PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت plc

alghasi
30-07-2014, 10:09
سلام خدمت همه دوستان.
شاید بنظرتون کار اشتباهی باشه ولی من انجامش دادم. یه plc ساختم. هدفم ساخت یه plc کاملا حرفه ای بود. چیزی که ساختم سه قسمت اصلی داره
1- خود سخت افزار که از میکرو های arm استفاده کردم که روش ایه سیستم عامل rtos نوشتم که برنامم رو اجرا کنه. و فعلا دو تا شبکه mod bus و lan رو پشتیبانی میکنه
2- یه نرم افزار تویه کامپیوتر نوشتم که به زبان function black میتونی توش برنامه بنویسی و با گرفیک بالا. قسمت شبیه سازی هم داره. از طریق شبکه برنامه رو روی plc میریزه.
3- یه برنامه با گرافیک بالا و پشتیبانی از پایگاه داده برای مانیتورینگ. که بتونی صفحات مانیتورینگ خود کاربر بسازه.
اما مهمترین نقطه تمایز این سیستم رو میتونم بگم که نرم افزار مانیتورینیگ و برنامه نویسیش برای 4 تا سیستم عامل نوشتم.
Windows, mac, ios, android
یعنی هم رویه pc کار میکنه هم رو انواع گوشی و تبلت.
یعنی میتونی تو گوشیت برنامه بنویسی یا وضعیتplc رو ببینی.
هدف من از مطرح کردن این موضوع شنیدن نظرات و پیشنهادات شما دوستان و کمک های شما برای بهتر کردن سیستم هست. هم چنین از دوستانی کهfire monkey و یا delphi کار کردن و تمایل دارن همکاری داشته باشیم خوش حال میشم
این سیستم تولای راهشه و تا تجاری شدن راه خیلی زیادی داره. راستی یکی از مهمترین قسمت هایی که براش در نظر گرفتم documentsهست یعنی همی مدارکش باشه. وهمه جور مطب ازش بزارم مثه برنامه های ساده و راه اندازی اولیه و مرجع کامل و انواع اموزش.....
خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم

KHM
30-07-2014, 13:48
دوست عزیز شما که خودتون میدونین خلاف قوانین سایت هست، چرا چندجا پست تکراری میدین؟

sadmonew
31-07-2014, 00:59
سلام خدمت همه دوستان.
شاید بنظرتون کار اشتباهی باشه ولی من انجامش دادم. یه plc ساختم. هدفم ساخت یه plc کاملا حرفه ای بود. چیزی که ساختم سه قسمت اصلی داره
1- خود سخت افزار که از میکرو های arm استفاده کردم که روش ایه سیستم عامل rtos نوشتم که برنامم رو اجرا کنه. و فعلا دو تا شبکه mod bus و lan رو پشتیبانی میکنه
2- یه نرم افزار تویه کامپیوتر نوشتم که به زبان function black میتونی توش برنامه بنویسی و با گرفیک بالا. قسمت شبیه سازی هم داره. از طریق شبکه برنامه رو روی plc میریزه.
3- یه برنامه با گرافیک بالا و پشتیبانی از پایگاه داده برای مانیتورینگ. که بتونی صفحات مانیتورینگ خود کاربر بسازه.
اما مهمترین نقطه تمایز این سیستم رو میتونم بگم که نرم افزار مانیتورینیگ و برنامه نویسیش برای 4 تا سیستم عامل نوشتم.
Windows, mac, ios, android
یعنی هم رویه pc کار میکنه هم رو انواع گوشی و تبلت.
یعنی میتونی تو گوشیت برنامه بنویسی یا وضعیتplc رو ببینی.
هدف من از مطرح کردن این موضوع شنیدن نظرات و پیشنهادات شما دوستان و کمک های شما برای بهتر کردن سیستم هست. هم چنین از دوستانی کهfire monkey و یا delphi کار کردن و تمایل دارن همکاری داشته باشیم خوش حال میشم
این سیستم تولای راهشه و تا تجاری شدن راه خیلی زیادی داره. راستی یکی از مهمترین قسمت هایی که براش در نظر گرفتم documentsهست یعنی همی مدارکش باشه. وهمه جور مطب ازش بزارم مثه برنامه های ساده و راه اندازی اولیه و مرجع کامل و انواع اموزش.....
خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم
سلام مهندس
کار جسورانه و شجاعانه ای هست.
تو این بازاری که این همه رقابت وجود داره و این همه شرکت قدرتمند که سالهای زیادی تو ساخت این نوع از دستگاه ها تجربه دارن و فعالیت میکنن.
حالا از صحبتا که بگذریم من کلا" به شخصه، با تولید موافقم.

sadeghbakhshi
31-07-2014, 05:39
:o :)

alghasi
09-02-2015, 12:06
سلام خدمت دوستان.
چون ظاهراً یکی از پست هام پاک شده بود نتونستم جواب دوستان رو بدم و الان ابن پست رو دیدم.
والا منم نمیدونستم که نباید دوتا پست مشابه گذاشت. چون فکر میکردم به دو تا قسمت مربوط هست دو جا مطرح کردم.

alghasi
09-02-2015, 12:08
به استاندارد ها فکر کردم. اما هنوز به اون نرحله نرسیدم. الان در حال تست و پیاده سازی الگوریتم ها هستم. از دوستانی که میخوان تو ساخت این سیستم باهم همکاری داشته باشیم دعوت میکنم گفتگو مفصل تری داشته باشیم.

alghasi
09-02-2015, 12:10
نقطه قوت این سیستم اینه که علاوه بر نرم افزار مانیتورینگ نرم افزار برنامه نویسیش هم تحت اندروید و ios هم اجرا میشه

ehsanbagheri
09-02-2015, 19:40
سلام
کار خیلی جالبی انجام دادید .
به تنهایی همچین کاری به وقت و تلاش زیادی نیاز هست.
از طریق چه روشی برنامه از روی گوشی به plc دانلود میشه؟

SarCubie
10-02-2015, 21:06
خیلی عالیه،
یکی از ویژگی های نرم افزارهای plc اینه که به چند زبان قابل تبدیل هست ،یعنی مثلا زبان بلاک را که تعریف کنی در عین حال شکل نردبانی و کد برنامه را هم به کاربر نشان میده
اگر شما هم برای آرم این کار را بکنید که خیلی خوب میشه، مثلا کد اسمبلی را هم همزمان با فانکشن بلاک ها به کاربر نشان بده

hediehloo
10-02-2015, 23:16
امیدوارم موفق باشید

alghasi
11-02-2015, 12:03
با گوشی از طریق wifi به شبکه داخلی ارسال میکنه. و خود plc هم به از طرق lan به شبکه داخلی وصله. در حال حاضر با یه اکسس پوینت دارم برنامه روش میریزم

alghasi
11-02-2015, 12:07
در حال حاضر فقط دارم رو محیط برنامه نویسی فانکشن بلاک کار میکنم. همیشه این طور نیست که بشه برنامه های فانکشن بلاک را به برنامه های لدر تبدیل کرد. این کار واسه برنامه های خیلی سلده امکان پذیره. نه واسه برنامه نویسی های سطح بالایی که توش از روابط ریاضی و شبکه و دیتابیس استفده بشه.

alghasi
11-02-2015, 12:09
توضیح دیگه در این مورد باید بگم که اصلا کدهای نوشته شده به اسمبلی تبدیل نمیشن. یه سیستم عامل روی میکرو نوشته میشه و تمام کد ها به اون سرویس ها و توابع ای که سیستم عامل ارائه میکنه تبدیل میشه

alghasi
11-02-2015, 13:50
اینچند تا عکس از محیط برنامه نویسی تحت ویندوز و گوشیه و یه صفحه hmi گذاشتم. دوستان توجه کن این یه سیتم کامل نیست. خیلی خیلی سادس . ناقصه و راه خیلی طولانی سر راهش قرار داره.
You can see links before reply