PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : منبع ولتاژ 0 تا 30 ولت با خروجی تثب

Morteza_rk
31-10-2009, 18:37
سلام

[align=justify:5344db6eee]من طرح یک منبع تغذیه رو از یه سایت خارجی دانلود کردم و شماتیک و PCB اونو دوباره با استفاده از نرم افزار Protel پیاده سازی کردم. طرح خوبیه کاملا عملیه و خوب هم کار می کنه ، من یکی ساختم و راضی هستم ، پیشنهاد می کنم شما هم یکی بسازید. داشتن همچین منبع تغذیه ای برای همه ما ضروریه. لطفا برای دانلود طرح و ترجمه توضیحات سایت اصلی و ... به وبلاگ من در قسمت پیوندهای وبلاگ (پروژه های الکترونیک) مراجع کنید.[/align:5344db6eee]

You can see links before reply (You can see links before reply)

مشخصات فنی :
ولتاژ ورودی : 24 ولت AC
جریان ورودی : 3 آمپر (ماکزیمم)
ولتاژ خروجی : 0 تا 30 ولت قابل تنظیم
جریان خروجی : 2 میلی آمپر تا 3 آمپر (قابل تنظیم)
ریپل ولتاژ خروجی : % 0.01 (ماکزیمم)

خصوصیات :
1. کم حجم بودن ، ساخت و ساز ساده ، عملکرد و استفاده آسان
2. قابلیت تنظیم بسیار آسان ولتاژ خروجی
3. محدود کردن جریان خروجی و نشانگر محدود کننده جریان
4. محافظت کامل در برابر بار اضافی ، اتصال کوتاه و عیب فنی

kavir
01-11-2009, 00:05
سلام
من که تو وبلاگ شما جز تبلیغ چیزی ندیدم لطفا لینک مستقیم بذارید :wink:

hesam_elc
01-11-2009, 01:03
سلام

نمیدونم ئلی وقتی سایتتون باز میکنم خیلی سرعت سیستمم میاد پایین (فکر کنم مال عکساتون باشه )
بدم نیست یکم به مسایل آموزشی ...

(کویر الکترونیک نمیگما- این لینکی که دادینو میگم)

آقای زارعی اینم لینکی که دوستمون گفت

You can see links before reply :k00:

SMRS
01-11-2009, 02:37
اگه تو سايت electronic-lab بري pcb و همه جزئيات اين منبع تذيه رو ميشه پيداكرد.

Morteza_rk
02-11-2009, 20:34
[align=justify:34faaec123]
اختراع که شاخ غول شکوندن نیست!
یکی از مهندسای یزدی که کانال 1 باهاش مصاحبه کرده بود یه وسیله برای پارک دوچرخه اختراع کرده بود که بهش رمز می دادی بعد یه قفل چرخ دوچرخه رو قفل می کرد،وقتی هم که می خواستی قفل باز کنی باید رمز درست می دادی،قابلیت دیگشم این بود پول پارکو باید می دادی حالا یا نقدی یا با کارت اعتباری! حالا این اختراع خیلی سخته؟ بلد نیستی درست کنی؟
جالب اینجاست که تو جشنواره سوییس این اختراع مدال طلا گرفته!؟ بنظرت ساختنش محاله؟

دوست عزیز یه اختراع یعنی وسیله ای که رفع نیاز بکنه و توی عمل کاربرد داشته باشه ضمن اینکه قبلا نمونش ساخته نشده باشه،همین. حتما نباید آپولو هوا کنی،البته اگه از همین کارای ساده درست کنی شاید یه روزی آپولو هم هوا کنی؟ بهرحال خواستن توانستن است.

ضمنا من برای اون منبع تغذیه 2 تا سایت اصلی توی فایل PDF معرفی کردم، تو وبلاگم فقط یه طرح PCB با فرمت Protel بهش اضافه کردم واسه کساییکه می خوان PCB کارو بدن شرکت براشون بسازه.

hesam_elc عزیز حق با شماست،مطالب آموزشی وبلاگم خیلی خیلی کمه ولی انشاالله توسعش میدم،ممنون از توجهت گل پسر.

ببخشید که این همه پر حرفی کردم ولی اگه میران این سایت دقت کنن متوجه میشن که این بحثای خاله زنکی فقط مخصوص سایت شماست!؟ من اون دو تا تاپیکو توی 4 تا سایت دیگم ایجاد کردم ولی فقط شمایین که ازین حرفا می زنید!

موفق باشید[/align:34faaec123]

SMRS
03-11-2009, 02:15
سلام
فكر كنم از دستم خيلي ناراحتي.شرمنده
1-حيف كه تهراني نيستم چون اينجوري كه الان دارم حساب ميكنم شايد حدود 20 تا اختراع ميتونستم ثبت كنم.قبل از اينكه تو وبلاگت برم فكر ميكردم براي ثبت اختراع بايد يك ايده اي داشته باشي كه وقتي ميري براي ثبتش اولا حتما اختراعت بايد يك كار فوق العاده اي انجام بده و ثانيا انقدر مراحلش سخته كه بايد هفت خانو رد كني.
2-به قول خودت
"اختراع یعنی وسیله ای که رفع نیاز بکنه و توی عمل کاربرد داشته باشه ضمن اینکه قبلا نمونش ساخته نشده باشه،همین. حتما نباید آپولو هوا کنی"
اينو نگاه كن...
You can see links before reply
البته از اون 20 تا طرح من هم بيشترش اينترنتي هست.
3-اين بحث ها هم به قولت خاله زنكي نيست چون واقعا داشتم شاخ در مياوردم كه اون تاپيك رو زدم.
بازم اگه كدورتي هست من شرمنده.اون تاپيكم اديتش كردم. :wink:

aliAVR
03-11-2009, 10:31
با سلام يه منبع تغذيه تو سايت مهندس لا چيني هست كه با avr هست
كه هم ولتمتر وامپرمتر داره وخيلي جم وجور است فقط يه ترانس 50ولت 3امپر كه هم قيمت ميره بالا هم سنگيني كسي نميدونه كه چگونه مي شه بدون ترانس اين ولتاژ وامپر را تامين كرد ؟ ؟ با تشكر

Morteza_rk
03-11-2009, 18:55
سلام

عیبی نداره! ولی من دنبال گرفتن تایدیه از سازمان پژوهش های علمی-صنعتی ایران هستم که تحت نظر وزارت علومه،اون تاییدیه خیلی معتبره.
مهندس زحمات تو و دوستات تو این سایت واقعا قابل تقدیره ، ولی همه ما تو یه سطح نیستیم شاید شما تو یه زمینه ای تخصص داشته باشی یکی دیگه تو یه زمینه ی دیگه. ولی بهرحال آدم همیشه باید پله پله از نردبون بره بالا تا موفق بشه،وقتی توی اون پله های پایینی هستی ممکنه کاراتم ساده باشه اگه یه دلگرمی داشته باشیو زیر ذره بین باشی مجبور می شی خودتو بکشی بالاتر. بهر حال من از شما و دوستات بخاطر زحماتی که می کشین تشکر می کنم مخصوصا از آقای هاشمی (1Nafar) .

راجع به اون سایتیم که گذاشتی هرچند فیلتره و من نمی تونم ببینم ولی یادمه قبلا راجع بهش تو همین سایت بحث کردیم.

موفق باشید