PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داخل sim900a

ahmad1
26-03-2014, 16:56
با سلام
من می خواستم ببینم کسی از کاربران عزیز می دونه داخل sim900a چه خبره. منظورم اینه که داخلش چه برنامه ای هست ، چطوری ارتباط برقرار می کنه با سیم کارت مثلا وقتی اس ام اس می یاد چیکار می کنه. کارم خیلی گیره ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره بگه.

Ma3ood
26-03-2014, 17:36
اگه کسی تو ایران باشه چنین اطلاعاتی داشته باشه که خودش دست به کار میشد یه گوشی میساخت !!!
دوست عزیز پروژه سریع عوض کن استادت گذاشته سرکار ...
تنها کاری که ما میتونیم انجام بدیم اینه با یه پروتکل مث سریال و با دستورات at با ماژول ارتباط برقرار کنیم چی داخله دیگه الله العلم

ppittl
26-03-2014, 18:00
یه جائی قبلا دیده بودم که یه کنترلر نوع آرم داخلش هست و برنامه نویسی هم امکانش هست
برای پایه های کی پد و ... ولی من چون خودم حوصلش رو نداشتم و از همه مهمتر بلد نبودم پیگیرش نشدم
اما اگر جنابعالی پروژه می خواهی انجام بدی شاید بتونی یه چیزائی در موردش گیر بیاری
موفق باشی

behnam6500
26-03-2014, 20:37
هسته این ماژول ها آرم هستن... و این دستورات و... با برنامه نویسی انجام شده براش

ahmad1
01-04-2014, 11:40
سلام. ممنون که جواب دادید.چاره ای ندارم باید این پروژه رو انجام بدم.حالا باز می گردم ببینم چیزی می تونم پیدا کنم. اگه شما چیزی پیدا کردید منو بی خبر نزارید. بازم ممنون.

ahmad1
05-04-2014, 20:41
سلام.تو یه pdf خوندم که sim900 از یه هسته پردازشی از خانواده آرم به نام ARM926EJ-S استفاده میکنه.می خواستم ببینم کسی می تونه اطلاعات بیشتری رو بده.

1nafar
06-04-2014, 15:23
سلام
sim900 مثل یک میکروکنترلر هست ، این ماژول دارای تعداد پایه هست که کاربر میتونه با اونا کار کنه و مواردس مثل تماس تلفنی یا ارسال SMS رو انجام بده .
در این ماژول امکان دسترسی به هسته ی اصلی وجود نداره و شما نمیتونید برای این هسته برنامه بنویسید یا برنامه ی داخلیش رو تغییر بدید ( حالا این هسته هر چیزی که میخواد باشه ) .
بهتره در مورد پروژتون بیشتر توضیح بدید و دقیقا بگید که چکار میخوایید بکنید .

sobhan537
07-04-2014, 10:47
در این ماژول امکان دسترسی به هسته ی اصلی وجود نداره و شما نمیتونید برای این هسته برنامه بنویسید یا برنامه ی داخلیش رو تغییر بدید ( حالا این هسته هر چیزی که میخواد باشه )
سلام
استاد میشه برای sim900 برنامه نوشت و برنامه داخل ماژول پروگرام کرد. و دیگه از میکرو در کنار ماژول استفاده نکرد. نرم افزارشو قبلا در تاپیک sim900 گذاشته بودم.

ahmad1
07-04-2014, 22:44
من می خوام ببین که وقتی اس ام اس می فرستیم به سیم کارت ، ماژول چطوری ارتباط برقرار می کنه و پردازش صورت می گیره.

1nafar
08-04-2014, 01:35
سلام
استاد میشه برای sim900 برنامه نوشت و برنامه داخل ماژول پروگرام کرد. و دیگه از میکرو در کنار ماژول استفاده نکرد. نرم افزارشو قبلا در تاپیک sim900 گذاشته بودم.
سلام
درسته ، این کار از طریق نرم افزار ماژول انجام میشه و میکروکنترلر با توجه به برنامه ی داخلیش ، برنامه تهیه شده رو اجرا میکنه .
اگه بخوام اصلاح کنم ، باید بگم که امکان اتصال پروگرامر (مثل j-link ) به میکروکنترلر داخلی sim900 و نوشتن برنامه در کامپایلری میکروکنترلر برای این ماژول وجود نداره .

من می خوام ببین که وقتی اس ام اس می فرستیم به سیم کارت ، ماژول چطوری ارتباط برقرار می کنه و پردازش صورت می گیره.
این ماژول دقیقا مثل یک تلفن همراه عمل میکنه . برای کسب اطلاعات بیشتر " نحوه ی کار سیم کارت " رو در گوگل جستوجو کنید :
مي دوني سيم كارت چجوري كار ميكنه ؟ (You can see links before reply)
Subscriber identity module - Wikipedia, the free encyclopedia (You can see links before reply)

ahmad1
12-04-2014, 22:06
سلام. کسی هست که نحوه اتصال sim900a رو به atmega32 رو بگه. کدوم پایه ها رو وصل کنم. البته یه سنسور lm35 واسه دما هم می خوام بهش وصل کنم. ممنون میشم بگید به چه صورتی وصل کنم.(با توضیح کامل)

KHM
13-04-2014, 00:26
سلام. کسی هست که نحوه اتصال sim900a رو به atmega32 رو بگه. کدوم پایه ها رو وصل کنم. البته یه سنسور lm35 واسه دما هم می خوام بهش وصل کنم. ممنون میشم بگید به چه صورتی وصل کنم.(با توضیح کامل)

جواب شما با توضیحات کامل:
پروژه کامل sim900 and mobile (ارسال اطلاعات محیطی از طریق شبکه موبایل) (You can see links before reply)

اگه همه ی پست ها رو بخونین مشکلاتتون برطرف میشه

ahmad1
27-04-2014, 12:34
بچه ها کتابخانه sim900 رو برای codeviosion دارید؟

Ma3ood
27-04-2014, 12:42
کتابخانه ای وجود نداره یعنی ماژولی نیست که راه اندازی اون نیازی به کتابخونه داشته باشه
شما باتوجه به کاربردتون میتونید نمونه کد در سطح نت پیدا کنید پیدا هم نکردید یوزرمنوال اون خیلی ساده توضیح داده در مورد کدهای مورد نیازتون

sadeghbakhshi
04-05-2014, 00:05
سلام
من تونستم عکسی از داخل sim908
گیر بیارم
این هم ادرس سایت اصلی
You can see links before reply
You can see links before reply