PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] پرینتر حرارتی

ali5250
25-09-2014, 19:04
سلام کسی درباره پرینتر حرارتی اطلاعاتی داره ؟ منظور اینه چطور میشه به میکرو وصلش کرد ؟

alishekarriz
26-09-2014, 12:01
خيلي راحت به تمام usart ها ميتونيد وصل كنيد .. ارسال دريافت و زمين و تغذيه .. با دستور print اگر با بسكام كار ميكنيد ... هيچ كار خاصي لازم نيست انجام بدهيد .. فقط دقت كنيد كه پرينتر حرارتي max323 دارند و شما هم بايد يك ماكس سر راه ميكرو قرار دهيد تا نات ماكس اول جبران شود و كد درست منتقل شود
مدلي كه من استفاده ميكنم bixolon SPP-100 هست

You can see links before reply

ali5250
26-09-2014, 12:14
ممنون از راهنماییتون . میشه بیشتر توضیح بدید که چطور میکرو رو به پرینتر وصل کنم ؟ در این زمینه مبتدی هستم

eagle
26-09-2014, 16:19
پرینتر حرارتی چی هستش ؟ میشه راجب خودش کاربردش توضیح بدید تشکر

alishekarriz
26-09-2014, 16:44
لطفا بيشتر سرچ كنيد
ارتباط usart كاملا مشخص هست .. اگر شما ديتاشيت اين پرينتر رو ببينيد و پينهاي اون رو برررسي كنيد يك پين ارسال ديتا و يك پين دريافت ديتا دارد .. تغذيه و زمين هم كه هست و دوتاي ديگه كه فعلا لازم نيست
روي ميكرو شما هم داخل ديتاشيت توضيح داده كه usart روي چه پايه هايي هست و پايه tx , rx كه ارسال و دريافت هست كدامند .. شما از پايه ارسال ميكروبه پايه دريافت پرينتر و بالعكس متصل ميكنيد. ( با يك واسطه max3232 )
خيلي ساده هست
هر ارتباط Usart همين قاعده رو رو دارد
پرينتر حرارتي هميني هست كه ميري خودپرداز يا بقالي كارت ميكشي ... به شما فيش ميده .. روي كاغذ مخصوص با ايجاد حرارت .. متن و نقش ايجاد ميكند ..
موفق باشيد

ali5250
26-09-2014, 18:16
میشه دیتاشیت پرینتری که خودتون استفاده کردید رو قرار بدید ؟ نتونستم پیدا کنم . ممنون

alishekarriz
29-09-2014, 16:26
You can see links before reply
(You can see links before reply)

علیدلی
15-05-2015, 14:57
خيلي راحت به تمام usart ها ميتونيد وصل كنيد .. ارسال دريافت و زمين و تغذيه .. با دستور print اگر با بسكام كار ميكنيد ... هيچ كار خاصي لازم نيست انجام بدهيد .. فقط دقت كنيد كه پرينتر حرارتي max323 دارند و شما هم بايد يك ماكس سر راه ميكرو قرار دهيد تا نات ماكس اول جبران شود و كد درست منتقل شود
مدلي كه من استفاده ميكنم bixolon SPP-100 هست

Thermal Printer, POS Printer, Pannel Printer, Receipt Printer, Retail Printer, Printer Mechanism, 2 inch printer, 2 printer (You can see links before reply)

سلام
مهندس شما که موفق شدید با بسکام " پرینتر حرارتی " رو راه اندازی کنید .ممنون میشم منو در این زمینه راهنمایی بفرمایئد

من میخام به عنوان مثال از طریق میکرو و پرینتر حرارتی چنین عبارتی رو پرینت کنم . کدی که میخاد اینو ارسال کنه باید به چه طریقی باشه ؟ در صورت امکان با ذکر یک مثال بصورت سورس کد راهنمایی بفرمائید .

متشکرم

alishekarriz
18-05-2015, 16:05
سلام من فارسي تا حالا هيچ جا كار نكردم .. ولي انگليسيش خيلي ساده هست

$baud1 = 19200
$regfile = "m64def.dat"
$crystal = 8000000

Open "COM2:" For Binary As #1

Print #1 , "--------------------------------"
Print #1 , "---------- Test Report---------- "
Print #1 , "Date: " ; Year ; " / " ; Month ; " / " ; Day ; " Temp: " ; Temp ; "C"