PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جایگزینی Raspberry pi با Cubie board

masoud_5april
09-04-2014, 23:27
سلام به همه دوستان
من حدودا یه یک ماهی هست که رسپری دارم و دارم باهاش کار میکنم،البته بیشتر هدفم کارهای الکترونیکی هست تا پردازش سنگین و استفاده از برد به عنوان یه کامپیوتر،
راستش اونموقع که این برد رو میخواستم بخرم فقط به خاطر ساپورت خوبش گرفتم و حالا یه مقدار احساس میکنم شاید اگر یه برد قوی تر مثل کوبی میگرفتم بهتر میشد.
حالا میخواستم نظر دوستانی رو که با هر دو برد کار کردن رو بدونم،به نظرتون ارزش داره من بردم رو بفروشم و جاش کوبی برد رو تهیه کنم یا خیر ؟
ممنون میشم کسی اگر اطلاعاتی داره من رو راهنمایی کنه.

dariush_ab
12-04-2014, 22:06
سلام به همه دوستان
من حدودا یه یک ماهی هست که رسپری دارم و دارم باهاش کار میکنم،البته بیشتر هدفم کارهای الکترونیکی هست تا پردازش سنگین و استفاده از برد به عنوان یه کامپیوتر،
راستش اونموقع که این برد رو میخواستم بخرم فقط به خاطر ساپورت خوبش گرفتم و حالا یه مقدار احساس میکنم شاید اگر یه برد قوی تر مثل کوبی میگرفتم بهتر میشد.
حالا میخواستم نظر دوستانی رو که با هر دو برد کار کردن رو بدونم،به نظرتون ارزش داره من بردم رو بفروشم و جاش کوبی برد رو تهیه کنم یا خیر ؟
ممنون میشم کسی اگر اطلاعاتی داره من رو راهنمایی کنه.

سلام.
به نظر من این بردها هر دو خوب هستن و خوب کابی برد به ویژه از نظر رم خوب خیلی بهتر است.
شما باید ببینید میخواهید چه کار کنید و آیا اصلا نیاز به قدرت پردازش و رم بیشتر دارید یا نه.
مسلما کابی هنوز به اندازه رزبری مطلب براش نیست ولی خوب به لطف دوستان تقریبا اکثر موارد لازم براش راه اندازی شده است.
پیشنهاد من برد radxa rock هستش.به نسبت مشخصات سخت افزاری که دارد قیمت خیلی خوبی دارد.
موفق باشید.

masoud_5april
12-04-2014, 23:07
ممنون از پاسختون،پس با این تفاسیر شما خودتون پیشنهادتون اینه که برای ارتقا به مرحله بعد از radxa استفاده کنم ؟
راستش من اولشم مردد بودم که چه بردی رو بگیرم ولی خوب من هدفم قدرت پردازشی بالا نیست و همین که بتونم کارهایی که قبلا با میکرو میکردم رو بتونم با سیستم عاملهای روی پردازنده های آرم هم انجام بدم واسم کافیه.

dariush_ab
12-04-2014, 23:44
ممنون از پاسختون،پس با این تفاسیر شما خودتون پیشنهادتون اینه که برای ارتقا به مرحله بعد از radxa استفاده کنم ؟
راستش من اولشم مردد بودم که چه بردی رو بگیرم ولی خوب من هدفم قدرت پردازشی بالا نیست و همین که بتونم کارهایی که قبلا با میکرو میکردم رو بتونم با سیستم عاملهای روی پردازنده های آرم هم انجام بدم واسم کافیه.

خواهش میکنم.
اگر دنبال بردی هستید که بتونید کارهای میکرو رو در سیستم عامل انجام دهد پیشنهاد من برد E8 هستش.
برد E8 مزایای فراوانی دارد و فکر کنم حتی بشود uCOS - II رو هم روش ریخت و میشه مستقیما از روی رم بوت کرد و مهمتر وجود چند تا ADC هستش که خوب اکثر بردهای دیگه ندارند یا کم دارند.
فعلا در حال کار روی برد هستیم. یک اشکال هستش و اون چینی بودن زبان سیستم عاملهای برد هستش که به امید خدا تغییرش خواهیم داد.البته مشکل زبان در اندروید وجود ندارد و حتی زبان فارسی هم پشتیبانی میشود.باز هم اگر موردی هست می توانید باز هم تحقیق کنید. شرکت کویر خوشبختانه اکثر بردهای خوب را وارد کرده است.
RADXA فقط عیبش اینه که یک ADC داره.نمیدونم چند بیتی هم هست!
موفق باشید.

arashmicro
16-02-2016, 01:06
سلام به همه دوستان

2 سوال فنی داشتم :

1-من آن گونه که در فایل اموزشی نشان ئائه شد نمی تونم فایل linaro.imgرو به داخل linuxدرگ کنم

2- زمانی که در برنامه phoenixفایل img رو انتخاب میکنم و برد را با گرفتن دکمه FELوصل میکنم برد شناسایی نمیشه....علت چیه؟ البته من همه اون فایل های img رو ندارم و نتونستم از جایی اونها رو به جزcubieboard_cm9_beta1وcubieboard_linux_nano_li vesuitدانلود کنم.

با تشکر