PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا فقط axp209 برد کوبی برد سوخته ؟

tofan8
28-07-2014, 01:01
درود دوستان ،
امروز در حال کار روی برد بودم که متاسفانه یک خازن 330 میکرو فارادی که 20 ولت شارژ بود رو به تغذیه 5 ولتی که به کوبی میرفت وصل کردم lov: از اینکه خازن 20 ولت کامل شارژ بود مطمئن هستم چون همون لحظه از مدار جدا کردم حواسم نبود و برای گرفتن ریپل وصل کردم به ورودی تغذیه کوبی .

در لحظه این اتفاق کوبی روشن بودش که دیگه خاموش شد ، اول فکر کردم شاید فیوز فقط سوزونده باشه اما دیدم فیوز سالم هستش .
الان وقتی وصل میکنم جریان زیادی میکشه و ولتاژ تا 3 ولت افت میکنه فیوز و ای سی تغذیه axp209 داغ میکنند .
ولتاژی به داخل پردازنده و رم ها نمیره و صفر هستش .
وقتی بتغذیشو وصبل میکنم LED قرمز پاور برد یک لحظه کوچیک روشن میشه و بعد خاموش میمونه .

با این تفاسیر آیا به نظرتون فقط axp209 سوخته ؟
راستی الان میخوام axp209 از روی یک تبلت بردازم بزارم روی کوبی ببینم چی میشه آیا رجیستر نداره که توش تنظیمات ولتاژ انجام شده باشه و وقتی بزارم روی کوبی ولتاژ ها اشتباه باشه چیپ و مموری رو (اگه البته سالم باشن) بسوزونه ؟

پ.ن : الان گذاشتم بیشتر توی این حالت بمونه و دیدم که هسته و مموری ها به شدت داغ میشن :(

dariush_ab
28-07-2014, 03:30
درود دوستان ،
امروز در حال کار روی برد بودم که متاسفانه یک خازن 330 میکرو فارادی که 20 ولت شارژ بود رو به تغذیه 5 ولتی که به کوبی میرفت وصل کردم lov:
از اینکه خازن 20 ولت کامل شارژ بود مطمئن هستم چون همون لحظه از مدار جدا کردم حواسم نبود و برای گرفتن ریپل وصل کردم به ورودی تغذیه کوبی .

در لحظه این اتفاق کوبی روشن بودش که دیگه خاموش شد ، اول فکر کردم شاید فیوز فقط سوزونده باشه اما دیدم فیوز سالم هستش .
الان وقتی وصل میکنم جریان زیادی میکشه و ولتاژ تا 3 ولت افت میکنه فیوز و ای سی تغذیه axp209 داغ میکنند .
ولتاژی به داخل پردازنده و رم ها نمیره و صفر هستش .
وقتی بتغذیشو وصبل میکنم LED قرمز پاور برد یک لحظه کوچیک روشن میشه و بعد خاموش میمونه .

با این تفاسیر آیا به نظرتون فقط axp209 سوخته ؟

راستی الان میخوام axp209 از روی یک تبلت بردازم بزارم روی کوبی ببینم چی میشه آیا رجیستر نداره که توش تنظیمات ولتاژ انجام شده باشه و وقتی بزارم روی کوبی ولتاژ ها اشتباه باشه چیپ و مموری رو (اگه البته سالم باشن) بسوزونه ؟

پ.ن : الان گذاشتم بیشتر توی این حالت بمونه و دیدم که هسته و مموری ها به شدت داغ میشن

سلام.
برای هر اقدامی عجله نکنید و تا مطمئن نشدید قطعه ای رو تعویض نکنید.
ممکن هستش مشکل از axp نباشه.
یکی از دوستان بردش رگولاتورش داغ میکرد رفت این axp رو داد عوض کردند اون هم با دقت بالا اما دیگه برد روشن نشد پس مواظب باشید.
الان برد رو به برق میزنید شبکه سالمه؟
خروجی رگولاتور 3 هستش؟ رگولاتور 3 کنار برق ساتا هستش خیلی داغ میشه حتما.درسته؟
شاید یک قطعه ای سوخته و داره جریان زیادی میکشه؟؟

tofan8
28-07-2014, 03:55
سلام.
برای هر اقدامی عجله نکنید و تا مطمئن نشدید قطعه ای رو تعویض نکنید.
ممکن هستش مشکل از axp نباشه.
یکی از دوستان بردش رگولاتورش داغ میکرد رفت این axp رو داد عوض کردند اون هم با دقت بالا اما دیگه برد روشن نشد پس مواظب باشید.
الان برد رو به برق میزنید شبکه سالمه؟
خروجی رگولاتور 3 هستش؟ رگولاتور 3 کنار برق ساتا هستش خیلی داغ میشه حتما.درسته؟
شاید یک قطعه ای سوخته و داره جریان زیادی میکشه؟؟

ممنون که پاسخگو هستید ،
الان یه آنالیز کردم ، مبدل باکی که برای رمها بود داشت 2.5 میداد ! و رمها حسابی جوش می آوردن ، سلفش رو جدا کردم . الان axp209 سالم هستش و مشکلی نداره مشکلش این بود که رمها به دلیل اور ولتاژ جریانو میکشیدند و ولتاژ 5 ولت افت میکرد و axo209 کات آف میداد .

رگولاتور 3.3 (همون سویچینگی که کنار ساتا هستش) داره 2.46 میده نمیدونم شاید داره از جایی جریان کشیده یا رگولاتوره مشکل پیدا کرده . اون مقاومتی که کنار جای یه ترازیستور کجکی گذاشتن رو هم برداشتم بیشتر نشد . اون مقاومت 3.3 رو به ای سی شبکه میرسونه درسته ؟
من مبدل سریال ندارم هسته رو چک کنم ولی پین TX رو LED گذاشتم موقع روشن شدن مثل اینکه یک چیزایی میفرسته .

طبق شماتیک باید ای سی سویچینگ رمها روی پایه فیدبکش 10 کیلو اهم با زمین داشته باشه و 44.2 کیلو اهم با خروجی . ولی 6.3 کیلو با زمین داره و 6.6 با خروجی !
اگه کوبی برد دارید لطفا این پایه رو با زمین و خروجی بگیرید ببینید چند کیلو میده .
خودتون به احتمال زیاد میدونید (تاپیکتون رو دیدم قبلا مشکل مثل منو داشتید) ولی من میگم که کار سریع پیش بره : این ای سی کنار سوکت شبکه هستش . پایه FB و خروجی که به سلف میره طرفی هست که ای سی دوتا پایه داره ، از این دوتا پایه اونیکیش که سمت سوکت شبکه هست پایه خروجیه و اونیکی FB ، پایه FB رو یک بار با زمین و بار دیگه با همون پایه خروجی بگیری ممنون میشم .

dariush_ab
28-07-2014, 13:58
اون مقاومت 3.3 رو به ای سی شبکه میرسونه درسته ؟

بله همینطور بایستی باشه.

پایه fb رو یک بار با زمین و بار دیگه با همون پایه خروجی بگیری ممنون میشم .

fb = 0.6
out = 4.93

tofan8
28-07-2014, 14:30
بله همینطور بایستی باشه.

fb = 0.6
out = 4.93
ممنون مهندس عباسی
سلف هر دو رگولاتور 3.3 ولت gpio و 1.5 ولت رم ها رو برداشتم و از خارج بهشون ولتاژ مورد نظر رو دادم ، که خوشبختانه برد راه افتاد :o
مثل اینکه فقط همین دوتا رگولاتور سوخته اند .
فروشگاه اینترنتی رو میشناسید از این ای سی داشته باشند ؟

dariush_ab
28-07-2014, 15:09
ممنون مهندس عباسی
سلف هر دو رگولاتور 3.3 ولت gpio و 1.5 ولت رم ها رو برداشتم و از خارج بهشون ولتاژ مورد نظر رو دادم ، که خوشبختانه برد راه افتاد :o

مثل اینکه فقط همین دوتا رگولاتور سوخته اند .
فروشگاه اینترنتی رو میشناسید از این ای سی داشته باشند ؟

خواهش میکنم.
خبر خیلی خوبی بود.
نه متاسفانه من هم رگولاتور 3.3 میخوام پیدا نکردم!
موفق باشید.

tofan8
28-07-2014, 15:37
خواهش میکنم.
خبر خیلی خوبی بود.
نه متاسفانه من هم رگولاتور 3.3 میخوام پیدا نکردم!
موفق باشید.
رگولاتوره ادجاستیو هست دیگه و هردو رگولاتور یکی هست . رگولاتور گیر میاد مطمئنا از روی تبلت های اوراقی هم میشه جدا کرد . :0013:
توی شماتیک شمارش رو زده tcs4199 ، شما دیتاشیتش رو تونستی گیر بیاری ؟

dariush_ab
28-07-2014, 19:43
توی شماتیک شمارش رو زده tcs4199 ، شما دیتاشیتش رو تونستی گیر بیاری ؟

تو دیتاشیت مارس برد نگاه کنید مشابهش هست فکر کنم دیتاشیت اون پیدا بشه.

tofan8
28-07-2014, 19:44
هردو رگولاتور رو از روی یه تبلت جدا کردم و گذاشتم رو برد و برد راه افتاد . البته تبلت سالم هستش ولی چون پروژه لنگ کوبی برد از روش جدا کردم تا بعدا که گیر اوردم بزارم روی تبلت .