PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] حذف فاصله بین کاراکترهای فارسی در lcd گرافیکی

علیدلی
12-10-2014, 20:00
سلام
دوستان شاید ازکاراکترهای فارسی در LCD های گرافیکی استفاده کرده باشید . تو فونت های که طراحی میکنید و استفاده میکنید یه مشکلی هست و اون اینکه بین حروف ها فاصله زیادی هست .
مثلا اگر در LCD64*128 نوشته شد " فارسی نویسی در گرافیکی"حدود 90 درصد سطر رو اشغال میکنه چونکه فاصله زیادی بین حروف ها هسات . در صورتیکه در عکس زیر ؛ طراح اون با اینکه از فونت 8*8 استفاده کرده ولی کلمه ها و حروف ها خیلی بهم نزدیک هست و میتوان کلمه بیشتری در یک سطر نوشت .

بنظرتون این مشکل رو چطور میشه برطرف کرد که فاصله بین حروف کمتر بشه و بتوان کلمات بیشتری در سطح نوشت ؟

You can see links before reply

Ma3ood
12-10-2014, 23:58
باید فونت مورد نظرتون را خودتون با نرم افزارهای مربوطه اش بسازید و تغییرات را در کتابخانه ال سی دی اعمال کنید

علیدلی
13-10-2014, 00:28
باید فونت مورد نظرتون را خودتون با نرم افزارهای مربوطه اش بسازید و تغییرات را در کتابخانه ال سی دی اعمال کنید

سلام متشکرم
من خودم فونتم رو 6*8 طراحی کردم و اونم در بسکام .

بازم همین مشکل وجود داره و فاصله بین حروف زیاد هست

Ma3ood
13-10-2014, 11:31
این بسته به کتابخانه خود نرم افزار داره بدی بسکام این هست که کتابخونه هاش آماده هستن و نمیشه تغییرات مورد نظرتون را اعمال کنید .

علیدلی
13-10-2014, 12:14
این بسته به کتابخانه خود نرم افزار داره بدی بسکام این هست که کتابخونه هاش آماده هستن و نمیشه تغییرات مورد نظرتون را اعمال کنید .

سلام
نه بسکام این قابلیت رو داره که هر تغیراتی که بخای اعمال میکنی .من خودم با برنامه خود بسکام فونت ساختم و جایگزین فونت اصلی بسکام کردم .بنابراین فونت اصلی بسکام مورد استفاده قرارنمیگیره .بلکه از فونت ساخته شده استفاده میکنه

Ma3ood
13-10-2014, 15:00
درسته شما فونت را انتخاب کردید ولی تو کتابخونه باید طوری تغییر پیدا کنه که اونحا هم برای هر کاراکتر فاصله شو بتونی کمتر کنی و گرنه الان شما فقط شکل نوشته را عوض کردید نه نوع شکل گرفتن و پردازش روی ال سی دی

علیدلی
13-10-2014, 17:15
سلام
خب الان بحث سرهمین مورد هست که بشه فاصله اضافی بین کارکترهاشو حذف کرد

Ma3ood
13-10-2014, 22:19
الان میتونید تو کتابخونه بسکام دستکاری بکنید؟ قسمت مربوط به فضای هرکاراکتر رو پیدا کنید و اونو تغییر بدهید تا به مقصود مورد نظرتون برسید من سی کار میکنم اون عکسی هم که گذاشتید مطمئنا کتابخونه تغییر یافته و سی هستش