PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] آیا میتوان مقاومت خروجی منبع تغذیه را تغییر داد؟

sadeghbakhshi
20-06-2014, 22:43
سلام
من چند ماه پیش یک منبع تغذیه با پاور کامپیوتر و یک رگولاتور ادجاست lm338 درست کردم
الان به مشکلی برخوردم و اون هم اینکه نمیتونم ازش 5 امپر رو بکشم :(
پاور رو من جداگانه قبلا تست کرده بودم و جریان بالایی بهم میداد
ولی الان وقتی که یک مقاومت حدودا 8 اهمی بهش متصل میکنم ولتاژش افت میکنه
و جریان 3 امپری هم بهم نمیده
الان تنها چیزی که به ذهنم میرسه این هست که یا رگولاتور ها مشکل داره (چون مدل اصلی رو نخریدم خیلی گرون بود)
یا اینکه مقاومت خروجی اش کم هست و به همین علت نمیتونه ولتاژ رو به خوبی انتقال بده

sigma-mx
20-06-2014, 23:42
سلام
فکر نمی کنم سری lm317 و lm337 از 2 آمپر بیشتر بده حتی اگه اصل باشه . میتونی از lm350 استفاده کنی که تا 4 - 4.5 آمپر هم میده . ولی اگه می خوای آمپر های بالاتر بگیری و هزینه بیشتر بابت رگولاتورهای گرون ندی از یه روش آسونتر استفاده کن . یه رگولاتور Adj مثل 317 یا 337 بزار و برای تقویت جریان از ترانزیستور جریان بالا استفاده کن ، مثل سری TIP یا MJE ... نقشه هم هم تو کتابهای الک 2 هست و هم تو نت ...

sadeghbakhshi
21-06-2014, 01:37
سلام
فکر نمی کنم سری lm317 و lm337 از 2 آمپر بیشتر بده حتی اگه اصل باشه . میتونی از lm350 استفاده کنی که تا 4 - 4.5 آمپر هم میده . ولی اگه می خوای آمپر های بالاتر بگیری و هزینه بیشتر بابت رگولاتورهای گرون ندی از یه روش آسونتر استفاده کن . یه رگولاتور Adj مثل 317 یا 337 بزار و برای تقویت جریان از ترانزیستور جریان بالا استفاده کن ، مثل سری TIP یا MJE ... نقشه هم هم تو کتابهای الک 2 هست و هم تو نت ...
سلام
من بر حسب چیزی که توی دیتاشیت نوشته گفتم که 5 امپر میده
دیتاشیت رو اپلود کردم شما هم ببینید