PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایمیج اختصاصی کویر برای خانواده کوبی برد(کوبیک Cubik )

mahdichi
23-05-2014, 14:38
You can see links before reply

با سلام
بعد از حدود یک سال و نیم از شروع کار روی بردهای لینوکسی و بخصوص کوبی برد همه ی تلاشمون را انجام دادیم تا به بهترین نحو روی لینوکس تمرکز کنیم ولی به خاطر مشکلات موجود با این که بسیاری از دوستان توانستند پرژه های بسیار خوبی را هم انجام بدهند ولی تا به امروز بیشتر در زمینه راه اندازی اولیه مشکلاتی وجود داشت.
به خاطر همین بیشتر تلاشموان را روی تهیه یک نسخه کامل و بی نقص متمرکز نمودیم و امروز

با افتخار ایمیج اختصاصی کوبی برد به اسمه کوبیک (Cubik) را معرفی می کنم.
انشالله با وجود این ایمیج همه ی مشکلات راه اندازی اولیه به طور کامل برطرف خواهد شد و از این به بعد فقط تمرکز روی برنامه نویسی منعطف خواهد شد.

مشخصات ایمیج کوبیک
1- نسخه سفارشی شده لینوکس دبین
3- راه اندازی کامل انواع خروجی تصویر شامل HDMI, VGA, CVBS, LVDS
4- پشتیبانی از انواع LCD در اندازه های مختلف
2- راه اندازی کامل انواع تاچ مقاومتی و خازنی
3- سرعت بسیار بالا
4- قابلیت آپدیت
5- نصب پیشفرض بسیاری از برنامه های کاربردی
6- تبدیل ویرایش راحت فایل script.bin مستقیم روی برد
7- فعال بودن خودکار ریموت دسکتاپ
8- تنظیم ساده برای ماژول wifi
9- تنظیمات پیشفرض شبکه و ip
10- نصب پیشفرض QT
11- نصب محیط دسکتاپ LXDE
12- قابلیت نصب خودکار روی نند جدید
13- نرم افزار تنظیم خودکار فایل script.bin جدید
و ...

برای دانلود این ایمیج به لینک زیر مراجعه کنید. (بخش ساپورت ویژه محصولات شرکت کویر الکترونیک )
کوبیک ایمیج اختصاصی کویر برای کوبی برد (You can see links before replyکوبیک-ایمیج-اختصاصی-کویر-برای-کوبی-برد-post90448.html)

نسخه r1.4 اضافه شد.

sarab1
23-05-2014, 16:28
با سلام

با افتخار ایمیج اختصاصی کوبی برد به اسمه کوبیک (Cubik) معرفی می کنم.
انشالله با وجود این ایمیج همه ی مشکلات راه اندازی اولیه به طور کامل برطرف خواهد شد و از این به بعد فقط تمرکز روی برنامه نویسی منعطف خواهد شد.

سلام منظورتون اینه که ایمیج cubian رو کاملترش میکنید؟ یا نه ...
به هر حال ممنون از زحمات شما ..:0013:

mahdichi
23-05-2014, 18:03
سلام منظورتون اینه که ایمیج cubian رو کاملترش میکنید؟ یا نه ...
به هر ممنون از زحمات شما ..:0013:

سلام

با نسخه کوبین فرق داره ولی مثل اون براساس دبین خواهد بود ولی قابلیت های جالبی خواهد داشت.

dariush_ab
23-05-2014, 19:50
سلام .
بسیار عالی است مهندس.
امیدوارم همیشه خوش خبر باشید.

simjoor
23-05-2014, 19:55
با سلام و احترام
ایا این ایمیج روی کوبی 2 وکوبی تراک هم کار میکنه؟

پیشنهاد من این است که فایل های هر قسمت به صورت جداگانه در یک فولدری قرار داشته باشد تا نسبت به نیاز بتوان آنها را نصب کرد، با این کار ایمیج به خودی سنگین نمیشود.

با تشکر از زحمات شبانه روزی شما

dariush_ab
23-05-2014, 20:02
با سلام و احترام

پیشنهاد من این است که فایل های هر قسمت به صورت جداگانه در یک فولدری قرار داشته باشد تا نسبت به نیاز بتوان آنها را نصب کرد، با این کار ایمیج به خودی سنگین نمیشود.

سلام مهندس.
ایشون به احتمال زیاد برای هر دو کوبی ایمیج جداگانه تهیه خواهند کرد.

mahdichi
23-05-2014, 20:29
با سلام و احترام

سلام

همانطور که اقای عباسی گفتند بله انشالله برای هر برد یک ایمیج اختصاصی آماده میشه. حتی (مارس بورد)

mr.musavi
23-05-2014, 23:52
خیلی خوبه کاشکی میذاشتین دانلود کنیم بعد نظر بدیم!

shahin
24-05-2014, 15:07
خسته نباشید داره واقعا. با اینکه Qt پیشفرض روش نصب هست خیلی حال کردم (امیدوارم 5.2 باشه که QtQuick 2 رو بشه استفاده کرد)
محیط دسکتاپی به طور پیشفرض نصب نیست روش؟

kavir
24-05-2014, 15:13
سلام
اقدام بسیار مهمی هست انشاءالله نسخه هایی آماده بشه و همه دوستان بتونن استفاده کنن

shompet
24-05-2014, 16:50
خیلی خوبه، واقعا خدا قوت، مشکل کوبین اینه که درایور Sun4i-ts رو برای ساپورت تاچ اسکرین نداره، که مثل اینکه شما تو این ورژنی که میخواین بیرون بدین برطرفش کردین، این واقعا خوبه چون برای من نوعی رفتن تو مباحث کامپایل کردن مازول های سیستم عامل و ... کار سختیه!!، به عنوان یه پیشنهاد این مراحلی که تو ساختن این ایمیج دارین طی میکنید رو کامل مستندسازی کنید و بعدا به عنوان یه فیلم آموزشی یا یه مقاله تو ویکی بزارین...خیلی خوب میشه اینجوری، بسی متشکر میشم!!

mahdichi
24-05-2014, 18:54
خسته نباشید داره واقعا. با اینکه Qt پیشفرض روش نصب هست خیلی حال کردم (امیدوارم 5.2 باشه که QtQuick 2 رو بشه استفاده کرد)
محیط دسکتاپی به طور پیشفرض نصب نیست روش؟

با سلام
فعلا روی نسخه اولیه qt4.8 نصب هست ولی روی آپدیت آینده انشالا qt5.2 نصب خواهد شد.

محیط دسکتاپ هم LXDE نصب هست و سرعت بسیار خوبی داره.

ahmadamd
25-05-2014, 19:30
بسیار عالی اگه با اسکریپت های اماده برای هر بخش هم باشه که دیگه چه بهتر اقای چنگانی فوق العاده ای فدایی داری خدا خیرت بده

dariush_ab
26-05-2014, 23:11
بسیار عالی اگه با اسکریپت های اماده برای هر بخش هم باشه که دیگه چه بهتر اقای چنگانی فوق العاده ای فدایی داری خدا خیرت بده

سلام.
بله واقعا کار ایشون حرف نداره. ایشون به احتمال زیاد همه موارد رو در این ایمیج در نظر میگیرن که دوستانی که قصد دارن مستقیما وارد مبحث برنامه نویسی بشوند راحت باشند.
نکته مفید این هستش که میشود برنامه های خوبی رو با C++ برای QT نوشت.
جالبه که بدونید تلفظ QT - کیوت cute هستش البته به معنی cute نیست!

fantastic_h20
31-05-2014, 12:33
سلام
آقا همچنان منتظر ایمیج جدید هستیم
کی ارائه میشه؟

dariush_ab
31-05-2014, 21:33
سلام
آقا همچنان منتظر ایمیج جدید هستیم
کی ارائه میشه؟

سلام.
ایشون هنوز در حال کار روی ایمیج هستند.به محض آماده شدن اطلاع رسانی خواهد شد.
با تشکر از صبر شما.

mahdichi
01-06-2014, 23:21
با سلام

لینک دانلود به پست اول اضافه شد.

dariush_ab
02-06-2014, 10:21
با سلام

سلام.
بسیار عالی است مهندس.

tofan8
03-06-2014, 00:53
با سلام

درود دو خسته نباشید
این ایمیج برای کوبی برد 2 هستش ؟

dariush_ab
03-06-2014, 01:15
درود دو خسته نباشید
این ایمیج برای کوبی برد 2 هستش ؟

سلام.
3 ایمیج مجزا برای کوبی 1 و 2 و کوبی تراک هستش.
جناب مهندس چنگانی زحمت هر سه رو کشیده اند.
جای تشکر و قدردانی.

fantastic_h20
03-06-2014, 12:26
با سلام
پارت سوم برای کوبی 1 وجود ندارد. لطفا بررسی شود.
با تشکر

mahdichi
03-06-2014, 23:39
با سلام
پارت سوم برای کوبی 1 وجود ندارد. لطفا بررسی شود.
با تشکر

سلام
مشکل برطرف شد

sarab1
12-06-2014, 20:51
تاچ مقاومتی که در a20 کار نمیکنه؟

mahdichi
12-06-2014, 22:59
تاچ مقاومتی که در a20 کار نمیکنه؟

سلام

از ایمیج کوبیک استفاده کنید، مشکلی نداره.

sarab1
13-06-2014, 11:08
سلام

از ایمیج کوبیک استفاده کنید، مشکلی نداره.

برادر چنگانی منظورم همون کوبیک بود... که در A20 با برد توسعه کویر تاچ مقاومتی 7 اینچ کار نکرد!
ببینم به صورت پیش فرض مگه فعال نیست؟

البته با ماوس یه ایراد کوچولو هم داره که خطای scroll هست

mahdichi
13-06-2014, 17:43
برادر چنگانی منظورم همون کوبیک بود... که در a20 با برد توسعه کویر تاچ مقاومتی 7 اینچ کار نکرد!
ببینم به صورت پیش فرض مگه فعال نیست؟

البته با ماوس یه ایراد کوچولو هم داره که خطای scroll هست

سلام

تاچ مقاومتی را روی a20 تست شده (با ال سی دی 7 اینچ 40 پین )
شاید نیاز به کالیبره کردن داشته باشه.

دقیق توضیح بدید مشکلش چیه

sarab1
14-06-2014, 13:43
سلام

تاچ مقاومتی را روی a20 تست شده (با ال سی دی 7 اینچ 40 پین )
شاید نیاز به کالیبره کردن داشته باشه.

دقیق توضیح بدید مشکلش چیه

خیلی ساده من با اتصال تاچ به بیس برد انتظار داشتم مکان نمای ماوس حرکت کنه اما انگار نه انگار!
ببینم بعد اجرا سیستم عامل باید دستور جاصی رو اجرا کنم یا درایورش رو لود کنم؟ یا نه همههمه چی کلا آماده است؟

mahdichi
14-06-2014, 20:16
خیلی ساده من با اتصال تاچ به بیس برد انتظار داشتم مکان نمای ماوس حرکت کنه اما انگار نه انگار!
ببینم بعد اجرا سیستم عامل باید دستور جاصی رو اجرا کنم یا درایورش رو لود کنم؟ یا نه همههمه چی کلا آماده است؟

سلام
بله به همین سادگی باید کار کنه.

برای اطمینان با دستور lsmod ببینید که درایور sun4i-ts وجود داره.
اگر هست دستور cat /dev/input/event1 را اجرا کنید و صفحه را لمس کنید باید خروجی بده.
اگر خروجی داشتید دستور ts_test و ts_calibrate را اجرا کنید و تاچ را کالیبره کنید.

zmxsoft
30-06-2014, 22:56
چرا من به این صفحه دسترسی ندارم؟:(

dariush_ab
01-07-2014, 22:47
با سلام.
در صورتی که برد و آموزش رو خریداری کرده اید از لینک زیر یک درخواست بفرستید :

موفق باشید.

zmxsoft
02-07-2014, 00:03
با سلام.
در صورتی که برد و آموزش رو خریداری کرده اید از لینک زیر یک درخواست بفرستید :

موفق باشید.

بله cubiboard2 و فیلم آموزشی را خریده ام. درخواست را از لینکی که معرفی کردید ثبت کردم. ممنون از راهنمایی شما.

sarab1
09-07-2014, 19:06
سلام
بله به همین سادگی باید کار کنه.

برای اطمینان با دستور lsmod ببینید که درایور sun4i-ts وجود داره.
اگر هست دستور cat /dev/input/event1 را اجرا کنید و صفحه را لمس کنید باید خروجی بده.
اگر خروجی داشتید دستور ts_test و ts_calibrate را اجرا کنید و تاچ را کالیبره کنید.

مهندس درایور sun4i-ts وجود داره اما دستور cat /dev/input/event1 رو که میزنم Permission denied میاد ..
با su وارد شدم ماژول رو حذف و اظافه کردم فهمیدم event4 مربوط به تاچ اسکرین هست اما cat event4 رو میزنم با لمس صفحه هیچ اتفاقی نمیافتد...!
ts_test و ts_calibrate رو زدم اما میگه :
selected device is not a touch screen
must supportABS and KEY event types
آقای چنگانی مطمئن هستید که در A20 این ایمیج رو با بیس برد کویر تست کرده باشید؟

بعد چند دقیقه متوجه شدم که ماوس و کیبورد یو اس بی متصل به برد باعث این بی نظمی ها میشد چون تصویر رو روی ال سی دی 7 اینچ داشتم مجبور بودم اما حالا با مبدل به برد وصل هستم دستور کلیبره را اجرا کردم اما انگار نه انگار که من صفحه تاچ رو لمس میکنم اصلا هیچ اتفاقی نمی افتد آخه چرا...!!!! مطمئن هستم که از تاچ نیست دو تا دارم پس به نظر تون ایراد از کجای کار میتونه باشه؟

sarab1
10-07-2014, 11:40
مهندس درایور sun4i-ts وجود داره اما دستور cat /dev/input/event1 رو که میزنم Permission denied میاد ..
با su وارد شدم ماژول رو حذف و اظافه کردم فهمیدم event4 مربوط به تاچ اسکرین هست اما cat event4 رو میزنم با لمس صفحه هیچ اتفاقی نمیافتد...!

بعد چند دقیقه متوجه شدم که ماوس و کیبورد یو اس بی متصل به برد باعث این بی نظمی ها میشد چون تصویر رو روی ال سی دی 7 اینچ داشتم مجبور بودم اما حالا با مبدل به برد وصل هستم دستور کلیبره را اجرا کردم اما انگار نه انگار که من صفحه تاچ رو لمس میکنم اصلا هیچ اتفاقی نمی افتد آخه چرا...!!!! مطمئن هستم که از تاچ نیست دو تا دارم پس به نظر تون ایراد از کجای کار میتونه باشه؟

مثل اینکه خودم باید جواب بدم اولش که نمی دونم جرا برای A20 به جای sunxi-ts که در کرنل های A20 وجود دارد از sun4i-ts استفاده شده؟

دوم هم اینکه اگه آقای چنگاتی لطف کنن و بگن که آیا این ایمیج برای A20 برای تاچ به خوبی تست شده و کار میکنه من نتیجه میگیرم که cpu ایراد پیدا کرده! چون اتصالات همشون سالم بودند...

mahdichi
10-07-2014, 12:34

با سلام
دوست عزیز، تاچ مقاومتی و خازنی روی ال سی دی 7 اینچ 40 پین روی بیس بورد با کوبی 1 و 2 تست شده است و هیچ مشکلی نداره ولی نکته ای که هست این که حین تست هیچ وقت موس و کیبورد وصل نبوده. در واقع برای کار با کوبی بنده هیچ وقت موس و صفحه کلید را مستقیم به بورد وصل نکردم

درباره درایور sun4i-ts هم مشکلی نیست، این درایور در اصل مخصوص A10 هست ولی با تغییرات جزئی برای A20 هم آماده شده است.
برای مطمئن شدن از نرم افزار حتما از ایمیج کوبیک استفاده کنید.

sarab1
10-07-2014, 12:47
با سلام
دوست عزیز، تاچ مقاومتی و خازنی روی ال سی دی 7 اینچ 40 پین روی بیس بورد با کوبی 1 و 2 تست شده است و هیچ مشکلی نداره ولی نکته ای که هست این که حین تست هیچ وقت موس و کیبورد وصل نبوده. در واقع برای کار با کوبی بنده هیچ وقت موس و صفحه کلید را مستقیم به بورد وصل نکردم

درباره درایور sun4i-ts هم مشکلی نیست، این درایور در اصل مخصوص A10 هست ولی با تغییرات جزئی برای A20 هم آماده شده است.
برای مطمئن شدن از نرم افزار حتما از ایمیج کوبیک استفاده کنید.

سلام
آقای چنگانی پس احتمال شما در مورد کار نکردن تاچ چیه؟ من ازهمون کوبیک استفاده میکنم!

mahdichi
10-07-2014, 13:13
سلام
آقای چنگانی پس احتمال شما در مورد کار نکردن تاچ چیه؟ من ازهمون کوبیک استفاده میکنم!

ال سی دی شما چند اینچه و چند پینه؟
از چه تاچی استفاده می کنید؟

این دو مورد را توضیح بدید تا کمکتان کنم.

sarab1
10-07-2014, 13:52
ال سی دی شما چند اینچه و چند پینه؟
از چه تاچی استفاده می کنید؟

این دو مورد را توضیح بدید تا کمکتان کنم.

7 اینچ و 50 پین . تاچ مقاومتی معمولی 7 اینچ
پیشاپیش ممنون

zmxsoft
11-07-2014, 09:36
با سلام.
من ایمیج مربوط به A20 رو دانلود کردم. اما WinRAR پیام میده که فرمت فایل ایمیج درست نیست و شاید با WinRAR ورژن بالاتر فشرده شده یا فایل خرابه. WinRAR من 4.20 بود. شما با 5 فشرده کردید؟

mahdichi
11-07-2014, 14:24
با سلام.
من ایمیج مربوط به A20 رو دانلود کردم. اما WinRAR پیام میده که فرمت فایل ایمیج درست نیست و شاید با WinRAR ورژن بالاتر فشرده شده یا فایل خرابه. WinRAR من 4.20 بود. شما با 5 فشرده کردید؟

سلام

همان طور که گفتید با ورژن 5 امتحان کنید.

mahdichi
12-07-2014, 22:19
سلام

نسخه جدید ایمیج کوبیک را آماده کردم.
فعلا برای کوبی 2 آپلود شده.
ویژگی های جدیدی بهش اضافه شده که در ادامه به توضیح درباره آنها می پردازم.

برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید.

کوبیک ایمیج اختصاصی کویر برای کوبی برد (You can see links before reply)

sarab1
13-07-2014, 10:22
سلام

سلام آقای چنگانی در این ایمیج جدید تجدید نظری هم به حال تاچ مقاومتی داشتید؟
الان در حال دانلود و تست هستم

sarab1
13-07-2014, 12:42
تاچ مقاومتی همچنان کار نمی کند دوستان نظری ندارند؟

mahdichi
13-07-2014, 22:11

سلام

تاچ مقاومتی تغییری نکرده.
در مورد مشکل شما تنها حدسی که می تونم بزنم درمورد lcd شما هست که 50 پین هست.
اگر امکانش هست با یک lcd 40 پین هم امتحان کنید.

sarab1
14-07-2014, 01:53
سلام

تاچ مقاومتی تغییری نکرده.
در مورد مشکل شما تنها حدسی که می تونم بزنم درمورد lcd شما هست که 50 پین هست.
اگر امکانش هست با یک lcd 40 پین هم امتحان کنید.

مهندس با 40 پین هم امتحان کردم نشد. ببینید اصلا خروجی ندارم دستورز cat event1 هیچی نشون نمیده
البته تاچ خازنی درست کار میکنه!!!
با این حساب یعنی برد خرابه؟

mahdichi
15-07-2014, 22:21
مهندس با 40 پین هم امتحان کردم نشد. ببینید اصلا خروجی ندارم دستورز cat event1 هیچی نشون نمیده
البته تاچ خازنی درست کار میکنه!!!
با این حساب یعنی برد خرابه؟

مهندس تاچ شما روی کانکتور lcd وصل هست؟

sarab1
15-07-2014, 23:54
مهندس تاچ شما روی کانکتور lcd وصل هست؟

بلی دیگه توی 4.3 وصل هست و توی 7 اینچ هم جدا وصل میکنم. توی هیچکدم از حالت ها تاچ کار نمیکنه
من داشتم توی اندروید تاچ رو راه اندازی میکردم دیگه کلافه شده بودم آخرش با خودم گفتم بیام از ایمیج آقای چنگانی توی لینوکس استفاده کنم و تاچ رو تست کنم که اینجا هم کار نکرد.!

Vreza
19-07-2014, 14:32
سلام
من چطوری میتونم ایمیج رو دانلود کنم
وقتی روی لینک کلیک میکنم میگه شما دسترسی ندارید

shahin
19-07-2014, 15:25
سلام
من چطوری میتونم ایمیج رو دانلود کنم
وقتی روی لینک کلیک میکنم میگه شما دسترسی ندارید

کسانی که برد رو خریداری کرده باشند قسمت ساپورت براشون فعال میشه.

Vreza
19-07-2014, 17:37
متاسفانه برای من قسمت ساپورت فعال نشده

tofan8
19-07-2014, 19:21

منم 4.3 اینچ 40 پین دارم تاچش کار نمیکند ، از خود کویر گرفتم:unh:

shompet
20-07-2014, 15:27
متاسفانه برای من قسمت ساپورت فعال نشده

باید خودتون نسبت به فعالسازی اقدام کنید, اینجا (You can see links before reply) نحوه ی فعالسازی گفته شده

tofan8
30-07-2014, 20:53
دوستان این ایمیج رو نمیشه با فونیکس ریخت ؟ باید حتما با emc بوت کرد ؟

mahdichi
31-07-2014, 14:47
دوستان این ایمیج رو نمیشه با فونیکس ریخت ؟ باید حتما با emc بوت کرد ؟

با سلام

ایمیج کوبیک اول باید روی uSD ریخته بشه.
ولی داخل خود برد می تونید آن را روی حافظه نند داخلی نصب کنید.

nimakarbasi
02-08-2014, 16:04
سلام

سلام و خسته نباشید

برای کوبی برد ۲ فقط ۲ پارت آپلود شده.

mh.keshavarz
11-08-2014, 19:36
پسورد جيه؟

mahdichi
12-08-2014, 22:27
پسورد جيه؟

سلام
اینجا را ببینید.

ایمیج اختصاصی کویر برای خانواده کوبی برد(کوبیک Cubik ) (You can see links before reply)

بی مخ!
13-09-2014, 21:49
با سلام خدمت اساتید،
در صفحه فعال سازی بخش انجمن نوشته شده:

در صورتیکه شما فیلم کوبی برد (You can see links before reply) و یکی از بردهای Cubieboard1,Cubieboard2 وCubieboard3 خریداری نموده اید می توانید آموزش هایی که در ادامه در انجمن قرار میگیرد به صورت رایگان دسترسی داشته باشید.
برای فعال سازی در بخش انجمن ابتدا در انجمن ساپورت ما(iranmicro.ir/forum (You can see links before reply)) عضو شده یا اگر قبلا ثبت نام نموده اید فقط نام کاربری خود را به فرم زیر برای ما ارسال (You can see links before reply) فرمائید:
ایمیل(حتما ایمیل ثبت شده موقع خرید باشد):

بنده پارسال تابستون یک کوبی بورد1 از کویر خرید کردم ( Cubieboard-1GHZ /4G nanad flash/1G DDR3 RAM/ARM cortex-A8-Android-Ubuntu-linux فروش ویژه(مرحله چهارم) ) به شماره مرجع سفارش 000004289، میخواستم این رو ثبت کنم تا اگه بشه از امکانات سایت و انجمن استفاده کنم ولی توی قسمت ارتباط با ما موضوعی با این عنوان (کوبی برد) نبود!
چیکار باید بکنم؟

با تشکر

zamanyad
17-09-2014, 21:49
سلام
یک سوالی خیلی ذهن منو درگیر کرده
نمیدونم جاش اینجاست بپرسم با نه

برای مثال ما اومدیم روی برد های کوبی کار کردیم همه چیزشو تنظیم کردیم یک محصولی ساختیم و نهایتا ازش جواب گرفتیم

بعد از یک سال این برد دیگه پیدا نشد حالا به هر دلیلی
اون موقع چیکار میتونیم بکنیم یعنی تمام زحمات ما کشک؟
ایا با همین ساختار میشه همین ایمیج رو روی برد دیگه ای پیاده کرد که مشابه همین باشه ؟

چون هر بردی برای خودش تنظیماتی داره و خلاصه امکاناتی

لطفا دقیق جواب بدین ممنونم

بی مخ!
20-09-2014, 14:25
با سلام خدمت اساتید،
در صفحه فعال سازی بخش انجمن نوشته شده:

بنده پارسال تابستون یک کوبی بورد1 از کویر خرید کردم ( Cubieboard-1GHZ /4G nanad flash/1G DDR3 RAM/ARM cortex-A8-Android-Ubuntu-linux فروش ویژه(مرحله چهارم) ) به شماره مرجع سفارش 000004289، میخواستم این رو ثبت کنم تا اگه بشه از امکانات سایت و انجمن استفاده کنم ولی توی قسمت ارتباط با ما موضوعی با این عنوان (کوبی برد) نبود!
چیکار باید بکنم؟

با تشکر

یعنی واقعاً کسی پاسخگو نیست؟ :|

kamikazi
20-09-2014, 15:26
سلام دوست گرامی یه ایمیل با همین مشخصاتی که نوشتی بده به اقای زارعی براتون فعال میکنن این قسمت رو
در مورد اون دوست هم که پرسیدن اگر کوبی نیود چی میشه خوب فعلا که این برد موجوده و بعید میدونم به با این فروشی که داره به این زودیا اکسپایر بشه شما باید هرچه سریعتر طرحتونو اجرایی کنید وگرنه با شاید و باید و اگر پروژه جلو نمیره کارتونو سریع ببرید جلو و نهاییش کنید

بی مخ!
20-09-2014, 21:27
سلام
یک سوالی خیلی ذهن منو درگیر کرده
نمیدونم جاش اینجاست بپرسم با نه

برای مثال ما اومدیم روی برد های کوبی کار کردیم همه چیزشو تنظیم کردیم یک محصولی ساختیم و نهایتا ازش جواب گرفتیم

بعد از یک سال این برد دیگه پیدا نشد حالا به هر دلیلی
اون موقع چیکار میتونیم بکنیم یعنی تمام زحمات ما کشک؟
ایا با همین ساختار میشه همین ایمیج رو روی برد دیگه ای پیاده کرد که مشابه همین باشه ؟

چون هر بردی برای خودش تنظیماتی داره و خلاصه امکاناتی

لطفا دقیق جواب بدین ممنونم
خب اصن یکی از مزایای استفاده از سیستم عامل لینوکس و بطور کلی سیستم عامل اینه که تا حدود زیادی برنامه نوشته شده تحت سیستم عامل بدون وابستگی خاصی به سخت افزاره و مثل برنامه نویسی های قبلی با رجیستر سروکار ندارید.
حالا اگه کوبی بورد دیگه نیومد، میشه همون برنامه رو با کمی تغییر در درایورا و توابع راه اندازی سخت افزاری روی مثلا رسپبری اجرا کرد.

amintlk
10-10-2014, 17:04
گفتین qt بصورت پیشفرض نصبه!!!!!!!!!!!!
ولی من هرچی گشتم نتونستم پیداش کنم ؟
وقتی واسه نصب هم اقدام میکنم میگه که نصب نیست

amintlk
10-10-2014, 18:23
وقتی از این برد با این ایمج استفاده میکنی امکام نصب هیچ گونه نرم افزاری رو نداریم چرا؟
من هر نرم افزاری میخوام نصب کنم در وسط نسبش خطای زیر رو میده
can't write to /var/cache/man/1892: No space left on device

چیکار میشه کرد
حتی نرم افزار gparted هم نصب نمیشه کرد و همین ایراد رو میگره

دوستان من چند وقته این برد رو به همراه اموزشش تهیه کردم
اموزش های داده شده توسط اقای چنگانی خوبه ولی به هیچ وجه کامل نیست و تو خیلی ها هم به مشکل بر میخوریم
متاسفانه تو انجمن هم که راهنمایی میخوایم هیچ کس نیست کمک کنه

emplab
11-10-2014, 16:29
این ایمیج حتما باید روی مموری استفاده بشه؟ یا روی nand هم میشه ازش استفاده کرد؟

amintlk
11-10-2014, 16:39

برای استارت فکر کنم باید روی مموری بریزین
به گفته اقای چنگانی این قابلیت رو داره که از روی مموری بریزیم روی نند

emplab
11-10-2014, 16:47
خوب روش این کار را کسی میدونه؟

amintlk
11-10-2014, 17:44
احتمالا خودشون بدونن دیگه :)

دوست عزیز شما برد رو با این ایمج راه انداختی؟
تونستین نرم افزاری نصب کنید روش؟

dariush_ab
11-10-2014, 19:12

سلام.
شما می تونین با استفاده از اسکریپت موجود در پوشه root بسیاری از تغییرات مهم از جمله انتقال به نند رو انجام بدید.
موفق باشید.

amintlk
11-10-2014, 23:24
سلام.
شما می تونین با استفاده از اسکریپت موجود در پوشه root بسیاری از تغییرات مهم از جمله انتقال به نند رو انجام بدید.
موفق باشید.

یکم بیشتر میشه توضیح بدین؟
نصب qt که بصورت پیشفرز گفته شده به همین صورته؟
یه نمون مثال میتونید بزنید یا یه راهنمایی؟
ممنون

amintlk
12-10-2014, 11:27
اموزشش اینجا هست

ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

ghsoftco
18-10-2014, 11:17
با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز

من یک کوبی تراک خریدم و نسخه های مختلف رو روش ریختم و اجرا کردم ولی چندتا مشکل دارم اینکه نسخه کوبییک که برای کوبی تراک ارائه شده را روی میکرو اس دی می ریزم سیستم بالا نمیاد و اینکه در حال حاضر من lubunutu ریختم و سرعت ان کند است
لطفا راهنمایی کنید ؟

من نیاز به یک نسخه دارم که بتوانم کیوت و اوپن سی وی را در ان اجرا کنم و سرعت خوبی داشته باشد

با تشکر

kavir
18-10-2014, 15:47
سلام دوستا نسخه نهایی کوبیک ارائه شد البته فعلابرای A20 هست
فیلمش هم هست اینجا بخونید
کوبیک نسخه Cubik.A20.r1.4.2014.09.20 - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply)

بی مخ!
18-10-2014, 23:09
با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز

من یک کوبی تراک خریدم و نسخه های مختلف رو روش ریختم و اجرا کردم ولی چندتا مشکل دارم اینکه نسخه کوبییک که برای کوبی تراک ارائه شده را روی میکرو اس دی می ریزم سیستم بالا نمیاد و اینکه در حال حاضر من lubunutu ریختم و سرعت ان کند است
لطفا راهنمایی کنید ؟

من نیاز به یک نسخه دارم که بتوانم کیوت و اوپن سی وی را در ان اجرا کنم و سرعت خوبی داشته باشد

با تشکر
من خودم از Cubian استفاده میکنم روی کوبی۱ ام.
بر مبنای دبیانه و فوق العاده سبکتره نسبت به lubuntu
ارتبلط و پشتیبانی سخت افزارشم خیلی خوبه!
Cubian.org

ghsoftco
19-10-2014, 17:27
با سلام

من نسخه کوبین را از سایت که فرمودید دانلود کردم
ولی qt creater را تصب کردم ولی qt library را نمی دانم چگونه نصب کنم ؟
کل اینترنت را جستجو کردم
اگر راه حلی هست لطفا راهنمایی کنید ؟

با تشکر

بی مخ!
19-10-2014, 19:42
با سلام

من نسخه کوبین را از سایت که فرمودید دانلود کردم
ولی qt creater را تصب کردم ولی qt library را نمی دانم چگونه نصب کنم ؟
کل اینترنت را جستجو کردم
اگر راه حلی هست لطفا راهنمایی کنید ؟

با تشکر
سلام؛
دوس عزیز بهتره سوالاتتون در مورد توزیعات دیگه رو توی تاپیک دیگه ای مطرح کنید تا یکپارچگی مطالب و خط مشی این تاپیک بهم نخوره؛
علی ایحال برای خالی نبودن عریضه لینک های زیر رو ی نگاهی بندازید:
compiling bitcoin-qt in cubian/weezy (You can see links before reply)
Qt5 build for cubieboard (You can see links before reply 2ca2)
Coding Chase: Qt5 on Cubieboard (A10/A20) (You can see links before reply)
Coding Chase: Qt 5.3.0 and Cubieboard (You can see links before reply)
و
LXDE - Lightweight X Desktop Environment / Mailing Lists (You can see links before reply)

و البته که گوگل کردن هم شمارو به نتیجه میرسونه.
من متأسفانه الان در دسترسم نیست که خودم تست کنم و نتیجه رو بگم؛ دیگه سعی و تلاش خودتونه :-)

موفق باشید

h.v
21-10-2014, 20:31
سلام
احتمالا اینجا جای درستی برای این پست نیست ، ولی مجبور شدم !

من هفته پیش یه برد کوبی از کویر خریدم و الان میخام این ایمیج آخری رو دانلود کنم، ولی میگه که دسترسی ندارم،
به فروشگاه ، مدیریت هم ایمیل زدم- مشخصات خریدو .. رو دادم ولی جوابی ندادند!

روال چیه ؟؟؟

mzelecom
24-10-2014, 10:21
سلام
اگر میشه قایل script.bin که برای همین ایمیج رو ساختید (کوبی 2) رو قرار بدید.چون من دارم با اندروید کار میکنم میخوام از تنظیماتش استفاده کنم.
ممنون

aminta
25-10-2014, 20:07
سلام
اگر میشه قایل script.bin که برای همین ایمیج رو ساختید (کوبی 2) رو قرار بدید.چون من دارم با اندروید کار میکنم میخوام از تنظیماتش استفاده کنم.
ممنون

script (You can see links before reply)

aminta
31-10-2014, 16:22
سلام من الان دارم از این ایمیج استفاده میکنم واقعا دست اقای چنگانی درد نکنه :018:
من سیستم عاملو طبق فیلم رو برد ریختم و الان کار باهش میکنم
فقط یک سوال برام پیش آمده
من یک ماژول وای فای (مارکmercury) خریدم برای اینکه با این ماژول به مودم وصل شم دقیقا نمیدونم چیکار باید بکنم
تو network<-cubik-config -> رفتم یک ssid میخواد و پسورد
من هم اسم مودم و پسورد برای اتصال به نت را بهش دادم
ولی بعد که ریبوت میشه اتفاق خاصی نمیوفته
توی لینوکسای کامپیوتر یک علامت وای فای بالاش میاد ولی تو این تغییری نمیکنه
نمیدونم چطور ماژولو به کوبیک بشناسونم
ممنون میشم کمک کنید :o

sarab1
31-10-2014, 22:50
با تشکر از آقای چنگانی و زارعی من واقعا لذت بردم وقتی ال سی دی 10 اینج رو با تاچ خازنی تنظیم کردم
ولی ای کاش مراحل ساخت این سیستم عامل حداقل برای کسانی که فیلم های آموزشی مهندس چنگانی رو خریداری کرده بودند در اختیار قرار بگیره یا با یه مبلغی به فروشگاه به عنوان بخش تکمیلی اضافه بشه!:0013:

sadra
01-11-2014, 13:30
سلام، سپاس و تشکر فراوان.
در باره ایمیج کوبیک بعرض میرسانم:
وقتی فرمان Update, upgrade رو میدی، انجام میشه اما وقتی بعد از آپدیت کردن سیستمو ری بوت میکنی دیگه سیستم بالا نمی آد و گاهی هم سیستم بالا می آد اما تو منو فقط Run,Logout رو داره و بقیه پریدند.
ظاهرا، نمیشه نرم افزاری رو نصب کرد، به عنوان نمونه یه بروزر و ...، نصب میکنی انگار نه انگار کاری کردی مثلا همین Synaptic که نصبه کار نمیکنه و دوباره که میخوای نصب کنی سیستم میگه نرم افزاره نصبه.
اینا رو که گفتم تجربه ام از این سیستم بود، تا حالا چند بار کوبیک رو در میکرو اس دی ریختم و سیستمو بالا آوردم.
اما در کل این ایمیج با ایمیج های دیگه فرق داره، خیلی قابل تقدیره، cubik-config حرف نداره، محشره.
برای عرایض بالا راهنمایی میخواستم.
پیشنهاد جناب sarab1 رو می پسندم و تاکید دارم.
دست گل عزیزان بخصوص مهندس چنگانی رو میبوسم.
خیلی مخلصیم جناب زارعی، رئیس! خدا قوت aa)

mahdichi
01-11-2014, 19:42
سلام من الان دارم از این ایمیج استفاده میکنم واقعا دست اقای چنگانی درد نکنه :018:
من سیستم عاملو طبق فیلم رو برد ریختم و الان کار باهش میکنم
فقط یک سوال برام پیش آمده
من یک ماژول وای فای (مارکmercury) خریدم برای اینکه با این ماژول به مودم وصل شم دقیقا نمیدونم چیکار باید بکنم
تو network<-cubik-config -> رفتم یک ssid میخواد و پسورد
من هم اسم مودم و پسورد برای اتصال به نت را بهش دادم
ولی بعد که ریبوت میشه اتفاق خاصی نمیوفته
توی لینوکسای کامپیوتر یک علامت وای فای بالاش میاد ولی تو این تغییری نمیکنه
نمیدونم چطور ماژولو به کوبیک بشناسونم
ممنون میشم کمک کنید :o

سلام

در برنامه کانفیگ وای فای بطور پیشفرض روی wlan0 تنظیم شده، بعضی مواقع ممکنه سیستم عامل wlan0 را به wlan1 تغییر نام بده
با دستور زیر شماره wlan را بررسی کنید
dmesg | grep wlan
اگر شماره آن 1 باشه باید تغییراتی را اعمال کنید.
sudo nano /etc/network/interfaces
با اجرای این دستور یک فایل متنی باز میشه. هر جا wlan0 دیدید آن را به wlan1 تغییر نام بدید.
با ctr +x و زدن کلید y تغییرات را سیو کنید و یکباردیگه ریست کنید.

mahdichi
01-11-2014, 19:49
سلام، سپاس و تشکر فراوان.
در باره ایمیج کوبیک بعرض میرسانم:
وقتی فرمان Update, upgrade رو میدی، انجام میشه اما وقتی بعد از آپدیت کردن سیستمو ری بوت میکنی دیگه سیستم بالا نمی آد و گاهی هم سیستم بالا می آد اما تو منو فقط Run,Logout رو داره و بقیه پریدند.
ظاهرا، نمیشه نرم افزاری رو نصب کرد، به عنوان نمونه یه بروزر و ...، نصب میکنی انگار نه انگار کاری کردی مثلا همین Synaptic که نصبه کار نمیکنه و دوباره که میخوای نصب کنی سیستم میگه نرم افزاره نصبه.
اینا رو که گفتم تجربه ام از این سیستم بود، تا حالا چند بار کوبیک رو در میکرو اس دی ریختم و سیستمو بالا آوردم.
اما در کل این ایمیج با ایمیج های دیگه فرق داره، خیلی قابل تقدیره، cubik-config حرف نداره، محشره.
برای عرایض بالا راهنمایی میخواستم.
پیشنهاد جناب sarab1 رو می پسندم و تاکید دارم.
دست گل عزیزان بخصوص مهندس چنگانی رو میبوسم.
خیلی مخلصیم جناب زارعی، رئیس! خدا قوت aa)

سلام

تاحالا با این مشکل برنخورده بودم. حتما بررسی می کنم.
ولی همیشه نسخه ای که آماده می کنم حتما جدیدترین آپدیت ها روی آن نصب می کنم.

msadeghy.1371
02-11-2014, 15:34
سلام خدمت آقای چنگانی
ببخشید بحث ارتباطی به تاپیک نداره اما جای دیگه شما روپیدا نکردم
من یک برد رسپری بی + خریدم از فروشگاه و raspbian رو روش نصب کردم
الان میخوام نرم افزار opencv رو روش نصب کنم اما برای اتصال به اینترنت مشکل دارم
زمانی که دستور ifconfig رو در ترمینال مینویسم برای اینکه مشخصات اترنت رو بیاره در قسمتی که باید آدرس IP رو بنویسه چیزی نمینویسه!
از چند دستور دیگه استفاده کردم ولی در همگی قسمت مربوط به آدرس آی پی خالیه
در لینک زیر یک نفر دیگه هم همین مشکل منو داشته آخرش به این رسیده که برد خراب بوده و مجبور به تعویضش شده
Raspberry Pi Ethernet Problem | element14 (You can see links before reply)
تمامی اطلاعاتی که در لینک بالا در خروجی ترمینال قرار گرفته برای من هم دقیقا به همین شکله
اگه دقت کنید در این لینک هم آدرس آی پی ای نمایش داده نمیشه برای eth0
با آقای زارعی صحبت کردم گفتند از شما بپرسم ببینم چه باید کرد
متشکرم

- - - Updated - - -

اگه راه حل آفلاینی برای نصب opencv باشه اون رو هم مطرح کنید لطفا.
ممنون

dariush_ab
02-11-2014, 20:34
سلام خدمت آقای چنگانی
زمانی که دستور ifconfig رو در ترمینال مینویسم برای اینکه مشخصات اترنت رو بیاره در قسمتی که باید آدرس IP رو بنویسه چیزی نمینویسه!
در لینک زیر یک نفر دیگه هم همین مشکل منو داشته آخرش به این رسیده که برد خراب بوده و مجبور به تعویضش شده

تمامی اطلاعاتی که در لینک بالا در خروجی ترمینال قرار گرفته برای من هم دقیقا به همین شکله
متشکرم

- - - Updated - - -

ممنون

سلام.
آیا با ایمجهای دیگه هم این مشکل وجود داره؟

aminta
02-11-2014, 21:16
سلام:hi:
طبق حرف های اقای چنگانی عمل کردم
رفتم و همه wlan0 را 1 کردم
ولی هنوزم به نظر میرسه درست نشد!
چون نمیشناسه در واقع بعد ریبوت همچنان تغییری ایجاد نمیشه و به نت هم وصل نمیشه!
:/
اینم عکساش!
ممنون میشم راهنمایی کنین

dostajn
03-11-2014, 01:11
سلام خدمت آقای چنگانی
متشکرم

- - - Updated - - -

ممنون

سلام
تا آقای چنگانی بیاد من یه توضیح بدم
من برد شما و همچنین رسپین رو ندارم اما طبق چیزی که تو لینک زیر دیدم و آشنایی که با دبیان دارم احتمال می دهم eth0 روی dhcp تنظیم شده باشه! تو این حالت باید یه سرور داشته باشید که به برد آی پی بده. برای اطمینان دستور زیر رو ترمینال بزنین:

cat /etc/network/interfaces

‌‎اگر کلمه dhcp توی خروجی بود طبق همین لینک اون تغییر بدید بعد خاموش و روشن کنید.
RASPBERRY PI Configure Static IP on ETH0 (You can see links before reply)

راههای نصب آفلاین:
0- اگر سیستم عامل بروزه همینجوری دستور نصب opencv رو با مخلفات بدید تا لینک دانلود مستقیما بهتون داده بشه:
installation - How do I generate a package download list? - Ask Ubuntu (You can see links before reply)
1- اگه یه برد دیگه از همین مدل یعنی با سخت افزار و سیستم عامل هم ورژن دارید می تونید توی اونها دانلود انجام بدید و کل فایل ها رو انتقال بدید به این یکی
2-کل مخازن اینترنتی مربوط به برد رو دانلود کنید که خیلی فکر کنم سخته
4- از نرم افزارهای مثل Qemu یا virtualbox رسپین رو نصب کنید و از اونا اقدام به دانلود کنید مثال:
QEMU - Emulating Raspberry Pi the easy way (Linux or Windows!) (You can see links before reply)
Virtualbox Raspberry Pi Emulator (You can see links before reply)
البته یکم سخته ولی اگه مطمئن شدید کارت شبکه مشکل داره بگید تا یکی شون براتون بیشتر توضیح بدهم

dostajn
03-11-2014, 01:26
اینم عکساش!
ممنون میشم راهنمایی کنین
سلام
توی لینوکس هرجا علامت # اول یه خط بود اون خط کلا به عنوان توضیح حساب می شه و نادیده گرفته میشه
توی عکس شما تنظیمات رو باید از حالت توضیح در بیارید تا لینوکس اونها رو اعمال کنه منظورم اون خطی که نوشته #auto و #iface ....
در ضمن اگه از eth0 استفاده می کنید حتما برای اون هم آی پی بدید تا مشکل نداشته باشید. اگر با همین وضعیت دستور ifconfig رو بزنید احتمالا فقط eth0 رو با آی پی رنج 1 می بینید...

msadeghy.1371
03-11-2014, 12:51
سلام
تا آقای چنگانی بیاد من یه توضیح بدم
من برد شما و همچنین رسپین رو ندارم اما طبق چیزی که تو لینک زیر دیدم و آشنایی که با دبیان دارم احتمال می دهم eth0 روی dhcp تنظیم شده باشه! تو این حالت باید یه سرور داشته باشید که به برد آی پی بده. برای اطمینان دستور زیر رو ترمینال بزنین:

cat /etc/network/interfaces

‌‎اگر کلمه dhcp توی خروجی بود طبق همین لینک اون تغییر بدید بعد خاموش و روشن کنید.
RASPBERRY PI Configure Static IP on ETH0 (You can see links before reply)

راههای نصب آفلاین:
0- اگر سیستم عامل بروزه همینجوری دستور نصب opencv رو با مخلفات بدید تا لینک دانلود مستقیما بهتون داده بشه:
installation - How do I generate a package download list? - Ask Ubuntu (You can see links before reply)
1- اگه یه برد دیگه از همین مدل یعنی با سخت افزار و سیستم عامل هم ورژن دارید می تونید توی اونها دانلود انجام بدید و کل فایل ها رو انتقال بدید به این یکی
2-کل مخازن اینترنتی مربوط به برد رو دانلود کنید که خیلی فکر کنم سخته
4- از نرم افزارهای مثل Qemu یا virtualbox رسپین رو نصب کنید و از اونا اقدام به دانلود کنید مثال:
QEMU - Emulating Raspberry Pi the easy way (Linux or Windows!) (You can see links before reply)
Virtualbox Raspberry Pi Emulator (You can see links before reply)
البته یکم سخته ولی اگه مطمئن شدید کارت شبکه مشکل داره بگید تا یکی شون براتون بیشتر توضیح بدهم
خیلی متشکرم از جوابتون
ممنون که این همه برام وقت گذاشتید. راستش اصلا فکر نمی کردم توی فروم های فارسی بتونم مشکلم رو حل کنم. برای این همه توانایی بهتون تبریک میگم
مشکل همونی بود که گفتید با استفاده از لینکی که دادید تنظیمات رو انجام دادم و ارتباط اترنت رو با لب تاپ برقرار کردم. حالا دارم روش کار میکنم که بتونم اینترنت وایرلس رو اشتراک گذاری کنم با برد. اگه مشکلی بود باز مزاحم میشم.
خیلی ممنون از راهنماییتون

shayanmelody
03-11-2014, 17:07
سلام
من کوبی برد 2 دارم و از ایمیج کوبیک استفاده میکنم
اوایل از روی اس دی بوت میکردم که به راحتی و بدون هیچ مشکلی کار میکرد
بعد از چن وقت خاستم با اون برنامه ای که شما تو ایمیج قرار دادین ایمیج رو بریزم روی نند فلش و از روی اون بوت کنم
مراحلش رو انجام دادم و حدود 10 دقیقه هم طول کشید تا عملیات فرمت و مونت و پارتیشن بندی و کپی و ... تموم بشه
در انتها پیغام داد که با مخوفقط نصب شده روی نند و درخاست شات دون کرد
منم شات دون کردم و رم رو درآوردم و دوباره روشنش کردم
مراحل بوت شدن یا یکم میره جلو ، اما گیر میکنه
با چن تا رم مختلف هم تست کردم ، فرقی نمیکرد
میشه راهنمایی کنین چه کنم ؟
ممنون

mahdichi
03-11-2014, 19:19
اینم عکساش!
ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام

عکس هایی که فرستادید نشان میده که وایرلس را تنظیماتش را انجام ندادید
تنظیمات زیر را جایگزین کنید باید درست بشه.
فقط بجای name اسمه وایرلس و بجای password هم رمز وایرلستون را بنویسید.

auto lo
iface lo inet loopback

allow-hotplug wlan1
auto wlan1
iface wlan1 inet static

wpa-ssid name
wpa-psk password

address 192.168.1.100
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.1

mahdichi
03-11-2014, 19:31
سلام
من کوبی برد 2 دارم و از ایمیج کوبیک استفاده میکنم
اوایل از روی اس دی بوت میکردم که به راحتی و بدون هیچ مشکلی کار میکرد
بعد از چن وقت خاستم با اون برنامه ای که شما تو ایمیج قرار دادین ایمیج رو بریزم روی نند فلش و از روی اون بوت کنم
مراحلش رو انجام دادم و حدود 10 دقیقه هم طول کشید تا عملیات فرمت و مونت و پارتیشن بندی و کپی و ... تموم بشه
در انتها پیغام داد که با مخوفقط نصب شده روی نند و درخاست شات دون کرد
منم شات دون کردم و رم رو درآوردم و دوباره روشنش کردم
مراحل بوت شدن یا یکم میره جلو ، اما گیر میکنه
با چن تا رم مختلف هم تست کردم ، فرقی نمیکرد
میشه راهنمایی کنین چه کنم ؟
ممنون

سلام.

برای کوبی برد 2 یک نکته ای وجود داره و اینه که برای اولین بار باید حتما ایمیج زیر را با برنامه livesuit روی نند بریزید.
از این به بعد می تونید براحتی از اسکریپت برای نصب روی نند استفاده کنید.

aminta
11-11-2014, 19:16
خوب من تنظیماتو طبق گفته های شما تغییر دادم و درست شد لازم دونستم تشکر کنم
ممنون از اقای چنگانی و سایر دوستان :o
فقط یک پیشنهاد در این زمینه دارم برای تغییر اینترفیس به جای نانو sudo nano /etc/network/interfaces اسم نوت پدی که روی سیستم نصبه را بزنیم مثلا من زدم leafpad که کار باهاش راحتتره تا نانو
من الان با lan کامیوترو به مودم و با ماژول وای فای کوبی به مودم وصل کردم
با vnc هم صفحه کوبیو میبینم :0013:

hadivb
14-11-2014, 18:44
سلام
شرکت محترم که تو بخش فیلم اموزشی جواب مارو ندادی ببینیم اینجا میدی بلاخره
من دنبال راه اندازی پورت tvin هستم ولی تنونستم به جوابی برسم درباره درایور و نحوه راه اندازی و استفاده دوربین های انالوگ مدار بسته
ممنون میشم اموزش این بخش از امکانات برد رو تهیه بفرمایید و نحوه راه اندازی اون رو شرح بدید
متشکر

mj.vb.net
18-11-2014, 13:53
سلام
پست اول نوشته "
نسخه r2 کوبی 2 اضافه شد."
میخاستم ببینم کجاست من که فقط r1 دیدم :mrgreen:

dariush_ab
18-11-2014, 18:59
سلام.
آخرین نسخه اینجاست:

موفق باشید.

tofan8
20-11-2014, 18:29
درود دوستان
جناب چنگانی ایمیجی که آماده نمودید از Cedarx استفاده میکنه ؟ برای رندر صفحه نمایش و پخش ویدئو ؟
من یدونه ویدئو پلی کردم کلی از پردازنده رو مشغول کرد مثل اینکه داره با پردازنده پردازش میشه . رزولیشنش هم 600 در 400 هست .

mj.vb.net
20-11-2014, 22:07
سلام.
آخرین نسخه اینجاست:

موفق باشید.

نوشته
Cubik.A20.
r1
.4.2014.09.20
r2 نیس که :0013:

البته همونم خیلی خوبه ولی r2 ندیدم تو سایت

dariush_ab
20-11-2014, 23:33
نوشتهCubik.A20.

r1

.4.2014.09.20
r2 نیس که
:0013:

البته همونم خیلی خوبه ولی r2 ندیدم تو سایت

به تاریخش توجه کنید.r1 فکرکنم آخرین نسخه هستش.

aminta
21-11-2014, 10:17
سلام
من برد توسعه را خریدم و میخوام از پرت سریال برد توسعه استفاده کنم
برای برنامه نویسی هم از پایتون استفاده میکنم _ pyserial
برای ارتباط سریال برد میخواسم ببینم خروجیش rs232 هست؟ یعنی اگه خواستم وصلش کنم به میکرو باید max232 بزارم یا می تونم فقط از پایه های tx rx gnd و ماژول usb ttl استفاده کنم؟

dariush_ab
21-11-2014, 11:25
سلام
من برد توسعه را خریدم و میخوام از پرت سریال برد توسعه استفاده کنم
برای برنامه نویسی هم از پایتون استفاده میکنم _ pyserial
برای ارتباط سریال برد میخواسم ببینم خروجیش rs232 هست؟ یعنی اگه خواستم وصلش کنم به میکرو باید max232 بزارم یا می تونم فقط از پایه های tx rx gnd و ماژول usb ttl استفاده کنم؟

برای ارتباط سریال با کامپیوتر کافیست یک کابل سریال به usb تهیه کنید. و برای ارتباط با یک میکرو هم دو طرف سریال با یک max روی برد میکرو.
البته فراموش نکنید که فایل اسکریپت رو هم بایستی دقیق تنظیم کنید.
دو پورت com برد توسعه uart5 و uar6 هستن و متناظر با پایه های PI10 ...PI13.
موفق باشید.

tofan8
27-11-2014, 01:42
درود دوستان
جناب چنگانی ایمیجی که آماده نمودید از Cedarx استفاده میکنه ؟ برای رندر صفحه نمایش و پخش ویدئو ؟
من یدونه ویدئو پلی کردم کلی از پردازنده رو مشغول کرد مثل اینکه داره با پردازنده پردازش میشه . رزولیشنش هم 600 در 400 هست .

جناب چنگانی :alc:

dostajn
28-11-2014, 22:02
برای ارتباط سریال با کامپیوتر کافیست یک کابل سریال به usb تهیه کنید. و برای ارتباط با یک میکرو هم دو طرف سریال با یک max روی برد میکرو.
البته فراموش نکنید که فایل اسکریپت رو هم بایستی دقیق تنظیم کنید.
دو پورت com برد توسعه uart5 و uar6 هستن و متناظر با پایه های PI10 ...PI13.
موفق باشید.
سلام
یرد توسعه رو نمی دونم اما خروجی خود برد uart هست و نیاز به max نیست...

mj.vb.net
28-11-2014, 23:55
سلام
یرد توسعه رو نمی دونم اما خروجی خود برد uart هست و نیاز به max نیست...

خدمت دوستان عرض کنم که COM1 , COM2 برد توسعه من راه اندازی کردم ولی مشکل داشت
اطلاعات گاهی میومد گاهی نمیومد ظاهرا رو اون دو پورت مشکل داره - شایدم مشکل از برد توسعه من بود
اما در هر صورت بدون برد توسعه برای اتصال به PC باید از مبدل MAX استفاده کنید مگر استفاده از مبدل USB به سریال .
uart4 دقیقا طبق آموزش مهندس چنگانی به خوبی کار میکنه.

Dr.ROOSTA
29-11-2014, 12:46
سلام....
چرا من نمیتونم ریموت کنم ... این پیامو میده...

The connection was refused by the host computer

باید چکار کنم .... ای خدا......:baad:

jalil_211
07-12-2014, 22:55
سلام به به خاطر وجود qt این ایمج دانلود کردم ولی بعد از نصب جایی برای اجرای qt ندیدیم نکنه ندارهcry::
برد من a10 هستش

aminta
08-12-2014, 19:54
به نظر میرسه وجود نداره
ولی اموزش نصبش تو انجمن هست
مشکلی نداره

jalil_211
08-12-2014, 23:30
پس چرا نوشتن که qt پیش فرض نصبه؟
حالا اگه میشه بگین کجای انجمن گفته؟
ممنون

aminta
09-12-2014, 23:34
qt (You can see links before reply)
اگه از این روش نشد بگید تا من یک روش دیگه پیشنهاد بدم
البته برای qt4.8

sdjoon
06-01-2015, 12:14
دوستان کسی فکری برای تاچ مقاومتی نکرده؟
درایور با lsmod اضافه شده ولی cat هیچ رفلکتی نمیده.
عجیب هم هست اینکه وقتی یه بار sun4i-ts با modprob -r حذف و دوباره اضافه میشه ، اینبار event برای تاچ ایجاد نمیشه 8O
یعنی همون event4 که برای تاچ در ابتدا ایجاد شده بود دیگه نیست دلی اینبار تو توضیحات lsmod میگه sun4i-ts using by 1 !! و نمیشه حذفش کرد دوباره.

آقای چنگانی راهنمایی بفرمایید :(

ahravan
06-01-2015, 14:14
انتشار کوبینx - بیر رباتیک
به نظر من ایمیجی که در بالا توسط کویر انتشار یافته فقط یه تغییر یافته ی جزئی از همین کوبین هست نه چیز دیگه!
این ایمیج توسط توسعه دهنده ی اصلی خود سایت cubian.org توسعه داده می شود.

///
ایمیج توسعه داده شده توسط بیر رباتیک (لوبونتو 13.08 r1)
این ایمیج از سورس لینارو و کرنل نسخه 3.4.79 از مرجع اصلی کوبی گرفته شده است.
تاریخ انتشار مربوط به اوایل سال 2014 می باشد.
(You can see links before reply)

dariush_ab
06-01-2015, 15:39
به نظر من ایمیجی که در بالا توسط کویر انتشار یافته فقط یه تغییر یافته ی جزئی از همین کوبین هست نه چیز دیگه!

سلام.
نه مهندس! کوبیک از ابتدا و با یک هسته دبین ساخته شده و البته کوبین هم دبین کیوبی هستش ولی مزایای بارز کوبیک را نمیشود نادیده گرفت.

sdjoon
07-01-2015, 15:49
دوستان کسی فکری برای تاچ مقاومتی نکرده؟
درایور با lsmod اضافه شده ولی cat هیچ رفلکتی نمیده.
عجیب هم هست اینکه وقتی یه بار sun4i-ts با modprob -r حذف و دوباره اضافه میشه ، اینبار event برای تاچ ایجاد نمیشه 8O
یعنی همون event4 که برای تاچ در ابتدا ایجاد شده بود دیگه نیست دلی اینبار تو توضیحات lsmod میگه sun4i-ts using by 1 !! و نمیشه حذفش کرد دوباره.

آقای چنگانی راهنمایی بفرمایید :(

کسی راه حلی پیدا نکرد از دوستان؟

alir3rd
07-01-2015, 18:26
ممنون از زحمات آقای چنگانی، قبلا چندبار سعی کردم واسه این برد آرم کرنل لینوکس را کامپایل کنم، اما پوستم کنده شد،چون کامپیوتر معمولی خیلی طول میکشه و اگر وسط کار ارور بده که دیگه مصیبت بزرگیه!

هنوز دانلود این ایمیج شما برای من تمام نشده، فعلا ایمیج aRUNTU_1.001_A20_sd نصب کردم و راضیم...فقط مشکل اینه که دانگل وای فای USB من چیپ rt2780 داره و درایورش روی کرنل این ایمیج فعال نشده و نصب درایور این چیپ دردسر بزرگیه ... با پکیج rt2x00 هم جواب نمیده. اگر ممکنه روی کرنل تان درایور این دانگل های متداول در بازار ایران را هم فعال کنید مثل دانگل های با چیپ ralink که با RTxxxx مشخص میشن.
این آموزشی هست که خیلی وقت پیش واسه این دانگل پیدا کرده بودم اما جواب نگرفتم، یک جوری Makefile را تنظیم کرده که فکر کنم نیاز به سورس کرنل داشته باشه،
8424
حتی این هم جواب نداد:
Raspberry Pi View topic - Ralink rt2870/3070 Raspberry Pi/Linux FIX!!!!! (You can see links before reply)
اگر در مورد نصب این مدل درایورها هم توضیح بدید ممنون میشم

alir3rd
09-01-2015, 18:37
تا آن جایی که فهمیدم خیلی از این درایورها مثل همین دانگل rt2780 نیاز به فایل های header لینوکس داره،
ولی دستور :

sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r)

روی این ها جواب نمیده، به نظرتان چیکار باید کرد؟
باید سورس را از اول کامپایل کرد؟

dariush_ab
09-01-2015, 19:00
باید سورس را از اول کامپایل کرد؟

سلام.
شما می توانید کرنل لینوکس برای کیوبی را بررسی کنید و در صورت موجود بودن این درایور آن را اضافه کرده و کرنل را مجدد کامپایل کنید و با کرنل قبلی تعویض کنید.

alir3rd
09-01-2015, 19:28
سلام.
شما می توانید کرنل لینوکس برای کیوبی را بررسی کنید و در صورت موجود بودن این درایور آن را اضافه کرده و کرنل را مجدد کامپایل کنید و با کرنل قبلی تعویض کنید.

راستش کامپایل کردن کرنل خیلی زمان میبره ، حتی اگر کانفیگ هاش هم درست انجام بدم، خیلی زور داره به خاطر یک درایور از اول کرنل کامپایل کنم،
اگه یک جوری با همین فایل های هدر و سورس بشه راهش انداخت باز قابل تحمل تره!

برای اون قضیه کامپایل کردن کرنل هم من پیشنهاد میدم شراکتی یک سرور قدرتمند اجاره کنیم برای این چنین کارهای زمان بر،
چون روی این سیستم ها که...

dariush_ab
09-01-2015, 21:09
راستش کامپایل کردن کرنل خیلی زمان میبره ، حتی اگر کانفیگ هاش هم درست انجام بدم، خیلی زور داره به خاطر یک درایور از اول کرنل کامپایل کنم،
اگه یک جوری با همین فایل های هدر و سورس بشه راهش انداخت باز قابل تحمل تره!

برای اون قضیه کامپایل کردن کرنل هم من پیشنهاد میدم شراکتی یک سرور قدرتمند اجاره کنیم برای این چنین کارهای زمان بر،
چون روی این سیستم ها که...

نه مهندس!:0013:
کامپایل کرنل زمان بر نیست اون که زمان بر هستش کامپایل اندروید هستش.
کامپایل کرنل لینوکس دسکتاپ که تا حالا انجام ندادم ببینم چقدر زمان می بره ولی کامپایل کرنل لینوکس و کرنل اندروید کیوبی ( که البته این هم در اصل کرنل لینوکس است) حدود 15-20 دقیقه بیشتر زمان نمی برد و این زمان برای سری اول هستش و برای دفعه های بعد دیگه زمانی نخواهد برد.
کامپایل اندروید هم نسخه 4.2 روی یک i7 خوب می تواند در 80 دقیقه در سری اول انجام شود. بعدش حدود 4-5 دقیقه فقط تغییرات اعمال می گردد البته اگر clean صورت نگیرد.
موفق باشید.

alir3rd
10-01-2015, 01:50
نه مهندس!:0013:
کامپایل کرنل زمان بر نیست اون که زمان بر هستش کامپایل اندروید هستش.
کامپایل کرنل لینوکس دسکتاپ که تا حالا انجام ندادم ببینم چقدر زمان می بره ولی کامپایل کرنل لینوکس و کرنل اندروید کیوبی ( که البته این هم در اصل کرنل لینوکس است) حدود 15-20 دقیقه بیشتر زمان نمی برد و این زمان برای سری اول هستش و برای دفعه های بعد دیگه زمانی نخواهد برد.
کامپایل اندروید هم نسخه 4.2 روی یک i7 خوب می تواند در 80 دقیقه در سری اول انجام شود. بعدش حدود 4-5 دقیقه فقط تغییرات اعمال می گردد البته اگر clean صورت نگیرد.
موفق باشید.

مهندس جان، من معمولا همین کرنل های دسکتاپ رو میگیرم و واسه آرم کانفیگور و کراس کامپایل میکنم،‌علاوه بر زمان خیلی طولانی ، وسط کار یک ارورهایی میده که معلوم نیست منشا ش کجاست...و حالا پیدا کنید پرتقال فروش را. مثلا همین پیش پای شما سورس sunxi رو زدم که کامپایل بشه:

این بار باید فیلم آقای چنگانی رو نگاه کنم ببینم از چه سورسی استفاده می کنه که بدون ارور و زمان طولانی کرنل هاش کامپایل میشه، و برم همون ها را دانلود کنم.
البته با این سرعت اینترنت ما که دیگه راندمان کار خیلی میاد پایینتر...:0013:

dariush_ab
10-01-2015, 10:53
این بار باید فیلم آقای چنگانی رو نگاه کنم ببینم از چه سورسی استفاده می کنه که بدون ارور و زمان طولانی کرنل هاش کامپایل میشه، و برم همون ها را دانلود کنم.
البته با این سرعت اینترنت ما که دیگه راندمان کار خیلی میاد پایینتر...

یک مدت کار کنین خطاها کامل دستتون میاد. برای کامپایل از چه پیکربندی پیش فرضی استفاده می کنید؟
برای سورس می توانید از لینک زیر استفاده کنید.
Releases · linux-sunxi/linux-sunxi · GitHub (You can see links before reply)
موفق باشید.

alir3rd
10-01-2015, 15:56
یک مدت کار کنین خطاها کامل دستتون میاد. برای کامپایل از چه پیکربندی پیش فرضی استفاده می کنید؟
برای سورس می توانید از لینک زیر استفاده کنید.
Releases · linux-sunxi/linux-sunxi · GitHub (You can see links before reply)
موفق باشید.

من از این سورس linux-sunxi-dan-3.4.105.zip که قبلا دانلود کرده بودم استفاده کردم ، و طبق دستورات این لینک با sun7i_defconfig زدم که بیلد بشه:
Linux Kernel - linux-sunxi.org (You can see links before reply)

ولی در فیلم ظاهرا از یک سورس BSP Sunxi استفاده کردن.
ممنون حالا اگر جواب گرفتم نتیجه اش را میگذارم

alir3rd
11-01-2015, 20:33
بنده تونستم با آموزش آقای چنگانی و سورس Sunxi BSP داخل DVD و کانفیگ پیش فرض :

./configure cubieboard2

روی SD لینوکس رو بیارم بالا منتها ethernet را که نمیشناسه، و درایورهای rt2780 و rt3070 دانگل وایفای را هم به صورت ماژول روی منو تنظیمات کرنل اضافه کرده بودم،

اما وقتی دانگل وای فای را میزنم این ارور میده:

[ 938.721942] usb 1-1: new high-speed USB device number 3 using sw-ehci
[ 939.077382] rtusb init rt2870 --->
[ 939.081960] ERR: script_parser_fetch usb_wifi_usbc_num failed

بعد یک سری درایورهای اضافی مثل rt2800usb و rt2x00 را بلک لیست کردم که تداخل پیدا نکنه... بازم درست نشد.

اینم نتیجه دستور lsusb :

root@linaro-ubuntu-desktop:/system/vendor/modules# lsusb
Bus 001 Device 003: ID 07d1:3c16 D-Link System DWA-125 Wireless N 150 Adapter(rev.A2) [Ralink RT3070]

اگر کمک کنید این درایور راه بندازم یک جایزه پیش من دارید.
جالب اینجاست که این دانگل روی ایمیج اخیری که سایت friendlyarm برای برد قدیمی mini2440 گذاشته خیلی خوب کار میکرد ولی این سورس کوبی برد نمی دانم چرا اینطوریه...؟؟

dariush_ab
11-01-2015, 22:14
درایورش به صورت ماژول هستش یا built-in?
اسکریپت رو یک بررسی کنید ببینید چیزی به درد بخور پیدا نمیشه؟

script_parser_fetch usb_wifi_usbc_num failed
این خطا به نظر میرسه از شماره usb_wifi در فایل اسکریپت باشه.
آیا موارد زیر را ویرایش کرده اید :

;--------------------------------------------------------------------------------
;wifi configuration
;wifi_sdc_id --- 0- SDC0, 1- SDC1, 2- SDC2, 3- SDC3
;wifi_usbc_id --- 0- USB0, 1- USB1, 2- USB2
;wifi_usbc_type -- 1- EHCI(speed 2.0), 2- OHCI(speed 1.0)
;wifi_mod_sel --- 0- none, 1- bcm40181, 2- bcm40183(wifi+bt),
; 3 - rtl8723as(wifi+bt), 4- rtl8189es(SM89E00),
; 5 - rtl8192cu, 6 - rtl8188eu, 7 - ap6210
; 8 - ap6330
;--------------------------------------------------------------------------------
[wifi_para]
wifi_used = 1
wifi_sdc_id = 3
wifi_usbc_id = 2
wifi_usbc_type = 1
wifi_mod_sel = 6
wifi_power = ""

; 1 - bcm40181 sdio wifi gpio config
;bcm40181_shdn = port:PH09<1><default><default><0>
;bcm40181_host_wake = port:PH10<0><default><default><0>

; 2 - bcm40183 sdio wifi gpio config
;bcm40183_wl_regon = port:PH09<1><default><default><0>
;bcm40183_wl_host_wake = port:PH10<0><default><default><0>
;bcm40183_bt_rst = port:PB05<1><default><default><0>
;bcm40183_bt_regon = port:PB05<1><default><default><0>
;bcm40183_bt_wake = port:PI20<1><default><default><0>
;bcm40183_bt_host_wake = port:PI21<0><default><default><0>

; 3 - rtl8723as sdio wifi + bt gpio config
rtk_rtl8723as_wl_dis = port:PH09<1><default><default><0>
rtk_rtl8723as_bt_dis = port:PB05<1><default><default><0>
rtk_rtl8723as_wl_host_wake = port:PH10<0><default><default><0>
rtk_rtl8723as_bt_host_wake = port:PI21<0><default><default><0>

; 4 - rtl8189es sdio wifi gpio config
;rtl8189es_shdn = port:PH09<1><default><default><0>
;rtl8189es_wakeup = port:PH10<1><default><default><1>

; 5 - rtl8192cu usb wifi

; 6 - rtl8188eu usb wifi

; 7 - ap6210 sdio wifi + bt gpio config
; 8 - ap6330 sdio wifi + bt gpio config
ap6xxx_wl_regon = port:PH09<1><default><default><0>
ap6xxx_wl_host_wake = port:PH10<0><default><default><0>
ap6xxx_bt_regon = port:PH18<1><default><default><0>
ap6xxx_bt_wake = port:PH24<1><default><default><0>
ap6xxx_bt_host_wake = port:PH25<0><default><default><0>

alir3rd
11-01-2015, 23:51
درایورش به صورت ماژول هستش یا built-in?
اسکریپت رو یک بررسی کنید ببینید چیزی به درد بخور پیدا نمیشه؟

این خطا به نظر میرسه از شماره usb_wifi در فایل اسکریپت باشه.
آیا موارد زیر را ویرایش کرده اید :

;wifi configuration
;wifi_sdc_id --- 0- SDC0, 1- SDC1, 2- SDC2, 3- SDC3
;wifi_usbc_id --- 0- USB0, 1- USB1, 2- USB2
;wifi_usbc_type -- 1- EHCI(speed 2.0), 2- OHCI(speed 1.0)
;wifi_mod_sel --- 0- none, 1- bcm40181, 2- bcm40183(wifi+bt),
; 3 - rtl8723as(wifi+bt), 4- rtl8189es(SM89E00),
; 5 - rtl8192cu, 6 - rtl8188eu, 7 - ap6210
; 8 - ap6330
[wifi_para]
wifi_used = 1
wifi_sdc_id = 3
wifi_usbc_id = 2
wifi_usbc_type = 1
wifi_mod_sel = 6
wifi_power = ""

; 1 - bcm40181 sdio wifi gpio config
;bcm40181_shdn = port:PH09<1><default><default><0>
;bcm40181_host_wake = port:PH10<0><default><default><0>

; 2 - bcm40183 sdio wifi gpio config
;bcm40183_wl_regon = port:PH09<1><default><default><0>
;bcm40183_wl_host_wake = port:PH10<0><default><default><0>
;bcm40183_bt_rst = port:PB05<1><default><default><0>
;bcm40183_bt_regon = port:PB05<1><default><default><0>
;bcm40183_bt_wake = port:PI20<1><default><default><0>
;bcm40183_bt_host_wake = port:PI21<0><default><default><0>

; 3 - rtl8723as sdio wifi + bt gpio config
rtk_rtl8723as_wl_dis = port:PH09<1><default><default><0>
rtk_rtl8723as_bt_dis = port:PB05<1><default><default><0>
rtk_rtl8723as_wl_host_wake = port:PH10<0><default><default><0>
rtk_rtl8723as_bt_host_wake = port:PI21<0><default><default><0>

; 4 - rtl8189es sdio wifi gpio config
;rtl8189es_shdn = port:PH09<1><default><default><0>
;rtl8189es_wakeup = port:PH10<1><default><default><1>

; 5 - rtl8192cu usb wifi

; 6 - rtl8188eu usb wifi

; 7 - ap6210 sdio wifi + bt gpio config
; 8 - ap6330 sdio wifi + bt gpio config
ap6xxx_wl_regon = port:PH09<1><default><default><0>
ap6xxx_wl_host_wake = port:PH10<0><default><default><0>
ap6xxx_bt_regon = port:PH18<1><default><default><0>
ap6xxx_bt_wake = port:PH24<1><default><default><0>
ap6xxx_bt_host_wake = port:PH25<0><default><default><0>

ممنون رفتم در script.bin این خط را اضافه کردم:

usb_wifi_usbc_num = 2

الان این ارور میده و همچنان کار نمیکنه:

rtusb init rt2870 --->
[ 23.838452] sw_usb_enable_hcd: usbc_num = 2
[ 23.848516] ERR: script_parser_fetch usb_controller_type failed
[ 23.906831] usbcore: registered new interface driver rt2870
[ 30.830096] [sw_udc]: [sw_usb_udc]: binding gadget driver 'g_ether'
[ 30.999278] WRN:L2728(drivers/usb/sunxi_usb/udc/sw_udc.c):ERR: usb device is not active

درایور را به صورت ماژول گذاشتم، اما بعد از کامپایل فایلی به اسم rt2870.ko یا rt3070.ko در فایل های درایور rootfs و کرنل نبود.
در این لینک هم قبلا در موردش بحث شده:
Ralink USB wireless adapters config · Issue #45 · cubieplayer/Cubian · GitHub (You can see links before reply)

شاید بهتر باشه برم ایمیج cubeez را تست کنم که بر اساس دبین هست که احتمالا با پکیج firmware-ralink بشه راهش انداخت؟
یا اینکه برم دوباره کرنل را روی built-in بذارم که خیلی دردسرش بیشتره ؟

خود کامپایل درایورش هم که نیاز به هدر لینوکس داره و خیلی ارور و مصیبت داره!

dariush_ab
12-01-2015, 02:19
usb_controller_type
باز که از این ارور می گیره!
به نظرم شما دو مورد رو باید بررسی کنین.
1- یک اسکریپت allwinner برای این وای فای پیدا کنید که تنظیمات دقیق مشخص باشد.
2- از صحت کامپایل و لود ماژول درایور اطمینان حاصل کنید.
نمیخواد برید سراغ built-in همین ماژول بهتره.
یه مورد دیگه وقتی .ko نیست شما چجوری و چی رو insmod می کنید؟؟
در ضمن با lsmod باید نام درایور بیاد.
مورد قبلی که گذاشتم مربوط به wifi هستش مورد زیر مربوط به usb_wifi است:

[usb_wifi_para]

usb_wifi_used: 0 to disable; 1 to enable
usb_wifi_usbc_num: USB controller to which USB wifi module is connected
usb_host_init_state: used together, such as xx = 2. Then usbc2 the usb_host_init_state 0

Configuration example:

1
2
3

[usb_wifi_para]
usb_wifi_used = 0
usb_wifi_usbc_num = 2

alir3rd
12-01-2015, 15:13
باز که از این ارور می گیره!
به نظرم شما دو مورد رو باید بررسی کنین.
1- یک اسکریپت allwinner برای این وای فای پیدا کنید که تنظیمات دقیق مشخص باشد.
2- از صحت کامپایل و لود ماژول درایور اطمینان حاصل کنید.
نمیخواد برید سراغ built-in همین ماژول بهتره.
یه مورد دیگه وقتی .ko نیست شما چجوری و چی رو insmod می کنید؟؟
در ضمن با lsmod باید نام درایور بیاد.
مورد قبلی که گذاشتم مربوط به wifi هستش مورد زیر مربوط به usb_wifi است:

[usb_wifi_para]

usb_wifi_used: 0 to disable; 1 to enable
usb_wifi_usbc_num: USB controller to which USB wifi module is connected
usb_host_init_state: used together, such as xx = 2. Then usbc2 the usb_host_init_state 0

Configuration example:

1
2
3

[usb_wifi_para]
usb_wifi_used = 0
usb_wifi_usbc_num = 2

ممنون که پیگیری می کنید، راستش من رفتم درایور rt3070 رو روی کرنل حالت built-in گذاشتم ولی درایور rt2870 رو که خواستم built-in کنم ،پیغام داد باید یک پارامتر دیگه کرنل رو تغییر بدی (که اسم ماژول یا پارامتر رو نگفت) خلاصه درایور rt2780 فقط روی ماژول گذاشتم...
نتیجه این شد که دانگل با درایور rt2800 اومد بالا و چراغش روشن شد، منتها قبلش این فایل ها رو از پکیج linux-firmwareباید در دایرکتوری /lib/firmware می ریختم:

cp -a rt*.bin /lib/firmware

حالا مشکل اینه که با کرنل جدید و تنظیمات پیش فرض cubieboard2 در سورس دی وی دی آقای چنگانی اصلا ethernet کار نمی کنه!
و دانگل وای فای هم موقع وصل شدن به مودم این پیغام رو میده و اصلا وصل نمیشه:

root@localhost:~# service networking restart
networking stop/waiting
<6>phy0 -> rt2x00mac_conf_tx: Info - Configured TX queue 0 - CWmin: 3, CWmax: 4, Aifs: 2, TXop: 102.
<6>phy0 -> rt2x00mac_conf_tx: Info - Configured TX queue 1 - CWmin: 4, CWmax: 5, Aifs: 2, TXop: 188.
<6>phy0 -> rt2x00mac_conf_tx: Info - Configured TX queue 2 - CWmin: 5, CWmax: 10, Aifs: 3, TXop: 0.
<6>phy0 -> rt2x00mac_conf_tx: Info - Configured TX queue 3 - CWmin: 5, CWmax: 10, Aifs: 7, TXop: 0.
<6>ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready

dariush_ab
12-01-2015, 21:55
خوب دارین پیش میرین. به امید خدا جواب می گیرین.
من وایرلس تو لینوکس تا حالا فرصت نشده کار کنم ببینم چه جوری.
با دستور زیر قسمت wlan0 رو یک بررسی کنید.

ifconfig eth0

هر چند این مورد تو آموزش هست و شما می دونید و احتمال زیاد انجام داده اید.

حالا مشکل اینه که با کرنل جدید و تنظیمات پیش فرض cubieboard2 در سورس دی وی دی آقای چنگانی اصلا ethernet کار نمی کنه!

موقع کامپایل کرنل چیزی رو غیر فعال نکردید یا داخل اسکریپت. قسمتهای مربوطه را در کرنل و اسکریپت مجدد چک کنید.
اگر همه چیز درست بود باید برید سراغ تنظیمات شبکه لینوکس.

alir3rd
12-01-2015, 23:38
خوب دارین پیش میرین. به امید خدا جواب می گیرین.
من وایرلس تو لینوکس تا حالا فرصت نشده کار کنم ببینم چه جوری.
با دستور زیر قسمت wlan0 رو یک بررسی کنید.

ifconfig eth0

هر چند این مورد تو آموزش هست و شما می دونید و احتمال زیاد انجام داده اید.

موقع کامپایل کرنل چیزی رو غیر فعال نکردید یا داخل اسکریپت. قسمتهای مربوطه را در کرنل و اسکریپت مجدد چک کنید.
اگر همه چیز درست بود باید برید سراغ تنظیمات شبکه لینوکس.

آخه اصلا eth0 تعریف نشده و ماژولش هم وجود نداره که اضافه کنم . چیز خاصی را من عوض نکردم ،
آموزش های دی وی دی واسه کوبی 1 هست و حتی rootfs های داخل دی وی دی هم اغلب روی کوبی 2 جواب نمیده.
من پیشنهادم اینه که در دی وی دی های آموزشی آینده این آموزش ها را اضافه بشه.
یا اگر خواستید واسه آپلود این ایمیج ها و hardwarepack های کوبی برد 2 سرور بذارید من حاضرم شریکی انجام بدیم
تاحالا کاملترین و بهترین ایمیجی که اومده بیرون به نظرم aRUNTU_1.001_A20_sd هست با اینکه حجمش زیاده روی کوبی 2 خوب جواب میده،
منتها همین مشکل نصب نشدن درایور وایرلس باعث شده کار خراب بشه...و مجبور بشم از اول بشینم کرنل کامپایل کنم یا rootfs دانلود کنم

dariush_ab
13-01-2015, 01:59
آیا eth0 در اسکریپت فعال هستش؟
emac_used = 1

alir3rd
13-01-2015, 20:56
emac_used = 1

بله دوست عزیز فعال هستش،اما نمیشناسه
در تنظیمات کرنل چک کردم گزینه Allwinner Ethernet داشت که به صورت ماژول تیک خورده بود، ولی در lsmod خبری از ماژول اترنت نیست
الان دقیقا مشکلات wlan برطرف شده ولی خبری از eth نیست:(

این تنظیمات برای وای فای wpa که به صورت hidden هست:

iface lo inet loopback
iface eth0 inet dhcp

auto wlan0
allow-hotplug wlan0
iface wlan0 inet dhcp
wpa-scan-ssid 1
wpa-ap-scan 1
wpa-key-mgmt WPA-PSK
wpa-proto RSN WPA
wpa-pairwise CCMP TKIP
wpa-group CCMP TKIP
wpa-ssid "<Your Wifi SSID>"
wpa-psk <Your PSK Value>

alir3rd
14-01-2015, 18:49
عاقا فک کنم مشکلات حل شد برای اترنت ماژول sunxi_emac فعال کردم و برای وای فای ماژول mac28011 البته روی کرنل کامپایل شده خودم،:018:
روی ایمیج های دیگه هنوز جواب نگرفتم...

راستش خیلی مهم بود که از رختخواب و راه دور بتونم کوبی برد رو کنترل کنم:018:

rabadi8019
24-01-2015, 21:12
سلام
این ایمیجی که گفته شده، خیلی قابلیت های عالیییی داره.
بعد که گفته با انواع تاچ اسکرین ها همخوانی داره. من میتونم از تاچ اسکرین شرکت KeeTouch (You can see links before reply) استفاده کنم و این ایمیج روش به راحتی نصب بشه و کارایی داشته باشه؟

aliaghasi
07-02-2015, 12:44
سلام چطور میشه عکس boot screen کوبیک رو تغییر داد
لطفا راهنمایی کنید

aliaghasi
07-02-2015, 14:23
می خوام boot logo screen کوبیک رو تغییر بدم کسی از دوستان می تونه راهنمایی کنه؟

mj.vb.net
07-02-2015, 19:56

من هم همین مشکل رو دارم
تا حالا فهمیدم که کرنل رو باید دوباره کامپایل کرد
که باز نیاز به سورس کرنل هست و کلی داستان
اگه جواب نگیرم مجبورم کلا سخت افزار رو عوض کنم :unh:

کوبی
27-02-2015, 11:26
با سلام چطوری این ایمیج رو دانلود کنیم یکی کمک کنه

- - - Updated - - -

با سلام چطوری اییج کوی رو دانلود کنم یکی کم کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! فایل روواسه انلود بارید

- - - Updated - - -

emac_used = 1
فایل اییج کوبی روبزارد

dostajn
27-02-2015, 12:38

سلام
اینو ببینید:
How To Create A Custom Splash Image For Grub 2 [Linux] (You can see links before reply)

aminta
27-02-2015, 13:54
فایل ایمیج کوبیکو میخوای؟
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
در ضمن اگه کوبیو گرفتی درخواست بده تا مثال ها و ویکی و ... برات تو انجمن باز شه استفاده کنی

behrouz3884
21-02-2016, 00:37
با عرض سلام
من چند روزه دارم دنبال انجام این کار می گردم و لازم دارم تصویر صفحه بوت در کیوبیک را تغییر بدم و هنوز نتونستم. اگه میشه مراحل کار را گام به گام توضیح دهید.

behrouz3884
23-02-2016, 20:05
سلام کسی بلد نیست؟

khafan_bat
04-03-2016, 16:23
سلام ، من کوبیک رو رو سیستمم(کوبی برد2 مبتنی بر A20) بالا آوردم. به طوری که خروجی تصویر من یه ال سی دی هفت اینچ 50 پین با تاچ مقاومتی هست.

اما یه مشکلی دارم و اون اینه که جهت محور x بر عکسه !! اما y درست کار میکنه. نمیدونم مشکلم سخت افزاریه یا نرم افزاری ؟؟ آیا پایه های +x و -x رو باید جاشون رو رو برد عوض کنم یا باید تو فایل script تعییرات ایجاد کنم.

ممنون میشم کمکم کنید.

تصویر برد:

jalil_211
18-02-2017, 20:03
با سلام و تشکر
من این ایمیج رو روی نند نصب کردم. مشکلی که دارم اینه که حالا میخوام وقتی با نند بالا اومده روی sd یا کول دیسک چیزی بنویسم اونها رو نشون نمیده. حتی توی dev هم نمیاد که به صورت دستی اونو mount کنم. راهی هست که خودکار اون هارو نشون بده و نیاز به mount نباشه؟