PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در وقفه و pll

hosseinict
19-09-2009, 20:52
سلام...آقا این قسمت فقط مخصوص سوال پرسیدن هستش ..هر کس سوالی از مدیران بخش ARM و مدیر سایت داره میتونه از این قسمت استفاده کنه...اگه سوالی ندارید بیخودی اینجا رو شلوغ نکنید بزارید به کارمون برسیم ...(تشکر)

hosseinict
19-09-2009, 20:58
خوب اولین سوال رو خودم میپرسم...البته قبلا این سوال رو پرسیده بودم ولی جوابی دریافت نکردم ولی برای شروع بد نیست...
سوال:فرمول تولید وقفه توی keil چیه؟من برای تولید یه وقفه از یه تابع که توی اون یه حلقه for وجود داره استفاده میکنم ولی مقدار دقیق رو برای تولید وقفه نمیدونم ..مثلا برای تولید یه وقفه 0.43ms باید چی کار کنم... :k01:

kavir
19-09-2009, 21:00
سلام
اینجا رو ببینید

You can see links before reply
کاملترین مجموعه سورس ها هست هر چی بخواین داره

hosseinict
20-09-2009, 03:52
واااوووو 8O ...فوق العاده بود...تقریبا تا 80% سری اتمیل رو همراه با مثال گفته...عالیه... aa)
برای فیلیپس هم یه همچین چیزی هست؟

hosseinict
21-09-2009, 15:21
سلام..برای اینکه یه صفحه کیبرد توی proteus با سری LPC اسکن کنیم از چه دستوری باید استفاده کنیم؟

1nafar
21-09-2009, 18:23
سلام
برای کیبرد کتابخونه ی اماده وجود نداره ، شما میتونید با مثال های avr اون رو راه اندازی کنید ( مثال های avr یک مرجع هست )

omega_adiban
25-09-2009, 13:13
سلام من یه برنامه واسه lcd نوشتم ولی وقتی روگرام می کنم تمامیه پین ها ست می مونه و هیچ کدوم ریست نمیشه ممکنه یه نگاش بکنید ii998)

kavir
25-09-2009, 13:53
سلام
دقیقا روی برنامه زوم نشدم ولی اینو در تابع main بررسی کنید
while (1) {

//comment=Ts_ins_panel_if_ctrl6 ;

//Tslcdoutins();

AT91F_PIO_ClearOutput( AT91C_BASE_PIOA,0x03FFFC00);
AT91F_PIO_ClearOutput (AT91C_BASE_PIOA, AT91C_PIO_PA19);

}

omega_adiban
30-09-2009, 13:08
یه توضیح کوچولو می گم که بفهمین چی کار کردم
اقا تو تابع initlcd داریم یه سری کارها مثل فعال کردن کلک lcd و تنظیم گاما و نوع رنگ و مد ارتباطی رو انجام میدیم که اگه دقت کنین تو این تابع 2 تا تابع هی متغیر میگیرن و یه سری کارا انجام میدن
مثلا
Tslcdoutins(Ts_ins_gram_hor_ad);
Tslcdoutdata(0X0000);

خوب تابع اول رجیستر مربوطه رو فراخوانی میکنه از داخل lcd
وتابع بعدی مقدار رو داخلش میریزه و ارسال میکنه
و اینکه چرا این کدها رو ارسال کردم اگه دیتا شیت ili9325 رو مطالعه کنین تا تهش رو می فهمید
اگه این دیتاشیت رو نخونین من تا سال دیگه هم هرف بزنم فایده نداره

درضمن این یکی برنامه ای رو که میزارم سرعت رو تا 12 فریم در ثانیه بالا اوردیم
:k00:

m.b.mofidi
14-02-2010, 02:21
چطور توی KEIL برای AT91SAM7X256 میشه PLL رو راه انداخت.میدونم CONFIGURATION WIZARD هست.یکی گفته بود اینجا که کار نمیکنه این بخش.اولا راست گفته؟اگه نه چطور باید تنظیمش کنم برای یک فرکانس کاری خاص.می دونم این سایت:
مقادیر DIV وMUL رو می تونی حساب کنی حالا بعد این حساب و قرار دادن آیا بایدPLLCOUNT رو هم تغییر داد؟چه مقداری؟آیا PRESCALER رو هم تغییر داد؟آیا تیک MAIN OSCILLATOR ENABLE رو باید برداشت؟
یک توضیح کامل لطفا!!!

microprocesor_2002
21-02-2010, 18:11
سلام به همگی :D.... من یه سوال داشتم.... من یه LCD N96 چینی خریدم :o.... با پروژه ای که تو PMM5 بود خوب کار می کنه:o.... ولی وقتی می خوام یه عکس جدید رو تو ال سی دی نمایش بدم نمی شه :(... عکس رو تو فوتو شاپ 240X320 درست کردم ... موقع ذخیره کردن هم BMP با Pix Dept 16 بیتی ذخیره کردمش و با اون نرم افزار Converter تبدیلش کردم.... ولی تو ال سی دی تو چند خط اول یه سری پیکسل رنگی نشون می ده همین:(:( .... تو نوشتن مشکلی نداره ... فقط نمی تونم عکس رو توش نشون بدم.... خیلی کارم گیرشه ... ممنون می شم راهنماییم کنید ....

microprocesor_2002
23-02-2010, 12:54
چي شد پس ؟ كسي نيست كمكم كنه ؟؟؟؟؟ :(:(:(:(

codev
23-02-2010, 15:58
دوست من احتمالا توی برنامه یه جایی دستکاری کردی یا دقیقا اون قوانینی که برای ذخیره کردن کد عکس توی یه متغیر رو توی مجله گفتم رو رعایت نکردی . اگه بتونی برنامه رو بزاری شاید بشه کمکی کرد .

microprocesor_2002
24-02-2010, 09:08
سلام ... ممنون كه جواب ميدين .... والا كد برنامه همونيه كه با pmm5 بوده و بدون تغيير فقط مي خوام عكسش رو عوض كنم نمي شه ....مي خوام بدونم كه عكسي رو كه قراره آماده بشه واسه convert چطوري آمادش كنم... تو فوتو شاپ موقع ذخيره كردن مي زارم 16 بيت ولي بازم نشون نميده.... همين ...
يه چيزه ديگه هم تو نرم افزار Converter هست كه نمي دونم چيه . يه جا هست Byte per Pixel كه بطور پيش فرض 8 هستش ... آيا بايد همون 8 باشه ؟؟؟ يك 2نيا ممنون واسه كمكتون .......... x:

microprocesor_2002
26-02-2010, 11:46
دوست من احتمالا توی برنامه یه جایی دستکاری کردی یا دقیقا اون قوانینی که برای ذخیره کردن کد عکس توی یه متغیر رو توی مجله گفتم رو رعایت نکردی . اگه بتونی برنامه رو بزاری شاید بشه کمکی کرد .

سلام جناب codv عزیز ... آقا من مشکلش رو پیدا کردم:o ... وقتی با اون نرم افزار مبدل عکس رو تبدیل می کنیم باید بعد از تعریف تابع این رو هم اضافه کنیم (,320,240) یا (,240,320) که اون نرم افزار این قسمتشو نمی زاشت...:wink:

vasa
26-02-2010, 16:00
عرض ادب خدمت کلیه دوستان
خلایی رو که من توی تاپیکهای این انجمن و همینطور مجله تخصصی دیدم بحث در مورد اینتراپتهای جناب sam7 هست.
مطلبی رو که من از تو datasheet فهمیدم اینه که جناب sam7 مثل سید80 یا سیدmega16 و امثالهم دارای بردارهای از پیش تعریف شده و مشخصی در حافظه واسه اینتراپتاش نیست و باید این آدرسها توسط خود user توی رجیسترهای AIC_SVR0..AIC_SVR31 تعریف شوند. اولا درست میگم و هیچ default ندارن اینا؟ و ثانیا چطور میشه بهینه ترین آدرسها رو پیدا کرد؟ تورو خدا یکی جواب بده...:cry::cry::cry::cry:

Division
18-03-2010, 00:44
با سلام

كسي ميتونه اطلاعات كاملي درباره سيستم هاي عامل Windows CE‌و Linux‌ كه روي arm9 قابل بارگزاريه توضيحي بده ؟؟

و يا اصلاً سورس آماده اي درباره اين سيستم هاي عامل وجود داره ؟

farzadsw
18-03-2010, 02:14
حتما یه آشنایی مختصری با windows ce , linux دارید . اگه اطلاعات کامل میخواد برای هر کدومش کتاب وجود داره.

فقط من یه توضیحات مختصری میدم:

برای نصب ویندوز ce روی آرم 9 ، باید اول یه نسخه از ایمج اون داشته باشید . ایمج کاملش به راحتی پیدا نمیشه و لی باز پیدا میشه! بعد توسط یه نرم افزار دیگه (فکر کنم اسمش platform builder یا همچین چیزی بود) اون ایمج رو به نسبت سخت افزاری که داری تغییر میدی . مثلا نوع پردازنده ، مقدار و آدرس حافظه ها ، قسمتهای جانبی مثل psi , usart , pio ,.... رو مشخص میکنی . آخرشم براش یه بوت لودر میسازی و همه اینا رو میری تو مموری sd و وصل میکنی به بورد . بعد اگه اشکالی نباشه بوت میشه. (البته من با ویندوز ce کار نکردم ، و نخواهم هم کرد ولی تا جایی که من میدونم اینطوریه)

برای نصب لینوکس ، اول تو اینترنت میگردید که کدوم نسخه ها برای پردازنده شما قبلا پورت شده (کرنل و هسته اون مهمه نه توزیع). تو مرحله بعدی اونی که بیشتر به سخت افزار شما شبیه هست رو انتخاب مبکنبد و مشابه قسمت platform builder سخت افزارتون رو به کرنل میشناسونید (اینبار با تغییر دادن سورس کد ها ) و کرنل رو کامپایل میکنید . بوت لودر ها رو هم متناسب با مدارتون کامپایل میکنید (boot strap , uboot) بعد دوباره همه رو میریزید تو sd (که قرمت و پارتیشن بندی شده) و میزنید به بورد . برای محیط گرافیکی و سایر برنامه های اولیه میتونید یه ایمج درست کنید که بعد از بوت شدن کرنل اون اجرا بشه. معمولا برای همه پردازنده ها یه نسخه لینوکس پورت شده ولی اگه پورت نشده بود بهتره که اگه تجربه زیادی با لینوکس ندارید بیخیالش بشید! البته همونطور که گفتم برای اغلب پردازنده ها ازجمله arm9 نسخه پورت شده وجود داره.

ممکنه کار با ویندوز ce راحت تر به نظر بیاد ولی جدا از مسئله گشتن دنبال کرک و کپی رایت ، شما رو بد عادت و وابسته میکنه (مثل بسکام در مقابل avr-gcc یا ویژوال استدیو در مقابل qt ) در عوض لینوکس اپن سورس هست و آزادی عمل بسیار بالایی دارید و بحث سیستم عامل رو به صورت عمقی و پایه ای یاد میگیرید .

*ایم مواردی که گفتم برای نصب سیستم عامل روی آرم های جدیدتر هم صادقه و فرق چندانی نداره . بنابراین با توجه به اینکه آرم9 اصلا آش دهن سوزی نیست ، اگه میخواید روی مدارتون سیستم عامل نصب کنبد بهتره به گزینه های جدید تر از آرم 9 هم فکر کنید .(از لحاظ هزینه و سختی و سادگی کار تقاوتی زیادی نیست ولی تو امکانات و قدرت پردازش تفاوت بسیار زیادیه)

Division
18-03-2010, 19:49
با تشكر از دوست خوبم farzadsw

يه سوال ديگه به نظر شما مي تونيم چند نفري يه ميني سيستم عامل برا ARM9 بنويسيم ؟؟؟ ii998)
مي دونم كار خيلي سختي اما بالاخره ديگه :0013:

مثلاً مي تونيم با زبان C و اسمبلي به صورت تركيبي كار كنيم و با معرفي سخت افزار يه سيستم عامل ابتدايي جمع كنيم و مرحله به مرحله به روزش كنيم . :wink:

farzadsw
19-03-2010, 02:48
سیستم عامل در حد ویندوز و لینوکس رو نمیشه به این سادگی ها نوشت .
ولی همون طور که گفتید چیزی مثل مینی سیستم عامل رو میشه 3-2 نفری در عرض چند ماه نوشت (البته چند ماه کار ) ، RTOS ها همون چیزی هستن که شما مد نظرتونه . جندتا rtos میشناسم که پروژه دانشجویی بودن و یا حتی کار یه نفر (البته اون افراد برنامه نویس حرفه ای و با تجربه بودن ، بنابر این به طور میانگین 1-2 سالی طول میکشه) .

اما سوال اینجاست که چه لزومی داره از صفر شروع به نوشتن سیستم عامل بشه ، در صورتی که سیستم عامل کامل به صورت اپن سورس وجود داره ؟ از نظر من در وهله اول باید کار کردن با سیستم عامل هایی که وجود داره رو یاد گرفت و در مرحله بعد (اگه لازم باشه) یکی از سیستم عاملهای اپن سورس رو تغییر داد و متناسب با نیاز ی که دارید بهینه کنید .

Division
19-03-2010, 11:40
از بابت اينكه فرمودين بايد برنامه نويس حرفه اي باشيم با تون 100% موافقم و اينم بگم كه من خودم شخصا يه سه سالي ميشه كه با زبان هاي برنامه نويسي اسمبلي و c دست و پنجه نرم مي كنم و فكر مي كنم با كمك دوستان بتونيم يه چيزي رو شبيه سيستم عامل جمع كنيم .

منم نظرم اينه كه رو قالب هاي اپن سورس كار كنيم منتها صحبت سر اينه 1- دقيقا از كجا شروع كنيم ؟ 2- چه كسايي مي خواي تو اين پروژه سنگين شركت كنن‌ ؟

farzadsw
19-03-2010, 20:27
1. اول یه rtos رو بردارید برای میکروی خودتون کامپایل کنید ( هر میکرویی حتی avr , 8051 ) و 4-5 تا برنامه چند task یی براش بنویسید
1.1 . بعدش با استفاده از بوت لودر چندتا نرم افزار مختلف رو روش اجرا کنید (قابلیت انتخاب موقع بوت)
1.2 . یه محیط گرافیکی آماده براش کامپایل کنید (به مقدار حافظه تون بخوره)
1.3 . خود rtos رو تغییر بدید یا برای یه میکرویی که پورت نشده پورتش کنید .

2. من قبلا اون مرحله 1 رو شروع کردم و یه برنامه هم برای میکرو نوشتم ولی کلاسها شروع شد ، وقت نشد ادامه بدم . فعلا هدف اینه که تا مرحله 1.2 برم نه بیشتر .
(اگر خدا بخواد تو عید فایل آموزش rtos شماره 2 رو هم آماده میکنم.)

* منظورم از برنامه نویس حرفه ای کسی بود که حرفه و شغلش اینه و البته مهارت زیادی داره ، مثلا با توجه به این تعریف من خودم رو برنامه نویس حرفه ای نمیدونم . بگذریم ...بیشتر بحثم سر خود لغت "حرفه ای " بود.

Division
19-03-2010, 21:11
1.
(اگر خدا بخواد تو عید فایل آموزش rtos شماره 2 رو هم آماده میکنم.)
.

با تشكر از شما بي صبرانه منتظر ارائه آموزش rtos از طرف شما هستيم .

بازم ممنون . :wink:

bato_990
22-03-2010, 03:36
سلام اين برنامه كه روشن و خاموش شدن led را با كليد كنترل مي كنه در keil جواب ميده اما در برد آموزشي جواب نمي ده .براي برد at91sam7s64 هم تست كردم بازم تو keil مشكلي نداشت اما روي برد جوب نداد led همش روشن بود و به كليد عكس العملي نشان نمي داد . مشكل كجاست!!!! فكرنميكردم با اين برنامه ساده به مشكل بر بخورم.

#include "AT91SAM7S64.h"
#include "lib_AT91SAM7S64.h"
int main (){
AT91F_PIO_CfgOutput( AT91C_BASE_PIOA ,AT91C_PIO_PA3) ;
( AT91F_PIO_GetInput( AT91C_BASE_PIOA) , AT91C_PIO_PA4);
AT91F_PIO_CfgPullup( AT91C_BASE_PIOA, AT91C_PIO_PA4);
for(;;)
{
if (( AT91F_PIO_GetInput( AT91C_BASE_PIOA) & AT91C_PIO_PA4) == 0x00000010)
{
AT91F_PIO_ClearOutput ( AT91C_BASE_PIOA, AT91C_PIO_PA3);
}
if (( AT91F_PIO_GetInput( AT91C_BASE_PIOA) & AT91C_PIO_PA4) == 0x00000000)
{
AT91F_PIO_SetOutput ( AT91C_BASE_PIOA, AT91C_PIO_PA3);
}
}
}

farzadsw
22-03-2010, 04:11
شما کلاک pio رو فعال نکردید، اول برنامه قبل از تعیین ورودی خروجی این کار رو بکنید.

bato_990
22-03-2010, 04:14
ممنون با دستور
AT91F_PMC_EnablePeriphClock(AT91C_BASE_PMC, 1 << AT91C_ID_PIOA);
كه تو فروم هاي ديگه نوشته بوديد مشكل حل شد.

bato_990
27-03-2010, 20:08
سلام يك سري به اين سايت بزنيد.

گفته در MAINF تعداد سيكل هاي اسيلاتور اصلي يا همان كريستال را در 16 سيكل نوسانساز داخلي
نگه مي داره. پس با اين حساب MAINF بر اساس فركانس ها يك عددي تو مايه ها ي 5000 تا 9000 را بايدبده من
برنامه ي زير را براي AT91SAM7S64 نوشتم و تو كيل اجرا كردم MOSCEN و MAINRDY در KEIL فعال شد كه نشان از فعال شدن
اسيلاتور اصلي و درست بودن MAINF داره اما MAINF مقدار 16 را نشان مي ده كه مسلما غلط هست. مشكل كجاست؟

AT91F_CKGR_CfgMainOscStartUpTime ( AT91C_BASE_CKGR ,1400 ,32768);
AT91F_CKGR_EnableMainOscillator ( AT91C_BASE_CKGR );
do{
}while((*AT91C_PMC_SR&0x1)==0);

MAINF و MOSCEN و MAINRDY تو قسمت Clock Generator هست.
يك سوال ديگه : با ريست پردازنده كدام كلا ك فعال مي شه؟ من يك جا خوندم نوشته بود SLOW CLCK اما با ريست تو KEIL
كلاك PLL با تقسيم بر 2 فعال ميشه!!!!!!!!

bato_990
27-03-2010, 22:19
سلام
خودم جواب سوالم را پيدا كردم
من با keil v4.00a كار ميكنم كه متاسفانه در اين مورد اشتباه ميكنه .
با يك دستور مي توان به MAINF كه در بالا بهش اشاره كردم را خوند من برنامه اي براي خوندن MAINF و نوشتن روي LCD با AT91SAM7S64
نوشتم و اون را با يك برد تست كردم.فقط با فعال شدن MAIN OSCILATOR و بدون تاثير از اين كه با چه فركانسي كار ميكرو كار ميكرد
مقدار MAINF را 0X25F4 كه برابر 9716 است را ميدهد. كه بار در نظر گرفته SLOW CLOCK=32KHZ و اين كه در 16 سيكل اين
فركانس شمارش صورت گرفته مقدار فركانس اسيلاتور حدود 19.5MHZ بدست مي آيد كه اختلاف آن با 18.432MHZ به خاطر درست
نبودن فركانس SLOW CLOCK درنظر گرفته شده است.

اما توي KEIL يا همش مقدار 16 را براي MAINF نشان ميده يا اگه فركانس كاري ميكرو را تغيير بديد اعداد عجيب و غريب نشان ميده
كه هيچكدام درست نيستند.

bato_990
28-03-2010, 20:12
سلام
تايمر كانتر را در حالت capture با كلاك داخلي تونستم راه بندازم.
اما با كلاك خارجي هر كارميكنم نمي شه!!!!

با برد at91sam7s64 دارم كارميكنم.
مي خوام از كلا ك TIOA1 براي تامر TC0 استفاده كنم. در AT91SAM7S64 ؛ TIOA1 پايه ي 15 ميكرو هست و جزء pheripheral هاي دوم
پايه هست.
چند تا سوال؟
آيا بايد كلاك تايمر TC1 رانيز فعال كنم چون دارم از TIOA1 استفاده ميكنم؟
آيا تنظيمات PIO براي پايه ي TIOA1 يا همون PA15 نياز هست؟
اگر هست آيا بعداز فعال كردن TIOA1 در PIOA_BSR و غير فعال كردن اين پايه در PIOA_PDR نياز هست كه اين پايه را به عنوان ورودي تعريف كنم
و كلاك پورت A را نيز فعال كنم؟

تايمر صفر ربا XC0 و TIOA1 تو KEIL درست كار ميكرد. اما با برد درست كارنمي كرد.
برنامه را با تنظيماتي كه سوال كردم و بدون اون ها نوشتم.در هر دو حالت تو KEIL كار ميكرد اما با برد كار نمي كرد.
تو KEIL از منوي PHERIPHERAL گزينه ي Timer counter را كه انتخاب ميكردم همه چيز درست بود. اما تو برد رجيستر مقدار TC0_CV
تو همه ي زمان ها صفر بود.
راستي كلاك پايه ي TIOA1 را با PULL UP كردن پايه و وصل كردن اون با يك كليد به زمين بهش دادم.
مشكل كار كجاست؟ اگه راهنمايي كنين ممنون ميشم.

bato_990
28-03-2010, 22:45
اين هم برنامه اي كه در موردش سوال كردم.
اين يكي را براي at91sam7x256 نوشتم و با برد تستش كردم.جواب نداد. كانتر نمي شماره.
البته به TIOA1 يك كليد وصل كردم. كسي مي دونه مشكل كجاست؟؟لطفآ

#include "AT91SAM7X256.h"
#include "Lib_AT91SAM7X256.h"
int main()
{
*AT91C_PMC_PCER=((1<<AT91C_ID_TC0)|(1<<AT91C_ID_TC1)|(1<<AT91C_ID_PIOB));
*AT91C_PIOB_ASR=AT91C_PB25_TIOA1;
*AT91C_PIOB_PDR=AT91C_PB25_TIOA1;
*AT91C_PIOB_PPUER=(1<<25);
*AT91C_TC0_RC=0x8;
*AT91C_TC0_CMR=0x4005;
*AT91C_TCB_BMR=0x02;
*AT91C_TC0_CCR=0x05;
AT91F_PIO_CfgOutput( AT91C_BASE_PIOB ,AT91C_PIO_PB24) ;
AT91F_PIO_SetOutput( AT91C_BASE_PIOB, AT91C_PIO_PB24);
while(1){
if(*AT91C_TC0_CV!=0x0)
{
AT91F_PIO_ClearOutput( AT91C_BASE_PIOB, AT91C_PIO_PB24);
}
}
}

Aghaeifar
29-03-2010, 01:30
يه سوالي داشتم

روشي براي تشخيص اوليه اينكه ميكرو خرابه يا نه هست ؟ ( از اون سوال ها بود هاااا )

من يه lpc2146 دارن و يه jlink هر چي مي كنم در ميگه قطعه شناسايي نشده
اين اولين باره كه مي خوام پروگرام كنم عملي كه اينطوري حال گيري مي كنه !

1nafar
29-03-2010, 08:25
سلام
تنها روشی که وجود داره این هست که شما تمامی بخش های که در راه اندازی میکرو داخلت داره رو چک کنی .
اگه اونا خراب نبود میکرو مشکل داره
بخش های مثل :
پایه های تغذیه ، خطوط ارتباطی ( خطوط عمومی و خطوطی که به پورت jtag متصل شده ) ، کریستال و pll و عدم وجود اتصال کوتاه در پایه های میکرو .
بهتره با استفاده از فلش مجیک یه بار روش کار کنی ، بعد بری سراغ jtag

Aghaeifar
29-03-2010, 12:23
pll رو چطور بايد چك كرد ؟! در كدي كه نوشتم بايد چك كنم ؟ يا يه جور چك سخت افزاري منظورتونه ؟ يافايل startup رو ؟

meysam13659
29-03-2010, 12:37
با عرض سلام خدمت بچه های کویر الکترونیک.من تازگی کار با میکرو armرو با مجله های pmmشروع کردم.لطفا چند تا پروژه کاربردی و مناسب برای پروژه پایان دوره کارشناسی معرفی کنید .با تشکر

Caspian1361
29-03-2010, 17:02
با سلام
من یکی از بردهای آموزش ARM رو تهیه کردم. وقتی برای اولین بار به USB وصل کردم. LED زرد چشمک می زد. طبق توضیحات مجله 2 نرم افزار پروگرام USB رو نصب کردم و جامپر Erase را اتصال کوتاه کردم. حالا وقتی به USB می زنم برد را نمی شناسه. با توجه به توضیحات مجله که گفته بود دوباره Erase کنیم، چند بار دیگه به همون ترتیبی که تو مجله گفته بود جامپر Erase را زدم ولی هنوز نمی شناسه و برد قابل شناسایی نیست. حالا چه کنم؟؟؟؟؟؟؟ii998)

bato_990
29-03-2010, 17:27
سلام من تو صفحه ي 3 از همين فروم درباره ي mainf و تايمر سوالاتي كردم كه كسي جواب نداد.
به اين نتيجه رسيدم كه براي راه اندازي تايمر TC0 با كلاك TIOA1 نياز به تنظيمات PIO نيست.
اما با حذف تنظيمات PIO از برنامه باز هم جواب نداد هم برا ي AT91SAM7S64 و هم براي AT91SAM7X256 با برد تست كردم.اگه
اشكال برنامه را بگيد ممنون ميشم.

#
include "AT91SAM7X256.h"
#include "Lib_AT91SAM7X256.h"
int main()
{
*AT91C_PMC_PCER=((1<<AT91C_ID_TC0)|(1<<AT91C_ID_TC1)|(1<<AT91C_ID_PIOB));
*AT91C_PIOB_PPUER=(1<<25);
*AT91C_TC0_RC=0x8;
*AT91C_TC0_CMR=0x4005;
*AT91C_TCB_BMR=0x02;
*AT91C_TC0_CCR=0x05;
AT91F_PIO_CfgOutput( AT91C_BASE_PIOB ,AT91C_PIO_PB24) ;
AT91F_PIO_SetOutput( AT91C_BASE_PIOB, AT91C_PIO_PB24);
while(1){
if(*AT91C_TC0_CV!=0x0)
{
AT91F_PIO_ClearOutput( AT91C_BASE_PIOB, AT91C_PIO_PB24);
}
}
}

bato_990
29-03-2010, 17:34
با سلام
من یکی از بردهای آموزش ARM رو تهیه کردم. وقتی برای اولین بار به USB وصل کردم. LED زرد چشمک می زد. طبق توضیحات مجله 2 نرم افزار پروگرام USB رو نصب کردم و جامپر Erase را اتصال کوتاه کردم. حالا وقتی به USB می زنم برد را نمی شناسه. با توجه به توضیحات مجله که گفته بود دوباره Erase کنیم، چند بار دیگه به همون ترتیبی که تو مجله گفته بود جامپر Erase را زدم ولی هنوز نمی شناسه و برد قابل شناسایی نیست. حالا چه کنم؟؟؟؟؟؟؟ii998)

سلام به جامپر ERASE دقت كن از رديف اول دو پايه ي بالايي سمت چپ هست.ممكن شما دو پايه ي سمت چپ دو رديف را به عنوان اين
جمپر در نظر ميگيريد.
اگه جواب نگرفتيد ميتونيد به اين قسمت مراجعه كنيدو كامل بخونيد. اگه باز هم نشد تو فروم هاي ديگه در اين مورد بحث شده.با جستجو
به نتيجه ميرسيد.

bato_990
30-03-2010, 02:45
سلام
من هر چقدر تلاش كردم تايمرها را با TIOAX راه بيندازم نشد. با TCLKX مشكلي نيست.اما از TIOA نه در BURST و نه در كلاك شمارنده
نمي تونم استفاده كنم لطفا راهنمايي كنيد!!!!:cry::x

1nafar
30-03-2010, 13:42
سلام
دوستان لطف کنید ف سوالات خودتون رو در تاپیک های مجزا مطرح کنید ، انجوری طول پست ها بیخودی زیاد نمیشه و کاربرانی که بعدا به انجمن مراجعه میکنن دچار مشکل نمیشن ( یه پست n صفحه ای رو برای یک جواب مطالعه نمیکنن )
با تشکر