PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [درخواست] cmsis library for stm32f103zet6

cpld
03-04-2014, 14:10
با سلام

من تازه وارد عرصه میکروکنترلهایarmشدم و میخوام باسری stm کارم رو شروع کنم یه برد آموزشی stm32f103zet6 تهیه کردم ومیخام با keilبرنامه نویسی کنم لطف کنید توضیحاتی در مورد توابع cmsisو ایجادlibrary

در نرم افزار keil بدید ویا مرجعی رو به زبان فارسی معرفی کنید چون خیلی علاقه مندم یاد بگیرم ونمیدونم از کجا شروع کنم:0013:

با تشکر :0013:

Doloop
03-04-2014, 15:01
سلام

در مورد ایجاد لایبرری بهتره به مجلات PMM مراجعه کنید .

اما در مورد توابع CMSIS عرض کنم که ما به دو طریق میتونیم برای کنترلرمون برنامه نویسی کنیم یکی این که مستقیم با رجیستر ها درگیر بشیم و دیگری اینکه بوسیله توابع آماده CMSIS این کار رو انجام بدیم ، توی شیوه دوم ما بطور غیر مستقیم با رجیستر ها کار میکنیم و این وسط توابع CMSIS رابط ما و رجیستر ها هستند

برترین ویژگی این لایبرری ها این هست که ظاهر نگارشی دستورات با عملکردشون مرتبط هست مثل دستور SetBit یا ResetBit (یعنی از نگارش دستور میشه به عملکردش پی برد) اما توی رجیستری این طور نیست

معمولا برای اینکه پایه آشنائیتون با کنترلر ها قوی بشه توصیه میشه با رجیسترها برنامه نویسی کنید بعد از آشنائی با اون شیوه ، سراغ این توابع بیائید :0013:
منبع فارسی هم فقط میتونم انجمن های برق و الکترونیک مثل همینجا رو معرفی کنم

در لینک زیر هم نحوه ساخت پروژه با استفاده ازتوابع CMSIS در کامپایلر Keil رو توضیح داده

You can see links before reply

موفق باشید ...

cpld
04-04-2014, 19:10
مهندس عزیز از راهنمائیتون ممنونم .میحوام مجله pmm 18 دانلود کنم ولی متاسفانه خطا میده

Doloop
04-04-2014, 20:39
سلام

مهندس من از لینک ها خبر ندارم بهتره به آقای هاشمی 1nafar (You can see links before reply) پ.خ بزنید تا لینک رو براتون اصلاح کنن :wink:
PMM 18 رو هم من دارم ولی توان آپلودش رو ندارم :mrgreen:

cpld
07-04-2014, 12:56
سلام از راهنمائیتون ممنونم