PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] اتصال به دستگاه پیرومتر

aliramazani
03-09-2014, 23:46
سلام دوستان
من یک دستگاه پیرومتر در اختیار دارم جهت خواند دما.
شرکت سازنده:
Ircon IR Handheld Thermometers- ircon.com (You can see links before reply)

در حال حاضر قصد دارم با زبان سی شارپ برای این دستگاه نرم افزاری بنویسم که اطلاعات موجود را از دستگاه خوانده و به نرم افزار ارسال کند. تا کنون همه روشها را امتحان کردم ولی جواب نداده. حتی نرم افزار اصلی خودشون را هم هکش کردم و به سورسهاش دسترسی دارم ولی همون سورسها را دوباره مینویسم و اجرا میکنم جواب نمیده.

خودشون برای اتصال از mscomm استفاده کردند و نحوه اتصال rs 232 هستش.
لطفا راهنمایی فرمایید.

morteza_rk
04-09-2014, 02:11
سلام

شما اول خروجی rs232 رو وصل کن به هایپر ترمینال ویندوز ببین اصلا خروجی داری یا نه؟ اگه داشتی بعدش برو سراغ برنامه نویسی. ضمن اینکه اگخ اشتباه نکنم
mscomm یه کلاس برای استفاده از پورت سریال. شما توابع مربوط به این کلاسو داری؟

aliramazani
04-09-2014, 13:07
نرم افزار خوشون از طریق کنترل mscomm اطلاعات را دریافت میکنه و دستگاه به پورت com وصل میشه.
شکل کابل اتصال هم ضمیمه کردم.

عرض کردم توی نرم افزار خودشون با موارد گفته شده به خوبی اطلاعات دریافت می شوند ولی وقتی کدهای خودشون را دوباره بازنویسی کردم اطلاعات دریافت نمیشه. در هایپر هم جواب نمیده و به هیچ روش دیگه ای هم جواب نمیده.

فقط نرم افزار خودشون جواب میده که اونم من سورسش را دارم ولی همونطور که گفتم با بازنویسی سورسها و دیباگ کردن اون جواب نمیده.

aliramazani
08-09-2014, 12:57
آیا میشه از طریق برنامه نویسی سوکت اتصال را بر قرار کرد؟