PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] برد stm32f103

mahtab68
08-07-2014, 14:27
سلام دوستان خواهشن کمکم کنید.
من یه برد stm32f103VET6 تهیه کردم از کویر اما اتفاقی که افتاده اینه که بعد از یک مدت که باهاش کردم بعد از انجام یه تست با اسکوپ ازون به بعد میکروش داغ میکرد (حدس میزنم بخاطر این بود که در یک لحظه زمین و vdd اتصال کوتاه شد) ولی پروگرم میشد و برنامه رو اجرا می کرد و نهایتا یروز وسط اجرای یه برنامه وقتی دست زدم ببینم میکروش داغه یا نه ، یهو LED3 ش روشن شد و هرچقد کلید ریست رو زدم دیگه تغییری نکرد cry:: وقتی هم میخوام با jlink پروگرمش کنم چراغ jlink قرمز میشه و error میده و پروگرم نمیشه. ینی میکروش سوخته ؟؟

:(

sadmonew
08-07-2014, 18:21
سلام مهندس
مدل اسكوپي كه استفاده كردي چيه؟ سيگنال هاي كدوم قسمت مدارو ميخواستي چك كني؟

mahtab68
08-07-2014, 19:09
- - - Updated - - -

سلام مهندس
مدل اسكوپي كه استفاده كردي چيه؟ سيگنال هاي كدوم قسمت مدارو ميخواستي چك كني؟

اسکوپ دیجیتال Tektronix TDS 1002 بود و داشتم سیگنال کلاک یوزارت 1 و 2 رو تست می کردم. پایه های PA8 , PA4

sigma-mx
08-07-2014, 23:39
به احتمال زیاد اتصال کرده و احتمالا میکرو آسیب دیده . یه ولتاژ بالا به یه پایه اعمال شده احتمالا ... سخت افزار رو دقیق چک کنید..

mahtab68
09-07-2014, 12:24
به احتمال زیاد اتصال کرده و احتمالا میکرو آسیب دیده . یه ولتاژ بالا به یه پایه اعمال شده احتمالا ... سخت افزار رو دقیق چک کنید..

چطوری چک کنم؟ ینی در واقع از کجا شروع کنم؟
البته میکرو رو میخوام عوض کنم.

kamikazi
09-07-2014, 12:56
سلام اول اتصال بین گراند تا 3.3 ولت رو با یه مولتی متر چک کن ببین به هم وصل شده؟ اگر شده باشه باید بگردی تو مصرف کننده های 3.3 ولت ببینی کدومشون سوخته که به احتمال زیاد میکروت سوخته (در 989% حالات خود میکرو میسوزه چون خیلی نسبت به تغییرات ولتاژ حساس هستن ولی شما از رگولاتور و از این دست ای سی ها شروع کن)

mahtab68
09-07-2014, 13:29
سلام اول اتصال بین گراند تا 3.3 ولت رو با یه مولتی متر چک کن ببین به هم وصل شده؟ اگر شده باشه باید بگردی تو مصرف کننده های 3.3 ولت ببینی کدومشون سوخته که به احتمال زیاد میکروت سوخته (در 989% حالات خود میکرو میسوزه چون خیلی نسبت به تغییرات ولتاژ حساس هستن ولی شما از رگولاتور و از این دست ای سی ها شروع کن)

زمین و ولتاژهای 3.3 و 5 ولت هیچ اتصالی به هم نداشتن و اتصال تمام پایه های میکرو هم به این سه طبق نقشه و درست بود . جای دیگه ای هم هست که باید تست کنم؟
یه موردی که مشاهده کردم تو پایه های میکرو این بود که وقتی مولتی مترو به پایه pd6 وصل میکردم led1 روشن میشد، چه وقتی یه سر مولتی متر زمین بود چه وقتی 5 ولت و 3.3 ولت بود. این مورد طبیعیه؟ درصورتی که دو تا led دیگه که مدارشون شبیه led1 هست این اتفاق براشون نیفتاد.

kamikazi
09-07-2014, 15:31
نه مشکلی نداره الان اهم بین زمین تا 3.3 ولتتون چقدره؟
از کدوم برد دارین استفاده میکنید؟
قسمت 5 ولت رو هم باید چک کنید
بردتون داره از یه جا شدید جریان میکشه که این میتونه از سوختن اون قسمت یا اتصال کوتاه شدنش باشه

mahtab68
09-07-2014, 15:48
نه مشکلی نداره الان اهم بین زمین تا 3.3 ولتتون چقدره؟
از کدوم برد دارین استفاده میکنید؟
قسمت 5 ولت رو هم باید چک کنید
بردتون داره از یه جا شدید جریان میکشه که این میتونه از سوختن اون قسمت یا اتصال کوتاه شدنش باشه

مقاومت بین زمین و 3.3 ولت در حالت خاموش حدود 600 اهمه و زمین و 5 ولت حدودا 5.3 کیلواهم.
از برد stm32f103vet6 کویر استفاده میکنم.
stm32 (You can see links before reply)
چطوری بفهمم کجاش سوخته یا داره جریان میکشه؟ چند تا مقاومت رو چک کردم دیدم نقشه و برد مقداراشون فرق داره مثلا تو نقشه شماتیک فرضا نوشته R28=10K اونوخ اینجا 470 اهم لحیم شده.

barghiam
27-07-2014, 12:10
سلام
صحبت بنده به مشکل ایشون مربوط نمیشه ولی شاید مناسب باشه اینجا این رو مطرح کنم که:
بنده هم همین مدل برد رو دارم.ولی انگار شماتیکی که داخل cdهمراه آن است با برد همخونی نداره یا من نمیتونم متوجه بشم.مثلا الان می خوام lcdکارکتری رو راه بندازم .نمیدونم کدوم یک از پایه های میکرو بهش وصله.لطف کنید در صورت امکان راهکار ارائه بدید.
با سپاس

mahtab68
27-07-2014, 19:19
باز هم سلام . من نهایتا میکرو رو عوض کردم و مشکل حل شد . بعد از دو سه هفته کار باهاش اونم تحت شرایط خیلی محتاطانه باز بدون هیچ دلیل خاصی دوباره این اتفاق افتاد و میکرو شروع به داغ شدن کرد و دیگه کار نکرد. واقعا نمیدونم علت چیه . آیا ممکنه اشکال از برد باشه ؟ چون واقعا ایندفعه هیچ اتفاق خاصی نیفتاد ، نه اتصال کوتاهی بین زمین و vdd رخ داد نه چیزی که باعث بشه میکرو بسوزه . چرا آخه به همین راحتی میکرو میسوزه؟ کسی میتونه کمک کنه؟ خیلی عجیبه واقعا. لطفا راهنماییم کنین چیکار باید بکنم؟؟