PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ماژول اندازه گیری شدت صوت

paradox7
11-10-2014, 20:33
سلام
من به یه ماژولی احتیاج دارم که بتونم شدت صوت رو روی lcd کاراکتری نمایش بدم .یه ماژول پیدا کردم به نام ky038 که دوتا خروجی داره آنالوگ و دیجیتال!
توضیحات این ماژول:
این ماژول دارای یک میکروفن خازنی استاندارد است که یک مدار تقویت کننده آپ امپ ترکیب شده است. ولتاژ تغذیه ماژول 3 تا 24 ولت و خروجی آن نیز منطبق با سطوح ولتاژ TTL است. ماژول دارای دو LED قرمز است. با اتصال ولتاژ تغذیه به ماژول LED پاور روشن میشود. با افزایش صدای محیط و رسیدن آن به آستانه تنظیم شده، LED دیگر روشن می شود. با استفاده از پتانسیومتر تعبیه شده روی ماژول میتوانید حساسیت سنسور را تنظیم نمایید. از دیگر ویژگی های این ماژول این است که علاوه بر خروجی دیجیتال ، دارای یک خروجی آنلالوگ نیز می باشد که به شما برای اندازه گیری شدت صوت نیز کمک می نماید.

خروجی آنالوگ رو میشه به ADC میکرو داد ولی مشکلم اینجاست که دیتاشیتی وجود نداره که من بتونم رابطه ولتاژ و شدت صوت رو بدست بیارم ! (دقیق نمیدونم وجود داره یا نه من که پیدا نکردم cry::)
کسی میتونه کمکم کنه که چه کاری انجام بدم؟مدارو ماژول دیگه ای سراغ دارین ؟lov: