PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : >>>>>>>>>>>>> اولویت وقفه ها <<<<<<<<<<<<<<

mash hasan
14-11-2014, 11:48
سلام دوستان من يه سوال در مورد وقفه ها و اولويت اون ها داشتم

سوال اينه :اگه يه وقفه کم اولويت در حال اجرا باشه و مثلا 2 ثانيه طول ميکشه و در بين اين 2 ثانيه (مثلا ثانيه 1) يه وقفه با اولويت بالا تر رخ بده
توي avr به اينصورت است که وقفه دوم اصلا اجرا نميشه (حتي اگر اولويت داشته باشه) و cpu ادامه کار خودشو ميکنه و وقفه اول رو تموم ميکنه و بعد از اتمام اون منتظر وقفه جديد ميمونه . درواقع انگار اصلا وقفه شماره 2 رخ نداده

ميخاستم ببينم که توي arm هم به همين صورت است ؟ آخه شنيدم اين موضوع توي ميکرو هاي مختلف ، مختلف است و هر کدوم از ميکرو ها توي اين شرايط به يه روش متفاوتي عمل ميکنن . البته حدس خودم اينه که arm هم شبيه avr باشه

اگه اين موضوع توي خانواده هاي مختلف arm با هم فرق داره لطفا اونو هم ذکر کنيد

خواهشا اساتيد جواب بدن يا کسايي که به صحت پاسخشون صد در صد يقين دارند .لطفا !

mzarkoob
14-11-2014, 15:25
سلام
اگر وقفه ای با اولویت بالاتر رخ دهد حتی اگر داخل وقفه با اولویت کمتر باشه خارج میشه و بعد انجام وقفه اولویت بالاتر برمیگرده داخل روتین وقفه با اولویت کمتر که داخلش اول بوده و بعد ادامه برنامه
حالا چه اصراری دارید ته ارسالتان حتما بگید اساتید جواب بدهند! هر کی بلده خواست پاسخ میده
شما با یک برنامه ساده و یک تست کوچک خودتان می توانید این موضوع را تحقیق کنید ...

mash hasan
14-11-2014, 16:31
اولا که به این دلیل میگم که <<کسی که مطمعن هست جواب بده>> که از چند نفر پرسیدم و اشتباه جواب دادن و چند وقتی سر کار بودم

دوما من دسترسی به سخت افزارش ندارم وگرنه حتما خودم اینو امتحانش میکردم

سوما ممنون از پاسخ

mzarkoob
14-11-2014, 21:23
با سیمولاتور کیل تست کنید. نیازی به برد نیست