PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در Cubietruck با حافظه ی NAND

rkm7232
09-04-2014, 12:06
اول عذر میخوام چون عضو جدیدم و نمیدونم سوالم رو دربخش مربوط به خودش مطرح کردم یا نه..
وقتی که سیستم عامل رو روی NAND نصب میکنم از 8گیگ فقط 2گیگ اون شناسایی میشه.

سیستم عاملی که من روی کابی نصب کردم Lubuntu 13 مال Linaro هستش.
توی اینترنت زیاد گشتم درموردش، یه چیزایی هم پیدا کردم که با استفاده از nand-part و resize2fs این مشکلو حل کرده بود.
ولی مشکل اصلی جایی هست که resize2fs رو وقتی حتی با روت اجرا میکنم خطای permission denied بهم میده.

این لینکیه که مشکل NAND رو حل کرده بود.

You can see links before reply

اگه دوستان راهی دارن و به این مشکل برخوردن نظراتشونو اعلام کنن ممنون میشم.

dariush_ab
09-04-2014, 12:20
اول عذر میخوام چون عضو جدیدم و نمیدونم سوالم رو دربخش مربوط به خودش مطرح کردم یا نه..
وقتی که سیستم عامل رو روی NAND نصب میکنم از 8گیگ فقط 2گیگ اون شناسایی میشه.

سیستم عاملی که من روی کابی نصب کردم Lubuntu 13 مال Linaro هستش.
توی اینترنت زیاد گشتم درموردش، یه چیزایی هم پیدا کردم که با استفاده از nand-part و resize2fs این مشکلو حل کرده بود.
ولی مشکل اصلی جایی هست که resize2fs رو وقتی حتی با روت اجرا میکنم خطای permission denied بهم میده.

این لینکیه که مشکل NAND رو حل کرده بود.
کد:
How to have a nice cubietruck... or trying to have it! (You can see links before reply)
اگه دوستان راهی دارن و به این مشکل برخوردن نظراتشونو اعلام کنن ممنون میشم.

سلام دوست عزیز.
یک پیشنهاد :
یک ایمیج روی کارت uSD بریزید و سپس با اون بوت کنید و بعد همون دستورات resize رو اجرا کنید احتمالا درست بشود.
شاید اجازه دسترسی به این دلیل داده نمی شود که شما قصد تغییر در پارتیشنی رو دارید که با همون سیستم عامل رو بوت کردید.
موفق باشید.