاطر عجله ای که داشتم برد رو برای کویر فرستادم تا بررسی کنن و منتظر جوابم

amintlk
30-05-2015, 23:57
مشکل برد از ای سی شبکش بود که با برداشتنش مدار دیگه داغ نمیکنه و راحت کار میکنه
جالبه که من اصلا به شبکه هم وصلش نمیکردم
مدار کار میکنه ولی دیگه شبکه نداره که فکر کنم باید از کارت شبکه usb براس استفاده کنم

dariush_ab
31-05-2015, 00:16
مشکل برد از ای سی شبکش بود که با برداشتنش مدار دیگه داغ نمیکنه و راحت کار میکنه
جالبه که من اصلا به شبکه هم وصلش نمیکردم
مدار کار میکنه ولی دیگه شبکه نداره که فکر کنم باید از کارت شبکه usb براس استفاده کنم
سلام.
بله این آیسی شبکه حساس هستش.
بک مقاومت صفر روی برد هستش که اون هم برداشته بشود درسته.

اگر مثلا آیسی شبکه زیاد داغ می بود میشد اون رو از مدار خارج کرد ولی مورد شما فرق میکنه.

این مورد رو حدس زده بودم ولی مال شما سوخته بوده ولی نه به شکلی که داغ شود.