PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتابخانه نویسی و راه اندازی lcd tft 2.8' ELT240320ATP با رجیستر های پایه!

yma-313
06-06-2014, 18:34
سلام.دوستان من قصد دارم تا با کمک شما یک LCD TFT2.8' ELT240320ATP رو که از چیپ ILI9325 استفاده میکنه از پایه راه اندازی کنم.دوستان همت کنند و در این زمینه اگر اطلاعاتی دارند در اختیار بگذارند.
این ال سی دی دارای رزولوشن 320*270 پیکسل هستش که چون 18 بیتی هست(البته ما در حالت 16 بیتی به کار میبریم)از یک گرافیک رم 320*270*18 بیتی استفاده میکنه!خب دوستان این ال سی دی رو من از ماژولش استفاده میکنم که رو حالت 16 بیتی به صورت سخت افزاری تنظیم شده.در این حالت ما به بیت های کنترلی CS,RS,WR,RD,IM0,RST و بیت های دیتای DB 0:8 و DB10:17 استفاده میکنیم.
تا اونجایی که من متوجه شدم چیپ این نمایشگر دارای رجیسترهای کنترلی هست که از طریق اونا تنظیمات و دسترسی به رم گرافیکی رو داریم.در واقع اگر ما در این رم اطلاعات تصویر رو وارد کنیم بعد از تکمیل شدن روی ال سی دی به نمایش در میاد.
سوال اول اینه که چطور به رجیسترها دسترسی داشته باشیم؟؟
سوال دوم اینه که فرضا اگه واسه شروع بخوایم یه صفحه قرمز کامل داشته باشیم باید کدوم رجیسترها رو و چطوری مقدار دهی کنیم!!
راستی پایه های کنترلی هم به این ترتیبن:
CS=>chip select pin
RS=>data or command select(0 is command 1 is data)f
WR=>write signal
RD=>read signal
IM0=>interface mode select(0 is 16 bit parallel)l
REST=>reset pin
امیدوارم که آخرش یه آموزش جامع بشه!

mzarkoob
06-06-2014, 21:10
اصول راه اندازی TFT LCD ها یکی است و وقتی با یک میکرو راه اندازی بشه با سایر میکروها و تغییرات لازم در هدر می توانید انجام دهید.
این درایور
ILI9325 روی برد lpc1768 کویر هست و راه اندازی شده و کتابخانه های آن هم در فیلم آموزشی تکمیلی شرح داده شده است.

yma-313
06-06-2014, 22:07
خو این فیلم اموزشی رو باید خرید؟؟
حالا شما اجالتا جواب دوتا سوال ما رو بده کاکو تا بقیشو ان شاالله از فیلم دراریم:hi: