PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت مدا فرستنده و گیرنده نوری

ahmad91
16-08-2014, 01:41
سلام
من برای قسمتی از پروژه م نیاز دارم یه مدار فرستنده گیرنده نوری بسازم. میخام دیتا از میکرو به فرستنده نوری بدم و بوسیله ی گیرنده نوری دیتا رو دریافت و به میکروی سمت گیرنده بدم.تبادل داده بین دو میکرو هم از طریق uart هست.در ضمن ارتباط بین فرستنده گیرنده هم بصورت وایرلس نوری هست. حالا میخاستم دوستان اگه کسی میتونه مدار راه انداز واسه led و فتودایود معرفی کنه تا بتونم این فرستنده گیرنده رو با برد حدود 50 سانتیمتر بسازم. از مدارهای آماده هم نمیتونم استفاده کنم باید خودم بسازمش.مثلا بجای فرستنده گیرنده rf که آماده هست من باید فرستنده گیرنده نوری جایگزین کنم. دوستان ممنون میشم کمک کنید که شدیدا به کمک نیاز دارم...

masoud.1222
25-12-2014, 22:25
منظورت اینه که حتی از فرستنده و گیرنده مادون قرمز هم نمیونی استفاده کنی؟
حتما باید با led بفرستی و با فتوسل بگیری؟
اگر مورد دوم درست هست پیشنهاد می کنم بهت که با لیزر این کار رو انجام بدی. یعنی فرستنده ات لیزر باشه.
کاری نداره, فقط اول بین دو تا میکرو ارتباط یو آرت رو با سیم برقرار کن. کار که کرد و درست بود بعد فرستنده ت رو بده به لیزر و و گیرنده رو هم به فتوسل یا گیرنده آی آر وصل کن.
فقط برای گیرنده استفاده از فیلتر بالا گذر فراموشت نشه.

cmuiran
26-12-2014, 10:24
سلام
منظور از نور چییه ؟
امواج ir ؟ یا لیزر و...
در درجه اول یک چیز ساده میتونی از rc5 استفاده کنی همون فرستنده گیرنده تلوزیون
در درجه بعد میتونی از ماژول فیبر نوری استفاده کنی

مهندس نوآور
05-05-2015, 20:14
سلام
منظور از نور چییه ؟
امواج ir ؟ یا لیزر و...
در درجه اول یک چیز ساده میتونی از rc5 استفاده کنی همون فرستنده گیرنده تلوزیون
در درجه بعد میتونی از ماژول فیبر نوری استفاده کنی

با سلام خدمت مدیر محترم انجمن؛

اگر امکانش هست، مختصری در مورد ماژول فیبر نوری مناسب برای میکرو avr (نوعی که در بازار ایران موجود است) توضیح و معرفی بیشتری داشته باشید. ممنون.