PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی سنسور فشار خون

flaat
02-10-2014, 20:59
درود بر شما
لطفادر صورتی که اطلاعاتی در باره راه اندازی و استفاده از سنسور فشار خون با avr دارید منو راهنمایی کنید
هیچ اطلاعات مفید و بدرد بخوری نتونستم پیدا کنم

با تشکر
سنسور فشار خون به شماره : Mps20n0040d

شماتیک :

flaat
09-10-2014, 01:01
بعد از چند روز گشتن در نت این pdf رو پیدا کردم اما بازم نتونستم سنسور راه اندازی کنم:baad:اگه دوستان چیزی متوجه شدند لطفا راهنمایم بفرمایید .:)

pirozy
09-10-2014, 13:34
درود بر شما
لطفادر صورتی که اطلاعاتی در باره راه اندازی و استفاده از سنسور فشار خون با avr دارید منو راهنمایی کنید
هیچ اطلاعات مفید و بدرد بخوری نتونستم پیدا کنم

با تشکر
سنسور فشار خون به شماره : Mps20n0040d

شماتیک :

مهندس دو تا ورودی داره بهش ولتاژ بده
طبق دیتا شیت خروجیش در حد میلی ولته
خروجیش رو طبق دیتا شیت به یه تقویت کننده وصل کن
حالا ماژول رو تحت فشارهای مختلف قرار بده و خروجیش رو اندازه بگیر
ان شاءالله موفق میشی

flaat
09-10-2014, 20:43
نیشه مهنس جان هر کاری کردم نشده .
توی دیتا شیت میگه چند میلی ولت اما من با اهمتر اندازه گرفتم فقط 1 میلی ولت تغییر میکنه .:x اخه نمیشه از 0 تا 40 کیلو پاسکال فقط 1 میلی ولت باشه !

eagle
10-10-2014, 09:57
نه اینکه معلومه یا مدار اتصالیش مورد داره یا سنسور از کار افتاده یا مولتی متره دقیق نیست.

flaat
10-10-2014, 16:39
نه اینکه معلومه یا مدار اتصالیش مورد داره یا سنسور از کار افتاده یا مولتی متره دقیق نیست.

منم همین فکر رو میکنم .چون دو تا سنسور دارم یکیش که همون روز اول از یه جای هوا میداد پس این که هیچ ، دومی هم هر دفه یه چیز نشون میده امروز یه سنسور خوب پیدا کردم ولی هرچی گشتم در ایران هیچ شرکتی نداره .
اطلاعاتش رو اینجا قرار میدم تا دیگر دوستان مثل من اشتاه نکن .
سنسور که من کار کردم چینی هستش و ظاهرا بی کیفیت ترین مدلش فعلا در بازار موجوده .
اما این سنسور محصول پاناسونیک هستش و نیازی به مدار op-amp هم نداره و رنج های مختلفی رو شامل میشه که فکر میکنم برای فشارخون مدل ADP 5131 مناسب تر باشه .

esisafa
10-10-2014, 20:49
شما پایه های 1 و 6 رو به هم وصل میکنید؟ وصل کنید.
پایه 5 رو زمین کنید. به پایه 2 ولتاژ کاملا صاف و بدون نویز بدین.
ولتاژ بین 1 و 3 رو بدست بیارین.

flaat
14-10-2014, 15:09
خیلی ممنون esisafa (You can see links before reply) جان مشکل در اتصال پایه 1 و 6 بود .
اما یک نکته : توی دیتا شیت گفته پایه 4 به جایی وصل نیست اما در عمل پایه 3 بی کار هستش . من کاملا برعکس دیتاشیت عمل کردم تا جواب داد .
یه سوال :
توی خورجی OP AMP که من 741 استفاده کردم ولتاژ کمی متغیرهستش بین 2.90 تا 2.91 یه رو LCD عدد بین 600 تا 610 بازی میکنه برای این مورد باید چکارکنم ؟

shobeir90
22-08-2015, 13:48
HI
you should have best results if use from uti series for drive resistive bridge