PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] Receive usart

mahtab68
23-06-2014, 17:46
سلام . من برنامه ای نوشتم که از usart اطلاعات را دریافت و ارسال نمایم. دریافت از usart به درستی انجام میشه و کاراکترهایی که از میکرو میفرستم در pc با hyper terminal دریافت میکنم اما وقتی میخوام کاراکتری ارسال کنم USART_FLAG_RXNE تغییری نمی کنه و 1 نمیشه . اشکال کجاست؟

esisafa
23-06-2014, 19:01
من همیشه توصیه میکنم که در برنامه ی میکرو وقفه ی دریافت فعال باشه و از روتین وقفه و بافر استفاده بشه ولی وقفه ی ارسال فعال نشه.
اگر وقفه ی دریافت فعال نباشه احتمال از دست رفتن دیتا بسیار بالاست.

sadmonew
25-06-2014, 12:05
سلام . من برنامه ای نوشتم که از usart اطلاعات را دریافت و ارسال نمایم. دریافت از usart به درستی انجام میشه و کاراکترهایی که از میکرو میفرستم در pc با hyper terminal دریافت میکنم اما وقتی میخوام کاراکتری ارسال کنم USART_FLAG_RXNE تغییری نمی کنه و 1 نمیشه . اشکال کجاست؟
سلام دوست عزيز
مهندس صفامنش درست ميگن.
لطفا" برنامتون رو قرار بدين تا ببينيم مشكل چيه؟ ممكنه تنظيمات درست نباشه.

mahtab68
25-06-2014, 13:11
بسیار ممنون از راهنماییتون البته پیش از این از وقفه دریافت استفاده می کردم اما مشکل انگار از hyper terminal بود چون ورژنشو که عوض کردم مشکل حل شد.
اما سوال دیگه ای که الان دارم مربوط به mode سنکرون usart هست اینکه چطوری کلاک رو باید تنظیم کنم؟
این برنامه من هست . میخوام اطلاعات را از یک سنسور اسکن خطی 102 پیکسلی به نام tsl2301 بخونم اما تو مرحله دریافت گیر میکنه. آیا تنظیمات کلاکم درسته؟
برای راه اندازی سنسور به کلاک 10مگاهرتز نیاز دارم چطوری اینو تو برنامه تنظیم کنم؟

779977987800