PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل ولتاژ usb در گیرنده دیجیتال و عدم کارکرد فلش مموری

M3R
27-09-2014, 19:25
سلام
یکی از اقوام یه دستگاه گیرنده دیجیتال اورده واسه تعمیر.مشکل دستگاه اینه که فلش نمیخونه.من اول ولتاژ پورت usb جلوی پنل رو گرفتم که 0.3 بیشتر نبود!
یه جا خوندم که ممکنه مشکل از خازن روی برد از قسمتی که سوکت ولتاژ پنل جلو متصل میشه باشه که اون خازن رو هم عوض کردم و باز هم مشکل پا برجاست.
حالا یه سوال:
من تو قسمت برد تغذیه دستگاه ولتاژ 5 ولت رو دارم.میتونم مستقیم همین ولتاژ 5 ولت رو بدم به قسمت usb ؟؟
واسه فلش مشکلی پیش نمیاد؟
اصلا تو خود این دستگاهها واسه ولتاژ پورت usb مدار محافظ ولتاژ ، جریان و .... چیزی قرار داره؟

Ma3ood
27-09-2014, 20:08
بهتره اول مسیری که سیم پورت بهش وصله و یا سوکت اونجا متصل هست را بررسی کنی و بعد از یه جای دیگه مدار تغذیه usb را تامین کنی ، خازن ، مقاومت و ترانزیستورهایی که احتمالا در مسیر را بررسی کن

M3R
27-09-2014, 20:28
ممنون از اینکه پاسخ دادید
من کاری به سوکت ولتاژ ندارم!
زمین و دو تا پایه دیتا رو از خود سوکت رو برد میگیرم و فقط تغذیه مثبت رو جدا به سیمی که وصل شده به مثبت usb میدم!
ینی این ولتاژ رو به خود برد وصل نمیکنم که ولتاژ 5 ولت از جای دیگه وارد مسیر تغذیه قبلی بشه! (نمیدونم منظورم رو درست متوجه شدید یا نه؟)
در واقع سوال من اینه که مدار محافظ برای ولتاژ usb نیاز هست یا خیر و با این کار مشکلی برای فلشی که به دستگاه متصل وصل میشه پیش نمیاد؟

Ma3ood
27-09-2014, 21:30
اقا مسعود مشکلی پیش نمیاره فقط این ولتاژی که میدهید باید با جریان 500 میلی امپر محدود بشه برای امتحان میتونید ولتاژی که از جای دیگه برد تامین میکنید با یه فیوز 500 میلی امپری بدهید به فلش که در صورت ایجاد مشکل و اتصال کوتاه ( به طور احتمال) مشکلی پیش نیاد ولی علت اینکه تغذیه usb قطع شده از سوکتش باید بررسی بشه
برای امتحان کاری که گفتید را انجام بدهید و اینکه مسیر سوکت را هم با مولتی متر چک کنید که قطعی چیزی پیدا نکرده باشه

M3R
27-09-2014, 22:27
مسعود خان سوکت مشکلی نداره و مشکل از مدار هست که ولتاژ روی سوکت 0.3 ولت بیشتر نمیاد
باید برد رو هم یه نگاهی بندازم
ممنون بابت راهنمایی