PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استارت با برد آموزشی مخصوص کاربر

kavir
15-09-2009, 16:28
سلام
این اولین تاپیک هست که مخصوص استفاده کنندگان برد آموزشی زده می شه
نکات مهم
:1.برد ارسالی ممکن است برای تست یک کدی روی آن ریخته شده باشد که به مرور زمان این تاپیک هم تغییر می کند
در حال:
کد رخته شده تمامی پایه های میکرو را چشمک زن می کند و led زرد روی برد روشن می شود
2.برد آموزشی بگونه ای طراحی شده است که می توانید از کابلهای IDE قدیمی استفاده کنید
نکته مهم :کابهای جدید 80 رشته هستند و کابل های قدیمی 40 رشته هستند این نکته توجه داشته باشید فقط از کابل های IDE 40 رشته استفاده کنید
3.اگر بار اول برد را وصل کامیپوتر کنید چون کد روی آن ریخته شده است توسط USB شناسایی نمی گردد
برای پاک کردن برنامه روی میکرو ایتدا جمپر ERS رو وصل کنید و سپس بیرون بیارید و کابل USB رو قطع و وصل کنید تا میکرو ریست گردد و این دفعه USB میکروی روی برد را شناسایی می کند و سپس برنامه SAM-BA که در دی وی دی همراه هست نصب کرده که پوشته درایور هم کپی می شد(در محل نصب) که موقع درایور نصب کردن پوشه درایوری که کپی شده رو لود کنید اطلاعات بیشتر در مجله شماره 2 میکرو
4.نکته بسیار مهم بعدی:
این مورد رو هنوز خودم هم دقیقا متوجه نشدم برای چی هست ولی مواظب باشید
موقعی که جمپر on/off رو بیرون می یارید باید دو led کاملا خاموش باشد که در مواقع نامشخص led قرمز نیمه روشن می باشد(LED پاور) که باعت ریست شدن پورت usb می گردد و این مورد هنوز مشخص نشده برای چی هست ولی شما کابل برد رو قطع و وصل کنید تا ریست کلی شود تا مشکلی پیش نیاید
5.نکته دیگر اینکه برای پروگرام کردن میکرو
اول برد رو کاملا قطع کنید از کامپیوتر
دوم samba prog رو اجرا کنید
سوم برد وصل کنید باید گزینه active connection یک بشه
چهارم فایل bin رو لود کنید (نحوه ساختن در مجله شماره 2 میکرو گفته شده است)
و مرحله اخر رایت فلش رو بزنید اگر هیچ گونه تغییر ندید دوباره همین مراحل رو تست کنید
موفق باشید
در صورت بروز هر گونه مشکلی یا سوالی با پشتیبانی تماس بگیرید

codev
17-09-2009, 00:54
وای خدا که دارم عقب میفتم .
بچه ها اگه مطلب نمی زارم منو ببخشید :cry: هنوز برد به دستم نرسیده .
همینطور داره وقتم طلف میشه . بابا یکیتون نمی خواید یه دلداری بدید . :k01:

kavir
17-09-2009, 01:54
سلام
خوب آرمین جان نگران نباش فردا بردت می فرستم دوستان آرمین از اعضای فعال گروه هست فردا یعنی 4 شنبه می فرستم تا شنبه استارت می تونه استارت رو بزنه aa)
در ضمن اولین مقالاتی که ارسال شد که استارت گروه بود ایشون هم نقش داشت که مقالشون در بخش دانلود ها هست :wink: aa)

Ali_Salehi
19-09-2009, 02:29
من امروز eclips رو که یک ادیتوره دانلود کردم..میخوام اگه بشه..بوسیله ی کامپایلر keil این ادیتور رو راهاندازی کنم..که دیگه توی خود keil برنامه بنویسیم..
یه سوال...یکیدوقیقاً درمورد برنامهی yagarto توضیح میده که چیه؟؟؟ آ[ه توی دیویدی کویر الکترونیکه ولی نمیدونم به چه دردی میخوره !!

kavir
19-09-2009, 02:56
من امروز eclips رو که یک ادیتوره دانلود کردم..میخوام اگه بشه..بوسیله ی کامپایلر keil این ادیتور رو راهاندازی کنم..که دیگه توی خود keil برنامه بنویسیم..
یه سوال...یکیدوقیقاً درمورد برنامهی yagarto توضیح میده که چیه؟؟؟ آ[ه توی دیویدی کویر الکترونیکه ولی نمیدونم به چه دردی میخوره !!
سلام
آقای صالحی فکر می کنم توی دوی ودی ارسالی تمامی این کامپایلر ها بود
1.خود keil رو نصب کنید و فعلا بی خیال eclipse بشید چرا که محیط خود keil خیلی خوبه و برای شروع ما فعلا بیشتر یاد گیری خود آرم هستیم تا کامپایلرها و فعلا همگی روی keil زوم هستیم
2.yagarto همون gcc arm هست که طرف اومده کل پلاگین هایی که باید به eclise اضافه بشه به صورت یک پک در آورده و دیگه تنظیمات نمی خواد و به eclipse اضافه می شه
کارباهاش واقعا سخته فقط 4 روز دنبالش بودم تار اه بندازم برای شروع پیشنهاد نمی کنم
شما هم اگر آمادگی همکاری مثل بقیه دارید یک پیام خصوصی به 1nafar آقای هاشمی بدید
وعده ما نمیه مهرماه انتشار مجله شماره 3 مخصوص آرم

sali147
23-09-2009, 17:26
سلام چند وقت پیش یکی‌ از دوستان راجع به نور ضعیف LED تغذیه پس از قطع ولتژ پرسید بود،فکر نکنم این مساله آسیبی به برد یا پورت‌ها برسونه،به نظرم خزانی که استفاده شده باعث این نور ضعیفه،چون ثابت زمانی‌ که برای تخلیه هست باعث می‌شه یه مقدار ولتاژی رو به LED برسونه که به صورت یک نور ضعیف رو LED مشاهده میشه.
:wink:

kavir
23-09-2009, 17:49
سلام چند وقت پیش یکی‌ از دوستان راجع به نور ضعیف LED تغذیه پس از قطع ولتژ پرسید بود،فکر نکنم این مساله آسیبی به برد یا پورت‌ها برسونه،به نظرم خزانی که استفاده شده باعث این نور ضعیفه،چون ثابت زمانی‌ که برای تخلیه هست باعث می‌شه یه مقدار ولتاژی رو به LED برسونه که به صورت یک نور ضعیف رو LED مشاهده میشه.
:wink:
این مورد چندین دفعه تست کردم ف دقیق نمی شه گفت خازن تو در حالت هایی فقط رخ می داد که آی سی برنامه داشت و یا با سمبا کار می کردم
ولی باز تست می کنم اتفاقی افتاد می گم
ممنون از توجه شما
نظر دوستان چیه؟

sali147
26-09-2009, 14:03
البته باید بگم در مورد برد من دیگه این مورد دیده نمی‌شه،حتا وقتی‌ که با Sam-Ba کار می‌کنم. :mrgreen:

kavir
26-09-2009, 15:28
خودم هم تعجب می کنم دیگه این مشکل ندارم آخرش هم نفهمیدم مشکل از چی بود ii998)
ولی خوشبختانه مشکلی نیست و براحتی دارم مدارت رو تست می کنم :wink:
یک نکته برای راحتی دوستان:
همونطوری که می دونید این می شه کابل های IDE40 رشته استفاده کرد توی بازار هنوز زیاده و قیمتی هم نداره
از یک طرف به پورت بزنید و برای اینکه بیارید روی برد برد دوتا همون پین هدر هایی که فرستادیم برعکس به لحیم کنید و یک طرفش بزنید به کابل و طرف دیگرش بزنید به برد برد
در ضمن اینم ابتدایی که بگم ولی جدیدا سیم های مخصوص برد بردی خریداری کردیم که سرش سر سیم داره و دیگه از سیم لخت کردن و ... راحت شدیم
پیشنهاد می کنم از این سیم ها استفاده کنید و لذت یک مدار بستن راحت رو ببرید :wink:

sali147
26-09-2009, 19:57
منم از pin header استفاده می‌کنم گرچه یه طرفشو باید لحیم کاری کرد ولی‌ در عوض از تعداد زیاد سیم‌ها جلوگیری می‌شه.