PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] آیا امکان نوشتن برنامه بوت لودر firmware update برای stm32 وجود دارد؟

ppittl
19-06-2014, 01:14
سلام
موضوع که مشخص هست
توضیح اینکه می خوام مثلا مثل avr برنامه بوت رو خودم بنویسم
یعنی نرم افزار مثلا از طریق سریال دریافت بشه با یه پروتکل اختصاصی
و برنامه پروگرامر رو هم خودم بنویسم
درخواستم تو قسمت میکرو خستش،نمونه مثال یا هرچیز دیگه ای
ممنون

sadeghbakhshi
19-06-2014, 02:11
سلام
قبلا این کار شده
خود میکروهای st امکان بوت لودر رو دارند و از طریق پورت سریال میشه باهاش کار کرد
و یک برنامه ی هم به اسم Flash Loader Demo برای سمت کامپیوتر هست
و نسبت به میکروهای سری at91sam خیلی بهتر کار میکنه
فکر کنم شما بتونید با استفاده از توابع API اون برنامه ی بوت لودر رو مدیریت کنید

ppittl
19-06-2014, 03:12
چون برنامه اصلی کامپیوتر ارتباط با دستگاه و دیتابیس و .... رو بعهده داره
می خوام پروگرام میکرو رو هم خودش انجام بده از طریق بوت لودر
و در ضمن برنامه نیز رمز نگاری بشه
بوت لودر خود میکرو تا جایی که می دونم پروتکلش استاندارد هست
و هرکسی بره دیتاشیت رو بخونه بتونه بفهمه چیکار می کنه و خیلی راحت تر کپی میشه برنامه
این یه جورایی سخت تر کردن کپی برنامه رو دنبال می کنه و هم نرم افزار سمت کامپیوتر
یکپارچه هست و نیازی نیست بری به مشتری بگی با فلش لودر دستگاه رو پروگرام کنه
با avr انجام شده این مورد،و قصد تغییر سخت افزار به stm32f103 رو دارم
منتظر یاری سبزتان هستیم

ppittl
19-06-2014, 23:39
خوبی چیزی که تا حالا دستگیرم شد اینه که احتمالا از روش
مثل eeprom مجازی با یک سری تغییرات بشه این کار رو انجام
داد

Greatal
26-08-2014, 16:03
ُسلام دوست عزیز این کار کاملا قابل انجام هست باید برنامه بوت لودر رو به جای برنامه اصلی بریزید و برنامه فرعی تون رو در آدرس دیگه ای بعد می تونید مثلا با استفاده از برنامه فرعی فرم ویر جدید رو ذخیره اولی کنید و دوباره برید با برنامه بوت لودر فرم ویر رو روی جای برنامه اصلی قبلی بنویسید البته نکته قابل توجه اینکه ۱ برنامه هار اجرایی در حافظه فلش هستند و قبل از تغییر در اون های باید پیج رو آنلاک کنید بعد صفر کنید وبعد دوباره بنویسید!
در اتمل اگر شما برنامه رو هرجا می ریخدید خونه های حاقظه رو به ترتیب اجرا می کرد و نهایتن به سر برنامه شما می رسید اما در اس تی باید در انتهای برنامه بوت به قسمت برنامه اصلی جامپ کنید تغییر مد ایریا و استک و ... رو هم باید خودتون هندل کنید در شرکتی که من کار می کنم این کار رو انجام دادن البته متاسفاده به دلیل اینکه هم جزو اسرار اون شرکت هست و هم اینکه من این کد رو ننوشتم از قرار دادن کدش معذورم ولی یه راهنمایی کوچیک اینکبع از اینکه برنامه بوت لودر رو میکرو ریخدید می تونید با استفاده از تنظیمات داخلی کایل برنامه اصلی رو بریزید و روش اجرا کنید برای اینکار در قسمت تارگت آدرسی رو که تو بود لودر بههش جامپ می کنید رو در قسمت آن چیپ آیرام جای گزین کنید از پاک کردن کل حافظه خود داری کنید ور در قسمت مربوط به پروگرام کردن بجای فول اریز از سکتور اریز استفاده کنید موفق و پیروز باشید
راستی برای نوشتن در فلش داخلی بعد از آنلاک کردن پیج مورد نظر با پونتر می تونید توش بنوسید
نوشت بصورت پیج پیج هستش!

ppittl
27-08-2014, 03:20
ممنون بخاطر پاسخ
روند کار رو می دونم تقریبا ، یه سمپل می خواستم
چون حین کار کیل وجود نداره ، و برنامه رو خودم باید بنویسم یکم سردرگم هستم
تو avr یه فیوزبیت بود که استارتآپ رو قسمت بوت میکرو انتخاب می کردی و میکرو همیشه از اونجا بوت می شد و مابقی ماجرا
خودم به این مورد فکر کردم که برنامه بوت لودر تو همون آدرس 80000 (آدرس فلش پیش فرض بوت میکرو) نوشته بشه و چک کنه که usb وصل هست یا نه و اگر بود مدتی منتظر دریافت یه دستور بشه و ...
و اگر دستوری نبود پرش کنه به آدرس دیگه ای که برنامه قبلی بوده ، گمونم روند بایستی همینطوری باشه ! درسته ؟
پیشنهادی ندارید شما؟

behnam6500
27-08-2014, 10:05
این سورس برنامه بوت لودر برای LPC17xx هست. شاید بتونه کمکت کنه

برنامه بوت لودر LPC1700 (You can see links before reply)

ppittl
28-08-2014, 01:09
من با lpc کار نکردم تاحالا
اما اینم کورتکس هست ،ببینم می تونم ازش ایده بگیرم