PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت کوچکترین کیت برای راه اندازی سیم کارت

darkstreet
08-06-2014, 10:51
سلام دوستان
من میخوام یک سیم کارت موبایل ( ایرانسل ) رو توسط یک کیت خیلی ظریف و کوچک فعال کنم که به شبکه متصل بشه، به تماس تلفنی، اس ام اس و gprs هم نیازی ندارم، صرفا میخوام سیم کارت روی شبکه قرار بگیره و به صورت آنلاین دربیاد ( جهت مکان یابی ).
اطلاعات زیادی هم در مورد ماژول های gsm ندارم و نمیدونم از کجا شروع کنم
در ضمن هزینه اون هم نمیخوام زیاد بشه و یک کیت ردیاب کوچک با باطری کوچک که حدود یک هفته ای انلاین بمونه نیاز دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید.

sobhan537
08-06-2014, 12:11
سلام
ارزانترین ماژول gsmی که میتونید استفاده کنید، ماژول sim900a هستش. اندازش هم کوچیکه. اگه میخواید بردش کوچک بشه، خودتون براش یه برد راه انداز کوچک دولایه طراحی کنید. بردهای راه انداز موجود در بازار چون از همه امکانات این ماژول (مثل ارتباط با کامپیوتر) استفاده کردن یه مقدار بزرگن.

یه راه دیگه هم که فکر میکنم برای شما بهتره اینه که از یه گوشی ساده استفاده کنید. پشت گوشی رو باز کنید، چندتا دایره مسی میبینید. از طریق اونا میتونید با gsm گوشی ارتباط برقرار کنید.

ببخشید میشه بگید چطوری میخواید از طریق سیمکارت ردیابی کنید؟؟ برای ردیابی احتیاج به GPS دارید. ولی GPS SIM900A نداره. برای ارتباط با GPS میتونید از ماژول SIM908 یا ماژولهای GPS دیگه موجود در بازار استفاده کنید.

darkstreet
08-06-2014, 21:43
از طریق نمای دوستان ایرانسل برای محدوده های بزرگ میشه ردیابی رو انجام داد
به عنوان مثال قراره این وصل بشه به یک پرنده که ببینیم توی کدوم شهره دقیقا و عمر باطری و سبکی و کوچکی دستگاه و هم چنین ارزون بودنش خیلی مهمه

من نظرم هم روی گوشی بود ولی متاسفانه گوشی ها برد های پهن و بزرگی دارن
با این اوصاف دقیقا باید چه چیزهایی تهیه کنم؟ من حتی دقیق نمیدونم ماژول gsm چیه و کارش چی هست و چطور راه اندازی میشه :(

sobhan537
08-06-2014, 22:24
من هم یه مدت از سیستم ردیابی ایرانسل استفاده میکردم، ولی برای بعضی جاها تعریف نشده بود و دقتش پایین بود. به خاطر همین بیخیالش شدم و از ماژول GPS استفاده کردم که دقتش 2.5 متره.
ولی برای شما که دقت بالا لازم ندارید میشه استفاده کنید و کارتون رو راه میندازه.

اگه برد راه انداز ماژول SIM900A رو دولایه طراحی کنید، میتونید به اندازه کوچک موردنظرتون برسید. با یک باتری موبایل هم میتونه چندین روز کار کنه.

شما باید یه ماژول SIM900A تهیه کنید و برد راه اندازش رو طراحی کنید. ماژول SIM900A یک ماژول GSM هستش که وظیفش ارتباط به شبکه مخابرات هست. نحوه راه اندازیش هم داخل دیتاشیتش کامل توضیح داده شده.
تاپیک زیر هم میتونه در راه اندازی این ماژول کمکتون کنه:
پروژه کامل sim900 and mobile (ارسال اطلاعات محیطی از طریق شبکه موبایل) (You can see links before reply)

لطفا این تاپیک هم به بخش "میکروکنترلها و میکروپروسسورها -> ماژولها و قطعات جانبی -> ماژولها و دستگاه های مخابراتی" منتقل کنید.

Ma3ood
11-06-2014, 22:15
بهترین راه رد یابی همون gps هست و اصلا سیستم های ارایه شده توسط ایرانسل قابل اعتماد نیستند .
تاپیک هم منتقل میشه ......