PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قابلیت اطمینان به لینوکس و کوبی برد در صنعت

meysam.z
06-05-2014, 22:28
با سلام خدمت دوستان مهندس
دوستان من الان بین دوراهی wince و linux گیر کردم
linux رو تقریبا واردم ولی چیزی از wince و .net سر رشته ندارم من رشته ی دانشگاهیم الکترونیکه
به گفته ی بعضی از دوستانم در کار با wince تعریف های زیادی شنیدم مثلا wince هر بار که embed رو روشن می کنیم شروع به نصب خودش میکنه و اکثرا در صنعت از wince استفاده می شه و از لینوکس فقط اینو بگم که ssh رو خفن ساپورت میکنه همینو میشه گفت تا به ارزشهای این سیستم عامل پی برد
می خواستم بدونم ایا لینوکس این توانایی رو داره که در صنعت از بردهای کوبی با سیستم عامل linux استفاده کنم منظورم اینه که توانایی ها wince رو داره ؟ یا اصلا برم سراغ یادگیری .net و با wince کار کنم ؟
سپاس فراوان

electera
08-05-2014, 12:52
هر کدوم جای خودش کاربرد داره ولی wince قدیمی تره و روی بعضی تجهیزات صنعتی هست اما فکر نکنید این wince چیزی مثل ویندوزهای معمولیه! محدودیت های خودشو داره.
اینو در نظر بگیرید که کوبی یک برد صنعتی نیست بلکه بیشتر مناسب مولتی مدیا و تعامل با کاربر مناسبه مثلاً بیایین نمایش و مانیتور مقدارها رو از بردهای صنعتی بگیرین و اونو با گرافیک مناسب نمایش بدین یا به بردتون فرمان بدین و...
اینو در نظر بگیرین که چه لینوکس و چه wince در محیط صنعتی نیاز به سخت افزار صنعتی داره و اگر اصول برنامه نویسی و مهندسی رو رعایت کنین هردو خوبن و منابع برای wince بیشتر و برای لینوکس یا اندروید کمتر.
در کل در زمان و مکان مناسب یکی میتونه مناسب باشه و یکی دیگه نه.