PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل پروگرام کردن

BEAM
02-10-2009, 16:16
با سلام به تمامی دوستان
من یک پروگرامر stk200/300ساختم که به مدت یک هفته خیلی خوب کار می کرد تا اینکه سیم رابط به پورت کامپیوتر مشکل پیدا کرد حالا پس از تعویض سیم در کدویژن و بسکام مراحل پروگرام کردن با موفقیت به پایان میرسد اما آی سی پروگرام نشده. 8O آیا ممکن است که پورت من آسیب دیده باشد.ضمنا تمامی اتصالات را کاملا چک کرده ام. :?or:(

kavir
02-10-2009, 19:09
با سلام به تمامی دوستان
من یک پروگرامر stk200/300ساختم که به مدت یک هفته خیلی خوب کار می کرد تا اینکه سیم رابط به پورت کامپیوتر مشکل پیدا کرد حالا پس از تعویض سیم در کدویژن و بسکام مراحل پروگرام کردن با موفقیت به پایان میرسد اما آی سی پروگرام نشده. 8O آیا ممکن است که پورت من آسیب دیده باشد.ضمنا تمامی اتصالات را کاملا چک کرده ام. :?or:(
سلام
اگر پروگرام کردن با موفقیت انجام می شود ممکن است از میکرو شما باشد
میکرو رو تعویض کردید؟

BEAM
04-10-2009, 10:55
سلام
پروگرام را بر روی 3 میکرو (دو تا 16 و یک 8) دیگر انجام دادم اما هر بار همین نتیجه را گرفتم .آیا ممکن است پورت من آسیب دیده باشد؟ضمنا مادر بوردمن گیگابایت است.در یکی از پستها خواندم که پروگرامر stk200/300 با این مادر بورد مشکل دارد.
از کمک شما متشکرم :lol:

kavir
04-10-2009, 14:29
سلام
احتمالش هست
ولی راه ساده تر اینکه پروگرامر روی یکی دیگه pc تست کنید اگر جواب داد احتمال خرابی پورت هست
ولی باز احتمالش خیلی ضعیفه اگر این تست انجام بدین
حالت چک مجدد پروگرامر رو فعال کنید تا بازخوانی مجدد انجام بده اگر درست پروگرام نکنه خطا می ده

BEAM
08-10-2009, 07:28
سلام
ممنون از راهنماییتون :wink:

adidas
05-04-2011, 19:32
سلام آقایون میکرو من
من میتونم فایل هگزی که با کامپایلر micro c ایجاد شده رو با نرم افزار بسکام program کنم .
مشکلی پیش نمییاد؟

kavir
05-04-2011, 20:29
سلام آقایون میکرو من
من میتونم فایل هگزی که با کامپایلر micro c ایجاد شده رو با نرم افزار بسکام program کنم .
مشکلی پیش نمییاد؟
سلام
نه مشکلی نداره فقط باید کد هگز رو لود کنید و تمام
کلا کد هگزی که دارید با هر پروگرامر باشه میتونید پروگرام کنید

adidas
06-04-2011, 00:06
در مورد کلاک داخلی و خارجی توضیح میدین
اگه من فایل هگزم با کلاک 4mhz کامپایل شده باشه و اگه بخوام با یه برنامه دیگه پروگرامش کنم . باید کلاکها یکی باشه؟؟؟؟؟؟؟:018:

pooriya
06-04-2011, 00:12
ببینید کلا پروگرم کردن یک فایل با هر کامپایلر یا نرم افزاری که این قابلیت رو داشته باشه امکان پذیره.

در مورد کلاک هم باید در موقع پروگرم کردن قسمت فیوز بیتها رو متناسب با فرکانس کاریتون تغییر بدید.

adidas
06-04-2011, 11:50
:0013:
مرسی عزیزم

t.o.e
06-04-2011, 18:33
یه سوال:
اگر ما با stk200روی 8 مگاهرتز پزوگرام کنیم...بعدش بیاییم با پروگرامر usb ، پروگرام کنیم همون 8 مگ می مونه یا میره روی 1 مگاهرتز پروگرام میشه؟
پروگرامر من exterm ....
من یه مشکلی که با usb دارم اینه که فیوز بیتها رو به صورت هگز high و low برام میاره و تک تک نمیاره که من بتونم فرکانس داخلی یا خارجی تنظیم کنم.

kavir
06-04-2011, 18:47
یه سوال:
اگر ما با stk200روی 8 مگاهرتز پزوگرام کنیم...بعدش بیاییم با پروگرامر usb ، پروگرام کنیم همون 8 مگ می مونه یا میره روی 1 مگاهرتز پروگرام میشه؟
پروگرامر من exterm ....
من یه مشکلی که با usb دارم اینه که فیوز بیتها رو به صورت هگز high و low برام میاره و تک تک نمیاره که من بتونم فرکانس داخلی یا خارجی تنظیم کنم.
فیوز بیت ها بعد از رایت دیگه عوض نمی شوند
بهترین پروگرامر همون usbasp هست و نرم افزار prog isp توی انجمن بخش پروگرامر ها سرچ کنید