PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت دستگاه کارت خوان سیار ارزان قیمت با sim900

beroz
15-06-2014, 14:13
سلام

من دارم با استفاده از ماژول sim900 و ماژول کارت خوان زیر دستگاه کارت خوان سیار طراحی میکنم ولی ۲ تا مشکل دارم
کارت ریدر مغناطیسی با رابط UART / I2C (You can see links before reply)

۱- از کجا میتونم اطلاعتی در مورد پروتکل ارتباطی دستگاه های کارت خوان سیار با مرکز داده ی اونا پیدا کنم؟
۲- هزینه کل ساخت دستگاه من 1/5 هزینه ی دستگاه هایی که الان داره از چین وارد میشه هست به نظرتون چطور میشه بانک ها رو متقاعد کرد که روی پروژه من سرمایه گذاری کنن؟

sobhan537
15-06-2014, 15:15
1- باید دیتاشیت اونا رو گیر بیارید...

beroz
15-06-2014, 17:30
1- باید دیتاشیت اونا رو گیر بیارید...

دیتاشیت دستگاه های کارت خوان سیار؟ همچین دیتاشیتی نیست تو اینترنت فقط و فقط چند تا سایت هست که دارن این دستگاه هارو معرفی میکنن هیچ چیزی در مورد پروتکل ارتباطی ای که استفاده میکنن وجود نداره

sobhan537
15-06-2014, 17:37
کاتالوگ یه دستگاه pos رو گیر بیارید، حله...
یادمه پارسال قرار بود برای یک شرکت همچین دستگاهی رو بسازم، اما بنابه دلیلی قسمت نشد همکاری کنیم...

behnam6500
15-06-2014, 19:35
من با کارتهای مغناطیسی کار کردم... کار باهاشون راحته...

ولی در مورد پروتکل ارتباطی با دستگاه های سیار... بانک ها هیچ وقت چنین اجازه ای به شما که یک شخص حقیقی هستی رو نمیدن که به درگاهشون وصل شی...

در مورد متقاعد کردنشون هم باید خیلی کارت تمیز باشه و خیلی هم بُرش داشته باشی وگرنه کارت بی نتیجست...

morteza_rk
15-06-2014, 22:12
سلام

آقا بی خیال این پروژه شو. همیشه یادت باشه که پروژه های کلان ملی مخصوص شرکت هائیه که بطور مستقیم یا غیر مستقیم به رجال سیاسی وصلن. والسلام.

sobhan537
16-06-2014, 01:52
آقا مرتضی گل چرا ناامید میکنی؟ خدا رو چه دیدی، اگه پروژه بدون نقص باشه چرا فروش نره؟؟!

morteza_rk
16-06-2014, 02:32
بحث فروش نرفتن نیست. اخه شما قراره وصل بشین به دیتابیس بانک. اینکه شوخی بردار نیست. این پروژه ها دقیقا مربوط به رجال سیاسیه. اصلا به شرکت های معمولی نمیدن. حالا هرچقدر هم که شرکت قدر باشه و کارش تمیز باشه ، مهم اینه که شرکت باید جزئی از دولت باشه وگرنه نمیشه.

sadeghbakhshi
16-06-2014, 04:48
یه سوال فنی
وقتی شما میتونید به دیتا بیس وصل بشید و اطلاعات رو اپدیت کنید چرا 400 تک تومنی رو 400 میلیون نمیزنی؟(باید اونها رو قانع کنی )
شما مگه میدونید که قیمت تموم شده ی اونها چقدر هست که میگید ارزون تر تموم میشه؟
اگر شما میتونید ارزون تموم کنید مطمئن باشید که اونها ارزون تر از شما تموم میکنند
یه بنده خدایی بود بهش پروژه پیشنهاد میدن
اون هم حساب میکنه میبینه حتی نصف قیمت هم میتونه خیلی شیک تحویل بده
رفت خرج کرد و فقط حدود 4 یا 5 سال پیش یه سولار خرید 400 تومن هنوز که هنوزه اون سولار روی دستش باد کرده
راستی یه چیز دیگه شما دست چند نفر دستگاه pos بی سیم دیدی؟ یه تعداد محدود هست اون هم نه دست هر کسی به مشتری خاص میدن
چون اون مشتری ارزشش رو داره
نتیجه گیری : با خودتون
و یه چیز دیگه خیلی چیزهای دیگه هست که ارزون تر تموم میشه و خیلی ها هم میدونند پس چرا نمیشه؟
من چیزهایی رو دیدم و برایم اتفاق افتاده که اگر بگم این تاپیک و من و شما و خیلی های دیگه رو میبرن ا * و * ی *ن

beroz
16-06-2014, 10:54
دستگاه هایی که الان تو ایران هست از چین میاد هر کدوم با هزینه راه اندازش ۶۸۰ دلار در میاد که احتمالا با هزینه تعمیرات و نگهداری بیشتر از این هم بشه
کسی که تو یکی از مناقصه های واردات این دستگاه واسه بانک اقتصاد نوین برده بود این رقم رو گرفته واسه هر دستگاه
در صورتی که این دستگاه ساختش تو ایران خیلی به مراتب راحت تر و ارزون تره
ببینید من برای تست دستگاه خودم نیاز ندارم به دیتابیس بانک وصل بشم همین که من بتونم با اون پروتکل ارتباط برقرار کنم کافیه
به عبارتی من یک فریم ورک ارتباطی با این پروتکل به صورت نرم افزاری طراحی میکنم و میتونم مشابه دیتابیس بانک رو روی لپتاپ خودم پیاده سازی کنم واسه تست
پروژه میتونه به صورت اوپن سورس به خریدار ارائه بشه که مشکلی از نظر اینکه سازنده شیطونی توش کرده باشه یا نه وجود نداشته باشه
این دستگاه کم استفاده میشه به خاطر اینکه واسه مغازه داره ایرانی نمیصرفه یک دستگاه گرون قیمت داشته باشه
ولی فکرش رو بکنید اگر قیمت این دستگاه بسیار پایین بیاد حتی راننده تاکسی هم میتونه در مواردی هزینه رو از طریق پوز دریافت کنه
اینجوری همه ی پیک های موتوری دستگاه کارت خوان دارن و لازم نیست حتما پول نقد داشته باشید تا از رستوران چیزی سفارش بدین

beroz
16-06-2014, 11:03
الان راننده تاکسی هایی که تو تهران با تاکسی متر کار میکنن وقتی به مقصد میرسی علاوه بر پولی که تاکسی متر میگه ۲۰۰۰ تومان هم میزارن روش
حالا اگه ما بتونیم دستگاه تاکسی متر رو به دستگاه پوز وصل کنیم در آخر مسافر فقط کارت میکشه و این دستگاه تاسی متر هست که قیمت رو وارد میکنه
همین یک تغییر کوچیک تو شرایط تاکسی هایی که به صورت دربستی با تاکسی متر کار میکنن میتونه کلی به کنترل قیمت ها تو خیلی از کالا ها کمک کنه
البته این فقط یک مثاله شاید زیاد کارامد نباشه ولی خیلی طرح های ابتکاری میشه با دستگاه کارت خوان سیار زد
فقط در صورتی میشه طرح هایی این چنینی انجام داد که دستگاه رو در داخل کشور تولید کنیم به قیمت ارزان و تعداد بالا

behnam6500
16-06-2014, 13:06
الان راننده تاکسی هایی که تو تهران با تاکسی متر کار میکنن وقتی به مقصد میرسی علاوه بر پولی که تاکسی متر میگه ۲۰۰۰ تومان هم میزارن روش
حالا اگه ما بتونیم دستگاه تاکسی متر رو به دستگاه پوز وصل کنیم در آخر مسافر فقط کارت میکشه و این دستگاه تاسی متر هست که قیمت رو وارد میکنه
همین یک تغییر کوچیک تو شرایط تاکسی هایی که به صورت دربستی با تاکسی متر کار میکنن میتونه کلی به کنترل قیمت ها تو خیلی از کالا ها کمک کنه
البته این فقط یک مثاله شاید زیاد کارامد نباشه ولی خیلی طرح های ابتکاری میشه با دستگاه کارت خوان سیار زد
فقط در صورتی میشه طرح هایی این چنینی انجام داد که دستگاه رو در داخل کشور تولید کنیم به قیمت ارزان و تعداد بالا

طرح خوبیه برادر ولی انجام شده و تاکسی ها مجهز به این سیستم پرداخت هستند...

beroz
16-06-2014, 16:06
طرح خوبیه برادر ولی انجام شده و تاکسی ها مجهز به این سیستم پرداخت هستند...

من ندیدم تو تهران تاکسی ها دستگاه پوز سیار داشته باشن
ولی به هر حال مساله اصلی هزینه هست و فراگیر بودن اینکه چند تاکسی این دستگاه رو دارن خیلی فرق داره با اینکه کلا تاکسی ها این دستگاه رو داشته باشن
البته این مثال بود خیلی طرح ها و ایده های خلاقانه تری میشه واسش داد
بازم حرف اصلی روی قیمت تمام شده پروژه هست شاید خیلی بهترش رو کشور هایی مثل چین ساخته باشن و بفروشن ولی با قیمت بالا که نمیشه فراگیرش کرد
همین طرح تاکسی که کارت خوان سیار داشته باشه میتونه خیلی به کم شدن نقدینگی تو سطح جامعه کمک کنه یعنی بطور غیر مستقیم روی کاهش تورم تاثیر داره
فکر کنید اگه یک بانکی روی این پروژه سرمایه گذاری کنه و وقتی مردم در تاکسی کارت میکشن پول به حساب اون بانک خاص وارد بشه اینجوری کل پول کرایه تاکسی که تو
سطح شهر پخش هست میتونه دست یک بانک باشه تا باش هر کار تجاری ای که در نظر داره انجام بده

M3R
17-06-2014, 11:33
سلام
من یه چیزی به ذهنم رسید نمیدونم به درد میخوره یا نه!
به نظر شما برای این دستگاه میشه از کدهای ussd استفاده کرد؟؟
کاری که سیستمهایی مثل *7# و یا *733# و.... برای خرید شارژ و دریافت مانده حساب و... انجام میدن؟

beroz
17-06-2014, 22:48
سلام
من یه چیزی به ذهنم رسید نمیدونم به درد میخوره یا نه!
به نظر شما برای این دستگاه میشه از کدهای ussd استفاده کرد؟؟
کاری که سیستمهایی مثل *7# و یا *733# و.... برای خرید شارژ و دریافت مانده حساب و... انجام میدن؟

کد هایی که از طریق ussd ارسال میشه قابل شنود کردن هست و اگر این کد ها عمومی بشه هر کس میتونه با کپی سیمکارت از طرف یک فروشنده درخواست هایی که میخواد رو ارسال کنه و شیطونی کنه
تنها راه ارسال اطلاعات از طریق جی پی ار اس (اینترنت) و رمز نگاری غیر قابل نفوذ هست

fhatef
21-09-2017, 12:43
سلام

من دارم با استفاده از ماژول sim900 و ماژول کارت خوان زیر دستگاه کارت خوان سیار طراحی میکنم ولی ۲ تا مشکل دارم
کارت ریدر مغناطیسی با رابط uart / i2c (You can see links before reply)

۱- از کجا میتونم اطلاعتی در مورد پروتکل ارتباطی دستگاه های کارت خوان سیار با مرکز داده ی اونا پیدا کنم؟
۲- هزینه کل ساخت دستگاه من 1/5 هزینه ی دستگاه هایی که الان داره از چین وارد میشه هست به نظرتون چطور میشه بانک ها رو متقاعد کرد که روی پروژه من سرمایه گذاری کنن؟

لطفا با pm تماس بگيريد در موردش صحبت کنيم

Hadi_ghr_e
24-09-2017, 20:35
سلام
وقت بخیر
این دستگاه هارو شرکت های خصوصی خدمات پس از فروشش رو ارائه میدن
با یکی از همین کارمندای بازرس این دستگاه ها جوین شو
ماهی یک ونیم بیشتر حقوق میگیرن
500 تومن بزار کف دستشون تا زیر و بم اینارو بهت بگن
قرار نیست شما دست پیدا کنی به سرور و دیتابیس بانکا
شما اطلاعات کارت رو میفرستی برا بانک
درخواست کسر مبلغ خاصی میکنی و درخواست انتقال به حساب فروشنده رو میدی
بانک جواب اوکی یا رد رو میده
برا بانک خطری نیست
خطر برای مشتریه که اطلاعات کارتش به جایی که نباید انتقال داده نشه
اونم دسگاتو ساختی برو دنبال مجوزاش
تو اون مراحل هم میتونی این مساله رو حل کنی
این حرفارم ول کن
رجال سیاسی و این حرفا
کارت اوکی شد برو پیش یکی از نمایندگان مجلس شهرتون
اون هماهنگی لازم رو برای ادامه برات انجام میده
اگه دنبال نماینده تعمیرات و سرویس دستگاه هایی برو در مغازه اشنا
همشون شماره موبایل این سرویس کارارو دارن
اگه بازم ندادن بهت برو بانک
بگو میخوام پوز بگیرم
میفرستنت پیش شرکت طرف قراردادشون
از بازار به محصول حرکت کن
ببین مشتریا چه عیبایی رو این سیستما میزارن
اونارو مرتفع کن
کار خوبیه
ادامه بده
طرحت به جایی رسید که تونستی ثبت و ادعا کنی برو پیش نماینده شهرتون
وظیفشه کمکت کنه
تبلیغم براش میشه
حتما کمکت میکنه
موفق باشی

Hadi_ghr_e
24-09-2017, 20:48
سلام

آقا بی خیال این پروژه شو. همیشه یادت باشه که پروژه های کلان ملی مخصوص شرکت هائیه که بطور مستقیم یا غیر مستقیم به رجال سیاسی وصلن. والسلام.

سلام
مهندس به چنتا ازین موارد بر خوردین که رجال سیاسی انجام داده باشن؟؟؟؟؟
اینا همش حرفای نادرستیه
به ناحق دیگران رو متهم نکنین
کار خودمون معیوب و ناقصه. بعدش نمیشینیم مشکلو حل کنیم. سریع از ساده ترین راه وارد عمل میشیم و دنبال مقسر میگردیم تا چنتا فش حواله کنیم وخلاص
مهندس عزیز
یه شرکت دانش بنیان ثبت کن
یه طرح کاربردی بی نقص ارائه کن
اگه دولت حمایت نکرد ابروشو نبر
طرحتو ببر بیت رهبری
ادمای خاصی اونجا علاقمند ملاقات امثال شمان
هممون یه پا ترامپ شدیم بخدا
بلا نسبت بعضی ها
همونطور که اون داره ایران رو در مجامع بین المللی بی ابرو میکنه مام داریم داخل اینکارو انجام میدیم
تفاوت ما و ژاپن اینه که ژاپنیا تو داخل بجای حرکت غلط دست به دست دولت دادن
امیدوارم رویه ذهنی شما عوض شده باشه
به هر حال پشت سر برادران دولت مرد خودمون بدگویی نکنیم
روز خوش

beroz
25-09-2017, 09:46
من این طرح رو ۴ سال پیش داشتم یادش بخیر خیلی بچه بودم :mrgreen:
الان اگه از دولت همه و همه با شخص رئیس جمهور پا شن بیان دم در خونه هم تا ۱۰ میلیون اولش کارت به کارت نکنن جواب سلامشون هم نمیدم چه برسه بخام در مورد طرحم باشون صحبت کنم :o

Hadi_ghr_e
25-09-2017, 16:25
من این طرح رو ۴ سال پیش داشتم یادش بخیر خیلی بچه بودم :mrgreen:
الان اگه از دولت همه و همه با شخص رئیس جمهور پا شن بیان دم در خونه هم تا ۱۰ میلیون اولش کارت به کارت نکنن جواب سلامشون هم نمیدم چه برسه بخام در مورد طرحم باشون صحبت کنم :o

پس موفق بودین شکر خدا

beroz
25-09-2017, 18:20
پس موفق بودین شکر خدا

نه موفق نبودم فقط دیگه رو پروژه ای کار نمیکنم که نتیجه اش به کسی وابسته باشه رو پروژه ای کار میکنم که وقتی انجام شد دیگران مجبور باشن ازش استفاده کنن و انتخاب دیگه ای نداشته باشن

Hadi_ghr_e
27-09-2017, 00:09
oidvaram hameye dostan ma dar in herfe movafagh bashan
hamintur shoma va digar azaye in site

امید مومن
05-10-2017, 12:03
سلام

کارت ریدر مغناطیسی با رابط uart / i2c (You can see links before reply)

سلام لطفا با pm بنده تماس بگیرید

Armanizady
08-04-2018, 17:31
نه موفق نبودم فقط دیگه رو پروژه ای کار نمیکنم که نتیجه اش به کسی وابسته باشه رو پروژه ای کار میکنم که وقتی انجام شد دیگران مجبور باشن ازش استفاده کنن و انتخاب دیگه ای نداشته باشن

سلام و روز بخیر
در مورد طرح دستگاه کارتخوان میخواستم حضوری یا تلفنی با هم صحبت کنیم