PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : stk200/300

aliAVR
15-09-2009, 23:12
ايا ميشه با stk20/300 فيوز بيت پروگرام كرد
منظروم اينكه راهي داره؟؟؟؟؟

codev
15-09-2009, 23:53
ايا ميشه با stk20/300 فيوز بيت پروگرام كرد
منظروم اينكه راهي داره؟؟؟؟؟

بله عزیز چرا که نشه . با هر کامپایلری که بخوای میشه .

aliAVR
16-09-2009, 10:24
باتشكر ازcodev
پس چرا همه به سراغ usbasp
رفتند فقط به خاطر سرعت بالا؟؟؟؟؟؟ ii998)

codev
16-09-2009, 12:09
باتشكر ازcodev
پس چرا همه به سراغ usbasp
رفتند فقط به خاطر سرعت بالا؟؟؟؟؟؟ ii998)

درست حدس زدی به همین خاطره و به خاطره usb بودنش و تغذیه ی سرخودش .
اما تنها مشکلی که داره اینکه اکثر یا بهتره بگیم همه ی کامپایلرها اون رو پشتیبانی نمیکنن .
البته یه سری ترفندهایی هست که بشه به کامپایلر اون رو شناسوند ولی فکر نکنم اون چیزی که بخوای بشه .

aliAVR
18-09-2009, 21:25
پس اينچيه كه ميگن اشتباه كني اي سي ديگه پروگرم نميشه

hitler
19-09-2009, 02:31
بله درست گفتن شما 200/300 فیوز بیت های آی سی رو اشتباه پروگرام کنی آی سیت از کا میوفته و دیگه هم نمیتونی با 200/300 یا یو اس بی پروگرامش کنی و فقط با stk500 or jtag میتونی فیوز بیت ها رو بر گردونی . پیش نهاد من اینه که از همون اول یه پروگرامر JTAG درست کنی و کلی باهاش حال کنی :wink:
البته بد هم نیست یه مدت با 200/300 کار کنی یه تعداد میکرو ناک اوت کنی بعد قدر JTAG رو بهتر میتونی بدونی :mrgreen:

aliAVR
19-09-2009, 11:41
مگه jtag باسهavr هست؟؟؟؟ ii998)

SMRS
19-09-2009, 23:07
مگه jtag باسهavr هست؟؟؟؟ ii998)
با اجازه از دوستان
jtag يك پروتكل براي برنامه ريزي و اشكال زدايي است كه تقريبا همه ميكرو ها دارند.
درباره برنامه ريزي اشتباه فيوز بيت هاي ميكرو اينو بگم كه چون STK300 و USBASB هردوشون به صورت سريال برنامه ريزي ميكنند ،پس اگه فيوز بيتSPIEN رو اشتباه صفر كني چون قابليت برنامه ريزي به صورت سريال از ميكرو گرفته ميشه ديگه نميشه با اين دو پروگرامر او نارو پروگرام كرد .
اما اگه فيوز بيت هاي مربوط به كلاك ميكرو رو اشتباه برنامه ريزي كردي(همون فيوز بيت هاي CKSEL0..3) چند راه براي احياي ميكرو وجود داره كه خواسي ميگم. :wink:

aliAVR
19-09-2009, 23:26
عالي بود با تشكر ازsmrs
اگه بگين ممنوم ميشم

SMRS
20-09-2009, 08:21
يك راهش اينه كه با يك ميكروي ديگه روي يكي از پايه ها يك پالسي توليد كني كه فركانسش بالا باشه.مثلا با pwm يك موج مربعي با حداكثر فركانس توليد كني يا اگه pwm بلد نيستي كافيه يك پايه رو سريع صفر و يك كني.مثلا مثل اين برنامه ساده
DDRC=0x01;
while(1){
PORTC.1=0;
delay_us(1);
PORTC.1=1;
delay_us(1);
}
در مرحله بعد بايد اين پالس رو به پايه Xtal1 ميكروي خراب بدي و پايه هاي ديگه كه براي پروگرام كردن لازم داره رو وصل كني و ....
تو اين روش اگه از پروگرامر usb داري استفاده ميكني بايد حتما پروگرامر روي مد slow clock باشه.

در روش دوم كه ساده تر هست اينه كه فقط كافيه از يك ميكرو كه از كريستال خارجي داره استفاده ميكنه يك سيم از xtal2 اون به xtal1 ميكروي خراب وصل كني و بقيه اش مثل بالا. :wink:

hitler
20-09-2009, 12:46
دوست عزیز این در موقعی درسته که فیوز بیت رو کلاک خارجی تعیین کرده باشیم .

و در صورتی که RC خارجی اشتباها برنامه ریزی شده باشه دیگه نمیشه با این روشی که گفتید میکرو رو برنامه ریزی و فیوز بیت ها رو برگردوند.

SMRS
20-09-2009, 21:31
دوست عزیز این در موقعی درسته که فیوز بیت رو کلاک خارجی تعیین کرده باشیم .

و در صورتی که RC خارجی اشتباها برنامه ریزی شده باشه دیگه نمیشه با این روشی که گفتید میکرو رو برنامه ریزی و فیوز بیت ها رو برگردوند.
چرا ميشه.
فرقي نداره ، وقتي كه شما منبع كلاك رو روي پالس خارجي گذاشتيد حالا RC باشه يا كريستال و... اينها بايد يك پالسي رو به ميكرو بفرستند كه اين پالس ممكنه مثل موجي كه RC توليد ميكنه مربعي نباشه اما وقتي توي ميكرو بره با اشميت تريگر و ... مربعي ميشه.حالا ما توي اين روش داريم موج مربعي كامل به ميكرو ميفرستيم.پس فرقي براي ميكرو نداره.
منظورم رو متوجه شديد؟
ميتوني امتحان كني. :wink:

hitler
20-09-2009, 22:40
100% ولی نمیدونم چرا من هر بلایی سرش آوردم به هیچ سراطی مستقیم نشد .

از کالاک و انواع کریستال ها گرفته تا tosc2 tosc1

SMRS
21-09-2009, 00:01
من خودم كلي ميكرو داشتم كه اشتباها فيوزبيت هاي كلاك رو پروگرام كرده بودم كه با اين روش ها اونارو برگردوندم.

mehrdad22
27-01-2012, 05:59
سلام
دوستان من با پروگرامر stk300 ی که دارم تا حالا 20 بار میکرو پروگرام کردم، ولی الان که ویندوز عوض کردم دیگه جواب نمیده، اصلا پروگرامر رو نمیشناسه ، مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟
(همه مراحل از جمله تنظیم پروگرام از منوی option نصب پرینتر و ... رو بلدم)
ممنون میشم کمکم کنید

sadmonew
27-01-2012, 23:54
سلام
دوستان من با پروگرامر stk300 ی که دارم تا حالا 20 بار میکرو پروگرام کردم، ولی الان که ویندوز عوض کردم دیگه جواب نمیده، اصلا پروگرامر رو نمیشناسه ، مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟
(همه مراحل از جمله تنظیم پروگرام از منوی option نصب پرینتر و ... رو بلدم)
ممنون میشم کمکم کنید
سلام:hi:
مهندس ويندوز قبليتون چي بوده؟ الان چي نصب كردين؟

mehrdad22
28-01-2012, 01:34
سلام:hi:
مهندس ويندوز قبليتون چي بوده؟ الان چي نصب كردين؟

سلام آقای محمدی

ویندوز قبلیم دقیقا همون ویندوزی هستش که الان نصبش کردم(یه دونه سی دی ویندوز بیشتر ندارم:()

بگذریم، اشکال از پورت lpt سیستممه اینو مطمئنم چون تو یه سیستم دیگه رفتم میکرو رو پروگرام کردم و بدون مشکل جواب داد

هنوزم همینطور مونده!!!
الان توی بسکام چطوری باید این مشکل رو حل کنم ؟
ممنون

sadmonew
28-01-2012, 13:30
الان توی بسکام چطوری باید این مشکل رو حل کنم ؟

سلام
مهندس گفتید که تو سیستم دیگه تست کردید، با چه ورژن Bascom تست کردین و درست جواب داد؟
رو ویندوز قبلیتون چه ورژنی از Bascom رو نصب کرده بودین؟
این مشکل فقط موقع پروگرم کردن تو محیط Bascom پیش میاد یا تو محیط نرم افزار دیگه مثل AVRstudio هم مشکلی پیش میاد؟

mehrdad22
28-01-2012, 13:56
سلام
مهندس گفتید که تو سیستم دیگه تست کردید، با چه ورژن Bascom تست کردین و درست جواب داد؟
رو ویندوز قبلیتون چه ورژنی از Bascom رو نصب کرده بودین؟
این مشکل فقط موقع پروگرم کردن تو محیط Bascom پیش میاد یا تو محیط نرم افزار دیگه مثل AVRstudio هم مشکلی پیش میاد؟

سلام
ممنون که جواب میدید
دقیقا 1 ورژن از بسکام رو دارم ، و همیشه همونو نصب میکنم، توی ویندوز قبلیم هم همون ورژن بود توی جدیده هم همون، و اونی هم که توی سیستم دوستم نصب کردم باز همین ورژن بود!!!

محیط های دیگه ای رو تست نکردم ، فقط با بسکام امتحان کردم، فکر نکنم مشکل از بسکام باشه چون توی یه سیستم دیگه امتحان کردم و شد!!!
اشکال از پورت lpt هستش ، توی بسکام از کجا میتونم شماره پورت lpt رو عوض کنم؟

sadmonew
28-01-2012, 21:38
با سلام:hi:
دوست عزيز ببخشيد دير جواب دادم.
خوب براي تغيير شماره پورت LPT به منوي Options بريد و گزينه Programmer رو انتخاب كنيد.
تو پنجره باز شده تو قست Programmer اسم پروگرمرتون رو انتخاب كنيد. در قسمت پايين همين پنجره در تب Parallel مقابل LPT-Address شماره پورت LPT رو تغيير بديد.