PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قطعات smd

esisafa
01-06-2014, 12:43
سلام
قطعات smd که در سایتها و فروشگاه های ایرانی راحت پیدا میشن در چه سایزهایی هستن؟
چند فروشگاه اینترنتی رو گشتم بیشتر پکیچ smd 1206 پیدا میشد. اندازه این پکیج 3 میلیمتر هست.

در ضمن برای کسانی که میخوان بدونن بگم که برای استفاده از قطعات smd در پروتئوس:
خازن: در دسته ی capasitors در زیرمجموعه های multilyer ceramic میتونن پیدا کنن.
مقاومت: در دسته ی resistors در زیرمجموعه های chip resistor پیدا میشه.
در قسمت description هر قطعه نوع پکیج نوشته شده.

beroz
01-06-2014, 12:51
سلام
قطعات smd که در سایتها و فروشگاه های ایرانی راحت پیدا میشن در چه سایزهایی هستن؟
چند فروشگاه اینترنتی رو گشتم بیشتر پکیچ smd 1206 پیدا میشد. اندازه این پکیج 3 میلیمتر هست.

در هر سایزی بخای هست
امجد طبقه همکف پشت سر نگهبانی ی توزیع کننده هست هر قطعه ای بخای داره

processor
01-06-2014, 14:28
خازن رو بیشتر فروشگاهها 1206 دارند
مقاومت 0805 راحت تر گیر میاد اما 1206 -0603 - 0402 هم هست
مناسب تر اینه که از خازن 1206 و مقاومت 0805 استفاده کنید چون راحت گیر میاد و اگه یه فروشنده ناز کرد میریم یه فروشگاه دیگه:0013:

esisafa
01-06-2014, 19:39
چند وقتی هست کارشناسی ارشد کنترل منو از الکترونیک دور کرده و عقب موندم. بخاطر همین اخیرا چندتا پست در این زمینه ها برای راه افتادن دوباره ایجاد کردم.
باید بگم نتیجه ی ترکیب کنترل و الکترونیک میتونه کارای جالب و سطح بالایی بشه ولی باید دنبال ایده ها گشت.

بگذریم
بهترین فروشگاه های اینترنتی که قطعات زیادی رو میفروشن و پستی ارسال میکنن، میشه نام ببرید.

behnam6500
01-06-2014, 21:58
جوان الکتریک 0805 هم خازن و هم مقاومت در هر رنجی که بخوای داره...

sadeghbakhshi
01-06-2014, 22:02
سلام
من اکثرا از جوان خرید میکنم
بروبچشون یه نمه گیج میزنند ولی فروشگاه قطعات SMD نسبتا خوبی داره
1206
0804
0603
0402
برخی از خازن های الکترولیت
و یکسری تانتالیوم پکیج تیپ A B رو داره
ترانزیستور و این جور چیزها هم هست ولی من زیاد استفاده نکردم و دنبال پارت نامبر خاصی نبودم
اون پشت نگگهبانی یا همون فروشگاه مرکزی ابزار فروش هست نه قطعه فروش پس ممکنه قیمتش بالا تر باشه
پیشنهاد میکنم سمت ماکس و سعید شکیبا (اسم مغازه اش هم فکر کنم شکیبا هست) نری به نفعته
کلی بگم از بین جماعت الکترونیکی بعد از مدارچاپی اینها جز همون دست ادمهای به قول خودشون خاص هستند
که به نظر من هیچی نیستند
دوتا pdf اپلود میکنم برای اون دوستانی که میخواهند طراحی کنند یا اینکه میزان فرق و ابعاد دوتا قطعه SMD رو نسبت به هم
متوجه بشوند یا جای یک دیگر استفاده کنند