PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : منابع و کتب آموزشی avr به زبان فارس

aliAVR
08-11-2009, 22:32
سلام
دوستان این بخش رو فقط برای منابع و کتب آموزشی AVR به زبان فارسی می ذاریم و لطفا پست اضافی نزنيد مطالب با ذكر منبع يا نويسنده باشه لطفا رو سرور ما اپلود كنيد اگه نتونستيد درسايت You can see links before reply يا سايت هاي ديگه براي اپلود فايل بذاريد لطفا لينك ها اپلود چك كنيد اگه مشكلي بود ما را در جريان بذاريد دوستان فقط در مورد منابع و کتب يكم توضیح بنویسید
با تشكر :wink:

kavir
08-11-2009, 22:52
آموزش winavr به زبان فارسی بخش یک
زبان برنامه نویسی c که برای avr هست(کامپایلر حرفه ای)
You can see links before reply
url]
دانلود
نمونه آنلاین (You can see links before reply)

aliAVR
08-11-2009, 22:56
اموزش اتصال كي بورد به AVR به زبان بيسك(بيسكام)

aliAVR
08-11-2009, 23:08
اموزش مقدماتي AVR به زبان c (كدويژن)

aliAVR
09-11-2009, 10:50
اموزش پيكره بندي تايمر وكانتردر محيط بيسكام

aliAVR
09-11-2009, 11:16
راه اندازيLCD در محيط بيسكام به صورت جامع

هنرفر
09-11-2009, 11:29
نحوه ی پروگرام کردن avr در codevision

aliAVR
09-11-2009, 15:44
اموزش بيسكام به صورت كامل

kavir
10-11-2009, 22:56
آموزش میکروکنترلرهای avr با زبان بیسیک در 187 صفحه فارسی به همراه سورس کدها و پروزه های تکمیلی
آموزش تقریبا بین تمامی آموزش ها کامل ترین هست و برای برنامه نویسی میکروکنترهای avr با زبان بیسیک و با کامپایلر bascom avr می باشد

دانلود (You can see links before reply)

kavir
10-11-2009, 22:57
آموزش کدویژن به زبان فارسی در 223 صفحه به همراه سورس کدها .این اموزش برای برنامه نویسی میکروکنترلرهای avr به زبان c می باشد که به کمک کامپایلر معروف کدویژن صورت می گیرد.پیشنهاد می کنم حتما این اموزش را دانلود کنید واقعا در بین آموزش ها کامله!
عنوان مطالب
Reset فيوز بيت ها، منابع كلاك و
C آشنايي با زبان
پروژه 1 :فلاشر ساده
7-Segment پروژه 2: كانتر يك رقمي با
(LCD) پروژه 3 :نمايشگر كريستال مايع
پروژه 4: اسكن صفحه كليد ماتريسي
LED Dot Matrix پروژه 5: نمايشگرهاي
وقفه هاي خارجي
پروژه 6: آشكار ساز عبور از صفر
تايمر/كانتر صفر
پروژه 7 : فركانس متر ديجيتال
PWM با DC پروژه 8: كنترل موتور
عملكرد تايمر دو
ميكروكنترلر RTC پروژه 9: ساعت با
تايمر/كانتر يك
پروژه 10 : كنترل سرو موتور
پروژه 11 : توليد موج سينوسي
(RS- پورت سريال ( 232
پروژه 12 : پورت سريال در ويژوال بيسيك
RS با 232 USB پروژه 13 : ارتباط دهي
I2C Bus (TWI)
I2C هاي EEPROM پروژه 12 : ارتباط با
مبدل آنالوگ به ديجيتال
LM پروژه 13 : اندازه گيري دما با سنسور 35
مقايسه كننده ي آنالوگ
SPI Bus
Watchdog و تايمر Sleep هاي Mode
I/O پيوست 1: تنظيمات رجيسترهاي
پيوست 2: نحوه ي ارتباط دهي ورودي وخروجي هاي ميكروكنترلر
AVR پيوست 3: مشخصات برخي قطعات
AVR برخي قطعات Pinout : پيوست 4
ATmega پيوست 5: خلاصه ي رجيسترهاي 16

منبع: avr.ir

aliAVR
13-12-2009, 11:41
اموزش ساده بيسكام به صورت سوال و جواب قسمت 1تا6

aliAVR
13-12-2009, 12:00
اموزش ساده بيسكام به صورت سوال و جواب قسمت 7-13

aliAVR
13-12-2009, 12:25
اموزش بيسكام كه سطح بالاي داره

aliAVR
15-12-2009, 08:33
اموزش تابلوروان به همراه نرم افزار

aliAVR
15-12-2009, 08:47
اموزش بسيار كامل و روان بيسكام كه زحمت ان اقاي1nafarكشيده

فهرست : ---------------------------------------------------------------------- ------------------- شماره صفحه
مقدمه: ---------------------------------------------------------------------- ---------------------------------5
فصل اول (اشنایی مختصر با محیط بسکام)
اشنايي مختصر با محيط بسكام: ---------------------------------------------------------------------- ---------7
منویfile ---------------------------------------------------------------------- -----------------------------7
منوی edit ---------------------------------------------------------------------- ----------------------------8
منویView-------------------------- - ---------------------------------------------------------------------- --8
منوی program--------------------------------------------------------------- -------------------------------9
اصلا حات پرکاربرد------------------------------------------------------ ------------------------------------ 7
فصل دوم (اشنایی مختصر با بیسیک وکار باlcd و پورت ها)
مراحل نوشتن یک برنامه جدید(بدنه ی یک برنامه): ---------------------------------------------------------- 11
دستورات مربوط به پورت ها (کار با پورتها )-----------------------------------------------------------------15
دستورات تاخیر------------------------------------------------------------ ----------------------------------18
دستورات حلقه وپرش ---------------------------------------------------------------------- ------------------18
Lcd کاراکتری(درستورات مربوط به راه اندازی ، فارسی نویسی و...)----------------------------------------- 23
فصل سوم (معرفی سایر دستورات بیسیک )
اعداد و متغییر ها در بسکام ---------------------------------------------------------------------- -------------33
دستورات مربوط به کار با رشته ها------------------------------------------------------------------ -----------45
دستورات حلقه و پرش و شرط ---------------------------------------------------------------------- ----------55
دستورات اجرایی (این دستورات ، دستورات خاص برای کامپایلر هستند که برای اجرای بهتر برنامه استفاده میشوند)-------68
زیر برنامه ها و فراخوانی توابع------------------------------------------------------------ --------------------74
توابع ریاضی و محاسباتی ---------------------------------------------------------------------- ---------------79
توابع تبدیل کدها و متغییر ها به یکدیگر---------------------------------------------------------- ---------------94
فصل چهارم (راه اندازی امکانات جانبی )
دستور debounce(اتصال کلید به میکرو)----------------------------------------------------------- -----------97
دستورPULSEOUT (ایجاد یک پالس بر روی یک پایه)---------- -----------------------------------------------98
دستور PULSEIN(اندازی گیری دوره ی تناوب پالس موجود بر روی یک پایه) ---------------------------------99
دستور SOUND(ایجاد پالس برای راه اندازی بازر بر روی یک پایه)------------------------------------------- 99
دستور ) ENCODER ENCODER نوعی کلید دوطرفه میباشندکه..)------- --------------------------------------100
دستور DTMFOUT ( ایجاد پالس شمره گیری(تلفن)با avr)-----------------------------------------------------102
راه اندازی magnetic card (فقط کافی است شما ان را از شکاف...)-------------------------------------------105
LCD گرافیکی(بر روی این نوع lcd میتوان تصاویر ، متن و... را نمایش داد و...)-------------------------------122
استفاده از کلید وکیبرد و کی پد و ...(روشهای راه اندازی کیپد، کیبرد کامپیوتر و کلید فشاری و...---------------- 129
اتصال avr به عنوان کیبرد به کامپیوتر(چگونه یک کیبرد بسازیم.......)------------------------------------------126
ا � �صال avr به عنوان موس به کامپیوتر—چگونه یک موس بسازیم)---------------------------------------------131
مبد � � انالوگ به دیجتال(adc)(برای تبدیل کمیت های انالوگ به دیجتال از این مورد استفاده میشود .... )-----------134
راه اندازی سروو موتور (نوعی موتور پر قدرت است که میتواند در یک زاویه خاص بچرخد...)-----------------137
راه اندازی WATCHDOG (تایمری است که میتواند تا یک زمان خاص بشمارد و میکرو را ریست کند ، این تایمر...)------------------140
راه اندازی وقفه های خارجی-(چگونه یک پایه همیشه چک شود)---- -------------------------------------------141
راه اندازی گیرنده rc5(گیرنده و فرستنده های مادون قرمز که انها را با نام تجاری گیرنده و فرستنده های rc5 میشناسند رواج فوق... )--------143
ساخت کنترل تلویزیون و سیدی sony (توسط دستور زیر میتوان دستورات مخصوص کنترل تلوزیون و cd سونی ... ) --------------147
راه اندازی گیرنده RC6 (این پروتکل ، برخلاف RC5 در اکثر دستگاهای صوتی تصویری جدید(تمامی دستگاهای CD چینی را پشتیبانی...) ---150
اندازه گیری یک خازن یا مقاومت(شما با استفاده از دستور زیر میتوانید مقدار ثابت زمانی مقاومت و خازنی که به پایه دلخواه میکرو...)-—152
مقایسه کننده انالوگ(مقایسه کننده آنالوگ مقادیر ولتاژ آنالوگ موجود بر روی دو پایه خود را)--------------------153
تایمر/ کانتر(تایمر کانتر چیست؟...)-------------------------------------------------------- --------------------154
تایمر/ کانتر 0 (راه اندازی تایمرکانتر صفر در مد تایمر – کانتر -....)------------------------------------------154
تایمر کانتری یک (راه اندازی در مد تایمر –کانتر –pwm مقایسه ای و...) -------------------------------------158
راه اندازی تایمر/کانتر دو (راه اندازی در مد تایمر –کانتر –pwm مقایسه ای و...)------------------------------176
راه اندازی تایمر/کانتر سه(راه اندازی در مد تایمر –کانتر –pwm مقایسه ای و...)------------------------------187
( Real Time Counter) rtc (شمارش گر زمان واقعی-)------------------------------------------------------ 202
ارتباط سریال rs232 (اتصال دو میکرو از طریق دو سیم...)---------------------------------------------------211
ا� � تباط سریال spi ( ارتباط چند میکرو از طریق 4 سیم ...)----------------------------------------------------217
ارتب � �ط سریال i2c یا 2-wire (اتصال چند میکرو از طریق دو سیم...)-------------------------------------------224
ارتبا� � سریال 1 WIRE(اتصال چند میکرو از طریق 1 سیم..)---------------------------------------------------231
کا � � با حافظه داخلی میکرو (eeprom):------------------------------------------------------------- ----------234
ضمائم:
ضمیمه 1 : طریقه ی نصب بسکام------------------------------------------------------------ -----------------236
ضمیمه 2 :اشنایی با محیط شبیه سازی بسکام(simulate)-------------------------------------------------- ----240
ضمیمه 3 :شبیه سازی میکرو کنترل avr با برنامه پروتوس ( اشنایی مقدماتی )----------------------------------246
ضمیمه 4 : پروگرام کردن میکرو : (معرفی منوی send to chip)---------------------------------------------253
ضمیمه 5 : راه اندازی انواع موتور ها ی dc و پله ای بوسیله یavr و زبان بیسیک---------------------------258
ضمنیمه 6: راه اندازی 7 سگمنت(این قطعات از 8 led تشکیل می شود که 7تا از انها نمایشگر هستند ویکی...)------------------269
ضمیمه 7: خطا های بسکام------------------------------------------------------------ -------------------------283
ضمیمه 8 : کلید های میانبر در بسکام------------------------------------------------------------ --------------287
ضمیمه 9 : اندازه گیری ولتاژ های منفی زیاد مثبت و...با ADC ( کار با OP-AMP)------------------------------------------288
منابع و ماخذ-------------------------------------------------------------- -------------------------------------

ttp://forum.iranled.com/showthread.php?tid=10869

aliAVR
15-12-2009, 09:17
اموزش شرح كامل فيوز بيت ها وپروگرام كردن AVR

aliAVR
15-12-2009, 09:29
اينم يك اموزش avr

aliAVR
15-12-2009, 23:45
طرز قفل كردن AVR

aliAVR
15-12-2009, 23:51
منابع كلاك واسيلاتور

aliAVR
15-12-2009, 23:53
اموزش ساده تابلوروان

avrpassion
07-01-2010, 13:18
دوستان من
ترجمه کتاب دکتر مزیدی در مورد avr توسط انتشارات نص چاپ شده و من دیروز یک نسخه آن را از انقلاب خریدم
نگارش این کتاب نیز مانند سایر کتابهای دکتر مزیدی روان و ساده است. دوستانی که قبلا کتابهای دکتر مزیدی را مطالعه کردند میدانند که در این کتابها به فراگیری مفاهیم اهمیت ویژه ای داده شده است و برای مثال قبل از توضیح i2c در avr به بیان دقیق مشخصات i2c و کاربرد آن پرداخته شده و سپس استفاده از آن در avr بیان گردیده است. ضمنا در چند فصل اول کتاب مطالب جالبی از معماری avr شامل خط لوله ( پایپ لاین) و غیره مطرح شده که من تا بحال در کتب فارسی ندیده بودم.
جالب اینکه این ترجمه به تایید شخص دکتر مزیدی رسیده است و در ابتدای کتاب مقدمه فارسی ایشان به چشم میخورد

Elec_l0vE
09-04-2010, 01:05

ببخشيد اين لينك برداشته شده . كسي ندارتش ؟

اموزش بيسكام كه سطح بالاي داره

ببخشيد اين لينك برداشته شده . كسي ندارتش ؟

اموزش اتصال كي بورد به avr به زبان بيسك(بيسكام)

آموزش میکروکنترلرهای avr با زبان بیسیک در 187 صفحه فارسی به همراه سورس کدها و پروزه های تکمیلی
آموزش تقریبا بین تمامی آموزش ها کامل ترین هست و برای برنامه نویسی میکروکنترهای avr با زبان بیسیک و با کامپایلر bascom avr می باشد

لينك مشكل داره

hamid69
27-05-2010, 16:13
به اینجا هم می تونید سر بزنید:
(بسکام)

m-arm
29-05-2010, 20:58
سلام
تمام لینکها خراب هستند؟؟لظفارتصحیحشون کنید

M3R
11-07-2010, 23:48
سلام.
شما می تونید از لینکهای زیر آموزش زبان C در کدویژن رو دانلود کنید که خیلی کامل هست و خود آموزه !!!
پیشنهاد می کنم کسایی که می خوان تازه شروع به یاد گرفتن زبان C بکنن حتما این فایلها رو دانلود کنن .
این PDF ها توسط جناب آقای حمید نجفی تالیف شده .
این PDF ها در 5 بخش تهیه شده که می تونید از لینکهای زیر دانلود کنید .
پسورد تمام فایلها :You can see links before reply
دانلود بخش اول :
AVR(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(You can see links before reply).rar.html)
بخش دوم :
AVR(2)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(2)(You can see links before reply).rar.html)
بخش سوم :
AVR(3)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(3)(You can see links before reply).rar.html)
بخش چهارم :
AVR(4)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(4)(You can see links before reply).rar.html)
بخش پنجم :
AVR(5)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(5)(You can see links before reply).rar.html)

mehdisem
29-07-2010, 15:11
با سلام

شما می تونید از لینکهای زیر آموزش زبان C در کدویژن رو دانلود کنید که خیلی کامل هست و خود آموزه !!!
پیشنهاد می کنم کسایی که می خوان تازه شروع به یاد گرفتن زبان C بکنن حتما این فایلها رو دانلود کنن .
دانلود بخش اول :
AVR(You can see links before reply).rar
بخش دوم :
AVR(2)(You can see links before reply).rar
بخش سوم :
AVR(3)(You can see links before reply).rar
بخش چهارم :
AVR(4)(You can see links before reply).rar
بخش پنجم :
AVR(5)(You can see links before reply).rar

فایل بخش سوم مشکل دارد خواهشمند است دوباره بگذارید

mehdisem
29-07-2010, 15:12
سلام.
شما می تونید از لینکهای زیر آموزش زبان c در کدویژن رو دانلود کنید که خیلی کامل هست و خود آموزه !!!
پیشنهاد می کنم کسایی که می خوان تازه شروع به یاد گرفتن زبان c بکنن حتما این فایلها رو دانلود کنن .
این pdf ها توسط جناب آقای حمید نجفی تالیف شده .
این pdf ها در 5 بخش تهیه شده که می تونید از لینکهای زیر دانلود کنید .
دانلود بخش اول :
avr(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(You can see links before reply).rar.html)
بخش دوم :
avr(2)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(2)(You can see links before reply).rar.html)
بخش سوم :
avr(3)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(3)(You can see links before reply).rar.html)
بخش چهارم :
avr(4)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(4)(You can see links before reply).rar.html)
بخش پنجم :
avr(5)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(5)(You can see links before reply).rar.html)

فایل بخش سوم مشکل دارد لطفا دوباره بگذارید

ALI412
11-09-2010, 19:16
دوستان بخش بسیار خوبی هست اما حیف که همه لینکها خراب هستن دوستان هم اصلاح نمیکنن

M3R
12-09-2010, 14:57
دوستان بخش بسیار خوبی هست اما حیف که همه لینکها خراب هستن دوستان هم اصلاح نمیکنن

سلام دوست عزیز :hi:
من همین الان بخش سوم رو دانلود کردم.
هیچ مشکلی نداره !!!
اگه شما با دانلود مشکل دارید بگید جای دیگه آپلود می کنم :wink:

mostafa_abdi
31-10-2010, 03:11
سلام
مرسی از همه

مثل اینکه لینک ها پاک شدن. یه جوون مردی لطف کنه دوباره آپلود کنه.
mahijooon
12-01-2011, 20:02
این لینک ها خرابه لطفا لینک ها رو اصلاح کنید:sa:

poppayam
17-01-2011, 19:53
سلام
لطفا هر کس در حد توانش در مورد نصب دوربین (سخت افزار و نرم افزار) به میکروکنترلر افراد مبتدی رو راهنمایی کنه. بحث را با سوالات زیل شروع میکنیم :

فرایند عملگرد تصویر برداری در یک موبایل چگونه است؟(با توجه به اینکه گوشی موبایل از یک میکروکنترلر استفاده می کند.)
نصب دوربین به چه قطعاتی نیاز دارد؟و ایا این قطعات برای دوربین های مختلف متفاوت است؟

نصب دوربین یک موبایل به میکرو چگونه است؟
قدرت و توان میکروکنترلر چه تاثیری بر عمل دوربین دارد؟

medadnoki
30-01-2011, 23:45
سلام.
شما می تونید از لینکهای زیر آموزش زبان c در کدویژن رو دانلود کنید که خیلی کامل هست و خود آموزه !!!
پیشنهاد می کنم کسایی که می خوان تازه شروع به یاد گرفتن زبان c بکنن حتما این فایلها رو دانلود کنن .
این pdf ها توسط جناب آقای حمید نجفی تالیف شده .
این pdf ها در 5 بخش تهیه شده که می تونید از لینکهای زیر دانلود کنید .
دانلود بخش اول :
avr(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(You can see links before reply).rar.html)
بخش دوم :
avr(2)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(2)(You can see links before reply).rar.html)
بخش سوم :
avr(3)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(3)(You can see links before reply).rar.html)
بخش چهارم :
avr(4)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(4)(You can see links before reply).rar.html)
بخش پنجم :
avr(5)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply(5)(You can see links before reply).rar.html)

سلام ببخشید این فایل ها پاک شده میشه دوباره بزارید:(

ahadgd
30-01-2011, 23:56
سلام.
پسورد تمام فایلها :You can see links before reply (You can see links before reply)
دانلود بخش اول :
AVR(You can see links before reply).rar (You can see links before reply)
بخش دوم :
AVR(2)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply)
بخش سوم :
AVR(3)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply)
بخش چهارم :
AVR(4)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply)
بخش پنجم :
AVR(5)(You can see links before reply).rar (You can see links before reply)

کسی این فایل ها رو نداره آپلود کنه خیلی ها دنبال این فایل ها هستند:baad:

M3R
31-01-2011, 02:00
سلام.
ببخشید که دیر شد.
به دلیل سرعت کم نمیتونم دوباره آپلود کنم ولی قبلا برای سایت برق 20 آپلود کرده بودم که میتونید از لینک زیر دانلود کنید.
بخش اول (You can see links before reply)
بخش دوم (You can see links before reply)
بخش سوم (You can see links before reply)
بخش چهارم (You can see links before reply)
بخش پنجم (You can see links before reply)

موفق باشید:wink:

M3R
31-01-2011, 02:00
سلام.
ببخشید که دیر شد.
به دلیل سرعت کم نمیتونم دوباره آپلود کنم ولی قبلا برای سایت برق 20 آپلود کرده بودم که میتونید از لینکهای زیر دانلود کنید.
بخش اول (You can see links before reply)
بخش دوم (You can see links before reply)
بخش سوم (You can see links before reply)
بخش چهارم (You can see links before reply)
بخش پنجم (You can see links before reply)
پسورد تمام فایلها : You can see links before reply
موفق باشید:wink:

aryan 48
31-01-2011, 09:25
با سلام
من نتو نستم دانلود كنم:sa: . امكان اپلود مجدد هست ؟

M3R
31-01-2011, 10:05
با سلام
من نتو نستم دانلود كنم:sa: . امكان اپلود مجدد هست ؟

سلام.
لینکها رو الان تست کردم هیچ مشکلی نداره.
من که فعلا نمیتونم آپلود کنم مگه اینکه یکی از مدیران سایت یا یکی از کاربرا که دانلود کرده زحمتش رو بکشه !!!

aryan 48
31-01-2011, 11:01
سلام.
لینکها رو الان تست کردم هیچ مشکلی نداره.
من که فعلا نمیتونم آپلود کنم مگه اینکه یکی از مدیران سایت یا یکی از کاربرا که دانلود کرده زحمتش رو بکشه !!!

حق با شما است . الان در حال دانلود هستم:018: خيلي ممنون

alajoon
06-05-2011, 17:59
:sa:نه دوست عزیز نمیشه که نمیشه

Elec_l0vE
23-10-2011, 21:48
سلام پست 9 و 10 لینکاش مشکل داره میشه تصحیحش کنید تنکس

Elec_l0vE
23-10-2011, 21:55
جناب کویر یا دیگر مدیران سایت خواهش میکنم رسیدگی کنید .لینکا همه مشکل دارن . من عضو قدیمی سایت هستم . قبلا خیلی بیشتر توجه و رسیدگی میکردن

kavir
23-10-2011, 22:28
سلام
متاسفانه من فایلها ندارم دوستانی که اپلود دارند باید زحمت بکشند

hamedmicro
15-11-2011, 18:55
اموزش مقدماتي AVR به زبان c (كدويژن)
:baad::unh:
داداش فايلها مشكل دارن

hamedmicro
15-11-2011, 19:00
درستن ببخشيد
:o

mobin_m
07-02-2012, 17:43
سلام
به کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR با محوریت Bascom تالیف مهندس مبین محسن زاده از انتشارات دیباگران تهران مراجعه کنید : You can see links before reply

علیدلی
31-03-2012, 19:25

سلام لینک دانلود خرابه خواهشا اصلاح کنید.درضمن لینک های پروژهای دیگه هم خرابه

mehdi_so
17-04-2012, 01:08
با سلام خدمت مدیران محترم سایت وزین میکرو الکترونیک اکثر لینکهای موجود در این پست مشکل داشتند و قابل دانلود نبودند لطفا بررسی نمایید با تشکر

funjok
17-04-2012, 02:01
لینک های دانلود که کار نمیکنه

tah_206207
20-04-2012, 05:22
سلام دوستان من زبان برنامه نویسی C رو بلدم فقط مشکلم اینه که نمیدونم چطور از اون تو AVR استفاده کنم خوبیه بسکام اینه که تو help ش همه چی رو توضیح داده ولی من واسه زبان سی همچین منبعی رو پیدا نکردم
مثلا این که برای اسکن صفحه کلید دارای کتابخانه خاصی هست یا نه؟
اگه کتابی در این مورد حتی انگلیسی رو واسه دانلود قرار بدین ممنون میشم
اگرم این کتابو داشتین لطق کنین واسه دانلود بزارین
Embedded C Programming and the Atmel AVR

mmady
30-04-2012, 06:58
آموزش کدویژن به زبان فارسی در 223 صفحه به همراه سورس کدها .این اموزش برای برنامه نویسی میکروکنترلرهای avr به زبان c می باشد که به کمک کامپایلر معروف کدویژن صورت می گیرد.پیشنهاد می کنم حتما این اموزش را دانلود کنید واقعا در بین آموزش ها کامله!
عنوان مطالب
reset فيوز بيت ها، منابع كلاك و
c آشنايي با زبان
پروژه 1 :فلاشر ساده
7-segment پروژه 2: كانتر يك رقمي با
(lcd) پروژه 3 :نمايشگر كريستال مايع
پروژه 4: اسكن صفحه كليد ماتريسي
led dot matrix پروژه 5: نمايشگرهاي
وقفه هاي خارجي
پروژه 6: آشكار ساز عبور از صفر
تايمر/كانتر صفر
پروژه 7 : فركانس متر ديجيتال
pwm با dc پروژه 8: كنترل موتور
عملكرد تايمر دو
ميكروكنترلر rtc پروژه 9: ساعت با
تايمر/كانتر يك
پروژه 10 : كنترل سرو موتور
پروژه 11 : توليد موج سينوسي
(rs- پورت سريال ( 232
پروژه 12 : پورت سريال در ويژوال بيسيك
rs با 232 usb پروژه 13 : ارتباط دهي
i2c bus (twi)
i2c هاي eeprom پروژه 12 : ارتباط با
مبدل آنالوگ به ديجيتال
lm پروژه 13 : اندازه گيري دما با سنسور 35
مقايسه كننده ي آنالوگ
spi bus
watchdog و تايمر sleep هاي mode
i/o پيوست 1: تنظيمات رجيسترهاي
پيوست 2: نحوه ي ارتباط دهي ورودي وخروجي هاي ميكروكنترلر
avr پيوست 3: مشخصات برخي قطعات
avr برخي قطعات pinout : پيوست 4
atmega پيوست 5: خلاصه ي رجيسترهاي 16

منبع: Avr.ir
سلام
لینک بالایی خرابه

mmady
30-04-2012, 07:01

سلام
لینکش خرابه

coloop
23-06-2012, 13:34
دوستان بی شک کتاب « مرجع کامل میکروکنترلر AVR » نوشته ی : مهندس پرتوی فر انتشارات : نص
بهترین کتاب برای آموزش AVR هست.

قصد تبلیغ ندارم ولی من کل این کتابهایی که تو نت هست رو خوندم ولی هیچکدوم نمیتونه شما را حرفه ای کنه.

اینو هم در نظر داشته باشید که Avr به بسکام و کدویزن خلاصه نمیشه یه سری اصول میکروپروسسوری داره که از برنامه نویسی خیلی مهمتره.

و من تا کنون این جور اصول رو تنها در فیلم های آموزشی آقای کی نژاد دیدم صحبت بشه.

اگه کتاب مهندس پرتوی فر و فیلم های آقای کی نژاد رو کنار هم و به موازات بخونید و ببینید مطمئن باشید که به همون مهارتی میرسید که آرزوشو دارید./

من خودم یک سوم ابتدایی کتاب رو دارم میخونم که به خاطر امتحانات یه خورده روندش کند شده.
خدا شاهده که به هیچ عنوان قصد تبلیغ ندارم و فقط میخوام واقعیات رو بگم و به دوستان هم بگم خودشون رو با مقالات آموزشی موجود در اینترنت سرگرم ! نکنند.
چون من 2 سال با این جور چیزا خودمو گول زدم و آخرش هم نفهمیدم میکرو چی هست !!!
البته فقط منظورم مقالاتیه که تحت عنوان آموزش AVR ارائه میشه نه مقالاتی که جنبه آموزش ماژول و پروژه و ... است.

خلاصه کتاب یه چیز دیگست.
والسلام

KHM
23-06-2012, 16:57
رفیق به نظر من همو اول که هیچی سر در نمیاری از avr و تازه میخوای ببینی چیه،بهتره اولای pdf سپاسیار رو بخونی و بعد اینکه فهمیدی چیه و چجوریه و برنامه های ابتدایی رو تونستی بنویسی،بعدش دیگه از رو کتاب بخونی...
وقتی اول از رو کتاب میخونی،اومده 1خیلی توضیح داده..اصلآ نمیفهمی به چه دردی میخوره...ولی وقتی یکم راه افتاده باشی،تازه میفهمی به چه دردی میخوره...
بعد این میرسیم به اینکه...کتب 1چی دیگس...
اینم نظر من بود...

coloop
24-06-2012, 23:19
رفیق به نظر من همو اول که هیچی سر در نمیاری از avr و تازه میخوای ببینی چیه،بهتره اولای pdf سپاسیار رو بخونی و بعد اینکه فهمیدی چیه و چجوریه و برنامه های ابتدایی رو تونستی بنویسی،بعدش دیگه از رو کتاب بخونی...
وقتی اول از رو کتاب میخونی،اومده 1خیلی توضیح داده..اصلآ نمیفهمی به چه دردی میخوره...ولی وقتی یکم راه افتاده باشی،تازه میفهمی به چه دردی میخوره...
بعد این میرسیم به اینکه...کتب 1چی دیگس...
اینم نظر من بود...

تشکر میکنم از شما که پست منو که یکم هم طولانی بود رو خوندید.

متاسفانه یه جوری جا افتاده که وقتی میگی AVR همه یاد بسکام و کدویژن میفتند.
در حالی که داریم از میکروکنترلر AVR صحبت میکنیم نه از کامپایلر.
سخت افزار میکرو،شناخت رجیسترهای میکرو و ... به نظر من مهمتره. چون میتونی میکرو رو احساسش کنی و تو مشتت بگیری !
من خودم در حال حاضر مبتدی هستم ولی خوب انواع راه ها رو برای یادگیری AVR دارم امتحان میکنم.
برای مثال وقتی یه کاربر مبتدی که از هیچ جا خبر نداره آموزش های موجود روی نت رو میخونه با یه سری از کلمات و اصطلاحات به ظاهر عجیب روبرو میشه که وقتی میبینه هیچی ازش سردرنمیاره بیخیال قضیه میکرو میشه !
مثلا وقتی با کلمه پالس ساعت یا فیوزبیت یا JTAG و ... مواجه میشه میمونه که اصلا اینا چی هست !
اینکه من میگم کتاب دلیلش اینه که چیزایی که بابتش میشه از مردم پول گرفت رو بعضی ها نمیان مجانی در اختیار عموم قرار بدند.
و تا حدود زیادی هم منطقی هست چون وقتی این کتابی که من میگم در حدود 700 صفحه نوشته میشه اونم توسط سه نفر شاید صدها ساعت زحمت میبره.
اینکه میبینید تو ایران هیشکی با هزینه کردن برای آموزش موافق نیست دلیل نمیشه که همه چی هم مجانی عرضه بشه !!! این از عادت ماست.
در مورد کتاب آقای سپاسیار : ایشون هم زحمت کشیدند و این کتاب رو نوشتند و بصورت رایگان روی نت گذاشتند و جای تقدیر داره.
اما من اونو هم خوندم.توضیح ها به مختصر ترین حالت گفته شده و باز هم مخاطب کتاب که در اینجا مبتدی فرضش میکنیم متوجه نمیشه ! من که خیلی از جاهاشو متوجه نشدم !!! cry::
ولی کتاب های موجود برای هر یک از قابلیت های میکرو فصلی جداگانه همراه با مثال و تمرین دارند و این امتیاز بزرگی است.
و اشکال بزرگ دیگری که میکروهای AVR دارند اینه که منابع آموزشی به زبان اصلی برای اونها نیست.(باز هم میگم منظورم آموزش بسکام و کدویژن نیست.)
الان شما اگه میخواستی یه زبان برنامه نویسی یاد بگیری مثل C# یا PHP و... فقط کافی بود به زبان انگلیسی جستجو میکردی و میدیدی که دنیایی از مطالب برای اون ظاهر میشد ولی شما تایپ کن : AVR Tutorial میبینی که خبری از آموزش نیست !
و این هم میشه از عوامل غربت AVR !!!:o

در پایان بهتره بگم که تنها هدفم از پیگیری این تاپیک و تایپ چند ده خطی ! راهنمایی به دوستان AVR آموز بوده چون خودم این راه ها رو رفتم و به نتیجه نرسیدم.
حالا شاید یکی دیگه رفته باشه و به نتیجه هم رسیده باشه ! اونو بهتره دوستان در این تاپیک مطرح کنند.

پیروز و پایدار باشید.

hamid_kent
24-09-2012, 21:10
سلام
من تازه واردم
یه سوال در مورد تابلوی دنیای کوچک ک دوستمون سینا جان گذاشته داشتم
اگه ممکنه نوع فلاشر و افکتهای بکار رفته در این تابلو رو توضیح بدید
ممنون می شم خیلی واجبه اینم لینک فیلم تابلو

mohamad_musav
21-10-2012, 23:38
اموزش بسيار كامل و روان بيسكام كه زحمت ان اقاي1nafarكشيده

فهرست : ---------------------------------------------------------------------- ------------------- شماره صفحه
مقدمه: ---------------------------------------------------------------------- ---------------------------------5
فصل اول (اشنایی مختصر با محیط بسکام)
اشنايي مختصر با محيط بسكام: ---------------------------------------------------------------------- ---------7
منویfile ---------------------------------------------------------------------- -----------------------------7
منوی edit ---------------------------------------------------------------------- ----------------------------8
منویview-------------------------- - ---------------------------------------------------------------------- --8
منوی program--------------------------------------------------------------- -------------------------------9
اصلا حات پرکاربرد------------------------------------------------------ ------------------------------------ 7
فصل دوم (اشنایی مختصر با بیسیک وکار باlcd و پورت ها)
مراحل نوشتن یک برنامه جدید(بدنه ی یک برنامه): ---------------------------------------------------------- 11
دستورات مربوط به پورت ها (کار با پورتها )-----------------------------------------------------------------15
دستورات تاخیر------------------------------------------------------------ ----------------------------------18
دستورات حلقه وپرش ---------------------------------------------------------------------- ------------------18
lcd کاراکتری(درستورات مربوط به راه اندازی ، فارسی نویسی و...)----------------------------------------- 23
فصل سوم (معرفی سایر دستورات بیسیک )
اعداد و متغییر ها در بسکام ---------------------------------------------------------------------- -------------33
دستورات مربوط به کار با رشته ها------------------------------------------------------------------ -----------45
دستورات حلقه و پرش و شرط ---------------------------------------------------------------------- ----------55
دستورات اجرایی (این دستورات ، دستورات خاص برای کامپایلر هستند که برای اجرای بهتر برنامه استفاده میشوند)-------68
زیر برنامه ها و فراخوانی توابع------------------------------------------------------------ --------------------74
توابع ریاضی و محاسباتی ---------------------------------------------------------------------- ---------------79
توابع تبدیل کدها و متغییر ها به یکدیگر---------------------------------------------------------- ---------------94
فصل چهارم (راه اندازی امکانات جانبی )
دستور debounce(اتصال کلید به میکرو)----------------------------------------------------------- -----------97
دستورpulseout (ایجاد یک پالس بر روی یک پایه)---------- -----------------------------------------------98
دستور pulsein(اندازی گیری دوره ی تناوب پالس موجود بر روی یک پایه) ---------------------------------99
دستور sound(ایجاد پالس برای راه اندازی بازر بر روی یک پایه)------------------------------------------- 99
دستور ) encoder encoder نوعی کلید دوطرفه میباشندکه..)------- --------------------------------------100
دستور dtmfout ( ایجاد پالس شمره گیری(تلفن)با avr)-----------------------------------------------------102
راه اندازی magnetic card (فقط کافی است شما ان را از شکاف...)-------------------------------------------105
lcd گرافیکی(بر روی این نوع lcd میتوان تصاویر ، متن و... را نمایش داد و...)-------------------------------122
استفاده از کلید وکیبرد و کی پد و ...(روشهای راه اندازی کیپد، کیبرد کامپیوتر و کلید فشاری و...---------------- 129
اتصال avr به عنوان کیبرد به کامپیوتر(چگونه یک کیبرد بسازیم.......)------------------------------------------126
ا � �صال avr به عنوان موس به کامپیوتر—چگونه یک موس بسازیم)---------------------------------------------131
مبد � � انالوگ به دیجتال(adc)(برای تبدیل کمیت های انالوگ به دیجتال از این مورد استفاده میشود .... )-----------134
راه اندازی سروو موتور (نوعی موتور پر قدرت است که میتواند در یک زاویه خاص بچرخد...)-----------------137
راه اندازی watchdog (تایمری است که میتواند تا یک زمان خاص بشمارد و میکرو را ریست کند ، این تایمر...)------------------140
راه اندازی وقفه های خارجی-(چگونه یک پایه همیشه چک شود)---- -------------------------------------------141
راه اندازی گیرنده rc5(گیرنده و فرستنده های مادون قرمز که انها را با نام تجاری گیرنده و فرستنده های rc5 میشناسند رواج فوق... )--------143
ساخت کنترل تلویزیون و سیدی sony (توسط دستور زیر میتوان دستورات مخصوص کنترل تلوزیون و cd سونی ... ) --------------147
راه اندازی گیرنده rc6 (این پروتکل ، برخلاف rc5 در اکثر دستگاهای صوتی تصویری جدید(تمامی دستگاهای cd چینی را پشتیبانی...) ---150
اندازه گیری یک خازن یا مقاومت(شما با استفاده از دستور زیر میتوانید مقدار ثابت زمانی مقاومت و خازنی که به پایه دلخواه میکرو...)-—152
مقایسه کننده انالوگ(مقایسه کننده آنالوگ مقادیر ولتاژ آنالوگ موجود بر روی دو پایه خود را)--------------------153
تایمر/ کانتر(تایمر کانتر چیست؟...)-------------------------------------------------------- --------------------154
تایمر/ کانتر 0 (راه اندازی تایمرکانتر صفر در مد تایمر – کانتر -....)------------------------------------------154
تایمر کانتری یک (راه اندازی در مد تایمر –کانتر –pwm مقایسه ای و...) -------------------------------------158
راه اندازی تایمر/کانتر دو (راه اندازی در مد تایمر –کانتر –pwm مقایسه ای و...)------------------------------176
راه اندازی تایمر/کانتر سه(راه اندازی در مد تایمر –کانتر –pwm مقایسه ای و...)------------------------------187
( real time counter) rtc (شمارش گر زمان واقعی-)------------------------------------------------------ 202
ارتباط سریال rs232 (اتصال دو میکرو از طریق دو سیم...)---------------------------------------------------211
ا� � تباط سریال spi ( ارتباط چند میکرو از طریق 4 سیم ...)----------------------------------------------------217
ارتب � �ط سریال i2c یا 2-wire (اتصال چند میکرو از طریق دو سیم...)-------------------------------------------224
ارتبا� � سریال 1 wire(اتصال چند میکرو از طریق 1 سیم..)---------------------------------------------------231
کا � � با حافظه داخلی میکرو (eeprom):------------------------------------------------------------- ----------234
ضمائم:
ضمیمه 1 : طریقه ی نصب بسکام------------------------------------------------------------ -----------------236
ضمیمه 2 :اشنایی با محیط شبیه سازی بسکام(simulate)-------------------------------------------------- ----240
ضمیمه 3 :شبیه سازی میکرو کنترل avr با برنامه پروتوس ( اشنایی مقدماتی )----------------------------------246
ضمیمه 4 : پروگرام کردن میکرو : (معرفی منوی send to chip)---------------------------------------------253
ضمیمه 5 : راه اندازی انواع موتور ها ی dc و پله ای بوسیله یavr و زبان بیسیک---------------------------258
ضمنیمه 6: راه اندازی 7 سگمنت(این قطعات از 8 led تشکیل می شود که 7تا از انها نمایشگر هستند ویکی...)------------------269
ضمیمه 7: خطا های بسکام------------------------------------------------------------ -------------------------283
ضمیمه 8 : کلید های میانبر در بسکام------------------------------------------------------------ --------------287
ضمیمه 9 : اندازه گیری ولتاژ های منفی زیاد مثبت و...با adc ( کار با op-amp)------------------------------------------288
منابع و ماخذ-------------------------------------------------------------- -------------------------------------

ttp://forum.iranled.com/showthread.php?tid=10869

سلام مهندس
این لینکش رو میشه عوض کنی؟
ممنون

mobin_m
27-12-2012, 14:03
کتاب مرجع کامل avr با محوریت bascom :wink:

books (You can see links before reply)

mobin_m
09-01-2013, 19:38

You can see links before reply :wink:

hesamhashem
22-01-2013, 21:06
این کتاب های مهندس محسن زاده رو چطور میشه از فروشگاه سفارش داد
1_کتاب مرجع کامل avr با محوریت bascom
2_مجموعه پروژه های تکنیکی و کاربردی AVRبا محوریت بسکام

safasaba
03-07-2013, 12:14
سلام

لینک فیلم و فایل فلش آموزش avr به زبان اسمبلی تقدیم دوستان می گردد

Microsoft SkyDrive - Access files anywhere. Create docs with free Office Web Apps. (You can see links before reply!242)

ahansazan
10-07-2013, 13:36
سلام فایلش پاک شده لطفا اپلودش کنید .مرسی

alonejax
17-07-2013, 22:26
لینک مشکل داره

sina_kalani
23-10-2013, 09:49
آموزش کامل میکروکنترلر AVR و ARM همراه با پروژهای کاربردی

پروژهای You can see links before reply 8%B1%D9%84%D8%B1-AVR.htmlAVR
پروژهای ARM گروه الکترونیکی نامینیک پروژه های آماده با میکروکنترلر ARM (You can see links before reply 8%B1%D9%84%D8%B1-ARM.html)
دوره های آموزشی میکرو کنترلر گروه الکترونیکی نامینیک دوره های آموزشی (You can see links before reply)

lpoo001
21-11-2014, 01:01
سلام به همه دوستان من ای برنامه آموزش AVR رو گرفتم خییلی عالیه
اینم لینکش

کندو | آموزش میکروکنترلر های avr به زبان بیسیک برای اندروید (You can see links before reply %DA%A9%D8%B1%D9%88%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D 8%B1%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20avr%20%D8%A8%D9%87%20% D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%20%D8%A8%DB%8C%D8%B3%DB%8C %DA%A9&package=com.Groupraha.LEARNAVR)

ramyar
23-12-2015, 17:24
سلام . . .
لینک دانلود میزنم میگه صفحه پیدا نشد میشه لینک سالمو بزارین یا در صورت امکان برام ایمیلش کنید...خیلی لازم دارم با تشکر از سایت خوبتون
ya.ramyar@yahoo.ccom