PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست سورس ارتباط کامپیوتر با سخت افزار

safinoor
05-11-2014, 01:27
سلام دوستان عزیز
یه درخواست داشتم امیدوارم کمکم کنید .
بنده یه مداری رو طراحی کردم حالا میخوام با پورت USB عددی رو در مبنای Bin از مدار بگیرم و اون عدد رو در مبنای Dec روی کامپیوتر نمایش بدم .
از ft232 max تو مدار استفاده کردم که خروجی رو توی کامپیوتر بتونم به صورت باینری دریافت کنم .

کسی سورسی در این زمینه داره ؟
کسی میتونه برنامش رو برام بنویسه ؟

سورس برنامه رو به یکی از زبان های سی پلاس پلاس / سی شارپ / ویژوال بیسیک / ویژوآل دات نت / میخوام , به هر کدوم از این زبان ها باشه اوکیه (ترجیحا ویژوال بیسیک/ویژوآل دات نت/سی شارپ نسخه ویندوزی نه کنسول)

تشکر,بدرود .

safinoor
05-11-2014, 20:48
سلام
متاسفانه از امکانات Hyperterminal ویندوز نمیخوام استفاده کنم .
سورس میخوام که بعدا روش یه سری عملیات محاسباتی انجام بدم , برنامه نویسیم خوبه اما برنامه ای ارتباط با سخت افزار بلد نیستم بنویسم .
اگر امکانش هست سورسش رو برام بنویسید (همین که خروجی مدار رو توی کامپیوتر نمایش بدم حله) یا سورسی در همین زمینه بهم معرفی کنید .
باتشکر,بدرود .

safinoor
06-11-2014, 17:16
Up

safinoor
08-11-2014, 17:54
Up

safinoor
11-11-2014, 14:54
up

ppittl
11-11-2014, 21:33
بگو مشکلت کجاس دقیقا؟
چه جایی مشکل داری؟

safinoor
12-11-2014, 23:17
سلام
ببینید من برنامه نویسی کامپیوترم خوبه اما بلد نیستم با سخت افزار ارتباط برقرار کنم .
خلاصه میگم : من سورسی رو به یکی از زبان های سی پلاس پلاس / سی شارپ / ویژوال بیسیک / ویژوآل دات نت / میخوام که خروجی FT232 Max که به صورت USB هستش و به کامپیوتر وصل میشه رو توی کامپیوتر نشون بدم .
برنامه سمت سخت افزار نوشته شده و عدد رو به کامپیوتر می فرسته فقط باید توی کامپیوتر برنامه ای بنویسم که این عدد رو دریافت کنه .
میتونید کمکم کنید ؟

ppittl
13-11-2014, 01:36
من با ft232 کار کردم،با ویژوال بیسیک البته،می تونم کمکت کنم
ولی ft232max چی هست؟

safinoor
14-11-2014, 20:15
سلام
همون ft232 رو سورسش رو قرار بدید ممنونتون میشم .
میخوام خروجی که دستگاه داره به کامپیوتر می فرسته رو دریافت کنم .
ضمنا ممنون میشم بگید اگر از این سورس استفاده کنم چنانچه تو دستگاه های دیگه کامپیوتری اگر از ft232 استفاده شده باشه اختلال بوجود میاره یا خیر ؟

ppittl
15-11-2014, 01:11
سورسش رو من ننوشتم،خود سایت ft براش مثال داره
یه ماژول هست که می تونی دانلود کنی و بقیش مثل ارتباط سریال هست
اگر با اون سورس کار کنی میبینی که واقعا درایور خوبی داره این آیسی و مشکلی تو استفاده همزمان از چندتا آیسی توی یه دستگاه نیست
میتونی بر اساس سریال نامبر یا اینکه دیوایس چندم هست باهاش ارتباط برقرار کنی
ماژول رو دانلود کن و بخون،بعدش اگر مشکلی داشتی بگو
موفق باشی

safinoor
15-11-2014, 10:49
سلام
دانلود کردم و از سورس های آمادش هم استفاده کردم اما به هیچ عنوان قطعه رو نمیشناسه .
یه نمونه پک می کنید به همراه ماژول بدید ؟
من اینو دانلود کردم درسته ؟ : Visual Basic Examples (You can see links before reply)

خودتون با کدوم سورس تست گرفتید ؟ همون سورس رو در اختیارم قرار بدید ممنون میشم .

ppittl
15-11-2014, 14:23
82628264
این ماژول رو استفاده کن
و اون pdf هم راهنماش هست
شما مدارت رو با ftprog تست کن که اتصال به کامپیوترت درست باشه
اگر درست بود با این ماژول کارت راه میوفته
موفق باشی