PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه خرید host ؟

sobhan537
03-07-2014, 23:26
سلام

آقا من چندتا سوال دارم، ممنون میشم راهنماییم کنید؟

1- HOST چیه؟ دامنه چیه؟ چه فرقی با هم دارن؟ برای ایجاد یه سایت ساده باید هم هاست داشته باشیم هم دامنه؟

2- چجوری میشه هاست خرید؟ هزینش حدودا چقدره؟

3- میخوام با استفاده از GPRS ماژولهای GSM یه سری داده رو روی هاستم بفرستم. آموزشش رو آقا بهنام لطف کردن گذاشتن. که پایین هم گذاشتمش:
You can see links before reply

اما من نمیدونم از کجا باید هاست تهیه کنم؟ هاست ویندوز تهیه کنم یا لینوکس؟ این کدهایی که آقا بهنام گفتن رو چطوری روی هاست قرار بدم؟؟

shahin
04-07-2014, 00:30
هاست یه فضا هست که شما از یه سرور اجاره می کنید. دامین آدرس دسترسی به اون فضا هست. خرید دامنه های .ir هزینه خیلی کمی داره (حدود 4 تومن ) و اون رو باید اصطلاحا روی یه هاست پارک کنید. حالا وقتی توی Browser اسم دامنه رو می زنید به اون هاست وصل میشه و محتویاتش رو نشون میده.
هاست های لینوکسی ارزون تر از هاست های ویندوزی هست و پرکاربرد تر! چون شما PHP کار میکنید براتون فرقی نداره لینوکس یا ویندوز ولی خوب وقتی لینوکس ارزون تره..... (برای اجرای asp حتما هاست ویندوز لازمه)
قیمت هاست بستگی به حجمی که میگیرید داره. از 20-30 تومن در سال شروع میشه تا n میلیون در ماه. اینکه وضعیت پشتیبانی و بک آپ گیری و این حرف ها چطور باشه هم روی قیمت تاثیر داره. توی سایت هاشون قیمت هاشون هست. مثلا طلا هاست ،میهن هاست و.....
قبل از هزینه امتحان کنید و از GPRS سیم 900 مطمئن بشید. من هرکاری کردم نتونستم با get یا post چیزی رو بفرستم. از طریق پورت می شد فرستاد اما تحت http نشد!

sobhan537
04-07-2014, 00:40
آقا ممنون بایت راهنمایی هاتون...
من قبلا با GPRS این ماژولها کار کردم و اطلاعات رو از طریق GPRS این ماژولها ردوبدل کردم. اما حالا میخوام خودم یه هاست داشته باشم.

قضیه این هاست های رایگان چیه؟ مثل لینک های زیر که هاست رایگان میدن:
hostraygan.com
xzn.ir/signup
servicefars.ir/register.htm
zgig.ir/register.php

آقا سوال اصلی من این بود که چطوری اون کدها رو وارد هاست کنم؟ آیا تخصص خاصی لازم داره؟

sadeghbakhshi
04-07-2014, 00:57
:0013::wink:

sobhan537
04-07-2014, 02:19
من یه هاست رایگان از طریق سایت hostraygan.com ایجاد کردم.
حالا نمیدونم چطوری اون کد بالا رو داخل هاستم وارد کنم؟ یعنی تو کدوم قسمت واردش کنم؟
اینم عکس از اکانتم:
You can see links before reply

shahin
04-07-2014, 18:14
این چجور پنلی هست؟! تا حالا فارسی ندیده بودم
برید تو فایل منیجر بعد فایلی که میخواید رو تو فولدر htdoc یا ww آپلود کنید. تموم....

یادم رفت بگم اول باید دامنه رو بهش معرفی کنید ها! از اون اول لیست. اضافه کردن دامنه.....

esisafa
04-07-2014, 19:59
احتمالا با ایمپورت سایت هم بشه. در قسمت وب سایت

sobhan537
04-07-2014, 22:15
بلاخره پیداش کردم :018:

تو قسمت فایل منیجر2 باید فایل با پسوند php رو آپلود کنیم.

esisafa
05-07-2014, 00:57
منم اطلاعاتم خیلی کمه. کسی هست لطف کنه بیاد و امکانات همین سایت
hostraygan.com رو یاد بده

beroz
05-07-2014, 01:38
منم اطلاعاتم خیلی کمه. کسی هست لطف کنه بیاد و امکانات همین سایت
hostraygan.com رو یاد بده

شما تو همین سایت اکانت بسازید بعد بگید میخاین چیکار کنید تا بشه توضیح داد
کارای مختلفی بسته به نیازتون میشه انجام داد اگه کسی بخواد توضیح بده باید یک کتاب اینجا مطلب بنویسه

esisafa
05-07-2014, 13:20
سایت hostraygan اسمش فارسیه وگرنه شرکت انگلیسی هست. شعبه ی ایرانی hostinger با منوی فارسی. میگن مطابق قوانین ایران.

beroz
06-07-2014, 09:00
سایت hostraygan اسمش فارسیه وگرنه شرکت انگلیسی هست. شعبه ی ایرانی hostinger با منوی فارسی. میگن مطابق قوانین ایران.

توصیه میکنم وقتون رو با هاست های رایگان تلف نکنید چون پنلی که هاست های رایگان میدن با پنل هاست های پولی خیلی فرق داره
هاست های پولی معمولا سی پنل یا دایرکت ادمین یا کلکسو هست که خیلی از لحاظ امکانات با پنل هاست های رایگان تفاوت ظاهری داره
چون آخر سر مجبورید هاست پولی بخرید بهتره از همین الان یک هاست ارزون بخرید تا رایگان
هاست با پنل سی پنل بهتره ولی مشکلی که داره اجازه استفاده از دامنه دات ای ار رو نمیده پس اگه دامنه ایرانی میخاین استفاده کنید دنبال جاهایی باشید که هاست با پنل دایرکت ادمین میدن
تو سایت زیر میتونید فروشنده های هاست زیادی رو پیدا کنید
انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران (You can see links before reply)