PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در اتصال مستقیم ماژول ask به میکرو

hamedspartacu
30-06-2014, 16:17
سلام من یه جفت ماژول ask دارم میخواستم بدونم میشه اونو مستقیم به میکرو وصل کرد (بدون pt ) میخوام فرستنده به رو پایه tx پورت سریال وصل کنم و عدد 1 رو ارسال کنم و گیرنده رو به rx میکرو وصل کنم و اون عدد 1 رو دریافت کنم البه خروجی پورت سریالم ttl هست . راهی هست یا باید حتما از ماژوا hmt hmr استفاده کنم ؟؟؟ . خیلی گیر کردم!!!!!!

Z.F.K
11-01-2015, 09:42
بله.من بدون pt اینکارو کردم.و از آی سی مکس هم در قسمت گیرنده استفاده کردم.کاملا هم جواب داده.تنها مشکلی که دارم نویز اون هستش.

Ma3ood
12-01-2015, 17:39
بگیر نگیر داره خوب جواب نمیده

sobhan537
13-01-2015, 01:39
سلام
دوستان منم میخوام توسط همین ماژولهای ask، از فاصله 30 متری یک کد شش رقمی رو بفرستم و در گیرنده همون کد رو بتونم بخونم.

بهترین روش چیه؟ چیکار کنم که خطا نداشته باشم و کد رو بصورت صحیح در گیرنده بخونم؟

آیا میشه از میکرو و آی سی pt همزمان استفاده کرد؟!

Ma3ood
14-01-2015, 01:15
حالا چرا ask از ماژول های دیگه استفاده کن nrf , RM70 , rm12b ,.....

1112
25-01-2015, 14:24
سلام
دوستان منم میخوام توسط همین ماژولهای ask، از فاصله 30 متری یک کد شش رقمی رو بفرستم و در گیرنده همون کد رو بتونم بخونم.

بهترین روش چیه؟ چیکار کنم که خطا نداشته باشم و کد رو بصورت صحیح در گیرنده بخونم؟

آیا میشه از میکرو و آی سی pt همزمان استفاده کرد؟!
سلام اره بطور کلی چون ماژول ask قابلیت کد دهی مستقیم رو نداره باید اول یک میکرو انتخاب کنی بعد یک پورت میکرو رو به عنوان خروجی انتخاب کنی و این خروجی رو به ورودی ای سی PT برای کد دهی متصل کنی و خروجی ای سی رو به ماژول متصل کنی و همین صورت هم برای گیرنده
برای ارسال کارکتر ها میتونی ب این روش جدا جدا کارکتر ها رو بفرستی ولی اینکه یک عدد یک جا 6 رقم راستش نمیدونم دستوری برای این کار هست یا نه

اگرم نخواستی کد دهی کنی مستقیم پین دیتای ماژول رو به سریال میکرو متصل کن( با رعایت گیرنده/فرستنده بودن و نوع پین سریال)
با دستور "Printbin x" هم یک عدد سه رقمی رو یک جا از جنس بایت میتونی بفرستی و همون لحظه از سریال میکرو گیرنده با دستور ()X=inkayدریافت کنی
دیتاریت هم ک میدونی باید مساوی باشه و جنس متغیر گیرنده و فرستنده هم مشابه

شاید راه بهتری هم باشه اگر کسی بلده بگه چون منم همچین مشکلی ک اعداد یا رشته های بزرگ رو بخوام ارسال کنم و نحوه ارسال با ماژول های دیگه رو مشکل دارم
راهنمایی کنید

esisafa
17-04-2015, 13:52
سلام دوستان
چرا این گیرنده های ask موجود در بازار اینقدر خروجی داغونی دارن. دو مدلشونو به اینتراپت میکرو وصل کردم حتی وقتی داده ای نیست اونقدر اینتراپت میزنه که به نظر میاد عملا قابل استفاده نیست. باید چکار کرد؟؟؟؟
دیتاشیت میگه که خروجی ttl دارن ولی وقتی بهشون ولتاژ میدیم، پایه ی دیتاشون هر ولتاژی داره جز 0 و 5 ولت.
البته بگم که نمیتونم از آیسی های encoder و decoder استفاده کنم چون وسایلی که داده میفرستن از پروتکل ثابتی استفاده نمیکنن و باید با میکرو کدگشایی کنم.
دوستان چه راهنمایی و توضیحی دارن؟؟؟؟؟؟ از نظر آنتن باید چه ویژگی هایی داشته باشن؟؟؟؟ آیا همیشه خروجیشون اینطوره یا اینکه این ماژولا مشکل دارن.

behnam6500
18-04-2015, 11:20
من با این گیرنده ها کار کردم
تو حالت عادی مدام چرت و پرت دریافت میکنن.. ولی وقتی کدی ارسال بشه، به راحتی کد رو از داده های چرت دریافتی جدا میکنه..

esisafa
18-04-2015, 18:42
آره بعد از کلی درگیر بودن به این نتیجه رسیدم. ولی چه الگوریتمی پیشنهاد میکنید که بشه داده رو تشخیص داد. اگر فرستنده دست خودم بود که میدونستم الگوریتم داده ی فرستاده شده چیه و چی باید دریافت کنم ولی فرستنده ها چند ماژول مختلف هستن که حتی سرعت ارسال دادشون یکی نیست.
چه پیشنهادی دارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//