PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] ایا کسی هست مرا کمک کند -مشکل با ماسفت

meyosem
22-07-2014, 00:42
با سلام
اول شکل رو میزارم بعد توضیح مشکلم رو میدم
7887
حالا مشکل من چیه؟
من وقتی با 5 ولت میخوام سوئیچ کنم یا پالس به گیت بدم خیلی خوب کار میکنه
ولی وقتی میخوام همین کارو با 24 ولت انجام بدم مشکل دارم ماسفت دائما فعاله
حالا به نظر شما کجای کارم ایراد داره ؟ ایا این شکلهایی که گذاشتم اصولیه یا نه؟
بعد به نظر شما کدام شکل بهتره ؟البته اینم بگم میخام یه موتور 24 ولت 5 امپرو باهاش راه بندازم البته با پالس-با اپتو هم امتحان کردم ولی نشد -رله ای که دارم رو با اپتو کار انداختم ولی موتور نشد
لطفا کمک کنید
متشکر

esisafa
22-07-2014, 19:43
مدار سمت چپ احتمالا جواب نده البته به سرعت سوئیچ بستگی داره. مدار راست درسته ولی باید درایو بشه که گیت جریان کم نیاره. به گیت ماسفت صفر و ده ولت داده میشه نه 24 ولت

meysam.z
22-07-2014, 22:54
مطمئن باش با اپتو نمی شه ......با همین mos بهتر جواب میده ....
با افزایش ولتاژ گیت مقداری ولتاژی که روی vds افت میکنه بیشتر میشه یعنی ولتاژ روی دو سر موتور کم میشه(شاید به خاطر همین باشه) .
با تقسیم ولتاژ توسط مقاومت می تونید ولتاژ روی گیت رو کم کنید . مقاومت هم بر این اساس انتخاب کن که امپدانس گیت تا زمین بی نهایته و......

danisignal
23-07-2014, 02:54
اینو بزار حتما جواب میگیری
7890

esisafa
23-07-2014, 03:39
اون مقاومت های 10 کیلو باعث میشه که سرعت سوئیچ خیلی کم بشه. اگر سرعت سوئیچ خیلی مهم نیست همون مدار پست اول سمت چپ هم جواب میده

meyosem
23-07-2014, 17:50
مدار سمت چپ احتمالا جواب نده البته به سرعت سوئیچ بستگی داره. مدار راست درسته ولی باید درایو بشه که گیت جریان کم نیاره. به گیت ماسفت صفر و ده ولت داده میشه نه 24 ولت
سلام دوست عزیز
از اینکه راهنمایی کردی ممنون ولی من به گیت 5 ولت میدم یعنی از پایه میکرو دارم پالس میفرستم میشه دیگه؟
یا حتما باید 10 ولت باشه؟
بعد چجوری درایو کنم اگه امکان داره راهنمایی کنید.

meyosem
23-07-2014, 18:01
مطمئن باش با اپتو نمی شه ......با همین mos بهتر جواب میده ....
با افزایش ولتاژ گیت مقداری ولتاژی که روی vds افت میکنه بیشتر میشه یعنی ولتاژ روی دو سر موتور کم میشه(شاید به خاطر همین باشه) .
با تقسیم ولتاژ توسط مقاومت می تونید ولتاژ روی گیت رو کم کنید . مقاومت هم بر این اساس انتخاب کن که امپدانس گیت تا زمین بی نهایته و......

درسته با اپتو نمیشه 3 تا pc817 سوزوندم -همین که میخواد استارت کنه اپتو میسوزه البته این موتوری که من دارم راه اندازی میکنم گیربکس داره
بعد روش زده 5 امپر ولی فکر کنم موقع استارت چون گیربکس داره جریان زیادی میکشه ولی باید بشه با pwm کنترلش کرد
اگه کسی راه حلی داره یا مداری داره که تو واقعیت تست کرده لطفا دریغ نکنه
ممنون

meyosem
02-08-2014, 02:48
سلام
دوستان میشه ایرادات این مدارو بگین چیه؟
7963
چون من بستم ازش جواب نگرفتم مدام موتور کار میکنه سوییچ نمیشه
لطفا مشکلات رو بگین ناراحت نمیشم:mrgreen: