PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت پرینتر 3 بعدی

roohlla
02-09-2014, 02:13
پرینتر ها ی سه بعدی در جاهای زیادی کاربرد دارند اما به دلیل قیمت زیادشون کمتر توی ایران دانشجو ها و بچه های روباتیک سمتش رفتند .برای همین من این پرینتر رو از قطعات اوراقی رایانه ساختم و قابلیت پرینت قطعاتی که در نرم افزار های CAD طراحی شدند رو از پلاستیک داره . در ویکی این پروژه توضیحات کامل و فایل های مربوط به پرینتر ها ی زیادی موجود هست:
You can see links before reply

فیلم از دستگاهی که ساختم:
پرینتر سه بعدی از آشغال کامپیوتر(3D Printer ) (You can see links before reply)

roohlla
02-09-2014, 10:27
سلام

و یه چیز دیگه فرق این دستگاه با دستگاه های پرینتر این هست که
پرینتر ها از ماده مثل پودر شکل رو در میارن ولی این
از یک متریال اولیه شکل رو تراش میده تا بهش برسه
که یه جورایی بیشتر شبیه به دستگاه سی ان سی هست تا پرینتر
ولی در کل کارتون خوب بوده :wink:
ممنون :wink:
در این این دستگاه نوار پلاستیک (flement) ذوب میشه و توسط نازل باریکی که داره لایه به لایه جسم رو می سازه . ولی سی ان سی جسم خامی تحویل گرفته و روش پرداخت انجام میده .

morteza_rk
02-09-2014, 23:05
آقا لذت بردم. خسته نباشید بسیار! :wink:

msadeghy.1371
04-09-2014, 00:10
آقا دمت گرم عالی بود
نرم افزاری که استفاده کردی چیه؟ نرم افزار رایگانه یا خریدی؟
خروجی نرم افزار رو چطور دیکد کردی؟
من خیلی دوست داشتم یدونه بسازم اما دیدم کار نرم افزاریش خیلی وقت گیره بیخیال شدم
اگه بخش نرم افزارشو راهنمایی کنی منم یدونه بسازم

pirozy
05-09-2014, 00:35
مهندس لطف کن یه اموزشی بزار اینجا تا همه بسازن

roohlla
05-09-2014, 11:26
reprap یک پروژه ی opensource هست و همه چیزش توی سایت reprap.org توضیح داده شده .

ehsaun_kkt
05-09-2014, 19:14
سلام

سایت You can see links before reply (You can see links before reply) باز نمیشه! اگه میشه مدارات و توضیحات لازم برای ساختش رو کامل در یک تاپیک به اسم خودتون ایجاد کنید!!! مخصوصا قسمت کنترلرش رو! با تشکر

roohlla
06-09-2014, 10:40
سلام

سایت You can see links before reply (You can see links before reply) باز نمیشه! اگه میشه مدارات و توضیحات لازم برای ساختش رو کامل در یک تاپیک به اسم خودتون ایجاد کنید!!! مخصوصا قسمت کنترلرش رو! با تشکر

RepRap - RepRapWiki (You can see links before reply) ، سایت مشکلی نداره باز نمیشه . من شرمندم ولی این روزا خیلی مشغولم .

ehsaun_kkt
06-09-2014, 15:41
RepRap - RepRapWiki (You can see links before reply) ، سایت مشکلی نداره باز نمیشه . من شرمندم ولی این روزا خیلی مشغولم .

من که چیز خاصی توی ویکی نتونستم پیدا کنم! بجز چند تا عکس پرینتر!

شما از چه کنترلری استفاده کردید؟؟ از کجا تهیه کردید؟؟ مشکل ما کنترلر و اکسترودره

roohlla
08-09-2014, 17:57
توی انجمن نمیتونم بگم چون مخالف قوانینه . برات pm می کنم

ali_batman
08-09-2014, 23:17
خدا قوت. این دستگاهی که ساختی یه جور cnc هم هست. انشاء الله مدل صنعتیشم بسازی

msadeghy.1371
16-09-2014, 00:36
توی انجمن نمیتونم بگم چون مخالف قوانینه . برات pm می کنم
برا چی خلاف قوانینه؟
بی زحمت برا من هم pm کن

ehsaun_kkt
22-09-2014, 23:20
سلام چند تا سوال:
1.محور y (عمودی) رو چکار کردی؟ روی چی حرکت میکنه؟؟
2.اگه یه مقدار لغزش داشته باشه مشکلی پیش میاد؟
3.از پیچ ومهره استفاده کردی یا بال اسکرو؟

roohlla
24-09-2014, 17:24
این مدلی که فیلمش رو براتون گذاشتم یه مدل اولیه بوده و به وسیله ی اون قطعات لازم برای ساخت یه پرینتر بهتر رو پرینت کرده و یه پرینتر بهتر مدل prusa i3 ساختم . (اگر این قطعات رو خواستید میتونید pm کنید تا برای شما هم پرینت کنم) . فیلم این پرینتر رو به زودی براتون میذارم . قابل ذکره که من در این پرینتر از کوبی برد به عنوان PC استفاده کردم.
در مدلی که دیدین برای محور عمودی (محور Z) از ریل کشو کابینت ها و پیچ و مهره استفاده کردم. اما به دلیل ضعف ریل تاب پیچ به نارل منتقل شده و کیفیت کار رو کمی پایین آورد. کنترلر این پرینتر ، Arduino mega 2560 هست و از شیلد Ramps1.4 استفاده شده. همچنین درایور های موتور همون ماژول های polou A4983 هست. ساختش زیاد سخت نیست و قطعاتش توی ایران گیر میاد . در واقع اگه قطعات پرینت شدش رو داشته باشید ، خیلی سریع می تونید اون رو بسازید . در مدل جدیدی که ساختم از ریل و شفت LM8uu استفاده کردم . همچنین به زودی شروع میکنیم به ساخت و فروش این پرینتر ها . پس اگه خواستید پرینتر کامل رو باز pm بدید.

ehsaun_kkt
25-09-2014, 15:40
من قطعات پرینتر اولیه تون رو به هر زحمتی بود پیدا کردم و حالا میخوام پرینتر اولیه روبسازم، یعنی اولیه ارزش ساخت نداره؟

بعد برای پروگرم آردینو از grbl استفاده کردید؟

نرم افزاری که تصویر رو برای آردینو میفرسته چیه؟

ممنون که من رو راهنمایی میکنید

ehsaun_kkt
25-09-2014, 20:58
راستی پیچ و مهره رو به محور y جوش دادید؟؟؟؟

roohlla
28-09-2014, 21:14
لحیم کردم پیچ ها رو . به نظر من اگه می خواید بسازید قطعات مدلی رو که میخواید بسازید (prusa یا ... ) بگید تا براتون پرینت کنم تا شما مثل من دوباره کاری نکنید. وقتی پرینتر رو ساختید (با قطعات اوراقی) دلنتون خواهد خواست که یه بهترشو بسازید.

eagle
08-10-2014, 22:49
مهندس چقدر سکوریتی هستش:018:
اینتلیجنت سرویسه!

pirozy
14-10-2014, 10:52
لحیم کردم پیچ ها رو . به نظر من اگه می خواید بسازید قطعات مدلی رو که میخواید بسازید (prusa یا ... ) بگید تا براتون پرینت کنم تا شما مثل من دوباره کاری نکنید. وقتی پرینتر رو ساختید (با قطعات اوراقی) دلنتون خواهد خواست که یه بهترشو بسازید.

سلام مهندس
ست کامل قطعات پرینتر prusa رو اگه بخوای پرینت کنی چه قدر برامون در میاد؟
منظور بدون موتور و کنترلر و بل اسکرو و فقط قطعات بدنه قابل پرینت شدن

roohlla
14-10-2014, 11:55
نه بابا ، اصلا security نیست ! من وقتم خیلی کمه . همه چیزش توی نت هست . بعضی جا ها هم برای رعایت قوانین سایت نمیتونم نام جاهایی که میشه بعضی چیزها رو گیر آورد بگم چون تبلیغ میشه . ولی اگه آقای زارعی اجازه بدن من مشکلی ندارم.

قیمت پرینت ست قطعات کامل prusa بسته به ورژن انتخابی و زمان و دقت و تراکم پرینت شاید بین 250 تا 400 در بیاد.

sana1370
14-04-2016, 16:14
سلام خوبید مهندس میشه کمک کنی از قطعاتش تا طرز ساختنش همه بتونن بزازن