PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مفهوم clock polarity و clock phase در پروتکل ارتباطی SPI

hamed.b3269
07-07-2014, 14:12
سلام.
من دارم در مورد پروتکل ارتباطی SPI تحقیق میکنم و در این زمینه به 2 تا اصطلاح برخورد کردم که حسابی من رو گیج کرده. اصطلاحات clock polarity و clock phase
اگه ممکنه در مورد این 2 تا پارامتر توضیحاتی بدین.

esisafa
07-07-2014, 20:58
پروتکل spi چهار مد داره. این مدها مشخص میکنه که نمونه برداری از داده در چه وضعیتی از کلاک انجام بشه و وضعیت بیکار کلاک در چه سطحی باشه. ترکیب اینا با هم چهار مد ایجاد میکنه. برای راهنمایی بیشتر به دیتاشیت atmega32 مراجعه کنید و بخش spi رو مطالعه کنید

hamed.b3269
08-07-2014, 12:22
منظور از نمونه برداری داده چی هستش. توی بعضی از سایت ها که نگاه میکردم از کلمات capture و propagate استفاده کرده بودن. بالاخره داده باید بیت به بیت منتقل بشه. هر بیت در چه زمانی منتقل میشه. اصلا نتونستم در مورد CPOL و CPHA چیزی بفهمم.

esisafa
08-07-2014, 14:34
مثلا اگر در حالی که کلاک در سطح بالا قرار داره داده تغییر نکنه، برای نمونه برداری باید در این سطح اقدام کرد. حالا وقتی کلاک در سطح پایین باشه داده برای خوندن معتبر نیست چون هر لحظه ممکنه عوض بشه همچنین برای نوشتن هم باید در این حالت اقدام کرد چون وسیله ی دیگه هم داده رو معتبر نمیدونه و منتظر سطح بالا میمونه.
دیگه از این بیشتر خودم هم نمیدونم.