PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دادن تابع به avr با صفحه کلید

هنرفر
05-11-2009, 01:19
سلام دوستان چطوری میشه با صفحه کلید یه تابع را به میکرو فهموند.می خوام مثلا تابع y=2x را با صفحه کلید به میکرو بدم و نمودار آن را روی lcd گرافیکی نمایش بده. :k01: 8O

هنرفر
17-11-2009, 00:03
کسی نمی دونه؟

codev
17-11-2009, 01:21
ببین این یه کاره کاملا ابتکاری و پیچیده ای هست . به نظر من بهتره که توابعی رو که می خوای از کاربر بگیری رو دسته بندی کن . مثلا توابع درجه یک ، دو ، مثلثاتی و ... بعد از اینکه کاربر نوع تابع رو مشخص کرد ، ضرایب و اعداد رو بگیر رو نمایش بده . :D

هنرفر
17-11-2009, 21:11
اینجوری باید یه مدل تابع ثابت باشه مثلا اگه تابع مثلثاتی تعریف شده باشه فقط باید یک عملگر مثلثاتی نوشت مثلا نمیشه نوشت y=xcosxیا y=cosxsinx فکر کنم هیچ راه حلی نداشته باشه به جز اینکه برنامه را در بوت لدر بنویسم و به کمک کامپیوتر عوضش کنم که در این صورت دیگه فایده ای نداره.پس ماشین حساب های مهندسی چطوری اینجور کارها را می کنند؟ :cry:

هنرفر
13-12-2009, 23:51
کسی نمی دونه؟ 8O :?or:(

1nafar
14-12-2009, 00:35
سلام

ببین این یه کاره کاملا ابتکاری و پیچیده ای هست . به نظر من بهتره که توابعی رو که می خوای از کاربر بگیری رو دسته بندی کن . مثلا توابع درجه یک ، دو ، مثلثاتی و ... بعد از اینکه کاربر نوع تابع رو مشخص کرد ، ضرایب و اعداد رو بگیر رو نمایش بده
شما باید الگوریتم صفحه کلید موبایل رو پیاده کنید و صفحه کلید خودتون رو جوری راه اندازی کنید که بشه با اون هر چیزی رو وارد کرد .

توی برنامه خودتون باید یه سری تابع از قبل تعریف کنید ، با استفاده از دستورات شرطی ، هنگامی که تابع توسط صفحه کلید وارد شد ، به زیر برنامه اون مراجعه میشه و تابع محاسبه میشه .
مثلا :
تابع y=2x
این تابع توسط صفحه کلید وارد میشه ، توی برنامه باید یه جوری نوع تابع رو مشخص کنیم ، این کار رو میشه با شمردن تعداد حروف تابع یا قرار دادن اون توی یه رشته یا .... مشخص کرد .
بعد از مشخص شدن تابع به زیر برنامه مخصوص اون پرش میشه . در زیر برنامه به x افزوده میشه و مقدار y بدست میاد و....

agape
15-12-2009, 02:02
خوب این که کاری نداره !
مواد لازم
تهیه کتابخونه AMM (ادونس میکرو ماشین) خودم نوشتم
و دیگر هیج
این کتابخونه یه رشته ورودی میگره خروجی میده
مثلا
sin(30)*10+5
و جواب رو حساب میکنه که میشه 10
البته برنامه های ابتدایی رو اجرا میکنه خودش
مثلا

for a=0 to 100
print a*10/sin(45)
next

:k08:
و البته امکانات دیگه

agape
15-12-2009, 02:09
اها AMM2 پیشرفته تره فرامین زیر رو ساپورت میکنه
PRINT
INPUT 2
IF 3
THEN 4
FOR 5
NEXT 6
TO 7
GOTO 8

GOSUB 11
RETURN 12
END 13
CLS 14
LINE 15
CIRCLE 16
PSET 17
WAIT 18
POKE 19
LOCAT 20

Morteza_rk
18-01-2010, 18:48
سلام

مهندس یکمی بیشتر راجع به این کتابخونهات توضیح بده و اینکه چطوری میشه بدستشون آورد؟ بد جوری خلاصه گفتی.

البته من با نظر جناب 1Nafar کاملا موافقم ، این کاری که اقای هنرفر (که خیلی نسبت بهشون ارادت دارم) می خوان انجام بدن 100% عملی هست ، فقط خیلی خیلی وقت گیره ، من خودم مدتیه به فکر ساخت یه ماشین حساب مهندسی هستم اما وقت نمی کنم که برم دنبالش. اما همیشه بهش فکر می کنم و میگم که 100% عملی هست.