PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قیمت گذاری روی یه پروژه ؟

pirozy
18-09-2014, 11:56
با سلام
اقا چند وقت پیش یه نفر بهم یه پروژه سفارش داد تا براش انجام بدم
پروژه این بود که طرف سه تا موتور سه فاز داشت و می خواست هر سه رو با اس ام اس کنترل کنه
من حدودا 80 درصد پروژه رو به لطف خدا انجام دادم
گفتم اساتید یه قیمت بزارن رو پروژه چون نمی خوام خدایی نکرده پول حروم دستم بیاد
فقط هزینه هایی رو که این پروژه خرجش شده رو در زیر اوردم.
145000 هزار تومان یه مودم صنعتی جی اس ام (sim900 جواب نداد شاید تو منطقه ی ما)
60000 هزار تومان یه هدر بورد lpc1768 که به خاطر نویز پذیری کم و حافظه زیادش و RTC و ... انتخابش کردم
20000 هزار تومان یه ال سی دی کاراکتری 4*20 واسه نمایش وضعیت موتور ها و تاریخ و زمان و ...
50000 هزار تومان حدودا قطعات دیگه رله و چاپ مدار خازن و مقاومت و ....
35000 هزار تومان یه منبع تغذیه 12 ولت 10 امپر
و یه تابلوی کنترل برق صنعتی که هنوز قطعاتش رو نخریدم ولی فکر کنم برای سه موتور حدودا 400000 و یا 500000 هزار دربیاد کنتاکتور و فیوز و بیمتال و ....
و یه اپلیکیشن اندرویدی که باهاش به سادگی موتورها رو کنترل کنه
لازم به ذکر است که تو هیچ کدوم از هزینه های بالا هیچ دست مزدی برای خودم در نظر نگرفتم و تمامی هزینه هایی هستند که پروژه خرجش شده
لطفا مرا در قیمت این پروژه یاری کنید با تشکر

Aghaeifar
18-09-2014, 18:34
من باشم حداقل 4 تومن

dariush_ab
18-09-2014, 20:04
با سلام
اقا چند وقت پیش یه نفر بهم یه پروژه سفارش داد تا براش انجام بدم
پروژه این بود که طرف سه تا موتور سه فاز داشت و می خواست هر سه رو با اس ام اس کنترل کنه
من حدودا 80 درصد پروژه رو به لطف خدا انجام دادم
گفتم اساتید یه قیمت بزارن رو پروژه چون نمی خوام خدایی نکرده پول حروم دستم بیاد
فقط هزینه هایی رو که این پروژه خرجش شده رو در زیر اوردم.
145000 هزار تومان یه مودم صنعتی جی اس ام (sim900 جواب نداد شاید تو منطقه ی ما)
60000 هزار تومان یه هدر بورد lpc1768 که به خاطر نویز پذیری کم و حافظه زیادش و RTC و ... انتخابش کردم
20000 هزار تومان یه ال سی دی کاراکتری 4*20 واسه نمایش وضعیت موتور ها و تاریخ و زمان و ...
50000 هزار تومان حدودا قطعات دیگه رله و چاپ مدار خازن و مقاومت و ....
35000 هزار تومان یه منبع تغذیه 12 ولت 10 امپر
و یه تابلوی کنترل برق صنعتی که هنوز قطعاتش رو نخریدم ولی فکر کنم برای سه موتور حدودا 400000 و یا 500000 هزار دربیاد کنتاکتور و فیوز و بیمتال و ....
و یه اپلیکیشن اندرویدی که باهاش به سادگی موتورها رو کنترل کنه
لازم به ذکر است که تو هیچ کدوم از هزینه های بالا هیچ دست مزدی برای خودم در نظر نگرفتم و تمامی هزینه هایی هستند که پروژه خرجش شده
لطفا مرا در قیمت این پروژه یاری کنید با تشکر

سلام.
راستش قیمت گذاری خیلی سخته.
شما دارید پول هنر و تجربه و وقت و اطلاعات و ... رو می گیرید و اینجور کارها رو نمی شود براش قیمت مشخصی در نظر گرفت.

arvin2009
18-09-2014, 21:47
سلام.
راستش قیمت گذاری خیلی سخته.
شما دارید پول هنر و تجربه و وقت و اطلاعات و ... رو می گیرید و اینجور کارها رو نمی شود براش قیمت مشخصی در نظر گرفت.
نه داداش اگه همه فکر شما رو داشتن نمیشد هیچ کاری به کسی سپرد.یک مکانیک و یا یک تراشکار پول هنر و وقتشون رو نمیگیرن؟!الکترونیکم مثل بقیه .تازه راحت تر .اقا کل مخارج رو جمع بزن 50 درصد سود حساب کن.برای چند خط برنامه و سمپل کردن قظعات اماده منصفانه هست.

sajjad_AD
18-09-2014, 22:00
نه داداش اگه همه فکر شما رو داشتن نمیشد هیچ کاری به کسی سپرد.یک مکانیک و یا یک تراشکار پول هنر و وقتشون رو نمیگیرن؟!الکترونیکم مثل بقیه .تازه راحت تر .اقا کل مخارج رو جمع بزن 50 درصد سود حساب کن.برای چند خط برنامه و سمپل کردن قظعات اماده منصفانه هست.

سلام :hi:

جناب arvin2009 (You can see links before reply) شما از قیمت های نجومی که دوستان PLC کار برای انجام چنین پروژه ساده ای درخواست می کنند خبر دارید؟!

arvin2009
18-09-2014, 23:08
ادم دندان گرد همجا هست که حرام و حلال براشون مهم نیست

pirozy
19-09-2014, 00:39
اقا خود سفارش دهنده می گفت من استعلام کردم حدود هشت میلیون در میاد
منم گفتم برات ارزون تمومش می کنم
اولش 1.5 میلیون باهاش توافق کردم بعد دیدم ارزونه یعنی تو یکی از سایتهای فارسی یه اس ام اس کنترلر
خارجی گذاشته بود که هشت تا رله رو کنترل می کرد بدون هیچ تابلو کنترل و اپلیکیشن 920000 هزار تومان
واسه همون گفتم ارزونه
گفتم اساتید اینجا نظر بدن تا نون حلا بیاد دستمون که از همه مهمتر هست برام
از همه ممنونم که نظر دادین . بازم منتظر پیشنهاداتتون هستم یا علی

sobhan537
19-09-2014, 00:47
آقا من هم همیشه در زمینه قیمت گذاری روی یک پروژه مشکل داشتم. قانون خاصی نداره؟ عشقیه؟

misoft
19-09-2014, 09:18
به میزان ساعتی که تا الان وقت گذاشتی، ساعتی 25 هزار تومان حساب کن.

esisafa
19-09-2014, 11:10
عزیزان اینجا بقالی نیست که بگی 20 درصد سود بکشیم روش حلال باشه. کار بخر و بفروش از این قضیه پیروی میکنه مثلا یک مغازه داشته باشین که بشینین رو صندلی جنس بیارین و بفروشین بدون هیچ تلاش اضافه.
اینجا بحث علم و هنر و بازار و سرمایه و اینجور چیزا پیش میاد که تا حالا من از کسی نشنیدم برای علم دستمزد خاصی وجود داشته باشه. ببینید سود یک شرکت پتروشیمی کره ای 3.5 درصد هست و سود یک شرکت پتروشیمی ایرانی 61 درصد حالا یعنی کره ای احمقه و ایرانی حروم خور و اینجا آدم درست وجود نداره؟؟؟؟!!!

قیمت گذاری بر روی این جور چیزا درصدی نیست. اولا به بازار بستگی داره دوما به ساعت کار شما
یادتون باشه که اون یارو مثلا 5 میلیون هزینه میکنه ولی ازش 20 میلیون در میاره.

sobhan537
19-09-2014, 11:16
ما داریم روی حداقل قیمت بحث می کنیم. یعنی حداقل قیمت برای انجام یک پروژه ساعتی 25 هزار تومن هستش؟ این درسته؟

Aghaeifar
19-09-2014, 13:31
قیمت گذاری بر اساس ساعت اصلا صحیح نیست.
شما یه کار رو بلدی و 1 روزه تموم می کنی و یا اولین بار است 2 هفته زمان می بره. این ها مشکل کسی است که انجام می ده و نباید خریدار تاوان هزینه اش رو بپردازد.
باید به ارزش پروژه + تعداد بالا بودن یا کم بودن محصول + خدمات پس از فروش می خوان یا نه توجه کرد و سپس قیمت گذاری کرد. اینقدر هم وسواس به خرج ندین، خریدار همونجا جلوتون است لازم باشه چک و چونه می زنه خودش.

misoft
19-09-2014, 19:24
من حداقل قیمت رو گفتم
اگه زیر ساعتی 25 تومن برای خودت در بیار یه جورایی برای طرف کارگری کردی!!

shahin
19-09-2014, 19:43
به نظر من هم 1.5 خیلی خیلی کم هست! این همه بنده خدا وقت گزاشته خرید کرده،برد طراحی کرده ،مونتاژکرده ،برنامه نوشته آخرش این قدر؟!؟!
قیمت دادن پروژه به خیلی از پارامتر ها بستگی داره. اول اینکه سطح پروژه تو چه لولی هست. کاری که همه می تونن انجام بدن با کاری که فقط بعضی ها می تونن انجام بدن خیلی فرق داره
مورد بعدی این هست که شما اون کار رو تو چه سطحی انجام میدید. چه قدر روش وسواس به خرج دادید؟! چه قدر تستش کردید و این حرف ها. کاری که فقط کار می کنه با کاری که اصولی انجام شده هزینه متفاوتی داره.
مورد بعدی زمان بندی پروژه هست. فرضا اگر پروژه رو 2 برابر سریع تر از حالت معمول بخواد تحویل بگیره باید هزینه بیشتری رو بده ( اگر پروژه برای خط تولید باشه هر روز تاخیر کلی ضرر هست و طرف خودش ازت می خواد که یه فکری کنی.)
بحث تجربه ی شما و شهری که هستید هم تاثیر زیادی داره.
کلی پارامتر دیگه هم میشه ردیف کرد. منظورم از این حرف ها این هست که قیمت پروژه بستگی به پروژه و کسی که انجامش میده داره.

Ma3ood
19-09-2014, 21:07
سلام کار برق و الکترونیک جز مشاغلی هست که صنف خاصی نداره و هرکسی هرچی میخواد میتونه بگه
به نظرم نسبت به تعداد روزهای و ساعت ها ی مفیدی که ازت گرفته قیمت بده هرچند کار الکترونیکی هرکاری بکنی بازم ضرره چون پول و دستمزد واقعی دریافت نمیکنی
قیمت شما چون برای یه دونه هست طبیعتا بالاست چون سفارش داده شده مث این میمونه یه ماشین بری کارخونه بگی اینطوری میخوام مطمئنا قیمت بالاتری دریافت میکنند.
شما هم بسته به انصاف و طرف مقابل و وقتتون یه قیمت بین 1.5 تا 3 تومن میتونید پیشنهاد بدهید .
موفق باشید

pirozy
19-09-2014, 21:29
بازم ممنون از نظرات همه
من تو این کار خیلی زحمت کشیدم و حدودا بیشتر از یک ماهه که دارم روش کار می کنم و حداقل روزی 10 ساعت روش کار کردم
وسواس زیادی توش بخرج دادم و بیشتر از 48 ساعت گذاشتم برای تست تا کوچکترین باگ هاش رو برطرف کنم و بیشتر از 30000 تومان هم شارژ صرف تستش کردم و ...
خدا شاهده که خیلی زحمت کشیدم چون اولین بارم هم بود که روی جی اس ام کار می کردم و ...

dariush_ab
19-09-2014, 23:48
ن تو این کار خیلی زحمت کشیدم و حدودا بیشتر از یک ماهه که دارم روش کار می کنم و حداقل روزی 10 ساعت روش کار کردم
وسواس زیادی توش بخرج دادم و بیشتر از 48 ساعت گذاشتم برای تست تا کوچکترین باگ هاش رو برطرف کنم و بیشتر از 30000 تومان هم شارژ صرف تستش کردم و ...
خدا شاهده که خیلی زحمت کشیدم چون اولین بارم هم بود که روی جی اس ام کار می کردم و ...

با توجه به زمان و زحمتی که روی کار گذاشتین 1.5 مبلغ کمی است ولی خوب این کار اگر کار اول بوده کلی مطلب یاد گرفتید و این هم کلی ارزش داره در هر صورت برای موارد بعدی بهتره عرف بازار رو در نظر بگیرید و خوب منصف بخواین عمل کنین می تونین با توجه و مقایسه با نمونه های توی بازار قیمت کمتری رو پیشنهاد بدین.
در ضمن از دیدگاه crm شما با دادن یک محصول با قیمت مناسب تر و البته با کیفیت در نهایت سود بیشتری رو کسب می کنید و مشتریان شما مشتریان وفادار خواهند شد و در آینده اگر قیمت بیشتری رو حتی نسبت به بازار ارائه کنید باز از شما خرید خواهند کرد.
موفق باشید.

sale
25-09-2014, 00:55
باسلام وارزوی موفقیتبرای شماوتمامی جوانان فعال این مرزو بوم -بنظرمن درصورتیکه محل نصب کارپروژه ایکه مطرح کردید تحت پوشش شبکه موبایل میباشدویا حداقل دارای یک خط تلفن ثابت است باهزینه ای حداکثر200 الی 300هزارتومانی "بااحتساب دستمزد"میشد پروژه رابراحتی انجام داد امااگر شرایط عرض شده را ندارد به توافقی که ازابتدا داشته اید مقید باشید-ضمن انکه بعنوان یک انسان متدین و متخصص ومتعهدانگونه که خودتان بحلال وحرام معتقدید درصورت تحت پوشش بودن ویاداشتن خط ثابت تلفن شماضامن اتلاف وقت وسرمایه صاحب کارمیباشید ومیبایست جبران " ورضایت ایشان راکسب نمایید(البته این مبلغ فقط برای سیستم ارسال پیامک وفرمان به تابلوی برقی است که قراراست ساخته ونصب شودیعنی بدون ااحتساب هزینه ساخت ونصب تابلو قدرت موتورها)---- من ا... التوفیق

eagle
25-09-2014, 10:58
از همه دوستان ممنونم برای اطلاعات و تجربیاتشون
ولی به نظر من یکمم انصاف رو راجب خودتون و زحمتی که کشیدین هم رعایت کنید!
شما دارید به خودتون ظلم می کنید با 1.5 تا به اون بنده خدا ظلم نشه!
همون طور که راجب اون مسولید راجب خودتون و زحمتتونم مسولید!

Ma3ood
25-09-2014, 19:01
در کل زمانی که پروژه ای نمونه مشابه و یا نسبتا مشابه داره قیمت بالایی نمیشه پیشنهاد داد ولی الکترونیک و قیمت دادن اون به طرفش ، محیط کاری ، نیاز اون به برد و .... تعیین میشه
منم قبول دارم در کل الکترونیک در ایران مظلوم هست همیشه گفتم و دارم میگم در مقابل دانش و وقتی که میبره ما اصلا به حقوقمون نمیرسیم ولی باید تلاش کنیم به جایگاه واقعیش برگردونیم و به مردم ثابت بشه کار الکترونیک لحیم کردن چند تا قطعه نیست دانش عظیمی پشتش خوابیده .......

بی مخ!
25-09-2014, 20:30
با سلام؛
یه بحثی در مورد قیمت گذاری توی سایتای خارجی هم بود واسه مدارات و دستگاه های الکترونیکی
اکثراً متفق القول بودن که 3برابر هزینه تمام شده برای خودت رو باید قیمت بدی!
مثلاً اگر یه مدار و قطعاتش و ... درمیاد 500تومن، قیمت بدی 1500 که منطقی هم به نظر میاد! [البته این نکته هم حائز اهمیته که کارهای نوآورانه از این دسته جدان! (که البته پروژه ذکر شده نوآورانه حساب نمیشه)]

eagle
03-10-2014, 15:43
دوست من نتیجه چی شد؟
چقدر قیمت دادی؟

mstkmn
03-10-2014, 16:27
سلام به همگی
به نظر من قیمت دادن بر اساس هزینه و زمان کار درستی نیست. مثلا کاری رو که من یک ماهه انجام می دم شاید یه آدم حرفه ای یک روزه انجام بده، کار یکیه ولی زمان متفاوته پس نمیشه با زمان قیمت داد.
در مورد هزینه هم به همین شکله. یعنی من چون بلد نیستم از چه روش و چه وسایلی استفاده کنم ممکنه هزنیه های اضافی بتراشم که هیچ کدوم اینا به مشتری مربوط نیست. البته در مورد هزینه اگر کار کاملا جدید باشه یه مقدار فرق می کنه. به هر حال این کاری که باید انجام بشه یک چیز هست ولی ممکنه یه نفر با هزینه و زمان خیلی کمتری نسبت به دیگری این کار رو انجام بده ولی ازرش کار یکی هست.

eagle
03-10-2014, 21:44
خب اینو که دوستان گفته بودن تکراریه مطالبتون.