PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیاز به همکاری برای تکمیل آموزش م

kavir
09-09-2009, 13:33
سلام
برای سرعت بخشیدن به روند اموزش arm تصمیم گرفتیم موارد اموزشی رو به بخش های زیر تقسیم کنیم :
1- LCD رنگی
2- LCD کارکتری
3- حافظه های MMC/SD
4-کیبرد و کیپد
5 - 7سگمنت
6- تایمر ها
7- کانتر ها
8- pwm
9- پروتکل I2C
10- rtc داخلی
11- پروتکل rs232 .
12 - واحد دیباگ یونیت
13- پروتکل CAN
14 - پروتکل spi
15- پورت usb
16 - کیبرد و موس کامپیوتر
17- adc
18- پروتکل i2s
19- واحد ها و مد های اسلیپ
20-نوسان ساز داخلی و pll
21- eeprom داخلی و خارجی
22- خط مودم
23- وقفه ها
24- واچ داگ و بوت لودر
25-چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه اگه بود بگید .
-------کلیه دوستانی که توانایی همکاری در امر اموزش رو دارن ، میتونن بخش دلخواه خودشون رو از طریق پیغام خصوصی ارسال کنن .
-------در صورتی که توانایی انجام موارد بالا رو ندارید میتونید در امر ترجمه با ما همکاری کنید ( پیغام خصوصی بدید)
-------همون طور که توی مجله گفته شد ، ما با کامپایلر kiel و میکرو کنترلر های اتمل ( at91sam7x26 ) کار میکنیم .
------منابعی که برای موارد بالا وجود داره . نرم افزار flow code for arm و مثال های نرم افزار kiel و app note های ارائه شده توسط شرکت اتمل میباشد .
------شما میتونید توسط نرم افزار flow code for arm بخش های مختلف رو توسط زبان گرافیکی راه اندازی کنید و سپس برنامه گرافیکی رو به زبان c تبدیل کنید و در انتها نحوه راه اندازی از کد c استخراج کنید .
------برای دوستانی که با ما هکاری داشته باشن ، تخفیف ویژه ای در برد اصلی ( که در مجله به بررسی اون پرداختیم ) در نظر گرفته میشه . ( تخفیف از 50 تا 100 % ) .
-----حداکثر مهلت برای ارائه اموزش 10 روز است .
------ در صورتی که بخشی رو انتخاب کنید ، من و سایر دوستان شما رو تنها نمیزاریم و در مواقع نیاز به کمک شما میایم .
------کلیه مطالب ، در انتها و پس از اتمام اموزش در یک کتاب رایگان و به نام اعضایی گروه منتشر خواهد شد .
------برای اعضای گروه بخش های رفع اشکال و اموزش اولیه در نظر گرفته شده ، توی این اموزش اولیه شما نحوه پیدا کردن منابع و تنظیم سورس ها و... رو فرا خواهید گرفت ، پس نگران سختی کار و... نباشید .
------بدون شک ،ترجمه یک صفحه ، ایجاد یک مثال ، پیدا کردن یک نکته و... کار گروه رو یک مرحله پیش میبره و باعث پیشرفت علم الکترونیک میشه .

pooriya
09-09-2009, 19:16
من از شما خواهش ميكنم.خط مشي اين armرو يك بار براي هميشه تعيين كنيد .اقا يه بار ميگيد فيليپس يه بار ميگيد atmel.يه بار اين نرم افزار فردا اون يكي.يه نرم افزار رو با يك مارك معيين اي سي تعيين كنيد كه تا اخر رو ي اون كار كنيم.چو ن تا مييايم يه اي سي رو ياد بگيريم اينو ياد نگرفته ميريد روي يكي ديگه.خواهش ميكنم اين موضوع رو حل كنيد بره.

kavir
09-09-2009, 19:39
من از شما خواهش ميكنم.خط مشي اين armرو يك بار براي هميشه تعيين كنيد .اقا يه بار ميگيد فيليپس يه بار ميگيد atmel.يه بار اين نرم افزار فردا اون يكي.يه نرم افزار رو با يك مارك معيين اي سي تعيين كنيد كه تا اخر رو ي اون كار كنيم.چو ن تا مييايم يه اي سي رو ياد بگيريم اينو ياد نگرفته ميريد روي يكي ديگه.خواهش ميكنم اين موضوع رو حل كنيد بره.
سلام
اگر مجله رو خونده باشید ما حرفمون اتمل هست و تمام
کلا از اول هم تصمیم بر همین گرفتیم وقتی برد آموزشی اتمل باشه خوب یعنی قطعا همین اتمل کار می شه و تمام و کامپایلر هم keil چون راحتره
مهندس جان ما از مرحله انتخاب میکرو و کامپایلر گذشتیم و داریم مدارات عملی تست می کنیم :wink:

hitler
09-09-2009, 20:15
keil یا flow code for arm ؟ :k01:

kavir
09-09-2009, 21:47
keil یا flow code for arm ؟ :k01:
گفتم که از flow code فقط برای نمونه کدها استفاده کنید کامپایلر مورد نظر ما فقط keil هست فعلا
پس همینجا همه دوستان مبنا رو keil بگیرند و ما مثالهای عملی شروع کردیم و شما هم انشاءالله بردها جمعه یا شنبه ارسال می شه و بدستتون رسید شروع کنید
وعده ما هفته دوم یا سوم مهر که مجله شماره 3 منتشر می شه

sali147
10-09-2009, 01:54
دوستان من رشتم نرم افزار بوده اما به سخت افزار علاقه خاصی پیدا کردم در زمینه ترجمه و برنامه نویسی همه جوره در خدمتم. :wink:

Ali_Salehi
10-09-2009, 01:57
سلام...خب..منم که هستم..من دوست دارم بیشتر درمورد انواع شبکهه های arm کار کنم .البته نمی دونم که برد شما، تا چه حدش رو پشتیبانی میکنه.؟

farzadsw
10-09-2009, 02:35
خب منم که هستم ! فقط لطف کنید بگید غیر از اونایی که انجام دادم کدوماش رو انجام بدم ؟ البته uart رو میخوام کاملترش کنم که هم intrrupt داشته باشه هم DMA . در مورد lcd کاراکتری هم اگه بنظرتون تابعی لازمه بهش اضافه کنم بگید. :wink:

kavir
10-09-2009, 02:44
خب منم که هستم ! فقط لطف کنید بگید غیر از اونایی که انجام دادم کدوماش رو انجام بدم ؟ البته uart رو میخوام کاملترش کنم که هم intrrupt داشته باشه هم DMA . در مورد lcd کاراکتری هم اگه بنظرتون تابعی لازمه بهش اضافه کنم بگید. :wink:
سلام
ممنون از همکاری شما
خوب هر چی می تونید تموم کنید و مطمئن هستید همینجا اعلام کنید تا دوستان دیگه روش وقت نزارن چون هر جوری هست می خواهیم با کمک هم پرونده ارم رو تا هفته دوم سوم مهر به یک جای قابل قبولی برسونیم و از حد تئوری در بره
دوستانی که برد آموزشی هم سفارش دادند قطعا کمک خواهند کرد انشاءالله همه بردها جمعه و شنبه ارسال می شه

omega_adiban
19-09-2009, 17:41
من رو مورد 1 lcd رنگي كار ميكنم و ايشالله تا 3 روز ديگه يه lcd رنگي موبايل 240*320 پكسلي 2.8 اينچي تهيه مي كنم و راش مي ندازم :k04:

hosseinict
19-09-2009, 21:07
سلام من همه جوره هستم...فقط یادتون باشه من فیلیپس کار میکنم ...نمیدونم میتونم کمکی کنم ...میتونم توی trace برنامه ها یه کاری براتون بکنم....

kavehE
11-11-2009, 10:06
سلام
برای سرعت بخشیدن به روند اموزش arm تصمیم گرفتیم موارد اموزشی رو به بخش های زیر تقسیم کنیم :
1- LCD رنگی
2- LCD کارکتری
3- حافظه های MMC/SD
4-کیبرد و کیپد
5 - 7سگمنت
6- تایمر ها
7- کانتر ها
8- pwm
9- پروتکل I2C
10- rtc داخلی
11- پروتکل rs232 .
12 - واحد دیباگ یونیت
13- پروتکل CAN
14 - پروتکل spi
15- پورت usb
16 - کیبرد و موس کامپیوتر
17- adc
18- پروتکل i2s
19- واحد ها و مد های اسلیپ
20-نوسان ساز داخلی و pll
21- eeprom داخلی و خارجی
22- خط مودم
23- وقفه ها
24- واچ داگ و بوت لودر
25-چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه اگه بود بگید .
-------کلیه دوستانی که توانایی همکاری در امر اموزش رو دارن ، میتونن بخش دلخواه خودشون رو از طریق پیغام خصوصی ارسال کنن .
-------در صورتی که توانایی انجام موارد بالا رو ندارید میتونید در امر ترجمه با ما همکاری کنید ( پیغام خصوصی بدید)
-------همون طور که توی مجله گفته شد ، ما با کامپایلر kiel و میکرو کنترلر های اتمل ( at91sam7x26 ) کار میکنیم .
------منابعی که برای موارد بالا وجود داره . نرم افزار flow code for arm و مثال های نرم افزار kiel و app note های ارائه شده توسط شرکت اتمل میباشد .
------شما میتونید توسط نرم افزار flow code for arm بخش های مختلف رو توسط زبان گرافیکی راه اندازی کنید و سپس برنامه گرافیکی رو به زبان c تبدیل کنید و در انتها نحوه راه اندازی از کد c استخراج کنید .
------برای دوستانی که با ما هکاری داشته باشن ، تخفیف ویژه ای در برد اصلی ( که در مجله به بررسی اون پرداختیم ) در نظر گرفته میشه . ( تخفیف از 50 تا 100 % ) .
-----حداکثر مهلت برای ارائه اموزش 10 روز است .
------ در صورتی که بخشی رو انتخاب کنید ، من و سایر دوستان شما رو تنها نمیزاریم و در مواقع نیاز به کمک شما میایم .
------کلیه مطالب ، در انتها و پس از اتمام اموزش در یک کتاب رایگان و به نام اعضایی گروه منتشر خواهد شد .
------برای اعضای گروه بخش های رفع اشکال و اموزش اولیه در نظر گرفته شده ، توی این اموزش اولیه شما نحوه پیدا کردن منابع و تنظیم سورس ها و... رو فرا خواهید گرفت ، پس نگران سختی کار و... نباشید .
------بدون شک ،ترجمه یک صفحه ، ایجاد یک مثال ، پیدا کردن یک نکته و... کار گروه رو یک مرحله پیش میبره و باعث پیشرفت علم الکترونیک میشه .