PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هدر های که برای arm مینوسیم .

1nafar
15-09-2009, 17:05
مدیریت:
1.دوستان لطفا تا می توانید هدر را در یک فایل بگنجانید و در هدر ها کامنت بذارید تا قابل فهم باشد
2.به نظر من از توابع winavr تبعیت کنید تا اگر خواستیم winarm هم کار کنیم پیشرفت چشمگیر خواهد بود و یک استانداردی در کار باشد
3.توابع حتی امکان به صورت نام های متناسب با کامپایلرهای استاندارد استفاده بشود
4.همگی توابع در روز انتشار بازبینی خواهند شد و ممکن است تغییراتی در آنهاداده شود و به صورت یک فایل نصبی ارائه می گردد
5.از سوالات در مورد هدر ها در این تاپیک خود داری گردد و پست های اضافی پاک می شوند لطفا سوالات در تاپیک جدا مطرح سازید

__________________________________________________ _______________________
با سپاس
فایل زیر مربوط به یک فایل هدر هست ، با افزودن این فایل شما میتونید بدون هیچ محاسبه ای از دستورات تاخیر استفاده کنید . توضیحات بیشتر و .... در فایل ضمیمه موجود هست .

farzadsw
16-09-2009, 19:51
من یه سری فایل هدر دارم که با برد خودم تست شده و کار میکنه (البته بعضی هاشون کامل نیستن) . میخواستم اونایی که بورد sam7x رو دارن یه امتحانی بکنن تا اگه مشکلی نداره تو مجله بعدی (به صورت پروژه نه هدر خالی) قرار داده بشه. تو خود هدر از بعضی هدر های دیگه استفاده شده که برای sam7s هست ، کافیه اونا رو با هدر های sam7x عوض کنید.

1.c_lcd.h
این هدر برای lcd کاراکتری هست (2*16). اما فعلا به صورت 8بیتی هست(8تا پایه برای دیتا) . من اینو به یکی دادم ، با lcd 4*20 امتحان کرد ، گفت کار نمیکنه . شما امتحانش کنید ببینید کار میکنه یا نه (با همون ترتیب پایه ها) ؟
اگه کار میکنه ، بگید که کاملترش کنم (انتخاب 4بیتی و 8بیتی و انتخاب پایه ها). اگه موردی برای بهتر شدن به ذهنتون میرسه بگید.

* برای استفاده از هدر تو برنامه اصلی اونو include کنید و تو اول برنامتون این توابع رو استفاده کنید:
ConfigLCD();
ClearLCD();
rw رو هم باید زمین کنید(هرچند واضحه)
این تابع هم برای تست هست
Character_LCD_DEMO()

farzadsw
16-09-2009, 20:00
2. adc.h
این هدر برای adc هست (کانالهای 4 و 5و 6 و 7 ). استفاده ازش به این صورته:
bat = getbat();
temp= gettemp();
adc6= getadc6();
adc7 = getadc7();
بازم اگه کار میکنه بگید کاملترش کنم(به صورت یه تابع با قابلیت انتخاب کانال).

farzadsw
16-09-2009, 20:10
راستی کسی intrrupt رو برای sam ها راه انداخته (تو keil) . من مشکلم اینه که نمیدونم فایل sam7.s رو باید تغییر بدم یا نه؟

farzadsw
16-09-2009, 20:20
3. uart.h
این هدر برای کار با پورت سریال با baud rate 15200 هست. خود این هدر تابع برای نوشتن و خوندن پورت داره ولی بهتره فایل retarget.c رو هم به پروژه اضافه کنید تا بتونید از توابع دوست داشتنی printf , scanf هم استفاده کنید.(+تو فایل اصلی برنامه #include <stdio> )
اول برنامتون میتونید از این دوتابع استفاده کنید:
uartinit();
uarttest();

kavir
18-09-2009, 00:07
راستی کسی intrrupt رو برای sam ها راه انداخته (تو keil) . من مشکلم اینه که نمیدونم فایل sam7.s رو باید تغییر بدم یا نه؟
توی سایتی که معرفی کردم یک هدر برا IAR بود که وقفه ای سزیال رو دریافت میکرد
You can see links before reply

omega_adiban
18-09-2009, 01:37
بفرمايين
فقط يه مشكلي داره بعد از پخش نمي دونم چرا وقتي رفت تو while اگه بخواي چيزي روي lcd نشون بدي حتما بايد 2 بار پشت سر هم تابع initlcd() رو فراخواني كني

ببينيد شما مي تونين مشكلش رو حل كنين

در ضمن اين برنامه رو يكي از دوستان محبت كرده داده كه بعد از جواب گرفتن دارم اينجا ميزارم

1nafar
20-09-2009, 15:17
سلام
این فایل هدر زو برای lcd های کارکتری نوشتم ، در حال حاضر این هدر از اتصال 4 بیت پشتیبانی میکنه که بعد از رفع عیب های احتمالی 4 بیت رو هم بهش اضافه میکنم .
این کتابخونه از تمامی دستورات کد ویژن پشتیبانی میکنه و برای کار با اون نیازی به تغییر فایل هدر نیست ( فقط دستورات در ج شده در راه نما رو مینویسید و..........)
باهاش کار کنی و اگه خطا یا باگی وجود داشت بگید تا رفع بشه
فایل پیوست شامل :
فایل هدر ، pdf راهنما ، پروژه تست .
( دستوراتی که توسط این هدر پشتیبانی میشه ، مواردی هست که من میدونستم ، اگه دستور دیگه ای وجود داره ، یا شکل دستوری درست نیست بگید تا اصلاح بشه .

1nafar
21-09-2009, 18:50
سلام
هدر برای adc :
این هدر رو هم مثل بقیه هدر ها در پوشه های اصلی کپی کنید ، این هدر دستورات زیر رو به keil اضافه میکنه :
[align=left:8d5545d4ba]config_adc(xxx);[/align:8d5545d4ba]
xxx ادرس هگز کانل های از adc هست که قصد استفاده از اونا رو داریم ، مثلا
[align=left:8d5545d4ba]config_adc(0x3);[/align:8d5545d4ba]
با دستور بالا adc0 و adc1 پیکربندی میشه .

[align=left:8d5545d4ba]start_adc();[/align:8d5545d4ba]
با دستور بالا adc شروع به کار میکنه ، این دستور باید در حلقه اصلی قرار بگیره .

[align=left:8d5545d4ba]var = read_adc(x);[/align:8d5545d4ba]
با دستور بالا مقادیر دیجیتال کانال x در متغیر var که باید بیشتر از 10 بیت حجم داشته باشه ریخته میشه .
دستوراتی که در اینده به این هدر اضافه میشه :
1- تعیین کردن فرکانس نمونه برداری ، و بیت adc ( بعد از فهمیدن نحوه راه اندازی نوسان ساز داخلی و pll (
2- وقفه adc و تریگر کردن تایمر یا pwm یا ... با اون ( بعد از فهمیدن نحوه کار با تایمر )
3- دستور برای مد تفاضلی ( زیاد مهم نیست ، کاربر میتونه حاصل تبدیل دو تا کانال رو از هم کم کنه )
4- ولتاژ رفرنس ( بعد از ساخته شدن برد اصلی )
و...........
فایل پیوست شامل :
هدر adc.h
پروژه راه اندازی adc6 , adc7 و نمایش مقادیر تبدیل شده با اونا بر روی lcd (برای تست در عمل جامپر vref نصب شود )
اگه باگ یا خطایی بود بگید .
محدودیتی در شکل دستورات وجود نداره و کلیه دستورات ( نمیدونم چی باید بگم ) از تو هوا اومده . مثلا میتونیم دستور read_adc( رو به getadc یا daryaft یا .... تغییر بدیم ، اگه شکل دستوری بد بود بگید .

sali147
23-09-2009, 18:54
من برنامهٔ LCD رو می‌خوام کامپایل کنم اما این Error رو میده به نظر header مربوط به LCD رو نمیشناسه.

مشکل کجاست؟لطفا راهنمایی کنین

Build target 'Target 1'
compiling lcd5.c...
lcd5.c(3): error: #5: cannot open source input file "LCD.h": No such file or directory
Target not created

codev
24-09-2009, 02:43
من برنامهٔ LCD رو می‌خوام کامپایل کنم اما این Error رو میده به نظر header مربوط به LCD رو نمیشناسه.

Build target 'Target 1'
compiling lcd5.c...
lcd5.c(3): error: #5: cannot open source input file "LCD.h": No such file or directory
Target not created

خب معلومه فایل هد ال سی دی رو درست کپی نکردی یعنی مسیرش درست نیست .

sali147
24-09-2009, 03:41
ببین کجا قاطی‌ کردم،بعضی‌ وقتها خستگی‌ آدمو خنگ می‌کنه!

ممنون از یاد اوریتون. :mrgreen:
:wink:Mr Codev

kavir
27-09-2009, 01:59
LCD2SERIAL

این هدر برای lcd کاراکتری طراحی شده به صورتی که فقط 3 پین از میکرو استفاده می شود این پروژه قبلا برای avr و در این بخش گذاشته بود winavr.kavirelectronic.ir
نکته:
تنها تابعی که در این هدر کم باشد تعریف کاراکتر می باشد که از دوستان اگر کسی کامل کرد به این ایمیل بفرستد
Kavirelectronic.com@gmail.com
برای استفاده از این کتابخانه دو کتابخانه DELAY.h و LCD2SERAIL.h را در مسیر C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X کپی کنید
نکته 2:
کتابخانه DELAY.h همان کتابخانه استانداردی هست که دوست خوبم آقای هاشمی نوشتند و توی همین بخش برای دانلود موجود می باشد
[align=left:e0680f1cbd]void sendByteToRegister(unsigned char);
void LCDenableCommand(void);
void LCDdisableCommand(void);
void LCDenableData(void);
void LCDdisableData(void);
void LCDsendChar(unsigned char); //forms data ready to send to 74HC164
void LCDsendCommand(unsigned char); //forms data ready to send to 74HC164
void LCDinit(void);
// write a byte to the LCD character generator or display RAM
void LCDwritebyte(unsigned char, unsigned char);
void LCDdefinechar(const char *pc,char char_code);
void LCDclr(void);
void LCDhome(void);
void LCDstring(unsigned char*, unsigned char);
void LCDGotoXY(unsigned char, unsigned char);
void LCDprintData(int num);
void LCDcursorRight(unsigned char); //shif cursor right by n
void CopyStringtoLCD(const unsigned char*, unsigned char, unsigned char); //copies flash st
ring to LCD at x,y
void LCDshiftRight(unsigned char); //shift by n characters Right
void LCDshiftLeft(unsigned char); //shift by n characters Left
void LCDcursorOn(void); //Underline cursor ON
void LCDcursorOnBlink(void); //Underline blinking cursor ON
void LCDcursorOFF(void); //Cursor OFF
void LCDblank(void); //LCD blank but not cleared
void LCDvisible(void); //LCD visible
void LCDcursorLeft(unsigned char); //Shift cursor left by n
void LCDcursorRight(unsigned char); //shif cursor right by n
//----------------------------------------------------------------------------
[/align:e0680f1cbd]

rastafan
29-09-2009, 08:14
با سلام
من تازه آشنا شدم و ديشب برد را تحويل گرفتم
با اين ميكرو هم ال سي دي و اي دي سي و و قفه ها و (ال سي دي رنگي؛در حال راه اندازي ) را راه انداختم
چند تا فايل بود كه آقاي زارعي گفت بفرستم شايد تكراري باشه ولي در هرصورت اگه به درد خود بگيد در صورت لزوم توضيح بدم براي تاخير هم فايل وجود دارد.

omega_adiban
30-09-2009, 13:25
بچه ها سلام
من این lcd رو که درایو کردم قیمتش 18 تومنه و تو بازار موبایل به اسم lcd n96 چینی خریداری کردم
کیفیتش در حد تیم ملیه
تو avr باهاش عکس هم پخش کردم
ولی اینجا تو Arm هنوز mmc و fat رو راه ننداختیم ولی ایشالله راه میندازیم

این lcd ابعدش 240*320 هست و 2.8 اینچی و به کمک اقایcodev راش انداختیم

یه توضیح کوچولو می گم که بفهمین چی کار کردم
اقا تو تابع initlcd داریم یه سری کارها مثل فعال کردن کلک lcd و تنظیم گاما و نوع رنگ و مد ارتباطی رو انجام میدیم که اگه دقت کنین تو این تابع 2 تا تابع هی متغیر میگیرن و یه سری کارا انجام میدن
مثلا
Tslcdoutins(Ts_ins_gram_hor_ad);
Tslcdoutdata(0X0000);

خوب تابع اول رجیستر مربوطه رو فراخوانی میکنه از داخل lcd
وتابع بعدی مقدار رو داخلش میریزه و ارسال میکنه
و اینکه چرا این کدها رو ارسال کردم اگه دیتا شیت ili9325 رو مطالعه کنین تا تهش رو می فهمید
اگه این دیتاشیت رو نخونین من تا سال دیگه هم هرف بزنم فایده نداره
یه فیلم هم ازش میزارم که دستتون بیاد چه موجوده با حالایه

بچه ها این lcd تو avr ارزش راه اندازی نداره چون نهایتا بشه تو هر ثانیه یه عکس روش نشون داد اون هم در صورتی که avr رو overclck کنین و تمام مغزش درگیر ادرس و دیتا دادن باشه ولی Arm فرق فوکوله

درضمن این یکی برنامه ای رو که میزارم سرعت رو تا 12 فریم در ثانیه بالا اوردیم :mrgreen:

peyman
08-01-2010, 13:47
سلام به دوستان عزیز
برای راه اندازی lcd و یا هر چیزی با استفاده از هدر فایل ها ابتدا باید آن فایل هدر در شاخه پروژه مربوطه و یا شاخه پیش فرض کامپایلر کپی شود . من فکر می کنم کامپایلر زمانی این خطا را گزارش می دهد که نتواند فایل هدر را در مسیر های ذکر شده پیدا کند .
اگر در مورد تغییر یا تعریف مسیر در کامپایلر IAR مشکلی هست میتوانم پاسخ بدهم.

1nafar
08-01-2010, 14:10
من فکر می کنم کامپایلر زمانی این خطا را گزارش می دهد که نتواند فایل هدر را در مسیر های ذکر شده پیدا کند .
اگه اسم فایل رو هم با حروف بزرگ بنویسید خطا میده ( زبان c نسبت به حروف کوچک و بزرگ حساس هست )

Ali_Salehi
31-01-2010, 21:53

من هم با هاش مشکل دارم شدیدا! دو هفته تمام وقت روی اینتراپت سریال وقت گذاشتم اما باگ های عجیب و غریبی داره !!!! تا اون جا پیش رفتم که به این نتیجه رسیدم شاید مشکل از خود کامپایلر keil باشه...نمی دونم شما تونستین راش بندازین و یا نه !! اما من توی keil باگ هایی که داشتم این ها بود.(یک بار اینتراپت اجرا میشد!! و یا بعد از مدتی میکرو هنگ می کرد... و یا بعد از اتمام تابع مربوط به اینتراپت میکرو ریسیت میشد!!) اگه تونستین اون رو راش بندازین لطفا کمکی به من هم بکنین...بالغ بر ده بار همه ی ریجستری های دیتا شیت رو چک کردم که چیزی از قلم نیافتاده باشه اما فایده ای نداشت. در مورد فایل استارت آپ هم فکر میکنم باید میزان حافظه های استک ها رو تغییر بدیم.
اما مطمون نیستم..در کل خیلی باهاش مشکل دارمii998)

microprocesor_2002
26-02-2010, 12:12
سلام به دوستان عزیز ... من LCD n96 چینی رو راه انداختم ... بسیار عالی بود ... دست تیم PMM درد نکنه ... غرض از مزاحمت این بود که تو این LCD وقتی که دستور tftlcd_clear رو میدیم ... پیش فرض بک گراند lcd سفید هستش که گاهی اوقات مشکل ایجاد می کنه ... با توضیحاتی که می دم میتونین رنگ پیش فرض بک گراند رو تغییر بدین... البته با عرض معذرت از دوستانی که سورس این lcd رو قبلا آماده کردن...
1- تو فایل tftlcd_functions.c تابع (void tftlcd_clear(void را پیدا کنید ... داخل این تابع یک تابع دیگه هست به نام tftlcd_write_wdr(0xFFFF); .... حال عدد داخل پرانتز را پاک کرده و متغیر BackgroundColor را تایپ می کنیم ....
2- در این مرحله تو فایل main که تنظیمات LCD رو انجام میدیم یه متغیر بصورت زیر تعریف می کنیم
define BackgroundColor X# که x از صفر تا 0xFFFF میتونه باشه البته حواستون باشه که قبل از include فایل tftlcd_functions.c باشه ....

مثلا برای بک گراند سیاه عدد صفر می گذاریم و الی آخر

امیدوارم توضیحاتم کامل باشه ... اگه مشکلی بود با کمال میل در خدمتم...

1nafar
06-03-2010, 01:40
سلام
ممنون از توضیحاتتون
کلیه دستوراتی که در هدر ها وجود داره ، کاملا شخصی هست ( یعنی منبع یا مبنای خاصی نداره ) .
ما در صدد هستیم تا مطالب مجلات رو به صورت یک کتاب رایگان در بیاریم . به زودی کلیه هدر ها ویرایش میشه در اون از دستورات استاندارد تر و بهتر استفاده مبیشه .
با تشکر

saberfazlali
15-03-2010, 15:17
با سلام
لینک دانلود کجاست؟

hamid69
27-05-2010, 16:00
هدر فایل برای راه اندازی LCD چهار سیمه:

//---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
//--------------------------------------Edit this part for LCD pins configuration--------------------------------------
//---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

//Change PIOA to port name you want.(eg. AT91C_BASE_PIOB ...)
#define _LCD_Port_Base AT91C_BASE_PIOA

//To change the RS and En pin, change the numbers. (Zero based)
#define __En_pin 9
#define __RS_pin 8

//Set _DB_offset for DB4 pin:
//DB4->PORTx.(_DB_offset) ,DB5->PORTx.(_DB_offset+1) ,DB6->PORTx.(_DB_offset+2) ,DB7->PORTx.(_DB_offset+3)
#define _DB_offset 0

//Connect RW pin to Ground(GND) !!!

/*----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Use the functions below:

void lcd_command(unsigned char cmd);
void lcd_char(unsigned char dta);
void lcd_init(void);
void lcd_clear(void);
void lcd_home(void);
void lcd_xy(unsigned char x,unsigned char y);
void lcd_string(unsigned char *str);
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------*/

//---------------------------------------------Don't change parts below------------------------------------------------

#define lcd_port_PER _LCD_Port_Base->PIO_PER
#define lcd_port_PSR _LCD_Port_Base->PIO_PSR
#define lcd_port_OER _LCD_Port_Base->PIO_OER
#define lcd_port_OSR _LCD_Port_Base->PIO_OSR
#define lcd_port_SODR _LCD_Port_Base->PIO_SODR
#define lcd_port_CODR _LCD_Port_Base->PIO_CODR
#define lcd_port_ODSR _LCD_Port_Base->PIO_ODSR

unsigned int __i;
#define _wait for(__i=0;__i<0x8FF;__i++);

void lcd_command(unsigned char cmd);
void lcd_char(unsigned char dta);
void lcd_init(void);
void lcd_clear(void);
void lcd_home(void);
void lcd_xy(unsigned char x,unsigned char y);
void lcd_string(unsigned char *str);

void _En_H(){
lcd_port_SODR=lcd_port_ODSR|(1<<__En_pin);
}
void _En_L(){
lcd_port_CODR=(1<<__En_pin);
}
void _RS_H(){
lcd_port_SODR=lcd_port_ODSR|(1<<__RS_pin);
}
void _RS_L(){
lcd_port_CODR=(1<<__RS_pin);
}

void lcd_command(unsigned char cmd){
_En_H();
_RS_L();
_wait;
lcd_port_CODR = 0xF*(1<<_DB_offset);
lcd_port_SODR = (cmd /16)*(1<<_DB_offset);
_wait;
_En_L();
_wait;
_En_H();
_wait;
lcd_port_SODR = (cmd & 0x0F)*(1<<_DB_offset);
_wait;
_En_L();
}

void lcd_init(){
lcd_port_PER = lcd_port_PSR | 0x3FF;
lcd_port_OER = lcd_port_OSR | 0x3FF;
_wait;
lcd_command(0x28);
lcd_command(0x02);
lcd_command(0x01);
lcd_command(0x0C);
}

void lcd_clear(){
lcd_command(0x01);
}

void lcd_home(){
lcd_command(0x02);
}

void lcd_char(unsigned char dta){
_En_H();
_RS_H();
_wait;
lcd_port_SODR = (dta /16)*(1<<_DB_offset);
_wait;
_En_L();
_wait;
_En_H();
_wait;
lcd_port_SODR = (dta & 0x0F)*(1<<_DB_offset);
_wait;
_En_L();
}

void lcd_xy(unsigned char x,unsigned char y){
if(y)
lcd_command(0xC0 | x);
else
lcd_command(0x80 | x);
}

void lcd_string(unsigned char *str){
int i=0;
while(str[i]!='\0'){
lcd_char(str[i]);
i++;
}
}

این رو دوستم نوشته کار خودم نیست فقط استفاده می کنم D:

hamid69
27-05-2010, 16:01
یادم رفت ضمیمش کنم، اینم ضمیمش

ut_naji
01-07-2010, 17:48
سلام
فایل پیوست هدر adc.h کجاست؟

dr-data
10-08-2010, 12:13
سلام دوستان

یه پیشنهاد خوب دارم امیدورام استقبال کنید.

به نظر من با توجه به نبود هیچ منبعی در مورد Arm (البته به جز مجلات خودمون) بهتره یه کم کار رو برای کاربرهای تازه کار با Arm (مثل من) راحت تر کنیم تا سردر گمی پیش نیاید .

مشکل خود من توی همین header هاست چون من 10 تا header یک نام دارم و نمیدونم کدومش درست کار می کنه !!!

بهتره یه قسمت مخصوص هدر درست بشه و هر چی هدر تازه نوشته میشه و یا تغییری توش داده میشه و کلا" هرچی هدر تا حالا نوشته شده تو اونجا قرار بگیره تا استفاده از اون راحت تر بشه .

ممنون از مطالب مربوط به arm من که خودم تازه کار باهاش رو شروع کردم و خیلی خوشم اومده .
(ای رو بگم ها من خودم تو مقولات دیگر حرفهایی دارم ها ...:0013::roll::lol::wink:

یا علی

mehdiar
28-09-2010, 21:48
بچه‌ها یه سوال؛ تا وقتی هدرهای ساده وجود دارن چه لزومی داره که هدرهای مشکل رو یاد بگیریم؟
مثلا تا هدر pio.h که اینقد ساده هست، چرا باید lib_at91sam7 رو یاد بگیریم؟!
راستی این هدر pio.h یه هدر معتبر هست؟ یعنی برنامه نویسای دیگه هم ازش استفاده میکنن؟

mehdiar
29-09-2010, 09:16
بچه‌ها یه سوال؛ تا وقتی هدرهای ساده وجود دارن چه لزومی داره که هدرهای مشکل رو یاد بگیریم؟
مثلا تا هدر pio.h که اینقد ساده هست، چرا باید lib_at91sam7 رو یاد بگیریم؟!
راستی این هدر pio.h یه هدر معتبر هست؟ یعنی برنامه نویسای دیگه هم ازش استفاده میکنن؟
????

1nafar
29-09-2010, 10:31
سلام
اگه مجله ی شماره ی 2 ویرایش دوم رو با دقت بخونید ، متن زیر رو در صفحه ی 70 میبینید :

mehdiar
29-09-2010, 10:41
سلام
اگه مجله ی شماره ی 2 ویرایش دوم رو با دقت بخونید ، متن زیر رو در صفحه ی 70 میبینید :

این جمله (گروه ایران میکرو با ارائه‌ی هدر pio.h مشکل را حل کرده) یعنی هدر pio.h یه هدر شخصیه و همه گیر نیست؟

1nafar
29-09-2010, 11:12
این جمله (گروه ایران میکرو با ارائه‌ی هدر pio.h مشکل را حل کرده) یعنی هدر pio.h یه هدر شخصیه و همه گیر نیست؟
این به این معنی هست که اگه شما مشکلی در هنگام کار با این هدر داشتید میتونید به این انجمن مراجعه کنید .
در کل شما برای کار خودت کد می نویسی و اگه کسی به برنامه ی شما نیاز داشته باشه مجبوره هدر های برنامه و توابع رو یاد بگیره .
مثلا شما چون به سورس های اتمل برای یادیگری نیاز دارید مجبورید توابع lib.at91sam.... رو یاد بگیرید .

هدر pio.h تقریبا دو ماه قبل نوشته شده و هنوز برنامه نویسان کمی از وجودش اطلاع دارن

arefdaei
29-09-2010, 17:12
سلام من میخوام سریال فلشو با spi راه اندازی کنم ولی نمیتونم. از مثال اتملم نمیتونم استفاده کنم خیلی پیچ در پیچه کامپایل کردنی هم ارور میده شما هدری واسه این کار دارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bbj
15-02-2011, 22:31
سلام خسته نباشيد

من مجله ppm3 رو مطالعه كردم ولي هرچي توي سايت چرخيدم فايل lcd.h رو پيدا نكردم داخل فايل سورس keil كه از سايت دانلود كردم adc.h و خيلي چيزهاي ديگه توي يك پوشه زيپ شده به نام atmal بود ولي lcd و lcdg نبود.

اگه امكان داره فايلهاي هدر كه در مثالهاي مجله وجود داره رو لينكش را بزاريد

بازم تشكر ميكنم از لطفتون و مجله خيلي خوبتون

1nafar
17-02-2011, 18:08
سلام

من مجله ppm3 رو مطالعه كردم ولي هرچي توي سايت چرخيدم فايل lcd.h رو پيدا نكردم داخل فايل سورس keil كه از سايت دانلود كردم adc.h و خيلي چيزهاي ديگه توي يك پوشه زيپ شده به نام atmal بود ولي lcd و lcdg نبود.

1nafar
17-02-2011, 18:27
سلام

aliakbar30
17-02-2011, 23:03

Build target 'Target 1'
compiling lcd5.c...
Target not created
فايل lcd.h رو تو دايرکتوري زير کپي کنيد:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7X
پوشه ي keil روپيدا کنيد بعد در آدرس بالا کپي کنيد

javad naderi
21-02-2011, 17:20
سلام.میخواستم اگه میشه هدر نویسی رو بگین که خودمون بنویسیم.اینطوری تو برنامه نویسی هم بهتر میشیم. و هدری که شما میدین واسه بردهای خودتونه مثلا پایه هایی که من واسه ال سی دی تعریف کردم تو مدارم با برد شما فرق داره آیا واسه مداره من هم کار میکنه یا باید تغییر داد هدر رو.
مرسی اگه میشه زود جواب بدین چون وقتم کمه:125:

NAS2000CO
06-04-2011, 09:22
با سلام

دوستان عزیز کسی یک هدر ساده تر برای تایمرها ( تایمر- کانتر- pwm) نداره والا از بس که
با این رجیسترهای تایمر ور رفتم و جواب نگرفتم سردرد گرفتم .cry:::(

shahriar6688
18-04-2011, 19:55
سلام
شما در برنامتون lcd.h رو فراخوانی کردید اما این هدر رو در پوشه مورد نظر کپی نکردید.. در ضمن باید lib_at91sam7x256 را نیز در پوشه کپی کنید:wink:

alishekarriz
20-04-2011, 20:39
سلام

يه سوال داشتم در مورد رجيستر ها .. گفتم شايد اينجا بشه پرسيد

براي تنظيم رجيستر ها چرا دو تا رجيستر براي فعال كردن خروجي و غير فعال كردنش وجود داره .. خب وقتي يه بيت رو يك ميكني براي غير فعال كردنش ميشه صفرش كرد ديگه .. چرا يه رجيستر ديگه بايد فرمان بديم كه پايه رو از خروجي خارج كن

؟؟

خب اين كار ها رو ميكنيد . مردم بسكام رو ميزارن روي سرشون حلوا حلوا ميكنن.. خداييش طلاست اين بسكام در سرعت نوشتن برنامه .. سادگي و دقت اجرا

كاش تمام ميكروهاي آرم اتمل رو هم پوشش بده ..

skyzare
22-04-2011, 19:32
با سلام .... ببخشید من تازه دارم مجله رو میخونم من یه سری از دستورات هدر lib_at91sam7x256 رو نوشتم اما بعد از کامپایل برنامه میگه هدر رونمی شناسه هدر lib_AT91SAM7S64.h رو هم کپی کردم ولی باز هم ارور میده !!!!!!!:(:(cry::چی کار کنممممممممممممممم ؟؟؟:(

m.h.askari
29-06-2011, 03:06
با سلام خدمت همه :
من برد میکرو AT91SAM7X256 رو گرفتم و طبق روند pmm2 هم پیش رفتم ولی ویندوز من سون هست و نمی تونم برد رو به keil و کامپیوتر بشناسونم اگه کسی بلده لطفا کمک کنه.
راستی پسوند bin رو هم نمی تونم تولید کنم آخه چرا؟؟

Moshtaf
27-07-2011, 16:19
هدرفایلی برای درایو یک ال سی دی 240x128 با درایور T6963C به وسیله یک AT91SAM7 نوشتم ، فایل ها و توضیحات کامل توی این تاپیک:
درایو GLCD 240x128 با at91sam7x256 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

megahamed22
14-08-2011, 16:12
سلام دوستان
هدرهای سال 2008 که keil داده چه فرقی با قبلش داره که کار نمی کنه و ایراد می گیره مخصوصا از board.h ممنون

forghan
19-09-2011, 02:20
سلام بر همگي
من در مود هدر pio.h چند پيشنهاد داشتم كه مطرح مي‌كنم
بهتر است اين هدر هر چه بيشتر استاندارد شود و دستورات آن كامل شودند.
1- دستور خواندن وضعيت پايه‌ي ورودي
آيا در اين دستور امكان چك كردن گروهي پايه‌ها وجود دارد؟
در هدر lib_AT91SAMxxxxx.h اين امكان توسط دستور زير وجود دارد:

AT91F_PIO_GetInput(AT91C_BASE_PIOy) & y
بهتر است اين امكان به هدر pio.h نيز اضافه شود.

- مورد ديگر اينكه در اين دستور براي مثال اگر بخواهيم پين a.19 را بخوانيم بايد اين دستور به صورت PINA(90) بنويسيم. بهتر نيست اين دستور به شكل PIN(A19) نوشته شود. يعني اين دستور به شكل PIN (xy) در بيايد؟
2- فرمت دستور PULL_UP_x=VAR بايد به صورت PULLUP_x=VAR در بيايد تا هم‌خواني بيشتري با بقيه‌ي دستورات داشته باشد .

PORTx_OUTPUT=var
PORTx_INPUT=var
SET_PORTx= var
RST_PORTx=var
PULL_UP_x=var >>>>>>>> PULLUP_x=var

لطفاً با هر كدام از موارد فوق كه موافق هستيد اين اصلاحات را روي هدر PIO انجام دهيد.

amin_digit
19-09-2011, 14:12
بچه ها کسی با هدر i2c کار کرده انگار کسی علاقه ای به i2c نداره من واسه راه اندازی ds1307 احتیاج دارم
اما با خوندنش واقعا مشکل دارم
میشه مثال pmm8 رو با ای هدر بنویسید
فقط یه مثال واسه خواندن و نوشتن روی i2c میخوام مخصوصا خواندن از i2c

این هدر رو دوستمون نوشته اما انگار تا حالا کسی به i2c واسه sam7x نیاز پیدا نکرده
آدرس این هدر:

lord67
30-09-2011, 22:03
سلام ،فایل های ili9523.c ,ili9523.h نوشته اقای غنی را نیاز واجب دارم،اگه کسی دارشون لینکشون را بذاره ممنون میشم.

morykeys
29-10-2011, 13:23
سلام ممنون میشم جوابمو بدید
من هدر pio.h رو گرفتم ولی دستورات مثلا SET_PORTA وPORTA_INPUT را داخل هدر نمیبینم که نوشته شده باشن واسه همین ارور میگیره میگه دیفاین نشده
هم به صورت "include"PIO.h# و<include<PIO.h # استفاده کردم
و تو پوشه project و .../program files کپیش کردم.

morykeys
29-10-2011, 13:43
اینم از ارورها:
compiling 1.c...
1.c(5): warning: #951-D: return type of function "main" must be "int"
1.c(7): error: #20: identifier "PORTA_OUTPUT" is undefined
1.c(8): error: #20: identifier "PORTA_INPUT" is undefined
1.c(9): error: #20: identifier "PULL_UP_A" is undefined
1.c(10): warning: #223-D: function "PINA" declared implicitly
1.c(11): error: #20: identifier "SET_PORTA" is undefined
1.c(13): error: #20: identifier "RST_PORTA" is undefined
Target not created

morykeys
29-10-2011, 13:53
اگه کسی هدر سالم pio.h رو داره بزاره ممنوننننننننننننننننننن میشم

sadmonew
29-10-2011, 17:01
با سلام
شما كدوم پروژه رو ميخوايد كامپايل كنيد؟ خودتون نوشتيد يا از پروژه هاي انجمن هستش كه دوستان زحمت كشيدن و نوشتن؟

morykeys
29-10-2011, 18:18
خودم نوشتم
البته ممنون حل شد
هدر ناقص بود

morykeys
29-10-2011, 18:18
خودم نوشتم
البته ممنون حل شد
هدر ناقص بود

morykeys
29-10-2011, 18:23
الان مشکل راه اندازی lcd n96 رو دارم
هدر<tftlcd_functions.h> رو نوشتم این ارور رو می ده میگه tftlcd_init دیفاین نشده
قضیه چیه فکر کنم که هدر ناقصه به نظر شما مشکل چیه
اگه کسی سالمش رو داره بزاره ممنون
البته فایلش رو هم تو محل نصب کپی کردم

sadmonew
29-10-2011, 18:48
با سلام
اينم فايلاي tftlcd_functions.h و tftlcd_functions.c ميتونيد دانلود كنيد. اگه بازم مشكلي داشتيد ما در خدمتيم.

morykeys
29-10-2011, 19:36
ممنون داداش
این واسه sam7s64 است دیگه واسه این آیسی کار میکنه

sadmonew
29-10-2011, 19:55
شما تست كن ببين جواب ميده. بدون خطا كامپايل ميشه.

morykeys
29-10-2011, 21:23
چرا یه دونه c و h داره
اونی که فرمتش h هدره ولی که برنامست یا نه؟
فکر نکنم که برنامه باشه چون void main نداره
از طرفی فرمت c واسه برنامه هاست
حالا tftlcd_functions.c رو هم باید تو برنامه ای که مینویسم #include کنم مثل هدر
یعنی tftlcd_functions.c هم مثل هدره؟
ممنون یه دنیا

morykeys
29-10-2011, 21:25
چرا یه دونه c و h داره
اونی که فرمتش h هدره ولی که برنامست یا نه؟
فکر نکنم که برنامه نباشه چون void main نداره
از طرفی فرمت c واسه برنامه هاست
حالا tftlcd_functions.c رو هم باید تو برنامه ای که مینویسم #include کنم مثل هدر
یعنی tftlcd_functions.c هم مثل هدره؟
ممنون یه دنیا

sadmonew
29-10-2011, 21:36
با سلام
شما فايل tftlcd_functions.c به پروژتون اضافه كنيد و فايل tftlcd_functions.h رو به هدر اضافه كنيد يعني:

#include "tftlcd_functions.h"

morykeys
29-10-2011, 21:44
من tftlcd_functions رو کجا کپی کنم تو پوشه پروژه یا محل نصب کیل
چه طوری به برنامه اضافش کنم #include"" یا #include<>
دمت گرم داداش

morykeys
29-10-2011, 21:44
من tftlcd_functions رو کجا کپی کنم تو پوشه پروژه یا محل نصب کیل
چه طوری به برنامه اضافش کنم #include"" یا #include<>
دمت گرم داداش

sadmonew
29-10-2011, 22:03
هر دوتا فايل رو تو فولدر پروژه كپي كنيد. تو عكس نشون دادم.

morykeys
29-10-2011, 22:16
خیلی آقایی
برم ببینم جواب میده

morykeys
29-10-2011, 22:26
ارور میده
// In The Name Of GOD
#include <AT91SAM7S64.H>
#include <tftlcd_functions.h>
#include <delay.h>
#define PORTRAIT
#define TFTLCD_DATAPORT_A
#define TFTLCD_DATAPORT_OFFSET 0
#define TFTLCD_CONTROLPORT_A
#define TFTLCD_RST 16
#define TFTLCD_RS 17
#define TFTLCD_CS 18
#define TFTLCD_WR 19
#define TFTLCD_RD 20
int main(void)
{
tftlcd_init();
}

sadmonew
29-10-2011, 22:28
فايل هدر رو طبق پست 59 به پروژتون اضافه كنيد.

sadmonew
29-10-2011, 22:37
مشكل حل شده؟ يا هنوزم Error ميده؟

morykeys
29-10-2011, 22:47
یه لحظه

morykeys
29-10-2011, 22:51
خوب من اینطوری #include <tftlcd_functions.h>اضافه می کنم و#include <tftlcd_functions.c> رو هم تو پروژه کپی کردم

sadmonew
29-10-2011, 22:55
خوب من اینطوری #include <tftlcd_functions.h>اضافه می کنم و#include <tftlcd_functions.c> رو هم تو پروژه کپی کردم
دوست عزيز لازم نيست فايل itftlcd_functions.c به هدر اضافه كنيد .

#include "tftlcd_functions.h"

همين كافيه

morykeys
29-10-2011, 22:56
اونطوری که شما میگی ارورای زیرو میده:
1.c(14): warning: #951-D: return type of function "main" must be "int"
1.c(17): warning: #1-D: last line of file ends without a newline
compiling tftlcd_functions.c...
tftlcd_functions.c(122): error: #20: identifier "_TFTLCD_CONTROLPORT_CODR_" is undefined
tftlcd_functions.c(122): error: #20: identifier "TFTLCD_RS" is undefined
tftlcd_functions.c(123): error: #20: identifier "_TFTLCD_DATAPORT_CODR_" is undefined
tftlcd_functions.c(123): error: #20: identifier "TFTLCD_DATAPORT_OFFSET" is undefined
tftlcd_functions.c(124): error: #20: identifier "_TFTLCD_DATAPORT_SODR_" is undefined
tftlcd_functions.c(125): error: #20: identifier "TFTLCD_CS" is undefined
tftlcd_functions.c(126): error: #20: identifier "_TFTLCD_CONTROLPORT_SODR_" is undefined
tftlcd_functions.c(136): error: #20: identifier "_TFTLCD_DATAPORT_SODR_" is undefined
tftlcd_functions.c(136): error: #20: identifier "TFTLCD_DATAPORT_OFFSET" is undefined
tftlcd_functions.c(137): error: #20: identifier "_TFTLCD_CONTROLPORT_CODR_" is undefined
tftlcd_functions.c(137): error: #20: identifier "TFTLCD_CS" is undefined
tftlcd_functions.c(138): error: #20: identifier "_TFTLCD_CONTROLPORT_SODR_" is undefined
tftlcd_functions.c(147): error: #20: identifier "_TFTLCD_DATAPORT_ODR_" is undefined
tftlcd_functions.c(147): error: #20: identifier "TFTLCD_DATAPORT_OFFSET" is undefined
tftlcd_functions.c(148): error: #20: identifier "_TFTLCD_CONTROLPORT_CODR_" is undefined
tftlcd_functions.c(148): error: #20: identifier "TFTLCD_RD" is undefined
tftlcd_functions.c(149): error: #20: identifier "_TFTLCD_CONTROLPORT_SODR_" is undefined
tftlcd_functions.c(149): error: #20: identifier "TFTLCD_WR" is undefined
tftlcd_functions.c(150): error: #20: identifier "TFTLCD_CS" is undefined
tftlcd_functions.c(151): error: #20: identifier "_TFTLCD_DATAPORT_PDSR_" is undefined
tftlcd_functions.c(155): error: #20: identifier "_TFTLCD_DATAPORT_OER_" is undefined
tftlcd_functions.c(216): error: #20: identifier "AT91C_PMC_PCER" is undefined
tftlcd_functions.c(216): error: #20: identifier "_TFTLCD_DATAPORT_ID_" is undefined
tftlcd_functions.c(216): error: #20: identifier "_TFTLCD_CONTROLPORT_ID_" is undefined
tftlcd_functions.c(217): error: #20: identifier "_TFTLCD_DATAPORT_PER_" is undefined
tftlcd_functions.c(217): error: #20: identifier "TFTLCD_DATAPORT_OFFSET" is undefined
tftlcd_functions.c(218): error: #20: identifier "_TFTLCD_DATAPORT_OER_" is undefined
tftlcd_functions.c(219): error: #20: identifier "_TFTLCD_DATAPORT_PUER_" is undefined
tftlcd_functions.c(220): error: #20: identifier "_TFTLCD_CONTROLPORT_PER_" is undefined
tftlcd_functions.c(220): error: #20: identifier "TFTLCD_RST" is undefined

sadmonew
29-10-2011, 23:00
لطفا تمام پروژتو(فولدر N96 lcd)رو بذار تا منم كامپايل كنم ببينم مشكل از كجاس

morykeys
29-10-2011, 23:07
باشه

morykeys
29-10-2011, 23:09
csfsjhiojkvc

morykeys
29-10-2011, 23:11
داداش اگه ارور نداد پروژتو بده که من ببینم ارور میده
دمت گرم

morykeys
29-10-2011, 23:17
ارور داد؟

sadmonew
29-10-2011, 23:21
اجازه بديد كه كامل ببينم باشه نتيجه رو اطلاع ميدم.

morykeys
29-10-2011, 23:22
چشم ممنون که چند ساعت منو راهنمایی کردی

morykeys
30-10-2011, 13:15
من هستم هر وقت خواستی نتیجه رو بزار

morykeys
30-10-2011, 15:09
مثل شکل زیر جای #ifdef LANDSCAPE رو عوض کردم error نگرفت ام نمیدونم کار میکنه یا نه.

sadmonew
30-10-2011, 20:31
با سلام
تست كردين؟ كار ميكنه؟ البته حالتlandscape و portrait مربوط به نحوه قرار گرفتن نشون دادن اطلاعات روي lcd ميشه.
دوست عزيز من اين LCD رو با AVR راه اندازي كردم اما هنوز به اون صورت فرصت پيدا نكردم با ARM راه اندازيش كنم.

morykeys
30-10-2011, 23:18
فردا تستش میکنم اگه کار کرد همه توضیحاتشو تو تاپیکی که ساختم میذارم
اسم تاپیک : lcd n96 با sam7s64

morykeys
30-10-2011, 23:19
اگه کسی نوشته کمک کنه
این برناممه ببینین جواب میده یه هفتس الافم خواهش میکنم جواب بدید.
اگه شما نوشتین میزارید

b10tn
18-11-2011, 20:41
فایل usart.hیه مشکلی داره ...
به جای اینکه پایه های صفر ویک پورت Aاز حالت IOعمومی در بیاد و به عنوان RXD . TXDدر بیاد PA5 6به جاش انجام می شه*AT91C_PIOA_PDR|=0x00000060; //Disable I/O,PA5=RXD1,PA6=TXD1
*AT91C_PIOA_ASR|=0x00000060
که باید به جاش...........;
*AT91C_PIOA_PDR|=0x00000003; //Disable I/O,PA5=RXD1,PA6=TXD1
:mrgreen:*AT91C_PIOA_ASR|=0x00000003;

mehranmb
05-12-2011, 21:51
خواهشاً یکی هدرهای at91sam7s رو بزاره برا دانلود
هدرهای at91sam7x رو at91sam7s جواب نمیده. مثل adc.h و lcd.h

armstk
06-12-2011, 03:29
سلام
مجموعه هدر ها برای keil
You can see links before reply (keil headers)

b10tn
09-12-2011, 02:48
فایل usart.hیه مشکلی داره ...
به جای اینکه پایه های صفر ویک پورت aاز حالت ioعمومی در بیاد و به عنوان rxd . Txdدر بیاد pa5 6به جاش انجام می شه*at91c_pioa_pdr|=0x00000060; //disable i/o,pa5=rxd1,pa6=txd1
*at91c_pioa_asr|=0x00000060
که باید به جاش...........;
*at91c_pioa_pdr|=0x00000003; //disable i/o,pa5=rxd1,pa6=txd1
:mrgreen:*at91c_pioa_asr|=0x00000003;
کسی این تست نکرد/؟؟؟؟؟/

me28k
14-01-2012, 08:55
سلام
مجموعه هدر ها برای keil
PersianUpload - Free File Upload Center (Supported by PersianWhois) (You can see links before reply)

سلام.
لینک کار نمیکنه.

armstk
14-01-2012, 10:48
سلام
لینک کاملا درسته , فقط باید مپی پیت میکردین

daniel007
28-01-2012, 21:30
سلام
بنده هنگام بروگرام کردن تو محیط کیل به این خطا بر میخورم که فایل کتابخونه ای "lib_AT917x256.h" ر و پیدا نمیکنه
لطفا راهنماییم کنید

sadmonew
28-01-2012, 21:57
سلام
بنده هنگام بروگرام کردن تو محیط کیل به این خطا بر میخورم که فایل کتابخونه ای "lib_AT917x256.h" ر و پیدا نمیکنه
لطفا راهنماییم کنید
سلام:hi:
مهندس اين فايل هدر رو ميتونيد از لينكي كه تو پست 88 دوستمون جناب مهندس حسينا( armstk ) عنوان كردن، دانلود كنيد.

msh69
07-02-2012, 17:10
با سلام من برد آمزشی سایت را خریدم اما وقتی در محیط کیل #include<lib_at91sam7x256>را می نویسم کامچایلر از من خطا می گیره و میگه کتابخانه را نشناخته در ضمن لینک بالا نیز خراب است .لطفا کمکم کنید بابا صد رحمت به کد ویژن این دیگه چیه؟؟؟:unh::unh::unh::unh::unh::unh::baad::b aad:

msh69
07-02-2012, 17:10
با سلام من برد آمزشی سایت را خریدم اما وقتی در محیط کیل #include<lib_at91sam7x256>را می نویسم کامایلر از من خطا می گیره و میگه کتابخانه را نشناخته در ضمن لینک بالا نیز خراب است .لطفا کمکم کنید بابا صد رحمت به کد ویژن این دیگه چیه؟؟؟:unh::unh::unh::unh::unh::unh::baad::b aad:

armstk
07-02-2012, 22:18
با سلام من برد آمزشی سایت را خریدم اما وقتی در محیط کیل #include<lib_at91sam7x256>را می نویسم کامایلر از من خطا می گیره و میگه کتابخانه را نشناخته در ضمن لینک بالا نیز خراب است .لطفا کمکم کنید بابا صد رحمت به کد ویژن این دیگه چیه؟؟
سلام
باید هدر lib_at91sam7x256 رو داخله پوشه هدر ها بریزی -
توی پست قبلیم توی همین تاپیک من یه مجموعه هدر گذاشتم که همه هدر ها و همین هدری هم که لازم داری رو داره

mostafay
06-03-2012, 03:34
سلام
لینک هدر ها خرابه!لطف کنین درستش کنید.ممنون

imported_pmf
15-03-2012, 00:07
سلام دوستان.اینجا که نوشتید هدرفایل پیوست شده.اما من چیزی نمیبینم که پیوست شده باشه!:sa:!!اگه میشه لطف کنید نحوه نوشتن یک هدر را به صورت خط به خط توضیح بدین که اصلا این دستورات چه کار میکنن واز کجا میان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همین طور توی کدوم شماره مجله راجب نوشتن هدر توضیح دادن؟؟من دوست دارم همه چیز برنامه رو خودم بنویسم نه اینکه از هدر ی که کپی کردم بنویسم.با تشکر فراوان:o

myshark
02-08-2012, 15:54
سلام
در رابطه با پروژه lcd character که نوشتید
من برنامه شما رو با keil کامپایل کردم و فایل axf v رو به bin با h-converter تبدیل کردم و بعدش فایل bin رو با sam-ba تو قسمت flash-> sendfile ریختم رو میکرو ولی کار نکرد.
توضیحات اینکه میکرو من AT91SAM7X256 و LCD من هم LCM0802a هست که به صورت 4 بیت وصلش کردم به میکرو به این صورت:
Name - Mircro pin number - lcd pin number
LCD-RS - 91 - 4
LCD-E - 75 - 6
LCD-DB4 - 74 - 11
LCD-DB5 - 88 - 12
LCD-DB6 - 86 - 13
LCD-DB7 - 85 - 14
و بر اساس LCD که استفاده کردم LCD.h رو بصورت زیر تغییر دادم:
#define LCD_RS 4
#define LCD_RW 5
#define LCD_EN 6
#define LCD_4D 11
ولی کار نکرد دریغ از یک کاراکتر که روی صفحه نشون بده... ممنون میشم اگه کمکم کنین..؟؟

wantedboy
03-08-2012, 20:58
با عرض خسته نباشيد
من هدر delay.h براي برنامه kiel مي خواستم (at91sam7x256)