PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] مشکل اساسی در برق 20 kv نیاز کمک

jahanam
23-06-2014, 09:41
سلام
مشکل اساسی این است که نوسان بسیار شدیدی وجود داره یعنی بین 160 تا 20 ولت نوسان داره . این مربوط برق شهری هست که باید 220 ولت ثابت باشه
ولتاژ ورودی برق شهری 150 تا 180 ولت هست
و برای مدت کوتاهی این ولتاژ به 100 ولت میرسد <<<<>>>>> یعنی 50 ثانیه طول میکشد تا از 150 ولت به 100 ولت کاهش میابد .
بعد در مدت 5 ثانیه از 100 به تقریبا 10 ولت کاهش میابد و برای 2:30 تا 3 دقیقه در همین حالت باقی میماند و برای مدت 1 دقیقه طول میکشد تا ولتاژ به 150برسد
و برای 20 تا 30 دقیقه ولتاژ ثابت میماند دوباره همین روال ادامه دارد
* در زمان اوج مصرف این حالت بوجود میاید مانند ظهر و اوایل شب تا ساعت 12 شب
* فاصله ار سب استیشن حدودا 70 km
* این مشکل برق شهری منظقه ما هست
از تمامی کسانی که میتوانند کمکی ذر این مورد داشته باشن خواهشمندیم که همکاری کنید

sigma-mx
23-06-2014, 12:24
منظور شما دقیقا چیه ؟! چجور کمکی انتظار دارید ؟
سوالتونو یا درخواستتونو باید دقیق بیان کنید همچنین از عنوان مناسب برای تاپیک استفاده کنید .

jahanam
24-06-2014, 11:04
ببینید مشکل احتمالی در شبکه برق قدرت وجود دارد . اما نمیشه پیداش کرد . مشکل هم اینکه برق نوسان بسیار شدید داره . یعنی به حد صفر میرسه و دوباره بالا میره . نمیدونم چه عنوانی استفاده کنم اگه کسی رو میشناسید که بتونه کمکی کنه معرفی کنید یا اگه خودتون توانایی دارید کمک کنید

sadeghbakhshi
24-06-2014, 14:04
:0013::wink:

jahanam
25-06-2014, 10:52
بازم سلام
فکر کنم نیاز هست بازم اطلاعات بیشتری بدم
من حمید دانشجوی سال سوم میکاترونیک از دانشگاه هرات ( افغانستان )هستم البته دوره فنی و حرفه ای در رشته برق قدرت خوندم
درباره دسترسی به شبکه توضیع و سب استیشن اره دسترسی دارم چون با ریاست برق همکاری دارم
اینجا کمبود بسیار شدید متخصص داریم این مشکل هم طوریه که همه داریم تلاش میکنیم علت رو پیدا کنیم
شکایت و اینا هم اینحا کاربردی نداره چون تقریبا قانونی وجود نداره .
صدا و سیما هم هزار بار پخش کرده تاثیری نداشته مشکل عمومی هست و ....
به هر حال

jahanam
26-06-2014, 10:54
سلام امید که کسی بتونه کمکی کنه یا جایی رو معرفی کنه که مشکل حل بشه

mahdifah
27-06-2014, 13:04
خوب زمانیکه میره توی اوج مصرف ژنراتور نمیتونه بیشتر از اون حد جریان بده و افت ولتاژ روی میده دیگه. اینکه جای تعجب نداره. طول سیم هم خیلی زیاده. باید ترانس جبران کننده بزارید وسط راهش تا افت ولتاژ کم بشه

jahanam
01-07-2014, 21:40
سلام اوج مصرف ساعت 2 نیمه شب هم هست؟ چون این اتفاق حتی اون زمانم اتفاق میفته بعدشم . ترانس جبران کننده تا چه حد میتونه تاثیر بزاره

ابته ممکنه دیرتر بیام فردا امتحان دارم

esisafa
02-07-2014, 20:39
میدونید این مشکل در داخل ایستگاه توزیع شما اتفاق میافته یا برق ورودی به ایستگاه شما مشکل داره؟ چطور تست کردین؟ بهتر بگم که میدونید مشکل از کجا و کدوم مرحله ی توزیع ایجاد میشه؟
مهمترین اصلی که برای عیب یابی به مغز من فرو کردن اینه که از ابتدا (ورودی مدار که اینجا خط ورودی به ایستگاه هست) شروع کن به تست

jahanam
03-07-2014, 21:35
سلام برعکس تست گردیم یعنی ترانس 20 کیلو به 400 سالم بودن . خط 20 کیلو تا پست توضیع هیچ مشکلی نداشت در خود پست 132 کیلو به 20 کیلو هم مشکلی نداشته ورودی هم مشکلی نداشت

البته توان ورودی اصلی که برق ورودی از ایران و ترکمنستان هست پایین تر از نیازه و فاصله از مصرف کننده تا پست توضیع حدودا 70 کیلومتره البته درمناطقی هم که فاصله کمتری دارن هم این مشکل هست یعنی تا 30 کیلومتری

ببنید خودم یه حدثی میزنم در قسمت مصرف کننده های خانگی استابلیزر یا ترانس تقویت ولتاژ دارن تقریبا همه دارن چون برق ورودی بین 110 تا 180 ولت درهرمنطقته متفاوت هستش ترانس میتونه برق 60 ولت رو به 220 برسونه تقریبا همه ترانسها
این باعث اخظلاف فاز از جریان میشه و کم کم به دلیل پایین امدن توان اکتیو ولتاژ ورودی پایین میادش و ترانس ها هم با قدرت بیشتری کار میکنن تا ولتاژ رو تامینن کنن و این یعنی اخطلاف بیشتر ولتاژ از جریان .ببنید اگه حرف منطقیه با بقیه هم به اشتراک بزارم

esisafa
04-07-2014, 00:44
اگر فکر میکنید مشکل از مصرف کننده ها ایجاد میشه شما یک تستی بزنید. قبل از زمانی که معمولا این اتفاق میافته به صورت دستی قسمتی از بار رو از مدار خارج کنید. مثلا یک قسمت شهر رو از مدار خارج کنید. ببینید اگر بار کاهش پیدا کنه مشکلی پیش نمیاد.

na333r
18-07-2014, 01:58
سلام برعکس تست گردیم یعنی ترانس 20 کیلو به 400 سالم بودن . خط 20 کیلو تا پست توضیع هیچ مشکلی نداشت در خود پست 132 کیلو به 20 کیلو هم مشکلی نداشته ورودی هم مشکلی نداشت

البته توان ورودی اصلی که برق ورودی از ایران و ترکمنستان هست پایین تر از نیازه و فاصله از مصرف کننده تا پست توضیع حدودا 70 کیلومتره البته درمناطقی هم که فاصله کمتری دارن هم این مشکل هست یعنی تا 30 کیلومتری

ببنید خودم یه حدثی میزنم در قسمت مصرف کننده های خانگی استابلیزر یا ترانس تقویت ولتاژ دارن تقریبا همه دارن چون برق ورودی بین 110 تا 180 ولت درهرمنطقته متفاوت هستش ترانس میتونه برق 60 ولت رو به 220 برسونه تقریبا همه ترانسها
این باعث اخظلاف فاز از جریان میشه و کم کم به دلیل پایین امدن توان اکتیو ولتاژ ورودی پایین میادش و ترانس ها هم با قدرت بیشتری کار میکنن تا ولتاژ رو تامینن کنن و این یعنی اخطلاف بیشتر ولتاژ از جریان .ببنید اگه حرف منطقیه با بقیه هم به اشتراک بزارم

بیشتر توضیح بده حدستو تا کمکت کنم