PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پریدن صفحه در محیط pcb آلتیوم

sobhan537
10-09-2014, 20:23
سلام
یه مشکل عجیب برام پیش اومده: من شماتیک و فوت پرینت یک قطعه رو تو آلتیوم طراحی کردم. وقتی داخل محیط pcb میخوام قطعه رو جابجا کنم یهو صفحه pcb میپره و صفحه خاکستری اطراف برد نشون داده میشه. دوستان این مشکل تاحالا برای کسی پیش اومده؟
اول صفحه اینطوریه:
8057

بعد که میخوام قطعه رو جابجا کنم؛ صفحه اینطوری میشه:!
8058

چطوری این مشکل رو برطرف کنم؟

sadmonew
11-09-2014, 00:31
سلام مهندس
زمان طراحی فوت پرینت، به مبدا مختصات(نقطه x=0وy=0) توجه داشتین؟ کجا قرار دادین؟

sobhan537
11-09-2014, 03:05
خیلی ممنون مهندس، مشکل از همین بود که فوت پرینت طراحی شده در مبدا مختصات قرار نداشت.
با تشکر...

sobhan537
12-09-2014, 00:08
سلام، خسته نباشید
چندتا سوال در مورد آلتیوم داشتم؛ لطفا راهنمایی کنید:

1- برد رو بصورت دولایه طراحی کردم، الان همه قطعات و ترک های هر دولایه پررنگ نشون داده میشه. اما میخوام کاری کنم که وقتی روی Top Layer کلیک میکنم ترک ها و قطعات روی Top Layer پررنگ نشون داده بشه و قطعات لایه پایینی کم رنگ نشون داده بشه. و وقتی هم روی Bottom Layer کلیک میکنم ترک ها و قطعات روی Bottom Layer پررنگ نشون داده بشه و قطعات لایه بالایی کم رنگ نشون داده بشه.
برای اینکار باید چیکار کنم؟

2- من از Auto Route استفاده نمیکم و همه ترک ها رو بصورت دستی می کشم. اما همونطور که در عکس زیر می بینید در نقطه اتصال ترک ها به پدها یه سری دایره هایی نشون داده میشه، همچنین اون خطوط خاکستری کمرنگ هم که برای نشون دادن طریقه اتصال پایه المانها به همدیگه هست از بین نمیره و همچنان نشون داده میشه. این دو مورد باعث میشه که محیط PCB شلوغ به چشم بیاد. دوستان برای رفع این مشکلات باید چیکار کنم؟ به هیچ وجه نمیخوام از Auto Route استفاده کنم.
You can see links before reply

3- اگه همینطوری فایل رو بدم بیرون برای چاپ، آیا مشکلی به وجود میاد؟؟ (بخاطر این دایره ها و خطوط خاکستری)

sadeghbakhshi
13-09-2014, 03:54
[*=center]:)

[*=center]

[*=center]

sobhan537
13-09-2014, 22:44
فداااات مهندس...

sobhan537
14-09-2014, 18:05
سه تا سوال دیگه برام پیش اومده، لطفا راهنمایی کنید:

1- در برد دولایه، قطعاتی که SMD نیستند و در لایه بالایی قرار میگیرند و پایه اونها در زیر برد لحیم میشه پد اونها Multilayer هستش. سوالم اینه که وقتی برد رو میدیم بیرون که بصورت متالیزه چاپ کنن، آیا پدهای از نوع Multilayer فقط سوراخ میشن یا علاوه بر سوراخ شدن دولایه رو به هم متصل میکنن؟ منظورم اینه که آیا پدهای از نوع Multilayer بصورت Via هم عمل میکنند؟؟

2- چطوری تو محیط شماتیک اسم نت ها رو تغییر بدم؟ به عنوان مثال ترکی که به پایه 21 میکرو وصله خودبخود نتش میشه NetU1_21، اما من میخوام تغییرش بدم و مثلا اسم AREF رو بذارم روش. برای تغییر اسم نت چیکار باید بکنم؟

3- وقتی تو محیط شماتیک گزینه Update PCB Dacument….. رو میزنم، در صفحه PCB یک حاشیه صورتی رنگ پایین صفحه ایجاد میشه که خیلی رو اعصابه و باید هربار بعد از Update اونو حذف کنم. عکسشو پایین گذاشتم. چطوری کاری کنم که دیگه این حاشیه ایجاد نشه؟
You can see links before reply

Aghaeifar
15-09-2014, 10:24
در مورد سوال 2- یه گزینه است به اسم Net که در شکل زیر برات پیوست کردم با اون این کار رو می کنند. روی هر جا خواستی یه لیبل بچسبون

sarbaz13
15-09-2014, 21:13
آقای سبحان عبدالملکی
شما برای حذف صفحه ی روم (همون مربع قرمز رنگ) موقعه آپدیت برد گزینه آخر را add room ‌رو تیک آن را بردارید .دیگر در محیط pcb نمی آید.
و در حالت سه بعدی شما تمامی قطعات خود را در روی صحفه برد (صفحهی سیاه رنگ می بینید.
2-جواب سوال 2 شما توی محیط شماتیک برای هز یک از پین هاو پورتهای خود یک نت لیبل بگذارید(طبق گفته آقائی قر) و اسم مورد نظر رو بدید